Skocz do zawartości

wiz: Architectural Showreel 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przedstawiam Showreela dotyczącego wizek architektonicznych jaki w końcu skleiłem. Inspirowałem się reelem Pure. Faktem jest że wiele scen się nie pojawiło w tym showreelu, które przeliczyłem bo chce prezentacje podzielić tematycznie.

Zapraszam do oglądania :)

 

reel.jpg

 

1. Wersja HD 1280x720

2. Wersja 768x432

 

Pozdrawiam,

SWRSC

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no fajnie...szkoda moze tylko ze nie pokazales na koniec tego posejdona bardziej w calosci....i momentami chyba przesadzony trick z pokazywaniem detalu...ale to szczegoly male..

 

a i mam pytanie..gdzie znalazles ten kawałek Bjork bez wokalu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad dobrymi elementami nie będę się rozpisywał, bo szkoda miejsca, a i tak nic ci po tym :P

Z wad to niektóre z animacji kamery (niepłynnie), montaż, który wogóle mnie nie rusza, jakoś tak niepłynnie, kolejne ujęcia do siebie nie pasują, brakuje tego tzw. 'flow', no i na koniec format .wmv ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super reel, profeska

 

Ja się zastanawiam nad tymi migoczącymi krawędziami przy szybkich ujęciach, ja kiedy robiłem swoja animację miałem podobne problemy, to jest normalne zjawisko czy da się to jakoś usunąć, a może to kwestia wyświetlania przez mój komputer, te migoczące krawędzie czasami strasznie denerwują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie obejrzałem full HD

 

- fajna muzyka (zdradź skąd bo też bym się rozejrzał niedługo za czymś do showreela)

- zmontowane też fajnie - no może nieco za dużo tych wjazdów/ zjazdów ale to moje odczucie osobiste

- kamera fajnie prowadzona (poza 1 ujęciem gdzie bardzo ostro "odbija się" (w kuchni 1min.19s)

- fajnie zgrana muzyka z ujęciami

 

Ogólnie git malina. Mnie się podoba. W sumie przez to że Poseidon to statyczne zdjęcie z inną temperaturą kolorów niż wcześniejsze - najgorzej wyszedł z tego wszystkiego i nie dziwię się że tak krótko go pokazywałeś, średnio pasuje po prostu do pozostałych)

 

edit - załapałem aluzję z posta na dole

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem i calosc robi pozytywne wraznie, ale jest pare rzeczy ktore mi niepodpasowaly:

 

- nawet fajny myk z tymi ujeciami na detale, ale jak ekran jest podzielony na 3 czesci

to ciezko sie skupic na obrazie i nie wiadomo na co patrzec;

- te szybko zmieniajace sie ujecia w rytm muzyki niepotrzebnie, zmieniaja sie zbyt szybko

i ledwo co mozna zobaczyc co na nich bylo;

- ruch kamery w kuchniach (dwoch pierwszych bojaze) za bardzo "szarpany"

IMHO plynny powolny przejazd by sie bardziej sprawdzil

 

No i to chyba tyle. Aha bardzo dobra muzyke dobrales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie wszystkim za uwagi,

 

MaciekG - w sprawie poszukiwań muzyki to ja zawsze zwracam się do gościa, którego mogę nazwać czarodziejem - muzzy z tego forum :) no nie ma rzeczy, której by dla mnie nie znalazł :) ogromny respekt.

Tweety - kiedy przyjedziesz dać mi w pupcie?

Streaker, Pawelkos - no racja, za mało mam jeszcze doświadczenia w montażu i kompozycji całości.

Claude - migoczące krawędzie? hmm u mnie nic takiego nie ma - czy mogą wypowiedzieć się w tej kwestii pozostali?

Loki - dzięki wielkie, spodobamy mi się te wjazdy w innym reelu, jakoś mi leży taka prezentacja statycznych obrazków. Co do Posejdona to zostawiłem statyczny obrazek. Wersja animowana, która tutaj się nie pojawiła poleci do drugiego reela.

 

Ogólnie ten reel to przymiarka do czegoś ambitniejszego na przyszłość. Dlatego też postanowiłem część lepszych ujęć nie umieszczać tutaj z tego względu że strasznie by się gryzły z resztą klimatem (może niektórzy z was pamiętają wipa z planetą). Chce pozbierać jak najwięcej krytyki by zdobyć jakieś doświadczenie, dletego też dziękuję za wszystkie uwagi.

 

Pozdrawiam,

SWRSC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja chyba jednak poczekam na ten finalny, ale co do tego...

 

Ogólnie pozytywnie, fajne pracki, te dwa mieszkania na końcu... please rzuć z nich jakieś stille, przydadzą się jako inspiracja (1:40 i 1:45). ;)

 

Co do samej animacji to jakoś tak smętnie i bez polotu. Pamiętaj, że nie robisz animacji na stronę jakiegoś dewelopera, a coś co ma zaprezentować jakiś okres z pracy prężnie i dynamicznie rozwijającej się firmy, i taki właśnie według mnie powinien być reel. Dlatego też najbardziej podoba mi się ujęcie z tą ardotelefonolodówkobudką, szybkie, dynamiczne, robiące wrażenie (i ta kuchnia co jest zaraz przed tym). Ten sklep z herbatami wywaliłbym zupełnie; nie pasuje ani tematycznie, ani jakościowo według mnie. Reszta całkiem przyjemnie, a same rendery świetne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny demoreel, montaż jak najbardziej ok, całość sprawia pozytywne wrażenie, zwłaszcza jak zamierzasz to jeszcze podkręcić. Muzyka pasuje do całości. Z mankamentów to exteriory odstają troche od interiorów, no i wiadomo że demoreel pure to klasyka, ale trochę zbyt dosłownie skopiowałeś pomysły z ich demooreela, to razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! bardzo fajny showreel mi sie bardzo podobal, szczegolnie patenty z przejsciami i ukazaniem detali. Kole ciut w oko te pare szybkich przejsc. Pozatym miodzio. Pozdrawiam i gratuluje zapewne kosztowalo to Ciebie troche nerwow i czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups... za mało literek:D to moze dopiszę-zapytam... z tytułem wątku wszystko gra?:D

 

się zagapiłem hehe... khem... khem!

 

Witam,

 

Twój wątek został źle nazwany. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum dot. nazewnictwa wątków oraz naniesienie poprawek. W przypadku braku reakcji wątek zostanie usunięty.

 

 

SWRSC, wiesz co robić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszka?

- jesteś zajebisty gościu- jestem na tak!

małgosiu?

-bardzo mi się podobało- jestem na tak

...

wiesz muza trochę smętna i samochody w wizkach to nie moje ferrari ale jestem na tak! zapraszamy do kolejnego etapu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny reel Tomek. Bez dwóch zdań górna póła. Świetny montaż, dobrana muza i dynamika. Bardzo się to dobrze ogląda. Co do zawartości to nie ma co gadać. Pierwszorzędna robota. Możesz powiedzieć na czym renderzy się takie coś?

Anyway, genialna robota. Klienta przekona na bank. Gratulacje. 5*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono. w końcu.

Fajna muzyka. Lepiej wpada w ucho niże ta z Pure.

Co do reela to najlepiej wypadają interiory. A najgorzej małe domki z osiedla. Jak dla mnie zbyt duży kontrast(estetyczny). Stile w większości fajne. Niektóre bym tylko wywalił i zastąpił czymś starszym niekoniecznie z 2009r.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - mi tez podobają się dynamiczne reele, ale tylko wtedy kiedy firma może sobie na to pozwolić (ma już renome, sporo klientow etc.), wtedy reel jest tylko pokazówką. W moim przypadku, kiedy muszę starać się o klienta i sam się rozwijać wolę pokazać wolniejsze ujęcia tak by można było czymś przykuć uwagę. Jest to calkiem przeciwne zdanie niż Twoje, no ale mogę się mylić.

Kliment - moge, ale pod warunkiem że zawrzemy rozejm motoryzacyjny, czyli sprzedasz Forda.

Remanent - no troszke po bandzie, wiem.

peter_f - ja tam jakiegoś wybitnego sprzętu nie mam jak na obecne czasy. 2x quad xeon 1.89Ghz. Ujęcia były renderowane z Motion Blurem i DOFem, na stop klatce może podejrzeć.

Lis - dzięki, tak po kilku dniach patrząc na to tez bym kilka wywalil :D A jesli chodzi o muzyke to ta z Pure mi się bardziej jednak podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności