Skocz do zawartości

Objekty 3d : Mucha


Konras

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ze znajomymi w wolnych chwilach zaczęliśmy dłubać sobie prosta gierkę docelowo wykorzystującą sieć do potyczek między graczami kierującymi muchami :D

 

Brzmi to zabawnie i takie ma być, areny w postaci odwróconego durszlaka czy też chlebaka mają tu być na porządku dziennym. Projekt jest jakby to powiedzieć wynikiem hobbistycznego zainteresowania każdego z nas, niczym więcej. Nie rzucamy się z motyka na słońce, po prostu powoli w wolnych chwilach sobie go dłubiemy.

 

Tak sobie dziś pomyślałem ze nie zaszkodzi poddać projekt lekkiej krytyce społeczeństwa, wszak dobre pomysły tkwią w wielu głowach i może ktoś coś dobrego nam podpowie :)

 

Na początek jednak przedstawię model głównej postaci -muchy wraz z przykładowymi animacjami i konceptem.

 

koncept

ncxezb.jpg

 

model i siatka

2m2x254.jpg

 

animacje:

http://www.youtube.com/watch?v=N8NcQkln6pw&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=_HD2arp8Ijw&feature=related

 

Model wykonany przezemnie, koncept, tekstura i animacje przez moja dziewczynę (choć przy teksturze troche pomagalem :D)

 

Mucha oczywiscie potrafi jeszcze latac i szybować ale to musze wyciągnąć od programistów aktualna wersje projektu to zaprezentuje to juz załające w aplikacji.

 

Pozdrawiam :) i czekam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak na moje to super ;D

Chociaż nie jestem pewien...czy wolałbym zobaczyć gre, czy może animacje zabawną z tym wesołym owadem :)

 

Może by tak nad teksturkami jeszcze posiedzieć. Aż się prosi by trochu jej oczka błyszczały ;)

Jak juz skończycie gierke to puścicie jakąś demówke chociaż? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D Dobrze ze macie takie podejscie do giery a nie w stylu "to teraz swiat legnie u naszych stop" ;) Zycze powodzenia i czekam na rozwoj wydarzen. Jedno co mnie razi to animacja. Mucha biegnie jak pies a nie jak mucha ;) Te dwie raczki srodkowe jakies bezwladne...

 

Btw - jaki engine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje w swoim i zespołu imieniu za komentarze.

Milo mi, że sie podoba mucha. Co do nazewnictwa wątku to "Mucha" jest nazwa projektu obrana przez nas, wiec postaram sie w tym wątku umieszczać wiecej objektów jak juz będą gotowe, oraz namowic innych do czynienia tego samego :)

 

 

Tekstura na razie jedynie w postaci diffuse widocznego poniżej.

2zgryo2.jpg

Pewnie tekstura 1024 mogłaby być dwukrotnie mniejsza, jednakże początkowo były problemy przy ilości miejsca gdy mucha była zmapowana niesymetrycznie, potem gdy na nowo zrobilem mapowanie symetryczne w tym równierz cztery łapy pojawiły sie jako jedna na UVW (mam nadzieje ze nie bije to po oczach), nie myślałem juz o zmianie na 512

 

Mam nadzieje ze po zrobieniu speculara uwidoczni się lekko detal chociażby na mnogich oczetach. Swoja drogą jak to jeden z programistów zauważył mucha ma trochę nudne plecy i być może konieczne będzie danie tam czegoś co by wzrok przyciągało (chociażby wspomniane wyżej włoski)

 

Pozdrawiam

 

ps. odnśnie pytania Nezumi co do engine'u - pisany przez dwóch kolegów programistów w DirectX z wykorzystaniem Bullet'a do fizyki/kolizji. Mam nadzieje dać niedlugo jakieś video pokazujące jak to działa realtime.

 

ps2. to do pytania Davegraph'a poniżej odnośnie ilości tri - jest ich tam dokładnie 4398, a i mapki postaram się zrobić w niedalekiej przyszłości, narazie jednak muszę zająć się elementami otoczenia.

Edytowane przez Konras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś łuski na odwłoku? :)

 

Albo coś w rodzaju jak na tym zdjęciu:

 

4983574md.jpg

 

 

Owady często wykazują przezroczystość tkanek i widać ich narządy.

 

Może warto pokusić się nad zrobieniem textury ciała na warstwach z różnym opacity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze.

 

Co do modelu muchy sprawa chyba zamknięta... odnośnie siatki, no cóż starałem się jak moglem aby nie przesadzić, jedynie oczy zaokrągliłem bo wszystko rozumiem ale na kanciaste oczy patrzeć bym nie mógł :D

Podejrzewam ze jak to zwykle bywa w niedalekiej przyszłości koniecznie trzeba będzie poprawić łuski na plecach.

Na razie jednak skopiliśmy się na modelach otoczenia oraz projektowaniu pierwszej areny DM.

 

Myślę, że co nieco znaleźć można/można będzie na naszym blogu wiec podaje adres gdyby ktoś był zainteresowany:

http://dimental.addnewcolor.com/

 

Tutaj natomiast dam link do filmiku z gry prezentującego animacje jak i samo latanie muchora:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności