Skocz do zawartości

KINEMATOGRAF na shortliście do nominacji do OSCARA


the_fgdf

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.oscars.org/press/pressreleases/2009/20091120.html

 

No może tym razem ;)

 

Ciesze się i życzę powodzenia z nominacją!!

 

--

Przepraszam autora wątku za edycję, ale nie chciałem tworzyć nowego tematu. Troszkę bardziej rozbudowaną wiadomość zamieściłem na głównej http://max3d.pl/news.php?id=894 (wykop+)

 

--

Edytowane przez Adek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratulacje dla ekipy dziergającej ten film. Dla mnie osobiście to niespodzianka. Myślę że ruszyło komisję odwołanie się do historii powstawania kina jako takiego, technicznie piękny i na pewno niesie wartości ponadczasowe. (Dla mnie brakuje tam tylko położenia większej wagi do dramaturgii, pokazania bardziej choroby, bo odniosłem wrażenie że jednak mało ważna była żona twórcy, która umiera.)Ale to moje odczucia. A to że film znalazł się w 10 najlepszych filmów roku mówi samo za siebie. Gratulacje Platige. Trzymam kciuki za oskara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci jakie warunki musza spelniac krotkie metraze by byc w ogole rozwazane jako koandydaci do oskara? Bo widze ze niektore sa publicznie dostepne, niektore nie, rozne dlugosci, rozne techniki itp itd... jest gdzies jakas lista koniecznych do spelnienia kryteriow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladne dane sa na oscars.org, ale w skrocie - film musi wygrac jeden z glownych swiatowych festiwali ( jest lista dokladna ) , albo musi byc wyswietlany przez 3 dni na obszarze Los Angeles na pokazach biletowanych. Sa oprocz tego oczywiscie wymogi techniczne. Musi byc na tasmie, albo w containerze cyfrowym. Musi to byc film z ostatnich dwoch lat, nie zglaszany wczesniej do oskarow. Troche pomniejszych warunkow. Nie jest to takie znowu trudne do spelnienia. Samo zgloszenie do oskarow jest dostepne dla kazdego, schody zaczynaja sie pozniej.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"albo musi byc wyswietlany przez 3 dni na obszarze Los Angeles na pokazach biletowanych". Dobre, typowe festiwal światowy, europejski itd. jest równy wyświetlaniu filmu przez trzy dni w Los Angeles :). Po prostu kocham Amerykanów i ich podejście do sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a co bedzie dalej? Jezeli ten cel zostanie osiagniety ;)Olej Oskara :) Bo nam jeszcze spoczniesz na laurach :)hehe a tak na powaznie to trzymam kciuki choc obawiam sie ze decyzje Academii czesto maja podloze inne niz artystyczne. Oceniam wasze produkcje jako szary widz i tutaj Platige, jego tworcy i ich dziela sa juz klasa sama w sobie - zauwazylem jednak ze wlasnie najwieksze rozbieznosci miedzy szarymi widzami a jury sa w przypadku Oskarow. Nie masz podobnego odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To loteria troche. Nie rozgryzlem i nie rozgryze raczej zasad wg. ktorych sa przydzielane nominacje i Oskary. Bedzie co ma byc. Niespecjalnie sie tym klopocze na razie. Druga nominacja by sie przydala w kontekscie Hardkoru 44, ale Fallen Art tez byl na shortliscie, nominacji nie dostal, a w sumie ugral dla mnie w swiatku profesjonalnym wiecej niz Katedra. Oskary sa niesamowicie medialne, ale jak przychodzi do konkretnych profitow - to jest troche na swiecie porownywalnych nagrod i festiwali. "Kinematograf" zrobil program minimum jak sie dostal do Wenecji. Teraz kazda nagroda to juz swietny bonus.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najważniejszy festiwal dla filmów animowanych, jak Cannes dla fabularnych.

A może "Kiematograf" się tam nie załapał dlatego nie dostajesz odpowiedzi? Albo nie odniósł spodziewanego sukcesu? :)

Chociaż to nie do uwierzenia.

Edytowane przez walmord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"K" nie startowal w Annecy w tym roku. Wyslemy w przyszlym. Zostal ukonczony juz po deadlinie do Annecy. Tak samo z Siggraphem i jeszcze kilkoma miejscami. No ale w Annecy celuje sie w inny rodzaj animacji, wiec tam sie wiele nie spodziewam.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskary do annecy ma się mniej więcej tak jak michael bay do martina scorsese, oskar to takie bardzo wszystko uśrednione, dla zwykłego widza rzeczy, oskarowy film ma równie dobrze obejrzeć inteligent jak i murzyn z getta w bronxie, czyli ma być uniwersalny, animacje preferowane na annecy to raczej material dla bardziej wyrafinowanego odbiorcy, stąd też mocnejsza stylizacja czy odważniejsza tematyka nominowanych prac. Stąd też oskarowy bedzię np. pixar a annecy to będzie mary & max czy koralina (z tych ostanich zwycięzców). oskar to dla ciała annecy dla ducha :) tak to widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności