Skocz do zawartości

Monitory - jak wygodniej


magdzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak pracowałem na 2ch wydawało się lepiej zwłaszcza w compositingu after effect można fajnie rozwalić layout itp . w 3d imo już mniej .. chyba ,że referki podglądasz..

 

Ja osobiście wolę na jednym dużym ekranie pracować + wspierać się laptopem (refki, muzyka itp) . Jakoś bardziej się na pracy skupiam wtedy..

 

ale wiadomo 2 ekrany to tak pro wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 2, na lewym głównym program a na prawym wszystkie narzędzia które da się "odpiąć" i przesunąć, przeglądarka internetowa lub refka do modelowania. Nie ma znaczenia, 3D Studio, Photoshop, Lightroom. Większość programów jest w mniejszym lub większym stopniu przystosowana do pracy na 2 desktopach.

 

Radzę też po kupnie wykalibrować tak aby miały przynajmniej takie same kolory o jasność w raz z nachyleniem do oczu. (polecam znaleźć jakąś drukarnie lub studio reklamy, spytać się czy nie użyczyli by kalibratora, lub ew za opłatą przynieść monitory i wykalibrować u nich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj dwa monitory wystarczają. Ale jak robię animatiki to zaczynam powaznie myśleć o trzecim. Na jednym scena, plus atribute editor/command panel, na drugim graph editor/schematik/hypershade a na trzecim widok z kamery.

Czasami w domu coś robię na jednym monitorze panoramicznym... trochę męczarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem drugi monitor moje życie stało się Nirwaną. Mam układ koderów, czyli po lewej przekręcony o 90 monitor 20" 10/16 na którym monitor systemu, refki, browser i rózne głupoty, a na głównym (23" 16/9) Blender albo główne okno Gimpa.

Takie rozwiązanie jest super, zwłaszcza jak wymieniamy kartę. Można sobie starą zostawić a nową na główny monitor.

Na ogół jak piszę posty na forum to na głównym jednocześnie leci mi jakiś film lub serial, chociaż teraz seriale przystopowane ze względu na zmiany sezonów. Pewnie dlatego czasami ciężko mnie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół jak piszę posty na forum to na głównym jednocześnie leci mi jakiś film lub serial, chociaż teraz seriale przystopowane ze względu na zmiany sezonów. Pewnie dlatego czasami ciężko mnie zrozumieć.

 

Odstaw MNS to i ze zrozumieniem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy jak spróbuje pracy na 2 monitorach to nie może już wrócić do jednego, ja miałem tak samo, na jednym max viewporty na drugim comand panel i resztą albo referki do zbrusha lub forum 3d

 

Mam laptopa ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić pracy na dwóch monitorach i laptopie do www skype i tak dalej nie chciało by mi się odrywać rąk i musiał bym mieć olbrzymie biurko laptopa wole trzymać na wyjścia tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w google i znalazłem

Malaysian Nature Society (MNS) - Persatuan Pencinta Alam Malaysia!

 

Co to jest to MNS? Jakiś narkotyk? Nie znam się na narkotykach. Myślę że nie istnieje bo jak czegoś nie ma w google to nie ma wogóle.

 

Moda Na Sukces. :D

 

P.S. U mnie 22" (16:10 - NT) i 19" (4:3 - PVA) [nie jest to 2x ta sama rozdzielczość, ale rozmiarowo pasuje wszystko] + 15" laptopowa (NT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden, na dodatek zaledwie 21 :) i to tradycyjny. Jeśli pracuję to nie przeglądam niczego a muzyka w tle żeby żadne wodotryski i pierdółki jak lista odtwarzania nie odwracały uwagi. Próbowałem na 2 ale tylko mnie to rozpraszało i ani z tego była praca ani rozrywka. Podobno kobiety mają naturalny multitasking (malowanie paznokci w czasie seksu, rozmowa przez telefon w czasie suszenia włosów itd), ja działam na zasadzie problem- rozwiązanie- repeat until end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcami: najoptymalniejsze ustawienie to:

2 monitory (u mnie o 90 stopni obrócone 1440x900) + lapek do na resztę + dobry fotel z trybem "wyłożenia się" i można robić godzinami nie wstając z miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności