Skocz do zawartości

Finished 2D: UKRZYŻOWANIE ...retrospekcja i może... jako komiks


Thx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pierwsze skojarzenie to zdjęcie strzelone z rączki na nk "ja i krzyż lato golgota 2010r" :D
To moze byc Giewont rownie dobrze. Sam mam tam zdjecie z krzyzem.

 

Ja osobiscie nie widze nic do czego moznaby sie przyczepic w tych obrazkach. Moze jakbys zrobil realistyczny landscape przy stacji "zdjecie z krzyza" to mogloby juz budzic jakies kontrowersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo jak tak sobie siedzę i maże... to różnorakie myśli mnie nachodzą, np. , że droga to taki komiks. Stacje :Ikonograficzny zapis wydarzeń

...nie pokoi mnie, że troszkę dynamika siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaakkk ^^, szczegolnie w tym ostatnim to chciales chyba zrobic na zlosc dzudzu i pokazac ze jednak go znajdziesz chocby nie wiadomo gdzie :D co by nie mowic i tak kazda raca swietna :)). Jestem ciekaw ile poswiecasz czasu na jedna taka prace? Bo chcialem sie upomniec zebyc kiedys przysiedzial przy czyms dluzej, ale biorac pod uwage twoja technike.... to i tak juz chyba jest dlugo ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cie wzielo :) Istna pasja ;)

 

XI dla mnie troche zalatuje parodią. Moze przez spojrzenie i uklad glowy (nie widac do konca co sie dzieje z oczami), moze przez jakis brak dramatyzmu w swietle.

 

Twarz w IX ma nieco "fraglesową" anatomie. Troche razi.

 

Tak zwracam uwage, bo jak dla mnie te dwa obrazki troche odrywaja sie w nastroju od monumentalnej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzieki sly (lubie dystans i trzeźwość patrzenia)

leander pewnie masz rację, ponieważ uciekam od fotograficznego realizmu na wszelakie sposoby,więc zagrożenia takie jakie opisujesz najczęściej czyhają na autora.

Ja trzymam się jednego, unikać karykatury: karykaturalnych gestów, przedstawień etc. jak to się nie udaje to lipa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz w IX ma nieco "fraglesową" anatomie. Troche razi.

 

Kurcze, masz rację - ale jednak jacy jesteśmy różni. Dla mnie przez to właśnie jest najlepsza z całego cyklu.

Za to nowa wersja VI wydaje mi się dość... hmm... grzeczna. Nie obraź się, ale jak nie Twoja, Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za oko SBT77, szacun...więcej dodam: akademicki lanszaft (osobiście: odpust dla arystokracji).

...w oprawie młodej polski) fe

 

.......XIII.........

skadankaxiii.jpg

5kompresjazpodpisem.jpg

wyciszyłem calość

5akompresjazpodp.jpg

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta draperia u Ciebie jest cudowna. Godzinami mogę na nią patrzeć, aż nie chce się wierzyć ile takiej musiałeś namalować i narysować w życiu żeby tak swobodnie ją teraz kreować z wyobraźni. Cały projekt drogi krzyżowej na swój sposób ciekawy, ale nie chciałbym raczej nigdy ujrzeć takiej formy w kościele, już sztuka sakralna zbyt daleko odeszła od swery sacrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore ujecia po prostu porazaja, ujecie , deformacja, ekspresja postaci.Dawno nie widzialem tak "namacalnych" rysunkow - ta twarz jak ona lezy jaki ciezar.Ocieranie twarzy takie delikatne.Te pozy takie przerysowane - wyczute.Wszystko swietnie gra swietny cykl.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typo mi nie leży ale to już drobiazg i nie psuje odbioru. swietna seria, super kadry.

 

EDIT: kolor jak kolor, ja bym złamał linearność kadrów na potrzeby komiksu i wiszącego na krzyżu dał, użyje tu fachowego zwrotu, w pizdu duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już wspominałem przy okazji tych prac, że mi się kojarzą z drogą krzyżową Dudy-Gracza. Z tłem nie doradzę raczej nic konstruktywnego, może klasyczna czerń? Nie wiem... A jeszcze mam pytanie z innej beczki, próbowałeś to gdzieś wystawiać/wydawać? Bo pamiętam, że stacje 12 chyba drukowałeś na płótnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys przygotowałem całość w formie ksiązeczki dla frakcji katolickiej( coś tam kombinują), tutaj przykład okładki:

okadkad.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a tutaj przykład strony z tekstem poety Adama Ochwanowskiego ( Adam się nie obrazi- przystawiam małą część tekstu :) )

1ztekstem.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

reszta stron ma taką sama konwencję: identyczny układ i identyczne tło

Dziś jak patrzę na liternictwo z okładki to wydaje mi sie , że światło trzeba będzie poprawić.

A nie pamiętam czy pokazywałem wam jak wydaliśmy tę Drogę Krzyżowa na kartkach pocztowych kolportowanych przez Vici Info w Kielcach? Sponsorzy: Muzeum narodowe w Kielcach, Charaktery, Stowarzyszenie Karskiego, Muzeum Historii Kielc , Muzeum Diecezjalne w Kielcach. Wszystko wrzuciły Vici na swoje stojaki po klubach w Kielcach. udało nam sie w Wielki Piątek 2010

44847399.jpg

to tyle

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności