Skocz do zawartości

Teczka 2D: a właściwie to Szkicownik


leander

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wszystkim :)

 

prrrszalony: odnosnie techniki, to w kilku ostatnich pracach uzylem czarnej farby olejnej na folii przylepnej bialej. Szukalem jak najbardziej sliskiej powierzchni, zeby skutecznie zdejmowac z niej farbe. Portret jest na piance, ktora juz nie jest taka sliska. Wczesniej lubilem tusz lub akryl na papierze kredowym, a tutaj poszedlem troche dalej i sie zrobilo takie polaczenie rysunku i malarstwa.

 

telthona: interesujaca perspektywa z tymi zakladkami do ksiazek. Wiesz jak zmotywowac do pracy ;)

 

Cpt.Obvious: Hehe, ty niepoprawny romantyku ;) Ale nie badzmy sentymentalni i skupmy sie na rysunkach ;)

 

Mialem troche leniwe 2-3 tygodnie, ale kilka prac sie znalazlo.

 

100x70cm

szkodzinski-15-04-2010c.jpg

 

Szkice małe

szkodzinski-szkice-04-2010e.jpg

 

100x70 cm

szkodzinski-08-04-2010.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010a.jpg

 

Szkicowe zabawy z podrozy pociagiem, wiekszosc w oryginale jest mala, na wysokosc 1-2 cm

 

szkodzinski-szkice-04-2010b2.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010c2.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010d.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010g.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010h.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010i.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010j.jpg

 

szkodzinski-szkice-04-2010k.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brnij w to dalej, a ludzie bedą drukować twoje prace na jakimś tanim fotograficznym papierze, i stosować je jako zakładki do książek, lub co gorsza: wieszać w antyramach na ścianach! XD

Albo, co jeszcze gorsze, będą je sobie wrzucać w avatar ;)

 

Eh, ten pierwszy malunek w ostatnm poście mistrzowski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje trochu nie siedzą Panie Leander... złamana wysunięta noga i jakby trochu za dużo ma ciala w okolicach bioder pleców, przydałoby się też zróżnicować walor i tą opierająca się ręke zgasić bo się wybija tak samo jak kolano, które jest bardzo fajnie namalowane... wyobraź sobie jaką on ma teraz mega wielką dupę... wysunięta noga chyba za długa...

Duża pani miażdży dosłownie i w przenośni :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem powiedzieć że dużo dobrego tu widze, szacun i rób dalej. Zdecydowanie to idzie w jakimś bardzo fajnym kierunku. No i kiedyś musimy znowu na jakieś warsztaty pojechać nawet nie wiem ile to lat było kiedy sie widzieliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beesart: dzięki Łukasz, kope lat

Rotcore: celne wypunktowanie, wielkie dzieki. No niestety faktycznie kupy sie ten koles nie trzyma. Kijka sie trzyma i chyba wlasnie ten kijek mi w glowie rozbil widzenie calosci.

oDD: dzięki :) Z tamtymi warsztatami to sentyment mam spory, serio mozna by powtorzyc, ew plener jakis zeby sie napic i poszkicowac lesne elfy.

 

Rysunek na podstawie jakiegos kulturysty z youtube

leander-muscle-ok.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu: a wiesz , smutne, ale nie wiem, po kilku zleceniach dot ilustracji zawiodlem sie na kasie z takiej roboty. Lepiej www czy dtp robic, wiec sie nie spinam i sobie eksperymentuje luzno, a akurat czlowieka rysowac lubie

Mr Pank: Dzieki!

 

Dzisiejsze rys, 100x70cm olejną białą

szkodzinski-28-04-2010.jpg

 

szkic A4 do tego, węglem

szkodzinski-28-04-2010-szkic.jpg

 

Zdjec kilka z poprzednią pracką, na folii przezroczystej malowalem wiec rozne efekty mozna uzyskac z przenikaniem tła

leander-muscle-wiz-c.jpg

 

leander-muscle-wiz-b.jpg

 

leander-muscle-wiz-a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh DTP? kurcze to ja chyba daje sie wykorzystywać bo jakos nie moge stwierdzić zeby mnie zarobki satysfakcjonowały. Jasne - kazdy chciałby zarabiać wiecej ale podstawowa kwestia to czy z tego DTP starcza ci do "pierwszego". Może w wawce albo na południu płacą godziwiej, nie wiem. Ja osobiście jakoś nie widzę cię w DTP'ie, masz chłopie moc w tej łapie, szkoda by było trwonić ją na overprinty i inne bzdety. imho strasznie bys cierpiał przez ten detep...

zarypiaszcze te twoje pracki.. keep'em comin'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo czasem lepiej nie zarabiac na tym co się bardzo lubi ;)

w dtp jest tak, ze sa taco co zarabiaja malo i taco co zarabiaja duzo - nie zalezy od regionu. Fakt slyszalem ze ilustracje malo platne, za to latwiejsze niz projektowanie form uzytkowych i kazdy chce byc ilustratorem. ;)

 

bardzo fajnie bawisz sie mediami i improwizujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander, ja to powiem tak, jesli chcesz na tym zarobic to zapomnij o Polsce.

Rozpromuj sie na wszystkich mozliwych zagranicznych forach, zrob sobie jakas stronke z folio, bografia takie tam duperele , zeby wygladalo profesjonalnie.

 

Jak sie zacznie zarabiac w dolarach, to z takim przelicznikiem da rade dociagnac do konca miesiaca. :)

 

Tylko jest jeden temat, ty jestes czystym artysta, a branza potrzebuje CA, concept tudziez commercial artist. No ale zawsze mozesz pomyslec o jakiejs galerii, z checia powiesilbym sobie na scianie, ktoras z twoich prac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi olejami to na luzie w jakichś galeriach netowych handlujących obrazami można by sie wystawić, choć trochę mnie niepokoi że malujesz to chyba na jakichś papierach(?) ale do licha, taki obrazek[100x70 - słuszny format] na ścianie musiałby się prezentować kosmicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej oplacalne sa storyboardy zadna animacja ani 3d.

 

Nieprawda, najlepiej platna praca to Artysta koncepcyjny w produkcji filmowej.

Place dochodza nawet do 300 tysiecy dolarow rocznie, ale co w tym dziwnego skoro filmy maja budzety po 100 milionow i w zwyz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasu trzeba mnóstwo, gdyż nie wystarczy dobrze rysować. Trzeba bardzo szybko rysować. Stawki? od 70 zł do 200 zł za kadr. Przy czym musisz się wyrobić w jeden dzień z 16 kadrami, która mają być kolorowe, śliczniutkie i błyszczące. No i konkurencja jest zabójcza, patrz Bieniek.

 

ps.

Przepraszam Leander za off-topa

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za info odnosnie gdzie sie haczyc w 2D.

 

Elmo22: troche uproscilem z tym DTP, ew uzylem mylnie sformuowania, generalnie chodzilo mi ogolnie o druk, takze kreacje reklam prasowych, billboardow, ulotek etc.

 

bede zdziwiony ze nie ma Cie leander w jakiejs galerii (jezeli nie ma) bo wiadomo, ze ludzie lubia sobie powiesić fajna dupe na ścianie :P
Celna uwaga, ale co tam galerie i posrednicy, od razu trzeba bedzie uderzyc do klienta docelowego - do warsztatow samochodowych :)

 

Takie troche g.. dzisiaj:

 

Szkic na fragmecie A4

szkodzinski-30-04-2010-szkic.jpg

 

Nieudana pracka 100x70

szkodzinski-29-04-2010-075c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander; kurde, ty zawsze jak coś wgrasz to robi to na mnie ogromne wrażenie. To kombinowanie z taśmą, jest takim fajnym pomysłem, że aż dziwne że nie widziałam czegoś takiego wcześniej :P Te dwa ostatnie też nie są złe; to takie charakterystyczne dla Ciebie, że w każdej pracy można dostrzec przejawy takiego "leanderowego miąższu" :D chodzi mi o tą materie malarsko-rysunkową. jest świetna. tylko pozazdrościć takiej łatwości w tworzeniu!

 

Co do pracy; fakt, na storyboardach można zarobić, ale zwykle są to takie nieciekawe rzeczy, że już na samą myśl mi sie odechciewa :P wyobraź sobie że robisz storyboardy do reklam płatków nestle. albo do banku kredytowego :P jakoś ta praca mi sie wydaje mało fascynująca :P jak już robić storyboardy to albo w filmie albo w filmie animowanym, ale do tego trzeba mieć chyba strasznie mocne folio ;P

co do druku i wizualizacji firmowej: to zawsze bedzie opłacalne, bo firmy zawsze bedą sie tworzyć, a jak upadną, pojawią sie nowe na ich miejsce. Ale to też trzeba lubić jak sądzę. I wiadomo, że klienci nie zawsze mają poczucie dobrego smaku, i czasem nie chcą żeby firma wyglądała zbyt prestiżowo i profesjonalnie, bo np są skierowani do niższej klasy społecznej...

może spróbuj z plakatem? Twój styl chyba super by pasował do plakatu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprzedawaj obrazy jako CD do wizualizacji - powinny swietnie pasowac do współczernych wnętrz.

 

Theltona: praca przy story jest straszna. Ale przy animatikach jest zwykle straszniejsza (bo masz tyle czasu na animatik co koles na story a musi sie dziać i najlepiej juz z synchro z dzwiękiem). Ale dobrze płacą - idealne miejsce tylko dla kogos, kto nie uwaza sie za artystę.

Na dtp/druku i ogólnie ID mozna zazrobic, ale zapas wiedzy jaką trzeba posiadać jest spory i raczej nie wtłaczany w uczelniach artystycznych, poza tym mocno wykracza poza to z czym się projektowanie każdemu kojarzy na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

tethlona: dzieki, milo slyszec od Ciebie tyle cieplych slow :)

 

Co do storyboardow ja mam pewne zle skojarzenia. W agencji reklamowe warszawskiej w ktorej kiedys pracowalem ludzi od storyboardu wzywano zwykle "awaryjnie". Przychodzil taki delikwent wieczorem i siedzial do rana a ktos mu zawsze zagladal przez ramie, pilnowal, pospieszal. Ale pewnie stawki rekompensowaly taki tryb wspolpracy, chociaz nie wiem jakie byly.

 

Troche chaotyczna kompozycja, tworzona bez szkicu, ot bicepsy malowane z kolejnych referek, dalsza wprawka w technice "rysowania" czarną farbą olejną, 100x70cm

szkodzinski-miensniaki.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem o komiksie, byłoby ekstra.

 

Przychodzil taki delikwent wieczorem i siedzial do rana a ktos mu zawsze zagladal przez ramie, pilnowal, pospieszal.

 

Pozycja zawodowa pilnującego ktosia brzmi bardziej zachęcająco niż rysującego delikwenta. Myślę że na tego pierwszego miałbym nawet jakieś kompetencje, z tym że nie umiem jeszcze trzaskać z bicza i nie wiem jak jest po egipsku "Buduj szybciej tę piramidę !" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie przewija z dolu do gory to fajnie wyglada dolna cześć, prawie jak czarnobiala fotografia jakiegoś fresku.

 

No storyboardzista to specyficzny zawód (imo przepiękny papierek lakmusowy naszego warsztatu). Trzeba miec karabin maszynowy w dłoni i sporą wiedzę z technik przekazywania treści obrazem. A niestety ten co go pilnuje zza pleców ma najczesciej pełne pory, wiec nie ma czego zazdrościc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopracowalem tego ostatniego miesniaka i dorobilem prace z biegaczem. 100x70cm

 

szkodzinski-kulturysta.jpg

 

szkodzinski-bieg.jpg

 

Pozy wzialem z muybridge'a

muybridge.jpg

 

Wczesniej wrzucalem, ale troche przerobilem.

szkodzinski-portret-04-2010.jpg

 

i kilka etapow tej przerobki, ten drugi etap dobrze sie zapowiadał, ale cos zaczalem psuc z kolorem i trzeba bylo szmatą z terpentyną zrobic undo do poprzedniej wersji.

szkodzinski-portret-04-2010-razem.jpg

 

i jeszcze proba podmalowania rysunku, ktory tez wczesniej wrzucalem

26-05-2010m.jpg

 

26-05-2010-fragment.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi super.Ta technika duzo bardzej pasuje formalnie do nich tematycznie(wedlog mnie powinno sie srodki wyrazu dobierac do tematu tzn jak sie wszystko robi ulubiana technika pojawia sie maniera co tylko do dna ciagnie tzn.sklepow z obrazkami do wystroju wnetrz;)).Wlasnie w tym wszystkim niepasowaly mi te bicepsy ktore jakos srednio zoorganizowana kompozycje tworzyly.Nogi za to fajnie forma do tresci pasuje i kompozycja jest czytelna a mniej taka szkicownikowo wrazeniowa jak tapeta.

Praca na plexi super sprobuj moze wyjsc w 3d tzn. moze warto nawarstwic na siebie kilka plytek da to moze ciekawe reazultaty.

Po pracach widac ze masz gest i swietnie nim budujesz forma ale np w malarstwie a sczegolnie portrecie to dominuje i kolory rozmywasz jak mydlo;) moze sprobuj zawerzyc sobie game do trzech kolorow(dwa kontrastujace i jeden dopelniajacy) i swiatlocienia.Zdecydowane oswietlenie zawsze moze uratowac rysunkowo nawet przy slabszych kolorach.Zdecydowane czystsze kolory cos na swiatlo i cos na cien moga byc dobra podstawa do tego zeby je potem zlamac zeby nie bylo zbyt "tubalnie";)(z tuby;)) olej ma to do siebie ze po jakims czasie robi sie bardziej plastyczny i fajnie sie w takie czyste kolory dowala troche bieli i innych zeby je zlamac ale nie zabrudzic i nie rozmyc.Widac probe z laserunkie:) i dobrze ale wlasnie jakby podklad byl czystszy to by potem potoczylo sie lepiej.

Podmalowany rysunek typowo krakowski:) w kolorach i kompozycji:) taka Malczewska tradycja chyba;).Ale dzieja sie tam fajne zabiegi formalne zaczerpniete z powyzszych rysunkow fajnie szczegolnie na dole.Wlasnie jakby ten kolor byl czasem mocniej i swiatlocien tez lepiej okreslony to by sie lepiej czytalo.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim. A na Scatmaxa poprosze moderatorów o dodatkowy przydzial punktow reputacji :)

 

Ostatni z cyklu sportowcow, 100x70 olej

szkodzinski-sportowcy3.jpg

 

Rysunek z dzis, 100x70 tez. Dawno olowkiem nie rysowalem, troche sztywno wyszlo

szkodzinski-26-06-2010.jpg

 

skoro leszek sie stesknil za digitalem moim, to odkurze tablet, na razie maly test pedzli

face-cs5.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności