Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Canon EOS 5D Mark II


le_chu

Rekomendowane odpowiedzi

Joł, postanowiłem się zebrać do pracy i wystartować w kolejnym konkursie ogłoszonym na forum Octane Rendera (http://www.refractivesoftware.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=697&start=0)

 

Na warsztat poszedł aparacik, który przygotowałem już jakiś czas temu do jednej z nadchodzących kolekcji Archmodelsów.

 

Model robiony i rozpakowany w Blenderze 2.49. Tak, wiem że pominąłem kilka drobnych detali, niektóre uprościłem bo nie chciałem wdawać się w zbyt wysoką liczbę poligonów w modelu roboczym. Do Octane musiałem wyexportować siatkę z nałożonym już smoothem i subdividem + wszystkie normalki i bumpy zamienić na siatkę za pomocą displacementu... Renderer w obecnej wersji beta nie obsługuje jeszcze tych mapek, ale jakoś poszło :)

 

Ogółem model ma ponad 4.8 mln trójkątów (w wersji komercyjnej ma niecałe 50 tys.)

 

Hmm co jeszcze - postprodukcji praktycznie nie ma na renderach - vigneting, kontrast, kolory, wszystko ustawione bezpośrednio w Octane. Photoshopa użyłem na niektórych obrazkach do usunięcia hot pixeli i dodania lekkiej aberracji.

 

Średni czas rendingu takiego obrazka na mojej karcie (GTX 275) to jakieś 10 - 15 minut.

 

Cóż mam nadzieję że się podoba :)

 

01copyj.th.jpg

 

02copyp.th.jpg

 

03copyz.th.jpg

 

04copyh.th.jpg

 

05copy.th.jpg

 

06copyxxzsp.th.jpg

 

07copy.th.jpg

 

08copyb.th.jpg

 

09copy.th.jpg

 

10copye.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

widziałeś referki albo sam obiektyw canona ? :P suwak af/mf tak nie wygląda... nie wiem jak tam ze skalą ale patrząc na obiektyw wydaje mi się za mała średnica w rzeczywistości ma on 77 mm a tu wyglada na mniejszy. co do samego body mogłeś się jeszcze postarać i przynajmniej górny lcd zrobić a nie czarne coś ! popatrz jaki jest w rzeczywistości i gdzie są wogóle podziałki :) a tak swoją drogą to brakuje mi jeszcze napisów na obiktywie wokół obiektywu. to tyle :P masz u mnie plusa za to że canon a nie nikon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze :)

 

widziałeś referki albo sam obiektyw canona ? :P suwak af/mf tak nie wygląda... nie wiem jak tam ze skalą ale patrząc na obiektyw wydaje mi się za mała średnica w rzeczywistości ma on 77 mm a tu wyglada na mniejszy. co do samego body mogłeś się jeszcze postarać i przynajmniej górny lcd zrobić a nie czarne coś ! popatrz jaki jest w rzeczywistości i gdzie są wogóle podziałki :) a tak swoją drogą to brakuje mi jeszcze napisów na obiktywie wokół obiektywu. to tyle :P masz u mnie plusa za to że canon a nie nikon :D

 

Polecam uważniej czytać ;) W pierwszym poście napisałem:

 

Tak, wiem że pominąłem kilka drobnych detali, niektóre uprościłem bo nie chciałem wdawać się w zbyt wysoką liczbę poligonów w modelu roboczym.
Gdybym model robił dla siebie, zapewne dłużej bym posiedział i dopracował niektóre elementy. W tym przypadku byłem ograniczony czasowo. Ale dzięki za krytykę, fakt wyświetlacz przy "spuście" mogłem bardziej dopieścić, ale nie umiałem do końca jeszcze ustawić szkła w Octane i materiału pod wyświetlacz. Kilka drobnych rzeczy w wersji finalnej jeszcze mnie gryzie, ale nie będę o nich wspominać skoro do teraz nie zostały zauważone ;)

 

Siatki pokażę jak wrócę ze świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się to nie podoba może i jest render ale mogelowanie zupełnie do bani 5d jakiś taki miękki a tej obiektyw to mieszanka nie wiadomo czego oprócz napisów to nic w nim z orginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności