Skocz do zawartości

Mundial 2010


bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

LOL wiec jednak niemiachy przegraly - czad. A my stracilismy napastnika przez kontuzje, tak ze bedzie ciezko z Urugwajem.. No nic - bardzo fajnie sie oglada mecze kiedy na prawde nie wiadomo kto wygra :D

 

walmord - no mnie to bawi kiedy wychodzi na przyklad druzyna narodowa Francji w ktorej skladzie jest chyba dwoch bialych :D Albo jak dla Niemcow graja Polacy... Potem nie wiadomo kto te mecze wygrywa. W Ameryce Poludniowej przynajmniej graja gracze urodzeni i zwiazani ze swoim krajem (i tak, wiem ze we Francji jest wielu czarnych ale mimo wszystko..).

Na "zmowe Latynosow" w meczu Meksyk-Urugwaj bym nie liczyl. Tutaj kazdy ciagnie w swoja strone - jakby grali przeciwko wspolnemu wrogowi to moze jeszcze ale tak kazdy bedzie chcial pokazac swoja wyzszosc. W Polsce Urugwajczyk, Meksykanin, Kolumbijczyk czy ktos z Gwatemali czy Salwadoru to jeden kit - Latynos. Ale tutaj maja bardzo silnie zakorzeniona przynaleznosc do konkretnego kraju i mimo oczywistych podobienstw nie daja sobie taryfy ulgowej.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i mamy półmetek, a ostatnia kolejką zapowiada się jeszcze lepiej bo w większości grup prawie każdy ma jeszcze o co się bić. Na początek obstawiam zmowę latynoską i wykopanie Francji, w drugiej raczej jest pozamiatane, Grecja nie pokona Argentyny, w trzeciej grupie może być ostro, oby Anglia wreszcie zaczęła grać, podoba mi się tez USA - waleczna drużyna, w czwartej Niemcy strasznie zawiedli, a Ghana to chyba ostatnia nadzieja że ktoś z Afryki przejdzie dalej, ja trzymam kciuki za Australię, Serbia gra strasznie brzydko, w piątej kto wie, Dania czy Japonia?, w szóstej znowu zawód - fatalni Włosi, w sumie zasługują na wyjazd, Nowa Zelandia jest sensacyjna ale im osiągnięć już wystarczy na najbliższą dekadę, z Paragwajem już im tak dobrze nie pójdzie, w siódmej pozamiatane, Brazylia się powoli rozpędza, a w ósmej zapowiada się niezły mecz Hiszpanii z Chile. Patrząc na tabelę to finał może być Argentyna-Brazylia, ale zakładają jeszcze niejedna niespodziankę równie dobrze Paragwaj-Urugwaj albo Ghana - Nowa Zelandia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj fajny meczyk Chile-Szwajcaria. To co czerwone powinno być żółte. No i zmarnowana okazja rezerwowego napastnika pogrążyła Szwajcarów. W ogóle wszedł i stał na boisku. Raczej za dużo już na mundialu nie pogra. Szkoda bo kibicowałem im. Choć pokazali jak przy huraganowych atakach Chile można się całkiem nieźle bronić. Nasze orły dostałyby od Chile dwócyfrówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreanski bramkarz po dwóch bramkach chyba gral na gumowych nogach juz, dlatego potem chyba juz spanikowal. Mowili cos ze wielki wodzu sam skład ustawial :D. Biedni ludzie, szkoda troche bo wcale zle nie grali.

Ci portugalczycy litosci nie maja :D Chociaz ja tez mam dosc patrzec na miliardowe gwiazdy z ogolonymi nogami. Chociaz chcialbym final Holandia, Brazylia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wredni ci Portugalczycy, mogli wygrać sobie 2-0 i wtedy byłaby to przegrana po heroicznym boju, może Kim byłby łaskawszy, a 7 - 0 to już nie jest przegrana ale klęska, strach pomyśleć co będzie z korańczykami po mundialu ...

 

A latynosi brawo! - nie było zmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bedzie z nimi teraz ale mowili ze ci, ktorzy przegrali 40 lat temu trafili do obozów pracy :/

Ja teraz licze na to, ze ktos pogrzebie marzenia Portugalii na wejscie do finalu. Na ostatnich mistrzostwach Europy byli to Podolski i Klose. Zobaczymy kto teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepiękny mecz, pot łzy i do końca piękna gra, tylko przedłużanie na siłe słowaków po 90 minucie troche bez klasy

 

a co myśleć w takim razie o japończyków grze na czas w ... 20 minucie !

To ci dopiero taktyka, strzeliić dwie bomby z wolnych a reszte meczu grac na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myśleć w takim razie o japończyków grze na czas w ... 20 minucie !

To ci dopiero taktyka, strzeliić dwie bomby z wolnych a reszte meczu grac na czas.

 

taka to jest teraz ta kopana;) kalkulator sie szybko wlacza;) no ale coz, Dunczycy mogli sami pierwsi strzelic nikt im nie bronil;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla Meksyku i Urugwaju że grali fair i nie było zmowy, a mogli zrobić podobnie, mają chłopaki honor. W meczu Brazylia - Portugalia od początku wiadomo było jaki będzie wynik, to zwykłe oszustwo. Dobrze ze faza grupowa się skończyła i już nie będzie "meczów przyjaźni" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie oglądam piłki tak się wypowiem - sędziowie dziś dawali ciała po całości, może ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi jakąś pomoc technologiczną do tego bo nie uznali bramki która była. Ale nawet jakby jej nie było to i tak niemcy rozjechali anglików jak małe dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie spokoj ze spiskami juz, faktem jest ze anglicy grali jak pataly i tyle dobrze ze mieli Lamparda(hmmm tez brzmi polsko) chociaz, Argentyna podobnie zespolowo slabo gra narazie.

Poki co dwa zesoly godne finalu to Holandia i Niemcy. Mam dosc ogladania pilki z indywualnymi zawodnikami i ich farciarskimi akcjami. Niemcy grali dzisiaj jak prawdziwie zorganizowany zespol. Los bywa okrutny na Wembley bylo to samo ale w odwrotnej konfiguracji. Dzisiaj Anglicy dostali szkole ze ich football turniejowy lezy, podobnie jak w druzynie Francji gdzie udaja ze sie miedzy soba nie znaja.

Edytowane przez Ulfar999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy wygrali całkowicie zasłużenie. Wypunktowali bardzo słabą obronę Anglików. Praktycznie każdy gol to byl błąd obrony, a nie jakaś koronkowa akcja Niemców. Ale mimo to, duży niesmak pozostaje. Tego meczu nikt nie będzie pamietał, ze względu na świetne kontry i zgranie Niemców, a ze względu na OGROMNY błąd sędziego. Tu nie było pomyłki i odgwizdania spaloneko kilkucentymetrowego... Piłka była niecały metr w bramce, dwa razy odbiła sie od poprzeczki. Nie będę gdybał co bybło gdyby... Sędziego liniowego powinni zessłać do okręgówki i niech tam sędziuje.

Mistrzem jest Listkiewicz w studiu, który będzie do końca twierdził, że sędziowanie jest rewelacyjne i kilka malutkich błędów nic nie znaczy... Tak samo jak bronił PZPNu i tych kilka czarnych owiec nie może przesłonic obrazu prawdziwego - wspaniałego PZPNu. :D No i koszula Listka to temat na osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do sedziowania, przepisy FIFA zabraniaja sedzia wspomagac sie technologia np. powtorkami na telebimach. musza podejmowac decyzje na podstawie tego co widzieli.

 

FIFA nie chce wprowadzac technologi do rozgrywek, tlumaczac ze chce zachowac jedynie czynnik ludzki w trakcie meczu.

 

szkoda ze jednak czasem nie zerkna w trakcie na powtorke jednym okiem. bylo by latwiej i sprawiedliwiej. a puki co przepisy sa jakie sa.

 

z tego co sie orientuje to mozliwe ze dojdzie dwoch sedziow, po jednym na linie bramkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu by czujki w bramce wystarczyły, nie trzeba kazać sędziemu oglądać powtórek. Czy zmiany są potrzebne, czy nie- ja nie mam zdania w temacie, ale rozumiem i FIFĘ, i tych, co chcą zaprząc technologię.

Edytowane przez Kr3tz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fifa nie zmieni za bardzo przepisów bo robi gigantyczne pieniądze na zakładach bukmacherskich. Może nie na WC ale już na niższym poziomie rozgrywek niespodzianki i porażki faworytów, generują gigantyczne przychody dla buków. Zresztą buki piłkarskie to tak GIGANTYCZNY pieniądz, że wątpię, żeby ktokolwiek liczył w tym biznesie na przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ klapa Argentyny! Wali się moja koncepcja pięknego finału i teraz naprawdę się boję że to będzie Niemcy - Holandia, 0-0, dogrywka 0-0 i Niemcy wygrają w karnych... A satysfakcję mam z Urugwaju bo od pierwszego meczu mi się ta drużyna podobała, a szczególnie gra Forlana. A końcówka meczu Urugwaj - Ghana to jeden z najlepszych thrillerów jakie ostatnio oglądałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no... Niemcy grają najfajniejszy Mundial od wieków. Argentyna grała piach przez całe mistrzostwa i nie zasłużyła na wyjscie z grupy. Zbitka gwiazd o zerowym zgraniu i zerowym poziomie drużynowości. fianl Niemcy Holandia możebyć mega ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bylem pewien, ze niemcy zatrzymają Argnetynę, nie wiem w ogole jak niektorzy wiedzac, ze moga trafic na niemcow nazywali ARG faworytem. Zal mi Brazylian mocno.

 

Swoją drogą kupilem sobie replikę Jabulani (wersję z takim szyciem jak oryginał z mistrzostw, bo jest tez tradycyjna) i powiem, ze imo trzyma się pięknie nogi, jakby miala klej, ale podkręcona potrafi drgać podczas lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy graja dobrze, nalezy im sie final mieli najgorsza grupe. Ja bym chcial rewanz za Euro za ta farciarska akcje po ktorej bramke walnal Torres tuz pod koniec.

Ghana jak zwykle zepchnieta, od tego Mundialu zmieniam zdanie na temat ladnej gry w poludniowej ameryce. Graja tak nieczysto ze naprawde zal na to patrzec gdy sobie czlowiek przypomni jak grala Argentyna albo Brazylia. Final Niemcy: Holandia bylby i widowiskowy zapewne i sprawiedliwy dla obu tych reprezentacji. Hiszpania nie oklamujmy sie dzisiaj cudem wyszla z tego calo a jesli mialoby mi byc kogos zal to jedynie Argentyny za to ze zeszli na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten turniej to jakieś szaleństwo. Ostatnia minuta meczu Urugwaj-Ghana i niewykorzystany karny. Dzisiaj karny po karnym oba niewykorzystane. Gol bilardowy. Niemcy gromią mocną Argentynę. Mistrz i wicemistrz świata kończą grupę na ostatnich miejscach.

 

Stawiam na Hiszpanię, choć biorąc pod uwagę nieprzewidywalność tych zawodów może powinienem postawić spore pieniądze na Urugwaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha jakiś tydzień temu po odpadnięciu Włochów i wcześniej innych papierowych faworytów zażartowałem sobie że mundial się skończy finałem Urugwaj - Paragwaj, wszyscy bardzo się śmiali, dzisiaj przez 3/4 meczu Hiszpania-Paragwaj nikt się nie śmiał ... takie te mistrzostwa są.

a co do Niemców to owszem grają bardzo efektownie ale moje sentymenty były za Argentyną, jakkolwiek źle grającą, ale od dzieciństwa był to dla mnie ideał - argentyna-maradona-gol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w radio uslyszalem, ze po taowarzyskim argentyna niemcy (1-0) maradona do Mullera - "co tu robi ten chłopiec od podawania piłek" to sie nie dziwie, ze im za to rozjechali nadzieje jakby czołgami. wiadomo, że nie atakuje sie niemieckich radiostacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maradona gadal duzo i teraz beknal, bo zeby sprzedac do Pelego tekst w stylu "ze nadaje sie tylko do muzeum" to najlepiej pokazuje ze gosc ma papke zamiast mozgu od nadmiaru prochow. W Argentynie stal sie na rowni z Bogiem dla niektorych, taki ciezar bylby nie do utrzymania bo kiedys i tak by polegl.

Najbardziej mnie rozbawil wywiad w ktorym dzienikarzowi na pytanie jaka ma strategie na mecz odpowiedzial, ze nie ma, ze jest tylko psychologiem i jego pilkarze sami wiedza co robic. Jak dla mnie to pomylka i spalony na wesjc ie biorac pod uwage, ze w zespole prawie same indywidualnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności