Skocz do zawartości

Bitwa pod Grunwaldem -zwiastuny obchodów Walki 600-lecia


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość i-riss

Ja staram się ostatnio pisać delikatnie i dyplomatycznie, ważyć argumenty za i przeciw. Wkonanie od strony technicznej uważam za najwyższej próby, od strony plastycznej i ideii nie jest w moim guście. (nie jestem też zwolennikiem przesadnej biedy, doła i brudu jak pisali co niektórzy)

Forum jest też po to by oprócz wzajemnej pomocy (z której jednak częściej korzystałem niż udzielałem), dzielić się swoim zdaniem i poglądami na temat prac. :)

 

ps.

 

Pozatym to pozytwne zjawisko (oprócz ewidentnych ataków) , że ludzie się spierają, mają różne zdanie. Dzięki temu wytwarza się ferment. Bezkrytyczne słodzenie też nie jest dobre. A z tego co zauważyłem, po wypowiedziach Bagińskiego, wcale nie są "bojowo" nastawieni przeciw krytyce.

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe, Kefas,walnąłeś jednak lekko trollujący mail , mimo że o trollowaniu. ;-) Aż tak źle nie jest. Faktem jest, że na forum coraz więcej starszych panów, więc offtopice rosną jak na drożdżach, ale z tym się chyba nie da walczyć.

 

Sam jestem dzieckiem czasów kiedy to o moderowaniu nikt nie słyszał, połowa dyskusji zamieniała się w pyskówki i trzeba było po prostu umieć odbić każdą piłeczkę, nawet jeśli była grubo nie fair. Teraz jest luzik i kultura.

 

Dyskusja polega w końcu na tym, że nie wszyscy piszą to co by się chciało usłyszeć , i ja mogę nawet jakichś opinii nie lubić, i mieć je gdzieś, ale nie mam prawa ich zabronić. To jest tak naprawdę dosyć zdrowe.

Poza tym nawet jak ktoś walnie z mojego punktu widzenia kompletną bzdurę, to czasem ma jakiś procent racji i można tą wiedzę jakoś sobie poźniej wykorzystać.

 

salut

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie mi się bardzo podoba, i ogólnie mimo dobrej znajomości historii, nie przeszkadza mi patos bijący z tych produkcji, wręcz przeciwnie bardzo miłe dla oka i fajne klimatyczne postacie.

Co do realiów historycznych, to nasuwa mi się wątek skrzydeł polskiej husarii, które w takiej postaci jaką znamy pojawiły się dopiero na obrazach Matejki i Kossaka, a jednak ów wizerunek się przyjął i nikomu nie przyjdzie nawet do głowy że wyglądały innaczej, chyba że jest się entuzjastą danej epoki historycznej, w tym przypadku rozumiem że nie oni byli targetem.

Mało który młody człowiek nie obróci głowy by na to zerknąć i jestem pewien że obejrzy do końca, może nawet kilka razy.

 

Mi się bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z malym komunikatem meteorologicznym ;) ( w nawiazaniu do watku o 'klimacie' spotow)

Nie ma co ukrywac, poprawnosc historyczna, mowiac oglednie nie byla tu na pierwszym miejscu

Zajrzalem jednak jednym okiem, w trakcie produkcji do tzw 'zrodel' i o dziwo w 'Rocznikach' Jana Dlugosza o 30 stopniowych upalach za wiele nie ma

Jest za to wzmianka o burzy, ktora w noc poprzedzajaca bitwe zdemolowala krzyzackie namioty,

o silnym wietrze ktory wial od samego rana i o lekkim deszczu ktory stlumil kurzawe w trakcie bitwy

Kto wie, pogoda nie musiala wtedy byc zupelnie sielankowa, moze jakas wymowke dla tych burzowych chmur na sile mozna znalezc ;)

Oczywiscie, nie ma sie co oszukiwac, glownym powodem ich pojawienia sie w obrazie jest po prostu efekciarski wyglad ;)

ograne to i moze sztampowe ale pasuje do tej teatralnej stylistyki

 

Co do cinematikowej konwencji, mozna dlugo dyskutowac

Dlugosz zapomnial napisac o materializujacym sie w powietrzu uzbrojeniu, wiec z tego niech tlumaczy sie Baggins ;)

Sam bym chetnie zobaczyl 'brudne', odarte z patosu podejscie do tematu, pytanie brzmi do kogo by takie spoty trafily,

czy pojawilyby sie w tv czy tylko na pokazie w kinie Muranow

 

Pozdrawiam

(w szczegolnosci Malzonke Omena ;)

 

Maciek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cóż, jeśli się pomyliłem co do tego miecza, mój błąd- wygląda jakby nie potrafił.

Tak jak pisali poprzednicy: W sumie lubie i to bardzo produkcje PI, motywu technicznego nawet nie ruszam bo jest swietnie zrobiona, i tylko chwalić- zbroja bomba. Czekam na Hardkor. Natomiast treść jest ... no. Myślę, że poprzednicy już napisali co było do napisania, a dyskusje mają to do siebie, że nigdy nie przynoszą za bardzo rozwiązania.

Mi się nie podobało i szkoda, że tak wyszło. Przerost formy nad treścią.

ola-f: super te link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podobało i szkoda, że tak wyszło. Przerost formy nad treścią.

 

A mnie... no cóż - właśnie dlatego się podobało.

Wstyd przyznać... wstyd straszny... ale...

... ja po prostu uwielbiam takie epickie klimaty. Łopot flag, monumentalne pozy, wzniosła muzyka. Najprostsza i najbardziej pierwotna część mojego jestestwa podskakuje i bije brawo. Widocznie w głębi duszy jestem strasznym prostakiem, ale trudno nie będę kłamał że jest inaczej.

 

Z tym że poważne i głębokie klimaty także lubię przeogromnie.

Zależy jaki mam akurat nastrój.

 

Nawiązując do metafory Bagginsa której w pewnym momencie użył - miło spędzić wieczór w towarzystwie intelektualnej elity, wypić z nią drogie wino i poroztrząsać ważkie tematy, ale jako hedonista i sybaryta - dobrej wódki zagryzionej kiełbasą i korniszonem też nie odmówię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem spoty pierwszy raz to skojarzyły mi się z teledyskiem Wiedźmina (Vader). Mimo to zrobiły na mnie duże wrażenie. Poczytałem opinii, które tu nawypisywaliście, wspomniałem czasy kiedy sam trzymałem poltoraka w rekach, zastanowilem sie nad tym co lepiej by w spocie wygladalo - wybieram ten stworzony przez PI. Jedyne co mnie drazni to fakt, ze zawsze mialem wryte, ze w dniu Bitwy było gorąco jak diabli a w spocie jakby miało zaraz chmure oberwac.

 

W zasadzie walka, szczegolnie konna po ostrej ulewie albo w trakcie byłaby trudniejsza niż w skwarze. Jeszcze wziąć pod uwagę ciężką konnice i taki teren jak w spocie ... mogłoby być wesoło.

 

Tak czy inaczej moim zdaniem masa dobrej roboty. Może nie wiernej historycznie, nie w 100% realistycznej ale naprawdę dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli ścisłości, Eryk jest prawdopobnie jednym z najlepiej przygotowanych do machania mieczem współczesnych polskich aktorów i nie trzymał owego kawałka metalu w łapie po raz pierwszy.

 

Byłbym wyrodnym synem gdybym nie napisał, że podstaw szermierki uczył Eryka mój Ojciec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś był na obchodach grunwaldu ale powiem od razu że bardzo fajnie te trailerki wyglądały na dużym ekranie. Ogólnie cała impreza była bardzo fajna, chociaż jak się potem okazało zupełnie nie przygotowana na taką ilość ludzi. Był ktoś z platige w sektorze vipowskim? Nie udało mi się wypatrzyć Bagginsa nawet w namiocie z wyżerką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoisk akurat było strasznie dużo co nie z zmienia faktu że oczywiście szybko zaczęło brakować wody i zrobiło się zamieszanie. My wyjeżdżaliśmy z godzinę a grunwald to się zaczął na drugi dzień kiedy deszcz przytopił ludzi stacjonujących na polach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediach slyszałem też że nikt nie był zainteresowany bitwą a kiedy schodzili rycerze zostali obrzuceni pustymi butelkami z sekora vipowskiego przez widzów - nie wiem kto rzucał, ja na pewno nie zauważyłem:) Nie ma co wierzyć mediom bo w tej sprawie akurat opowiadają niestworzone bajki. Za to ochrona była tak słabo zorganizowana jak i inne aspekty infrastruktury że spokojnie mogłem wmieszać się pomiędzy media i wejść na pole. Niedługo pewnie wrzucę zdjęcia jak wywołam hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności