Skocz do zawartości

Miasto ruin - jest trailer!


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

Ato ma wspólnego może że z polecenia jednego człowieka zrównano z ziemią całe miasto a mieszkańców zamordowano. Broń nie ma tu nic do rzeczy. dla zabijanych mieszkańców nie robiło różnicy czy zabijano ich sztychem miecza , strzałem w głowę czy bomba lotniczą. Nie powiedziałem że naloty dywanowe były odwetem za Warszawę, jak już to za Coventry i Londyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak bron nie ma znaczenia? Co ty chlopie? Mord, mordem ale to jak sie dokonuje swiadczy o rodzaju wojny a to bylo co innego jak dla ciebie to jest to samo to naprawde nie bede juz z toba dyskutowal. Moze zaraz napiszesz tez ze Rzymianie uzywali takze gazu musztardowego? Rzecz w tym ze ci, ktorych zamordowano rzeczywiscie nie robilo to roznicy jakim typem broni. Ale co z odpadkami i smieciami typu niewypaly, za ktore sie pokutuje w wielu krajach takich jak Wietnam czy Laos do dzisiaj a ci ludzie ktorym urywa konczyny i inne czesci ciala czy zabija na miejscu nie maja z tymi wojnami juz nic wpsolnego? Co ty na to? Slyszales o czym jakim jak konsekwencje stosowania broni masowego razenia? Wlasnie w tych krajach co roku ginie masa ludzi, tylko dlatego ze Amerykanie mieli kolejny plac zabaw.

Edytowane przez Ulfar999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulfar - Zdaje się że nie do końca zrozumiałeś co miałem na myśli. Zgodzę się ze zdaniem że mord to mord. Powtarzam, ofiary były tu i tam, ja nie wartościuje zabijania mieczem czy bombą. O niewinności społeczeństwa Niemiec nie chce dyskutować faktycznie, ale jakoś nie potrafię pominąć faktu ze to mieszkańcy Hamburga, Berlina i innych miast niemieckich wybrali Hitlera w 33 roku i cieszyli się ze zwycięstw póki im się noga nie powinęła. Niemcy rozpętały tę wojnę i ponieśli tego konsekwencje. Tak słyszałem co to są konsekwencje. Zabijanie cywili masowo przez aliantów było tez zbrodnią, ale to nie warszawiacy, londyńczycy mieszkańcy Lidic napadli na Rzeszę tylko odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna dyskusja, ale co winne byly dzieci np. czy ludzie, ktorzy byli przeciwni wladzy NSDAP? Oczywiscie wielu z nich zostalo skutecznie eksterminowanych juz przed wybuchem wojny a czesc uciekla. Tak czy inaczej trudno obwiniac wczesniejsze czy przyszle pokolenia od tamtego czasu. Rosjanie robili syf takze nie gorszy a to oni wygrali wojne nie alianci(jakos nigdy nie przyjmowalem do wiadomosci tego ze Rosjanie to alianci poza tym z ebyli nimi z nazwy). Z obszarow na ktorych mieszkala moja rodzina przed wojna, po wojnie usuwano spycharkami i koparkami cmentarze niemieckie gdzie pochowano ludzi jeszcze dlugo przed wybuchem wojny, czy to nie zbrodnia? Przykladow bylo wiecej i mimo iz uwazam sam Pania Steinbach za jakis szatanski pomiot za to, ze wznieca nienawisc do Polakow, to akurat takie wydarzenia swiadcza tylko i wylacznie o tym ze na wojnie a szczegolnie po wojnie nikt nie jest swiety. Czemu np, nie mowi sie tyle o zbrodniach banderowcow na Polakach? Bandera mordowala kobiety i dzieci rownie bezlitosnie jak wlasnie to robili Rzymianie w Kartaginie. Gwalcili kobiety po czym je sterylizowali, kobiety ciezarne zabijano w sposob okrutny wczesniej usuwajac plod. Mezczyznom robiono tzn. krawaty z jezykow i mozna tu podawac setki przykladow. Rodzina sasiadki mojej babki zostala zamordowana w bestialski sposob na weselu jej ciotki, sama ocalala i jako male dziecko zostala uratowana przez niemieckiego oficera, ktory pewnie zginal a w akcie odkupienia chcial zrobic dobry uczynek i wyslal takie zebrane dzieci wagonem na zachod polski. Ok z mojej storny tyle offtopa nie majacego nic wpsolnego z filmem. Na koniec pozdrawiam cala ekipe realizatorow, szczegonie goscia, ktory to modelowal.

Edytowane przez Ulfar999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny powstał jakiś dziwny offtop. Proszę Was - przejdźcie na priv jeśli chcecie ciągnąć wątki historyczne. Wiem, że to temat historyczny, ale w tym tempie dyskusji zapomnimy, że to wątek poświęcony filmowi.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przepraszam Adek, jestem za to odpowiedzialny wiec juz sie zamykam. Swoja droga rzeczywiscie fajnie by bylo, zoabczyc ten film, przyznam ze aktualnie tez nie po drodze mi do Warszawy i watpie ze to sie zmieni.

Edit. Bradzo fajnie ale troche maly naklad bo film po takiej akcji rozejdzie sie z mig :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miasto ruin" będzie dolaczone na DVD do gazety wyborczej w nakladzie 100 tysięcy (termin wydania nie jest jeszcze pewny w 100% ale będzie to gdzieś w okolicach 8 sierpnia)

 

I to jest bardzo dobra wiadomość. Jak będzie pewne kiedy wyjdzie możecie dać znać, byśmy nie przegapili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

a to źle ze ma być w dodatku do wyborczej? według mnie bardzo dobrze bo zdaje sie wyborczą kopa ludu kupuje i napewno więcej osób po to sięgnie niż gdyby było dodane do jakiegos nie wiem magazynu historycznego, ja napewno kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyszkuLLL pomysł z grą np. o Powstaniu Warszawskim marketingowo bardzo dobry, gdyż na pewno taka lekcja historii trafiłaby do bardzo szerokiej grupy docelowej, nie tylko w wieku szkolnym, o wiele skuteczniej niż jakikolwiek podręcznik. Przy dobrym scenariuszu można stworzyć coś więcej, niż zwykłą "strzelankę", bo jak dziś trafić do młodzieży nie wykorzystując nowych form przekazu. Ale czy taki przekaz nie wypaczy prawdziwej historii. Z drugiej strony może mogole nie wypada w ten sposób podchodzić do tematu, to tak jakby zorganizować paintball-a na terenie Auschwitz. Marketingowcy do dzieła, warto wykorzystać tak udany efekt cieżkiej pracy tylu osób. A może po prostu interaktywna mapa w muzeum, gdzie można przybliżyć wybrany obszar miasta i przełączyć się na współczesny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównywałbym obozu w Aushwitz do Powastanwia Warszawskiego... nawet nie wiem w jaki sposób można. Gra o Powstaniu byłąby super pomysłem. Nie musi być w 100% wierna historii, można trochę fabularyszować. Fajny scenariusz, fajne misje... Ja bym kupił na bank. Gdyby grywalnosc była na poziomie oczywiscie. Zastanwaim się dlaczego jeszcze nikt się nie zabrał za temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z Auschwitz miało służyć wzmocnieniu odczucia iż jest to delikatny temat. Tak naprawdę tu i tu ginęli ludzie i dla wielu jest to nadal osobista tragedia, stąd mój niepokój. Ale gdyby mądrze podejść do tematu... Może ktoś w PI już nad tym działa, ale na pewno powinni to przedyskutować, gdyż udane projekty warto kontynuować a jest na to wiele sposobów, niekoniecznie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grynio - mnie ciekawi w jakim stopniu rozrzucenie ruin po mapie bylo zautomatyzowane - wyobrazam sobie ze co bardziej charakterystyczne budynki byly modelowane recznie ale jakos nie wyobrazam sobie zeby kazdy domek dlubac recznie i recznie ustawiac na mapie. Jak wam sie udalo wiernie odtworzyc ustawienie odpowiednich budynkow w odpowiednich miejscach i w jakim stopniu bylo miasto generowane proceduralnie.

Druga sprawa to rzeka - czym i jak ja wykombinowaliscie - wyglada swietnie.

 

No i z czystej ciekawosci (nie zebym zaraz lecial odtwarzac miasta ;)) - jakich softow uzyliscie.

 

Dzieki i korzystajac z okazji raz jeszcze ogromne brawa i gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Miałem zadać podobne pytanie. Jak to jest z odwzorowaniem budynków. Ile zostało szczegółowo odtworzonych, w sensie jaka część. Po screenach widać, że niektóre są dokładniejsze, inne mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrótowo odpowiem za Grynia, bo widzę że pytanie wisi, a Gryniu zapewne nie ma nawet czasu siąść przed klawiaturą ;)

 

Całe miasto było specjalne dzielone na duże obszary a potem te obszary na mniejsze sektory. Ogółem sektorów było chyba kilkadziesiąt. Ustalona trasa przelotu zawierała w sobie najważniejsze punkty orientacyjne: zamek królewski, kościoły, biblioteki, mosty itp. Te obiekty zostały wykonane bardzo dokładnie. Bazując na starych zdjęciach starano się wymodelować bryły tak, aby historycy obeznani z oryginalnymi zdjęciami nie mieli wątpliwości na co patrzą. Te budynki zostały rozmieszczone i przeskalowane do rzeczywistych rozmiarów.

 

Z kolei obszary mniej rozpoznawalne, jak rzędy kamienic, budynki mieszkalne, gruzy etc, powstały jako tzw. "wypełniacze". Na przykład: trzy wypalone domy i kupa gruzu obok stanowiły jeden obiekt wypełniacz. Kolejny to dwa domy zburzone i dziura pośrodku, kolejny to dom z ocalałym dachem z resztkami sąsiedniego domu, murkiem i stertą cegieł. I tak dalej powstało kilkadziesiąt tego typu wypełniaczy. W pełni oteksturowane obiekty. Potem graficy bazując na zdjęciach układali żmudnie sektor po sektorze, ulica po ulicy budynki. Tak aby zgadzały się w 90% z budynkami zrujnowanego miasta na powojennych zdjęciach.

 

To była mrówcza robota. Sektory powoli zapełniały się budynkami, potem spalonymi drzewami, żywopłotami etc. Potem dochodziło dokładne teksturowanie ziemi na jakich stoją budynki. Tam gdzie postawiliśmy stertę gruzu, trzeba było ziemię oteksturować w kolorze gruzu a ta gdzie był spalony budynek trzeba było domalować spaleniznę.

 

 

W środę odbyła się premiera w Multikinie ruin. Tam Gryniu dość obszernie opowiedział jak to wyglądało. Niestety to Muzeum organizowało premierę, więc nici z wejściówek dla max3d ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziekuje tweety ,przejmuje głos...

tak było z budynkami.

+ analiza dzielnicy , przygotowanie "wypelniaczy" pod kazda dzielnice unikatowych np. w tej dzielnicy budynki miejskie, w innej staromiejskie ,itd..

+ustawienia domow zgodnie ze zdjeciami z samolotu!

 

a Wisła...myślałem , ze bede siedzial nad tym miesiac , ale udalo sie cala rzeke pyknac w 2 tygodnie .

jak:

dwie warstwy.

1.pod-przesuwajaca sie textura rzeki

2.nad-80% przezroczystoci, textura bialych fal na rzece, calosc przesuwamy, bardzo powoli.

 

*osobny pas na warstwe 2 z samymi odbiciami.

 

ps.próbowałem pisać z polskimi znakami , ale się poddałem

 

grynio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 mln złotych to trochę dużo jak za grafikę low poly. Niektóre shoty przypominają grę.

 

No i te 2 godz na klatkę przy statycznym oświetleniu i takiej jakości.

 

 

No ale jak to mówią, co nie widzą oczy tego sercu nie żal ;)

 

Mój ulubiony fragment:

powstanie.jpg

 

 

No ale pewnie większość tej kwoty to historyczny research.

Zresztą jestem głupi i się nie znam.

Edytowane przez mamoulian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy duzo moj kumpel co ma firme reklamowa jak popije to chwali ze ze za reklamke bierze czasem 200 k i ze robi ja w niecaly miesiac praktycznie sam. Wiec jak na 2 letni projekt robiony w 30 osob mozna powiedziec ze to nieekonomiczny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem, znam równie udane przypadki, rekord to 10k za godzinę pracy w grafice. :)

 

 

Generalnie się nie ma co czepiać, ale jak się porównują do efektów z 2012 i że mieli trudniejsze zdanie to się myśli, ale mają ego...

EDIT:: i trzeba je trochę utrzeć.

Mi się projekt podoba, jak na pierwszą rzecz tego typu całkiem fajnie. Wyobrażam sobie koszmar organizacyjny to, że pewnie najtrudniej było zachować ciągłość map.

Edytowane przez mamoulian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie ostatnio kurde platige struga projekty z roznych instytucji za publiczna kase i

dziwne ze tylko jedna firma dobrala sie do wodopoju. Ciekawe czemu zadna inna nic takiego nie robi sa wogule jakies przetargi organizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że inne wielkie studio mogło policzyć sobie nawet więcej i efekt byłby dużo gorszy.

 

Według oficjalnego cennika to i tak mega tanio.

 

 

Lepszą jakość mogłaby uzyskać jedynie grupa fascynatów opracowując bardzo dobre toolsy proceduralne do szybkiego tworzenia takiego terrenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu zadna inna nic takiego nie robi

Bo reszta znakomitych, polskich firm nie ma czasu na takie pierdoły, pracujac w pocie czola nad swiatowymi blockbusterami pokroju Gwiazdy Kopernika. Tez dotowanymi.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości o niczym nie świadczą. Kilku osobom się wydaje, że mogliby zrobić lepiej, ale pewnie wyłożyliby się organizacyjnie.

 

Zresztą ja nie z tego miasta jestem(nie siedzę już w graficę) i serio nie mam pojęcia jakie inne wielkie firmy są w Polsce poza PI i twórcami Kajko i Kokosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu muszę napisać w roli moderatora panela dyskusyjnego.

Błagam, nie schodzmy na jakieś dziwne tematy, fundusze? Dajcie spokoj.

Baggins kiedys pisal jak to jest. W prasie cos padlo, to nie graficy ustalaja kwoty, nie wiecie co zostalo zrealizowane, to przeciez nie tylko graficy byli w to zaangazowani. A promocja, przygotowanie materialow, nadzor historykow. To nie level do gry przeciez ani animacja na youtube. Dobra. Nie chce sie rozpisywac i tworzyć właśnie jaki offtop.

 

Rozmawiajmy o filmie, weźcie pod uwagę, że twórcy czytają ten wątek i wykorzystajcie to. Są chetni zeby odpowiedziec na pytania - zadawajcie pytanie zwiazane z grafika jesli cos Was interesuje.

 

Ja korzystając z okazji mam pytanie - no wlasnie, napiszcie coś o przygotowaniach jakie były związane z tym projektem. Ciekawi mnie to.

 

Zanim powstały jakiekolwiek modele, jak wygladaly etapy przygotowawcze do projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jak zawsze na poziomie ;)

 

Btw, Grynio - było mi miło pracować z Tobą przy tym projekcie, był to idealny projekt na rozpoczęcie pracy w PI, gratulacje że udało się to zapiąć do końca :) 3m się i daj znać kiedy na to piwko idziemy hyhy ;-) (tweetego można tez zabrać hehe :P )

 

aha, skromnie dodam że byłem odpowiedzialny za obszar Pragi i mam nadzieje że wyszło w miarę dobrze :P

 

dajcie znać kiedy to wyjdzie w wyborczej!

 

serdeczności,

pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności