Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Od 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego możemy oglądać rekonstrukcję zniszczonej Warszawy podczas II Wojny Światowej. Wygląda na to, że ponownie będziemy mogli cofnąć się w czasie, ale to już za sprawą innego projektu, który pozwoli nam zobaczyć Warszawę z 1935 roku w 3D.

 

Projekt trzeba przyznać powstaje "po cichu", bez zbędnych akcji promocyjnych. Projektem odbudowy Warszawy w technologii 3D zajęło się studio Newborn z warszawskiej Pragi.

 

W tym miejscu, aby przybliżyć Wam bardziej projekt zamieszczę udostępnioną informację prasową.

 

O PROJEKCIE

 

Pierwszy raz po 66 latach! Warszawa w całym swoim przepychu przedwojennej metropolii! Pieczołowicie zrekonstruowana w filmie zrealizowanym w technologii 3D!

 

Zobaczcie miasto, którym przed wojną zachwycała się cała Europa, określając je mianem Paryża Północy!

Film Warszawa 1935 odkrywa zupełnie nowe wyobrażenie o naszej niedawnej przeszłości. Dostępne stare fotografie ukazują jedynie zarys kształtu miasta, budując niepełne wyobrażenie o pięknie, kulturowym bogactwie i znaczeniu Warszawy zaledwie 75 lat temu.

 

Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, piękne, niebezpieczne pierwsze wyścigi. Moda i kanony urody, damy i dostojni panowie. Teatry, kina, sztuka i film.

 

Czasy obfitujące w niczym nieskrępowane wizje rozwiązań technicznych i szalonego postępu, ale również pod wieloma względami analogiczne do obecnych. Wielki kryzys lat 30-stych, ze wszystkimi jego konsekwencjami. Trudna polityka, której efekty niestety znamy.

 

KONCEPCJA

 

Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia Newborn animacja i vfx z warszawskiej Pragi. Pomysłodawca, Tomasz Gomoła w 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszawy i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi. automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety i wytworni mężczyźni.

2 lata temu Studio Newborn i drzemiący w jego zespole ogromny potencjał twórczy sprawiły, że idea odbudowy zaczęła nabierać realnego, imponującego kształtu. O skali i rozmachu tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że jest to projekt bez precedensu. Nikt przed wcześniej nie podjął się takiego wyzwania.

 

STRESZCZENIE

 

Jest lato, rok 1935. Warszawa. Oglądamy jeden dzień z życia pięknego i dumnego miasta.

 

Projekt składa się z 3 części filmowych.

Część pierwsza – miejsce akcji: Śródmieście i reprezentacyjna ulica Marszałkowska

Część druga - Ogród Saski, aż do Starego Miasta.

Część trzecia – Tereny późniejszego getta w swojej pierwotnej, naturalnej i żywej formie.

 

Historia jednego zaskakującego dnia 75 lat temu.

 

REALIZACJA

 

Produkcja filmu dyskretnie rozpoczęła się ponad 2 lata temu i dziś zbliżamy się do dnia premiery. Realizacja przebiegała bezproblemowo, jedynie z niewielkimi przerwami. Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie. Rekonstrukcja ówczesnych samochodów, tramwajów i bryczek również wymagała materiałów referencyjnych, do których dostęp nie był łatwy i wymagał długich poszukiwań i analiz. Najbardziej pomocnym źródłem infromacji okazała się strona prowadzona przez prawdziwych miłośników i warszawskich pasjonatów zawiadujących od lat stroną http://www.warszawa1939.pl.

 

Z tego miejsca wyrażamy szacunek i jesteśmy pełni uznania dla ich pracy.

 

Aktualny etap produkcji to:

Końcowy rendering części pierwszej – Śródmieście, Trwają przygotowania do premiery, organizacja wystawy, a wkrótce rozpoczęcie produkcji części drugiej i trzeciej, których premiery przewidziane są na przyszły rok.

 

WYSTAWA I FILM

 

Oficjalna premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. Stopniowo będziemy publikować kadry z filmu w wersji 3D jak i w wersji 3D stereo, dostępne będą na stronie www.warszawa1935.pl oraz na Facebooku. Przed premierą będzie okazja uczestnictwa w specjalnej wystawie 3D, której forma będzie prawdziwym zaskoczeniem dla widza.

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano

O! Świetna sprawa.

Gdzieś jakaś plota obiła mi się o uszy przy okazji Miasta Ruin, ale nie spodziewałem się, że to taki zaawansowany projekt.

Napisano

Warszawą zachwycała się cała Europa? Dumne miasto? Ale projekt fajny. Byłby jeszcze fajniej gdyby zrobili od razu jakiś taki walkthrough realtime, żeby można było samemu sterować kamerą i decydować co się chce oglądać.

Napisano

bardzo smakowicie to wszystko wygląda, aż dziwne ze tak długo udało się to utrzymać w tajemnicy :) co do showreela to również kawał dobrej roboty !

Napisano
Jakby nie ta wojna Polska bylaby jednym z najbogatszych panstw, a Łorsoł bylaby jedna z najpiekniejszych miast w Europie.. byloby cool

 

Oj tak. Chyba nie ma sensu już gdybać, ale cały świat wyglądałby dziś zupełnie inaczej :P

Pozostaje tylko starać się nie dopuścić do podobnej klęski w przyszłości.

 

offtop taki...

Napisano

Dwudziestolecie międzywojenne to bardzo ciekawy okres naszej historii. Powiedziałbym, że mój ulubiony. Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego. Mam nadzieję, że lotnisko na Polu Mokotowskim się załapie ;)

Napisano

Rekonstrukcja Warszawy sprzed wojny to mistrzowski pomysł który nawet wzmacnia odbiór powojennych zniszczeń przedstawionych przez PI. Newborn idealnie wpisało się z pomysłem i nie dziwi mnie fakt, że utrzymywano to w tajemnicy.

Napisano

heh pisalem o tym w newsie o Ruinach Miasta ze fajnie byloby zobaczyc warszawe sprzed wojny a tu prosze :) kadry wygladaja wybornie ! Tym wiekszy szacun ze chlopaki robia to we wlasnym zakresie bez dotacji.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności