Skocz do zawartości

Archmodels vol. 84


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no tak czy owak pomijając kwestie jakości

jak bede robił wizualizacje bazy amerykańskiej wojskowej to sie skusze już tyle miałem takich zleceń przecież

archmodels :D

ogólnie raz na jakiś czas chłopaki potrafią błysnąć pomysłami kompletnie z czapy

 

 

dzizaz ale jakoś rzeczywiście powala

tylko ze w drugą strone

szczególnie porównując do tego co oferują zazwyczaj

Edytowane przez piotrek
merge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są tak ograniczeni że nie mogą pojąc że jest masa osób, które nie robią całe życie wizek swojego pokoju. Gdy widzą Oni taką kolekcje to pewnie myślą - Po co mi to? Gdzie ja to umieszczę w wizce mojego pokoju, mojej kuchni czy mojej śpiżarni. Wyobraźcie sobie że jest spore zainteresowanie w różnych dziedzinach na tego typu modele. Wydaje Wam się że Evermotion wymyśla sobie z nudów jakiś temat kolekcji, wkłada w to dużo pracy i nie chce na tym zarobić? Moim zdaniem Oni dobrze wiedzą co robią i po prostu takie komentarze są śmieszne. Odpowiada komuś to kupuje, jeśli nie to nie. Kiedy Evermotion złożyło wam przysięgę że każda kolekcja będzie dla każdego?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że modele wyglądają całkiem spoko, pewnei dlatego, że nei znam się i nie widziałem większości tych pojazdów, także dla laickich oczu wyglądają całkiem spoko :) a myślę, że nikt się nie będzie zgłebiał w detal, bo po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCZ - domyślam się że "everzy" robią modele bo jest takie zapotrzebowanie. Oceniłem po prostu ich jakość- są to modele low czy też middle poly - poza tym potencjalnym odbiorcą prawdopodobnie jest ktoś kto wie jak te pojazdy wyglądają w rzeczywistości i takie wykonanie może raczej odstraszyć niż zachęcić do zakupu. Przy tej kolekcji widać taktykę ilość/cena ponieważ konkurencyjne modele przy 30 egzemplarzach kosztowałyby dużo więcej. Oczywiście pociąga to za sobą mniejsze przywiązanie do poprawności wykonania i jakości detali, w które obfituje sprzęt wojskowy. Nie jestem maniakiem ale interesuję się nieco militariami i od razu widzę że przy produkcji niektórych modeli ktoś odwalił fuszerkę bo nie trzymają one podstawowych proporcji oryginału. Niestety ale Evermotion przyzwyczaiło nas do pewnej, dość wysokiej jakości dlatego tego typu kolekcja od razu rzuca się w oczy.

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony można uznać, że modele są niezbyt dokładne, bo np. KTO Rosomak czyli fińska AMV Patria w wersji używanej przez polskie wojsko ma dużo więcej detali, zwłaszcza na pokrywie przedniego Pancerza. Z drugiej strony, bez wątpienia na pierwszy rzut oka widać, że to jest Rosomak, więc modele nie są chyba takie złe. Pokazują to co miały pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nic sie nie zmienia odnosnie komentarzy. poziom zerowy, pisac aby pisac. Ilu z was szanowni panstwo kupuje te modele a ilu ciagnie z warezow ? noo, lapki do gory.

Piszecie chyba tylko po to aby nabic sobie statystyki, bo wartosc tych postow jest absolutnie zerowa. Zeby to jeszcze byli klienci, to mozna by bylo sie przejac komentarzami,a tak... pfff, rece opadaja. ...ilu z was, ktorzy tutaj sie wypowiedzieli odnosnie jakosci modeli (tej kolekcji czy innych) zaprezentowalo na tym forum "wyzszy" poziom prac ?

...jak mawiaja,dupa wyzej glowy.

serdecznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - nie rozumiem co do rzeczy ma to, że ktoś nie kupuje tych kolekcji, czy ma gorszy poziom prac od przedstawionych. Te modele nie są darmowe, lecz komercyjne i z tego pkt. ludzie je oceniają. Wartość postów jest taka, że następnym razem możecie się lepiej postarać (zgaduje, że współtworzyłeś te modele). Z mojej strony to trochę naiwne myślenie o tym, by można było kupić 30 modeli hi-end po takiej cenie. Jakość jak dla mnie nie jest wcale taka zła, jest średnia. Niektóre modele są b.dobrze wykonane, jest też parę takich, które odstają. Ogólnie to jak dla mnie kolekcja na plus. Jak ktoś chce wyższą jakość to może wykorzystać te modele jako baze i samemu dodać interesujące go detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kolekcja, wykonana na poziomie mocno wystarczającym, by pokazać kontekst miejsca i danej instytucji czy obiektu – aczkolwiek masochistów sprzętu wojskowego raczej poirytuje niż zadowoli w minimalnym stopniu:) a mały modelarz może miał lepsze tekstury ale papier był do bani i z pasowanie elementów też pozostawało wiele do życzenia czasami :), fajnie, że ktoś trochę „dalej” myśli w EV i szuka luk asortymencie modelowym. Gratuluje.

Pozdrawiam.

Edytowane przez piotrek
normalizacja koloru pisma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam polecam digimation.com w nowych cenach, za $200 mozna miec naprawde fajne modele wojskowe, a oprocz nich sporo starawych samochodow i oczywiscie jeszcze wiecej niepotrzebnych modeli :D ale ilosciowo jest to masakra w porownaniu do tego co oferuja everzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam- pamiętam że byłeś znacznie bardziej wyluzowany. Nie wiem do kogo piłeś ze swoją wiązanką ale chciałbym byś nie obrażał ludzi tylko dlatego, że coś skrytykowali. Forum to forum a nie klub wzajemnej adoracji więc krytyka może się tu pojawiać- zawsze można ją olać i "robić swoje".

a10y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Le_chu - dobrze to ująłeś:). Fakt, modele nie są szczególnej jakości ale podejrzewam, że w takim razie są dość "lekkie", jeśli ktoś modeluje bazę wojskową i wkleja po 10 takich maszyn to naprawdę wręcz wskazane jest, żeby były uproszczone bo jaki trzebaby mieć komputer, żeby to udźwignąć i wyrenderować?

 

Mamy w pracowni 2 płytki z roślinkami od Everów, są ładne, nie da się ukryć, ale są też po prostu zbyt złożone, o ile Blender jakoś sobie z nimi radzi, to Cinema4D albo się wykrzacza albo renderuje paręnaście godzin dłużej (przy jednym drzewku).

 

Z drugiej strony, jest to forum CG więc znawców trochę jednak jest, tak samo poziom wielu z nas też jest lepszy, o czym Klimek już wspomniał, a i klientów, którzy mają zamiar albo już kupili produkty Evermotion trochę się znajdzie, dlatego nie widzę powodu, by nie wypowiadać się na temat jakości.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności