Skocz do zawartości

HC Zero - Concept Car


Homa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludziska!

Postanowiłem popełnić tegoż wipa, bom ciekaw opinii co poniektórych forumowiczów.

"Zero" to mój nowy koncept, choć tak naprawdę to już dość stary, bo dziergam go ponad 8 miesięcy, w wolnych chwilach ma się rozumieć...

Dużo pisać nie trzeba, poza tym, żeby nie patrzeć na razie na zad, tzn. tylny zderzak i lampy bo jeszcze nie zrobione w zasadzie...

 

21501.jpg

 

21502.jpg

 

21503.jpg

 

21504.jpg

 

21505.jpg

 

21506.jpg

 

 

Jeszcze kierownica skończona i kółeczka:

 

swbk.jpg

 

swbn.jpg

 

wheel1.jpg

 

wheel2.jpg

 

 

PS. Nie krzyczeć, że dużo dużych jpg'ów ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny model. Bardzo futurystyczny ale idealnie jeszcze pasuje do naszych czasów.

Mam jedno ale, musisz zrobić przednie słupki. Konstrukcja nie może się opierać na samej szybie. Realistyczniej by wyglądało gdybyś dał właśnie chociaż jakiś cienki słupek bo inaczej cała kostrukcja będzie składać się jak naleśnik.

 

Brakuje mi jeszcze lusterek.

Pokaż tył samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept ciekawy. Podoba mi się. Nie wiem jaka będzie kolorystyka wnętrza ale ta kierownica w brązie według mnie wygląda bardzo fajnie. Nie myślałeś aby dach zrobić przeźroczysty? Tak aby komponował się z przednią szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

 

Dach nie będzie przeźroczysty ;-) Słupek jest pod szybą, brakuje nie tylko lusterek, ale również wycieraczki i wlewu paliwa, to tak w skrócie...

Poza tym dużo roboty mnie czeka bo mam ambitne plany co do tego modelu. Z tego co widać to może jakieś 30% jest skończone - jeśli chodzi o modeling.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa chłopiska!

Klimciu do końca to jeszcze jakieś 2 lata z moim tempem prac ;-) Moje "zero" ledwo człapie za Twoim "nazi car'em", ale cieszę się bardzo, że Ci się podoba.

Kr3tz z błotem to nie wiem, ale to nie pierwszy concept, który ma w ten sposób rozwiązane łączenie szyb...

Wodzumarcin z nawiewem to niezły pomysł, ale pozostanę jednak przy tradycyjnych łopatach, muszę tylko dopasować pióra do powierzchni szyby:

88302199.jpg

 

23540010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż jakies szkice jak zaczynałeś ten concept, bo chyba nie z czachy robiłeś ? podoba mi się, fajne detale, troche mi sie nie podoba materiał tarczy, rozumiem że ceramiczna ma być ale coś nie siedzi i te wycięcia w niej tez nie bardzo, nie widziałem ceramicznej tarczy z rowkami tylko z otworami na wylot ale może umknęło mi coś ;) design fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rallyman wszystko z czachy modelowane, zazwyczaj tak robię - szkiców nie maju. Tekstura tarczy z jakiegoś Ferrari zerżnięta i zanim rowki wyciąłem podglądnąłem parę referek, więc raczej poprawne są...

 

Poniżej przymiarki do zadu - na razie tylko blacha. Wiem, że odstrasza wieli otwór na światła, ale będzie tam kratka wentylacyjna (czy jakoś tak), a w niej światła...

 

71732349.jpg

 

78745921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki!

gwarantuję, że światła nie będą astonowskie, choć pewnie i tak z czymś tam będą się kojarzyć - takie życie :-P

 

JohnZi nie mam printów, czy szkiców, czy zdjęć - kształtuję bryłę w maxie zgodnie z tym co mam w głowie. Najpierw ogólny kształt, "linie przewodnie" itd. Utrzymuję proporcje w granicach rozsądku (choć koła zawsze mam większe - bo lubię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to troche dziwne podejście, efekt jest spoko jak na myślenie i modelowanie zwłaszcza że robisz go 8 miesięcy, dla mnie dziwne po pierwsze dla tego ze jak cię coś zainspiruje to masz jakiś kształt i ogólny zarys, a następnego dnia rano już inaczej wygląda to w głowie a na kartce papieru nawet za rok wygląda tak samo (tak samo pierwsza myśl zanotowana bo później wiadomo ile razy poprawiasz i zmieniasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonceptyCary to bardzo sprytne zajecie :D Nikt Ci nie powie ze model jest niezgodny z oryginalem :) Bardzo fajna robota, wszystko sie ladnie trzyma kupy. mimo ze samo podejscie, tzn nie podpieranie sie szkicami, itp, jest troche dziwne jak dla mnie, tak jak wspomnial juz to RallyMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonceptyCary to bardzo sprytne zajecie :D Nikt Ci nie powie ze model jest niezgodny z oryginalem :)
Prawda, ale jak spojrzysz na niektóre 'concepty' na forum to zobaczysz modelowanie po linii najmniejszego oporu (;)), tzn. lampy to kilka cylindrów, wszystkie kształty takie, które łatwo uzyskać za pomocą polymodelingu, brak proporcji i szczegółów, powyginane dziwacznie blachy, masa wlotów itp. Tu widać, że Homa nie idzie na łatwizne, chociaż mam wątpliwości czy chamfer nad wcięciem pod tablice rejestracyjną był zaplanowany :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli lekarz pierwszego kontaktu lub wasz ksiądz , czy ktokolwiek inny wmawia Wam, że nie można zrobić konceptu bez blueprintów, czy szkiców - nie słuchajcie go ! ! !

Naprawdę można.

Problem w tym, że NAJWAŻNIEJSZY JEST POMYSŁ. A max służy do jego realizacji. Większość ludzi zaczyna robić koncept mając średnie pojęcie jak będzie wyglądał i później przy modelowaniu na bierząco wymyśla co ma być gdzie. A bo tu mu się tak siatka ułożyła to zrobimy tak, tego nie umiem to zrobię to inaczej, ten element nie wiem jak wpasować to zrobię tak, żeby było łatwiej.

Ja też tak robiłem :-P Ale ostatnie trzy koncepty (jednego z nich nie widzieliście, bo był na zlecenie) mam przemyślane od początku do końca! Nie ma w nich przypadkowych linii, czy chamferów - bo tak będzie prościej. Pecet nad tym tyłem siedziałęm troszkę i nie ma w nim przypadku. Mój maxowy skill jest naprawdę mizerny, dlatego nad niektórymi elementami siedzę bardzo długo, żeby doprowadzić je do porządanego stanu. Większość z nich robię dwa razy - serio! Ten tył robiłem 3 razy, żeby był prosto :( A najgorsza była płaszczyzna klapy silnika i później spojler, który ma się wysuwać.

Jeśli idziesz na łatwiznę to koncept zbyt porywający nie będzie. Jeśli realizujesz dokładnie swój pomysł to jest szansa, że będzie cool - i potem pierd*** się z modelem 8 miechów :-P

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłeś concept'a dla klienta to tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie ma najpierw szkiców i akceptacji twojej "wizji" a później modelu, chyba miałeś duże szczęście że się spodobało od początku, albo modelowałeś najpierw jakąś bryłę LP żeby pokazać kształty, nie wiem jak to robisz ale jestem ciekawy :D odnośnie tego czy lekarz/ksiądz mówi że się nie da, oczywiście że się da i jesteś tego najlepszym przykładem ale IMO projektowanie na kartce papieru jest szybsze niż wykańczanie detali w maxie i robienie ich później 2/3 razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny koncepcik :) Ale mam troszeczkę ale. Oczywiście jest to moja prywatna opinia i chcę tylko coś zasugerować. Być może zwrócisz na to uwagę:

- kierownica jest troszeczkę za chuda. Wygląda gorzej (pod względem kształtu) niż ta w Aveo RS. Popatrz na fajerę z Scirocco R (łącznie z przyciskami) - jest przepiękna!

- felga znakomicie wykonana, ale mało w niej finezji. Nie komponuje się z agresywnym wyglądem. Ale gdybyś machnął ją na czarno... :)

- co będzie przykrywała ta powierzchnia pod przednim reflektorem?

 

Ogólnie znakomicie to wyszło, prezentuje się świetnie... Podziwiam za pomysł i czekam na finał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, zadupie wyszło jak narazie świetnie. Co do szkicowania - pewnie przydaje się jak ktoś potrafi. Ale nawet modelowanie 2-3 razy tego samego nie jest czasem straconym jezeli celem jest modelowanie samo w sobie. Skill rośnie z każdym face'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to możesz nawet robić "szkice" wysikując je na śniegu- ważne że wiesz do czego zmierzasz, że masz plan i każda zmiana nie jest od czapy- że jest przemyślana. Pomysł jest najważniejszy !

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo wykonanie modelu jest naprawde bardzo dobre, jednak pomysl to juz inna bajka

 

sa gusta i gusta wiec nie moge tutaj nic narzucac itd, jednak samochod mozna wrzucic do pudla razem z lotusami, mazdami rx itd - jest pozbawiony awangardy, iskry(nie potrafie sie wyslowic:( ) - z drugiej strony gdybys potrafil to oddac w swoich konceptach, to pewnie mialbys posade w jakims duzym koncernie :) ale walcz dalej, z modelu na model jest coraz lepiej

 

EDIT:

"klasy" - tego slowa mi brakowalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje subiektywne odczucia:

 

Tylne lampy są brzydkie

 

dyfuzor z tyłu nienaturalnie wysoki, nie pomaga to bryle

 

 

może troszeczke przesunąć do tyłu góre klapy? wydłużyć samochód delikatnie, nie ruszając dołu, żeby zwiększyć trochę kąt lini pionowej tylniej od dyfuzora do skrzydła tylniego aby od profilu szła ukośnie do tyłu? nie wiem czy da się zrozumieć to co napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności