Skocz do zawartości

PLAY co sądzicie o tym operatorze komórkowym?


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chcę sobie przeskoczyć z PLUSA do PLAYA mam kilka pytań do osób, które są w tej sieci.

 

Jak jest z zasięgiem? Mam tu na myśli zasięg na wioskach, gdzieś na droga gdy przejeżdżamy z dużego miasta do innego dużego miasta, w górach itp.

 

Co w ogóle sądzicie o tej sieci? Jak jest z niezawodnością, czy łapie nowych użytkowników na fajne oferty, które po jakimś czasie przestają być takie fajne i opłacalne itp.

 

Generalnie wszystkie ochy, achy, żale, wylane łzy itp. itd. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To raczej najtansza siec w Polsce. Zasieg bez zarzutu. Przenoszac sie do tej sieci wez abonament za 69zl bez telefonu, a przez caly okres trwania umowy bedziesz placil 50% tej ceny, dostaniesz 350min na rozmowy poza siecia, i bezplatne roznowy w sieci Play ze wszystkimi na zawsze. Mysle, ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta jest bardzo uczciwa, nie ma kruczków, przynajmniej ja nie natrafiłem, jak masz promocje, to trwają do końca umowy, ogólnie jeszcze nigdy nie byłem zadowolony tak z oferty jak w playu, zasięg lepszy niż w erze, gorszy niż plusie, tzn plus odbierał mi totalnie wszędzie, na drogach z miasta do miasta np., play na niektórych drogach z miasta do miasta nie odbiera, ale i tak jest lepiej niż w erze. Czyli jeśli chodzi o oferte, to zdecydowanie play wygrywa pod każdym względem, jeśli chodzi o zasięg, wygrywa plus. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś takiego czytałem. Choć mam jeden telefon w Playu to nie miałem takich problemów jak w tym artykule:

http://www.chip.pl/artykuly/foto-wideo/2010/05/z-playa-wypada-a-plus-jej-nie-chce?searchterm=operator%20play

 

Jeśli chodzi o internet to mam w Playu i zdarza się że jest tak jak w tym artykule:

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2010/01/zamrozony-play?searchterm=internet%20play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telefon w Play od samego początku tej sieci w Polsce. Pierwsze dwa lata były rewelacyjne, druga umowa jest dużo gorsza od pierwszej. W abonamencie mam tylko rozmowy, wideorozmowy, smsy i mmsy. Wszystko ponad płacę ekstra - rozmowy poza kraj, korzystanie z internetu, różne głupie gierki itd. Bardzo często się zdarza, że kończąc miesiąc rozliczeniowy mam jeszcze z 30 - 40 zł do 'wygadania', pomimo tego muszę z 20 - 30zł dopłacić za te wszystkie 'dodatkowe' usługi. W pierwszej umowie to wszystko miałem wliczone w abonament. Nie doczytałem, moja wina.

 

Drugi problem to pakiety internetowe. Te bardziej korzystne są dostępne tylko tam gdzie Play ma swoją sieć, tam gdzie korzysta z sieci Plusa już te pakiety nie działają, tylko płacisz za internet zgodnie z taryfą. Oczywiście w miastach jest wszystko w porządku, ale jak wyjadę z 5 kilometrów za miasto już sieci Playa nie ma. Taniego internetu też.

 

Z tego powodu prawdopodobnie zrezygnuję z usług Playa w marcu, gdy skończy się umowa. A pamiętam na starcie jak obiecywali w dwa lata pokryć cały kraj siecią 3g. Po czterech latach dalej słowa nie dotrzymali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pionix: te problemy się zdarzają wlasnie z tych powodów o ktorych piszą w artykule, jest to koszt tak dobrej oferty czwartego gracza i mały skok na status quo rynkowe.

 

Moje zdanie o playu z ostatnich kilku lat stykania się z managementem różnych operatorów komórkowych. Play jest (moim zdaniem) bardzo dobrze zarządzaną firmą - żadnej partyzantki itp. Ja tak to oceniam - mniej niż u innych operatorów. Do tego jest to firma pięknie napompowana kasą, z (moim zdaniem) świetnie rozpisanym biznesplanem, dobrze pilnowanym przez zachodnie firmy i duże banki z których pozyskali naprawdę piękne fundusze rozwojowe. Do tego u nich jest fun. Mam na myśli taki od środka. Sama otwartość Marcina Gruszki (rzecznik prasowy) i ich podejście do ludzi to - poza bezwzględnością kapitalizmu - bardzo dobry przykład traktowania poważnie abonentów.

 

Play ma problem z masztami podobnie jak z transmisją danych (głównie tą przez maszty Plusa), ale wierzcie mi, Plus ma przez to te same problemy więc i tu standard się obniżył. Logowanie do sieci czasem moze być problemem poza zasięgiem masztów Play ale można skonfigurować telefon i sobie z tym poradzić. Dla osób szukających tanich alternatyw fajna rzecz. Ja bym firmowego nie przeniósł do Play'a jeszcze teraz ale za jakiś czas czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tam też dostaje się setki smsów miesięcznie z konkursami, gdzie można wygrać 100 tys pln odpowiadając czy Tokio to stolica Japonii ?

Każdy operator wysyła reklamy i u każdego operatora reklamy te można wyłączyć na żądanie. Wyłączyć można również w Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrobię tak.. teraz na próbę przejdę do Playfresha żeby się nie wiązać umową a potem jak będzie wszystko ok abonament albo mix. Co do reklam to faktycznie denerwująca sprawa i nie wiem od czego to zależy. Mój znajomy miał Plusa w abonamencie i go szlak trafiał (bo chcieli żeby wygrał BMW i takie tam) ja miałem simplusa i dostawałem reklamę średnio raz na dwa miechy.

A macie może doświadczenie z przenoszeniem numeru? Tzn jak długo trzeba czekać? Czy gdy Play zgłosi do Plusa to, że przejmują numer Plus będzie jeszcze działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz jakiś prosty przepis na to? Wystarczy zadzwonić do BOK?

Da się to załatwić w zasadzie wszędzie, w salonie, BOK, czy poprzez inne formy obsługi klienta. Ja to najczęściej zaznaczam od razu przy podpisywaniu umowy.

 

Gorzej, jak nasz numer sprzedamy gdzieś na konkursie poza siecią i reklamy przychodzą od innego "providera".

 

@Kulki: Jak Twój nowy operator zgłosi taką chęć, to dotychczasowy musi wywiązać się z umowy z Tobą zawartą. To znaczy, że będziesz mógł korzystać z telefonu normalnie, do ostatniego dnia umowy. Najczęściej, jeśli umowę z nowym operatorem podpisujesz wcześniej, dostajesz od nowego karte SIM z tymczasowym numerem. I tutaj wygląda to najczęściej tak, że do końca umowy ze starym opem masz tymczasowy numer bez abonamentu (ale jak zadzwonisz to oczywiście zapłacisz), po końcu umowy naliczają Ci abonament i rozmowy proporcjonalnie od okresu jak Cię przełączyli do okresu tzw. pierwszego okresu rozliczeniowego. Np, przechodzisz 1-ego, okres rozliczeniowy masz 21-ego, to w pierwszym rachunku przychodzi ci miesiąc z góry + okres od 1-21. A potem już normalnie. Numer najczęściej przechodzi o północy. Godzinne, czy jednodniowe poślizgi to raczej przypadki, które mogą się przytrafić, ale nie są regułą.

 

Testować wypada u takich opów jak Play... Zresztą wszędzie się przyda. Bo raz, że zasięg może być świetny na mapce, a w domu zerowy... Dwa, że własne BTS-y nie są wszędzie równomiernie rozbudowane, tutaj chyba GOP przoduje z pokryciem, a własne BTS-y to czasem warunek do danej promocji (jak np. promocyjne pakiety danych w Play).

Edytowane przez Cide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz telefon na karte, to wpierw zarejestruj numer w sieci w ktorej aktualnie stacjonujesz. Nastepnie zglos sie do playa, a oni sie wszystkim zajma. Ja czekalem jeden dzien na przeniesienie. Jezeli masz abonament i chcesz go zakonczyc na rzecz Playa, to wpierw ten fakt zglos do punktu playa. Jezeli dasz wypowiedzenie u aktualnego operatora bez uprzeniej wizyty w salonie Play, to twoj obecny numer nie bedzie mial mozliwosci przeniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio przenosilem nr z orange do plusa, byly male hocki-klocki z rejestracja w orange (bo mialem tel na karte), ale trwalo to 3 dni, po uzyskaniu zgody, operacja przeniesienia wygladala tak ze w nocy przez 2h obie karty byly aktywne (w kazdym razie mialy zasieg) - stara orange i nowa plusa, ok 4 nad ranem orange sie wylaczyla i dostalem sms-a z plusa: witamy w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że reszta operatorów ich ciśnie dając wyższe ceny połączeń do Play, to gdyby nie simlock na komórce sam bym się przeniósł do Play'a. Tym bardziej, że mają teraz fajną akcję, gdzie zamiast telefonu można wziąć sobie Sony PSP, albo PS3:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam np. mega problem z internetem w Playu. Takim modemowym, ten niby bezprzewodowy... Mieszkam praktycznie w centrum Warszawy i jakość połączenia przypomina mi czasy mieszkania na wiosce i łącznia się modemem 56kB. Ale to jedyna rzecz jaką mam Playa. Właśnie jestem w trakcie przesiadki na Internet Plusa, więc zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLAY - dobra sieć, wnerwiają tylko miliony reklam i ciągłe zmiany sieci na PLUS (gdy PLAY nie ma zasięgu telefon łączy się z PLUSem). Nie było by w tych zmianach nic złego, gdyby nie to, że wtedy mam stawki za połączenia i internet PLUSowskie ;- ). Ale co jak co internet przez 3G śmiga szybko. Średnio jakieś 0,5 Mb/s.

Ogółem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play ssie pałe i nie połyka.

 

Minuty nie przechodza na nastepny miesiac, a zasieg to tragedia - korzystaja z co trzeciego nadajnika plusa (a przynajmniej korzystali rok temu jak nalezalem do tej nieszczesnej pseudo-sieci), przez co zasieg pada nawet w tramwaju (!) niezaleznie od uzywanego telefonu (testowane na E51, E52 i k750). Biuro obslugi i salony maja Cie gleboko kolo dwunastnicy, a do tego nie potrafia udzielic kompetentnej informacji. Nie raz bylo tak, ze dzwonilem na BOK, to mnie odsylali do salonu, salon na mejla, a mejl na BOK tlumaczac ze rzekomo nie maja mozliwosci zalatwienia sprawy. Kare umowna naliczali mi pol roku - az sie skonczyla umowa... W pasazu grunwaldzkim sa trzy punkty 'Geja' - kazdy odpowiadal na dane pytanie zupelnie inaczej. Roziwazac umowe udalo mi sie dopiero za trzecim podejsciem jak przypadkiem napatoczyla sie jakas ciota ktora umiala obsluzyc komputer. Pamietam tez jak tlumaczylem kiedys lasce jak ma sie zalogowac na ich stronie (pracownica play nie wie jak sie zalogowac na wlasne konto pracownicze? wtf?). Jak juz sie dowiedzieli ze chce rozwiazc umowe, to wogole bylem dla nich powietrzem.

 

Na poczatku pamietam tez ze sprzedali mi zepsuty telefon - przy oddaniu do naprawy koles rozlozyl rece i powiedzial ze on nie wie co ma zrobic i najlepiej jakbym nie skladal reklamacji wcale (lol?). Poza tym w czterech salonach nie mieli zadnego telefonu zastepczego i kazali mi pardaowac bez fona co najmniej dwa miesiace (ale abonament zaplac ofkoz). Zlozenie jakiejkolwiek skargi czy reklamacji konczylo sie zwrotnym pismem typu 'tak, tak, gadaj sobie a my i tak mamy Cie za idiote'...

 

Play moze i ma tanie rozmowy i w kosztach jest przystepny. Zycze Ci jednak z calego serca, abys nie musial sie tych debili pytac o cokolwiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Drakula, że masakra. W sumie wyjątkiem nie jesteś, bo można znaleźć podobne przejścia na różnych forum.

 

Ja przeżyłem na razie Orange, Ere i teraz Play. W zasadzie wszędzie na infolinii miałem do czynienia raczej z ludźmi, którzy za bardzo nie wiedzieli i byli mało zorientowani. Ot tak, do sztampowych problemów okay, ale coś więcej technicznego, lub z telefonem i najczęściej słychać najpierw krótką ciszę, a potem stek bzdur nie na temat. Dlatego przy wyborze operatora po prostu kierowałem się ofertą (sprawdzałem też zasięg).

 

Ale w Playu jak do tej pory korzystałem z BOKu 3 razy (zmiany w usługach) i za dwoma razami udało się załatwić problem przez stronę internetową bez problemu i 1 raz przechodziłem przez BOK, stronę i dopiero pomógł genialny Play4You z nieoficjalnego forum Play... Załatwił w mig coś, co według wszystkich źródeł było totalnie niemożliwe :D Takich pomocnych userów jest dwóch i właśnie załatwiają wszystkie niemożliwe do rozwiązania problemy i konflikty.

 

Z drugiej strony, pomimo tego, że są, to nie każdy musi być tak zorientowany w sieci, żeby do nich dotrzeć...

 

Co do zasięgu, to już trzeba sobie sprawdzić... Mieszkam w GOPie i tutaj ich własna siatka BTSów jest chyba rozbudowana najlepiej. Jak się jedzie gdzieś dalej, to albo Plus, albo... już raz miałem w nie tak małej wiosce totalny brak zasięgu przez 2 dni niestety.

 

Co do minut, to tera mnie to wali bo jestem na fali ;) Mam ponad 8 godzin na rozmowy i za darmo do Play. W poprzednich abonamentach u innych opów niestety nie miało mi co przechodzić...

 

Playa generalnie nie polecam nikomu. Ta sieć już jest taka, że najlepiej kupić sobie jakąś kartę Play Fresh i poużywać przez miesiąc, czy dwa, żeby się nie wkopać w atrakcyjny abonament, z którego nie będziemy mieli jak korzystać... Ci co dużo podróżują po wioskach etc. powinni sobie chyba od razu odpuścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie tylko jedno... Unikajcie salonów sieci komórkowych które nie są głównymi filiami, przeważnie działają na zasadach franczyzy i zrobią wszystko aby nie rozwiązać problemu i go popchnąć dalej. Nie wiem jak w play. W erze te salony łatwo znaleźć na ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poczciwą 3310 w Plusie, zachciało mi się nowości bo dotykowy LG za 1zł i w ogóle był w Play. No to teraz jak dzwonię do dziewczyny, to rozmowa składa się z głównie z szumów, odgłosów strzałów (takie echo, naprawdę tak gubi zasięg :)), i utraty zasięgu co 5 sek :) Porąbałbym ten LG ze szczęścia, ale zawsze można sprzedać.

A masz jakichś znajomych z Playem i też mają w Twojej lokalizacji takie problemy? Bo z tego co wiem, takie problemy to czasem wina wadliwej karty sim (dość częsty problem w tej sieci...) i rzadziej, ale jednak, telefonu. Kartę można chyba nieodpłatnie wymienić w salonie, warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna ma Play Fresh, podczas rozmowy gubimy zasięg na zmianę, choć ona częściej. Czasami przez godzinę-dwie nie idzie się dodzwonić, źle dobrane miejsce na odłożenie telefonu i ni chu chu.

Jak Twoja lokalizacja to ta z profilu, to pewnie może być problem... BTSy Playa są w Krasnystawie i możesz łapać ochłapy zasięgu. Może spróbuj wymusić w ustawieniach telefony BTSy Plusa. Niestety stracisz niektóre usługi, typu pakiety internetowe Play Online...

 

Ja bym się nie zdecydował na Playa, jeśli w moich codziennych miejscach nie miałbym zasięgu BTSów Playa, choćby nie wiem jaka oferta ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem wybór sieci na ręczny i przełączyłem się na Plusa- zasięg mam teraz na okrągło, pozostaje kwestia testu rozmowy. Coś mi się widzi że jesteś moim hero :D

 

Edit: Rep+, Złoty Otis dla Ciebie, jakość rozmów całkowicie inna :)

 

baner-na-OTIS_2_0-137x300.jpg

Wszystko fajnie, ale ten Złoty Otis jest z brązu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie dzwonili o 8:00 rano kiedy ja jescze spalem :) Odebralwm dopiero popoludniu kiedy to znowu dzwonilo do mnie biuro obsługi. Powiedzieli ze maja jakaś ofertę i zapytali czy mam chwile żeby pogadać. Powiedziałem, ze nie :) Mila Pani powiedziała dowidzenia i do uslyszenia ;) trochę mnie wnerwili ze dzwonili o 8:00 gdy człowiek ma wolne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zyga007

To się ciesz, że o 8 bo do mnie Era dzwoniła o 23 jak już kimałem bo rano do roboty. W ogóle Era moim skromnym zdaniem się zeszmaciła przeszedłem do Play już ponad pół roku i jest super nawet poza dużymi miastami (sam mieszkam na prowincji po przeprowadzce) i dojeżdżam 12 km do miasta, ale zasięgu nie tracę, bo w razie spadku płynnie mi się na plusa przełącza, wszystko też od telefonu zależy niedługo z Ery drugi nr przenoszę na Play-a bo wiem że warto i kupa moich znajomych też poprzechodziła.

Pozdrawiam i myślę, że cosik pomogłem i rozjaśniłem :D

 

P.S.

A co do tel z BOA to Era rozwaliła mnie na łopatki jak umowa mi się kończyła

-koleś - mamy dla pana ofertę

- ja - już się zapoznałem i konkurencja to co mnie interesuje ma za 1zł wy za 300 coś lepszego mi pan zaproponuje czy mam zrezygnować i przejść do konkurencji (próba wymuszenia czegoś ciekawego myślałem, że ich po dumie połechtam)

ODP gościa (zwaliła mnie z nóg)

- JA BYM PRZESZEDŁ :D

I to mówił człowiek któremu płacą za werbowanie ludzi :D

Pozdrawiamy Erę

Edytowane przez zyga007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś różnica?

Wystarczy posiadać urządzenie obsługujące technologię HSPA+ w technologii 900 i 2100 MHz. Takie oznaczenie znajduje się na opakowaniu urządzenia lub w opisie produktu na stronie http://www.playmobile.pl

 

ps: jednak chyba namieszałem, play online będzie podobno szybszy na początku lutego.

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to upload mam poniżej 1mb. Między 512 a 1. Oczywiście są godziny szczytu, ale póki nie pracuje się w wigilie i sylwestra jest ok. Tylko onlajnowek nie ma co odpalac, bo czasami przy obciazonej sieci nie pinguje dobrze do serwera. Ale kto gra w onlajnowki w godzinach szczytu jak mozna masakrowac amerykanskich nastolatków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności