Jump to content
Berger

Teczka 3D: Automotive: SLS AMG

Recommended Posts

Zakładam taką małą teczkę 3D, jej cel jest prosty - nauka renderingu. Jako model wykorzystam Citroena C6 od visiona - za co już mu bardzo dziękuję i przepraszam za kaleczenie go w studiu :) Tak więc zaczynam, krytyka mile widziana:

test2sm.jpg

Hi-Res

Edited by Berger

taki wątek to całkiem dobry pomysł, życzę Ci powodzenia! a co do tego pierwszego studia to na pierwszy rzut oka rzuca się brak podłoża. oczywiscie w tym wypadku jest tutaj jednak znacznie za ciemne. zeby ukazać dynamikę auta powinien być widoczny chociażby spot światła wokół samochodu. jeżeli chodzi o refleksy - na lakierze postaraj sie o to by byly bez gwałtownych ucięć, to po pierwsze. A po drugie to ostatnio jest moda na gładkie rekleksy:) na to też warto zwrócić uwage:) jeszcze co do odbić - pamiętaj zeby nie zaniedbywać chromu- widac że na rurze wydechowej nie wygląda za dobrze bo po prostu nie ma czego odbijać.

pozdr!

hkropinski: Wielkie dzięki za rady, dziś postaram się poprawić to co wymieniłeś ;) Tutaj jeszcze render z rana:

test03sm.jpg

Hi-Res

Ten łuk przy tylnej szybie powinien bardziej płynnie schodzić a nie być na kącie rozwartym to min. Co do studio to jest troche lepiej, może pokombinuj z innymi ujęciami.

Podstavsky: Podbicie kontrastu, zmiana saturacji i domalówki białym pędzlem w miejscach gdzie pojawily się jakieś cienie w studiu.

Na lusterku jest odpowiedni materiał?

Ekspertem nie jestem, ale materiał szyb jakiś taki dziwny.

bialy jak dotad najlepszy, tylko w kazdym przykladzie szyby wogole nie przeswituja...

Kolejne zmiany, tym razem postaram się jeszcze usunać dziwne ściągnięcia refleksów na tyle wozu:

test09.jpg

No Panie Brazniew - bardzo sympatycznie wyszedł ostatni render :) Od czego właśnie jest to "marszczenie" tyłu? Studio?

Podstavsky: Dzięki, prawdopodobnie dlatego, że wcześniej odbicia wyciągałem kilkoma powyginanymi odpowiednio boxami, na dwóch ostatnich przerzuciłem się na jedną długą tubę biegnącą wokół wozu.

Pozamieniałem co nieco, efekt jak niżej, jednak nie jestem zadowolony, szczególnie z odbić.

test11f.jpg

O wiele lepiej wyszedł ten czerwony :).Ten nowy biały przepalony bielą na krańcach samochodu, jeśli używasz GI polecam wykorzystać Light Catche jako podgląd. A możesz pokazać ustawienia VRay'a i mam jeszcze jedno pytanie czy korzystasz z normalnej kamerki czy z kamerki VRay'a?

Poza tym pozdrowienie dla znajomego z Mielca ;)

MiRi: Dzięki, LC w podglądzie jest dobry do ułożenia refeksów mniej więcej, ale tak naprawdę to słabo oddaje końcowy efekt. Ustawienia mało co ruszane, tylko podbita ilość min. samples i noise tresh. Jeszcze jeden test:

test13o.jpg

No i teraz ładnie, ale moim zdaniem nadal przejaskrawiony kolorek na oby końcach pojazdu

fajnie fajnie ;) ale żeś se brzydala wybrał ;p ta cytryna to totalna porażka konstruktorów ;p

ogólnie fajnie, ale bardziej do lakieru pasuje ciemniejsze studio moim zdaniem :)

coś jak na renderach SereCk'a :http://img64.imageshack.us/img64/9485/nisson.jpg

salut.