Skocz do zawartości

Eurocopter Ec-135 - UPDATE


Bonifatz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym wam zaprezentować animację z modelem helikoptera, który powstał jakiś czas temu. Głównym założeniem animacji była nauka oraz chęć pokazania modelu. Soft użyty to 3ds max, vray i after effects.

Czekam na wasze opinie.

Tutaj link do animacji (quicktime h264) :

Oto kilka klatek z animacji :

Edytowane przez Bonifatz
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wookey

Dobre to masz :-) Spokojnie mógłby ten helikopterek grać z prawdziwymi aktorami. Kolory też są fajne. W czym robiłeś compositing ? (jakie filtry ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeling pierwsza klasa, naprawdę jestem pod wrażeniem. Natomiast jeśli chodzi o animację to kompozycja jest świetna, ujęcie gdzie lewituje za mostem jest genialne, ale jeśli chodzi o ruch samego śmigłowca to nie jest jeszcze do końca realistyczny, mam tu głównie na myśli zwroty, bo na przykład podejście do lądowania to majstersztyk :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do przodu z tematem! :)

 

w post można by jeszcze dużo więcej wycisnąć ale i tego się pewno niedługo nauczysz, co do animacji to momentami, szczególnie w ostatnich ujęciach trochę nie czuć masy helikoptera ale poza tym bardzo fajnie, tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasiek : to już jest tajemnica szefa kuchni hehe ;)

 

wookey : poprawiłeś mi dzisiaj humor! dzięki za to ! co do compositingu to Magic Bullet looks i colorista poszła w ruch.

 

Loozack : wielki szacun ! Zgadza się, jeszcze momentami nie wiem co robię. Zobaczymy jak pójdzie z następną animką, którą mam w przygotowaniu.

 

pecet : dzięki! Przy następnej okazji powinno być jeszcze lepiej.

 

Pionier : nie ma wyjścia muszę uwolnić się od wizek ;) Dzięki za słowa otuchy :) Wszystko przede mną !

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie , pan moje zdanie zna , wyszło PRO , parę rzeczy jeszcze minimalnie kuleje (oczywiście to już czepialstwo laika :) ) , ale na pierwszy raz to :O i pozostaje zostawić ***** :)

 

Ja to czekam i zacieram ręce na reela :D

 

Pozdro zią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! dzięki za fronta! Jestem kompletnie zaskoczony ! :D No i mój pierwszy (mam nadzieje ze nie ostatni hehe).

 

09121986 : dzięki! hehe na tego reela jeszcze trochę poczekasz ;)

 

breja : Cieszę się, że się podoba! Aktualnie testuje jak furki prezentują się w oświetleniu a tutaj mały test szaderów i taki jakby turntable z prezentacji modelu : http://www.lucas3d.net/car_test.wmv

 

ReXXaR : Dzięki! Jak zobaczyłem militarną wersję nie mogłem się powstrzymać :D

 

mateusz_s : hehe chętnie bym coś takiego zrobił, tylko coś "do gara" trzeba wrzucić co miesiąc ;)

 

natas: dzieki!

 

Raffez : Dzięki! Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak narazie to 1/4 reela zrobiona.

 

J|L : Dzięki!

 

goat91 : Małe sprostowanie odnośnie tylnego rotoru, przyjrzyj się obrazkowi z tylnym rotorem i zobacz, że rząd płatów od kamery jest przytwierdzony na stałe i się nie kręci a te drugie przy maksymalnej prędkości tak szybko się obracają, że trudno to zauważyć.

 

JunioR : Dzieki!

 

Dunuś : myślałem, że jednak chciałbyś zobaczyć cokolwiek w tej animacji ;) bo przy shejku to motionblur by narobił niezłego pasztetu wierz mi :D

 

kliment woroszyłow : Dzięki Wojtek! za moralne wsparcie ! :D

 

La R : Dzięki! ehh wizualizacje to zło koniecznie... mam nadzieję, że uda mi się od nich uwolnić niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, szkoda ze lopatki tylnego rotora stoja w miejscu w jednym ujeciu, a w kilku ujeciach obracaja sie tak powoli ze nie spelniaja swojej roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tłumaczyłem goat91. Tylni rotor składa się z dwóch rzędów łopat. Jedne się obracają drugie są "na stałe". Widać to w drugim obrazku i na turntablu.

 

faktycznie, sorry, nie bylo tematu - niefortunny widok, lopatki tak szybko

zasuwaja ze ich nie widac i stad takie dziwne wrazenie

 

renderki i animacja - rispect! dalem juz 5* wiecej nie da rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolitic : prosta sprawa w sumie, duża fotka wrzucona na plane w maxie i wyrenderowana jako osobny layer.

 

Chcę jeszcze pokazać coś nad czym właśnie siedzę. Pierwsze ujęcie gotowe w sumie (nie chcę zakładać nowego wątku).

 

 

Pozdro!

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! hehe chciałbym sobie poszaleć z tym ale rachunki po 500zl za prąd nie wpływają kojąco na moje nerwy ;p

Co do Aftera to jeszcze kuleje w tej materii ... ale nie poddaje się ;)

Edytowane przez Bonifatz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności