Jump to content
KMiklas

[Kryzys|FIN] Próba charakteru

Recommended Posts

-No i patrz coś narobił, mówiłam ci, jedź ostrożniej, to nie, przecież ty umiesz jeździć, to był wypadek, bla, bla...

Jerzy tylko wzdychnął ciężko. Daj spokój, i tak nie wygrasz - powiedział do siebie w myślach.

Policzył do dziesięciu po czym zabrał się do wymiany koła.

(proszę uprzejmie o przetłumaczenie :))

Software: Blender 2.49b, Corel Photo-Paint

Tekstury: cgtextures.com

krz_100l_by_kmiklas-d3c0ey8.jpg

Edited by KMiklas
  • Like 1

nie wiem co ty za majster jestes ale wyglada fajnie. tylko troche pusto ;)

Bardzo fajne kolorki, ale te jakieś efekty specjalne wyglądają bardzo kiepsko. W drugim ujęciu nie widać że opona poszła.

Ślicznie to wygląda, klimat rodem z kinematografii lat 70/80-tych! Trzymam kciuki, powodzenia!

Aniu, bo w drugim ujęciu nie poszła ;] po prostu próbuję uzyskać różne klimaty postprodukcjami i często przy poważniejszych prackach wychodzi dodatkowo kilka mniejszych.

dzięki za komentarze:)

syrniok.png

trochę przesadziłem z efektami ale szukam złotego środka na pozbycie się efektu sztuczności:) syr... khm, samochód do oteksturowania został i zabieram się za otoczenie.

Szkoda, że nie pokazałeś jakichś stepsów z modelowania. Niby nuda, ale zawsze fajnie popatrzeć jak projekt powstaje od zera :) Może pokuś się o jakąś kolorystykę, oddającą złość i dramat tej sytuacji. Bo teraz to prawie jak 'Fields Of Gold' Stinga ;) Sielabka jak z bajki :] Igdyby nie opis to bym nie złapał po obrazku, że koło ma przebitą oponę..

dzięki, trafna uwaga:)

kilka screenow z modelowania samochodu:

new1.png

ten z kotłem z tyłu to z poprzedniego tematu, gdzie miał być na silnik parowy;] ostatecznie wrocilem do normalnej wersji i modelowalem dalej właśnie taka.

Edited by KMiklas

Myśle ze to może byc fajne także w tych kolorach. eśli dasz rade pokazać kłócącą sie pare albo upierdliwą żone ględzącą do wkurzonego gościa. I to wszystko w lekko stylizowanym klimacie to ma szanse wyjść naprawde ok.

tak czy owak wg mnie jeśli to ma zagrać to najgorsze przed tobą :)

Bardzo fajny model. Masz ciekawy styl jeśli chodzi o kolorystykę. Życzę powodzenia!

grassun.png

update terenu, do zrobienia pobocze, asfalt, dojdzie kilka elementów i zabieram się za postacie ;]

szum, ząbki, schodki, jak zwał tak zwał - w finalnym obrazku zadbam żeby ich nie było:)

Edited by KMiklas

Kurde podoba mi sie to. Ma jakiś taki swój klimat.

Dwie rzeczy mnie jednakowoż rażą. Po pierwsze odbicie trawy (czy cokolwiek to jest) na asfalcie po lewej jest kompletnie nieczytelne i mylące. I po drugie pokrywa bagaznika bardzo niefajnie płynnie przechodzi w kontur pagórków na tle nieba.

Może jeszcze to dziwne coś co tworzy sie na styku trawy i szosy z prawej strony.. ale to już mniej. Reszte pierdółek do których mógłbym sie przyczepić można uznać za część stylizacji.

bardzo jestem ciekawy jak ty wyjdzie na koniec. DOgadaj sie krisem_r. Postacie z jego pracy idealnie by tu pasowały klimatem

tej pokrywy to nawet nie zauważyłem ;] asfalt ma póki co podstawowy materiał, w ogóle go nie ruszałem nawet poza tym że nałożyłem pierwszą z brzegu teksturkę a'la noise.

zaczątek postaci:

yyygh.png

zastanawiam się nad zmianą kadru na bardziej dynamiczny:)

fajnie ci to idzie :) nie wiem czemu ale mechanik przypomina mi trochę "sąsiadów" ;)

W poście #10 samochód pierwszy u góry z lewej ma fajną kombinację kolorów, podobałoby mi się gdyby one się znalazły na końcowym obrazku.

Popracuj jeszcze nad pozą postaci, bo teraz ekspresja wypiętego w stronę kamery tyłka jest średnia.

No bo to żona będzie ekspresyjna. Ona wrzeszczy a on skupia sie na robocie i tym żeby nie wrzeszczeć na nią. Samo życie :)

Do konwencji pasowałaby podciągnieta koszula / opadniete portki i wyglądający styk pleców i tyłka. Ewentualnie kultowy siatkowy podkoszulek i włosy na plecach

Tak właśnie myślałem o tym, żeby załatwić to podmalówkami (detale postaci), ale nie wiem czy to nie naruszy w jakiś sposób regulaminu.

może dasz na dachu, sporo walizek zabezpieczonych linkami.

Jadą na wczasy ;]

spróbuj wychylić tułów do tyłu, będzie wtedy widać wysiłek.

bardzo fajny styl, powiesz jak uzyskałeś shader koszulki? tekstura, czy postprodukcja?

Moim zdaniem kadr jest zdecydowanie za szeroki, nawet jeśli całą stronę po prawej stronie wypełni sylwetka wściekłej żony.

PS Koszulka i spodnie to moim zdaniem 100% postpro.

Kadr jest za szeroki tak jak pisze Mookie. Poza tym idzie bardzo fajnie, niezlym zabiegiem byłoby zostawić mu ten kwadratowy łeb bez twarzy - powstałby bardzo unikalny styl postaci.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy