Skocz do zawartości

Wiz: Stadion narodowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Było mało czasu na zabawę.

2 osoby i termin 3 tygodnie ;)

 

Piłkarze są 3d, a brak cieni to efekt uproszczenia sceny i oświetlenia do minimum.

Model był ogromy, a wykonane zostało w sumie 6 wizualizacji i 6 przekrojów w pełnym 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazki rzeczywiście troche płaskie. Ale ogólnie ok

No i nie róbmy dramatu z trzech tygodni na dwie osoby. To może nie jest jakaś straszna kupa czasu ale też nie jest źle. Choć wiem że to dość upierdliwy model do robienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym nadmienić ze trzy tygodnie było zrobienie całego modelu plus 9 wizek i schematyczna animacje pokazująca zamykanie dachu na stadionie

z pozdrowieniami Jacek

Edytowane przez J.Wrona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja powiem tak 3 tyg na wizualizacje stadiony a domyslam sie ze to nie jedyna wizualizacja a bylo ich pewnie kilka do wykonania to bardzo malo czasu, nie wiem czy ktos z osob wypowiadajacych sie miala mozliwosc pracowania nad takim projektem, jest obfitujacy w mase datali ktorych na niektorych ujeciach nie wiadac, to nie sa bloki ktore mozna z boxa wymodelowac. Dla mnie biorac czas na realizajce projektu to uwazam ze wyszlo bardzo dobrze, wizualizacja ma klimat , kompozycja ladnie zrobiona. Mi sie podoba.

Edytowane przez Dracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracula A czy uważasz, że owe bloki z box'a modelowane zapewne w 5 min. nie posiadają detalu ?

 

Trzeba modelować z głową, skoro wiesz, że robisz model z dużym detalem, a wizualizacja tego detalu będzie kompletnie nie widoczna na końcowym renderingu wraz z post pro to czy jest sens go modelowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gient... po pierwsze nie napisalem ze robili srubki i wszystkie nity, 2. nie napisalem ze chlopaki robili niepotrzebne detale bo jak przeczytasz to wizek bylo wiecej wiec poprostu to co widac na innych ujeciach nie koniecznie jest widoczne na tym. 3. akurat mialem przyjemnosc modelowac stadion wraz z otoczeniem i dokladnie wiem jak duzy jest to ogrom pracy i przez jaka mase materialow dwg trzeba przebrnac to tez trzeba brac pod uwage przy takim projekcie, nikt go nie ma w glowie odrazu. Modelowac z glowa to widze ze kolega czuje sie specjalista z duzym doswiadczeniem w takich projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja to podstawa zgadza sie ale pytanie jak na bazie 1 wizki i 1 siatki na ktorej widac moze 30% modelu twierdzisz ze 3tyg to duzo czasu ?? No nie chodzi o to zeby sie wykłócać ale nie majac modelu w rekach to nie wypowiadalbym sie na temat szybkosci i optymalizacji.

Edytowane przez Dracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

modelowaliście teren wokół stadionu? a o znaczy że i rendery z zewnątrz powinny byc, tak? czy się myle? Super wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2gientekwl:

Dracula robił Legie pod spacer i bodajże wszystkie wizki wnętrz.

Wiem bo robiłem pod legie otoczenie z budynkami, drogami, latarniami itd.

Uważam, że nie powinieneś polemizować na temat optymalizacji bo jest to po prostu nie na temat przy tego typu projektach.

Maksymalna optymalizacja jest oczywista. Zakresem było oddanie modelu wraz z wizualizacjami zgodnego z przedstawionymi materiałami dwg (w tym rurki i poręcze, budki ochrony, schody, którch kąt nachylenia zmieniał się co kilka stopni. Cała zewnętrzna elewacja, krzesełka w kolorach zgodnych z projektem itd.).

 

Bez obrazy oczywiście dla twoich możliwości.

A bloczki.. hmm i w dzień się wizki klepało, wszystko zależy od poziomu, oczekiwań i zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chcialem to napisac:D Prosze poprawic temat na zgodny z regulaminem:D

 

a jesli chodzi o prace no to narobilista sie chlopaki. szkoda tylko ze na tych obrazkach nie widac ogromu pracy. wiem ze termin gonil a i tak z tego wybrneliscie. taka ogolna uwaga - imho za duzo fotoszopa gdzie nie trzeba (np przesadzone flary), za malo gdzie potrzeba (chociazby cienie pod pilkarzami, skoro na renderowaniu oszczedzaliscie). no ale jak na taki czas i tak porabany obiekt to jest cacy. moze byscie wrzucili jakies regioniki reprezentacyjne z pelnych rozdzialek?

pozdr

mt

Edytowane przez mt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa roboty z takim stadionem musi być. To trzeba docenić.

Wygląda to wszystko bardzo dobrze.

Do jakiś pierdół można by się przyczepić, ale nie ma sensu. :)

Duży + szczególnie za kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

To kiedy można się spodziewać renderów z zewnątrz?;)

 

Dlaczego te telebimy takie małe? Nie będzie nic tam widać. Jeśli takie mają rzeczywiście być to będzie to kompletna porażka.

 

6x9m to małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym nadmienić ze trzy tygodnie było zrobienie całego modelu plus 9 wizek i schematyczna animacje pokazująca zamykanie dachu na stadionie i wszystko to robiliśmy niestety po godzinach pracy jako fuchę

z pozdrowieniami Jacek

 

W takim razie zwracam honor (w 80% :) )

Oceniałem sprawe odruchowo biorąc pod uwage dwa ujęcia które pokazałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są 3d.

Rozstawienie ludzi i krzesełek według projektu (gradient kolorystyczny, ilość), to grubsza sprawa. Trzy razy podchodziłem do tematu. Skończyło się na kilku prostych skryptach, kilkuset splinach i ogromnej cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc ludzi wszystko było modelowane od podstaw.

 

cytuję:"hmm zrobic dobrze ćwiartke stadionu i ja skopiować 3x? ;]" -lol

 

Cwany pomysł, ciekawe czemu na to nie wpadliśmy? ))

 

ps. zapraszamy na staż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt finalny nie powala w kategoriach frontpage ale ogrom tematu, detal i czas wykonania powoduje że zdejmuję czapkę z głowy :) świetna robota. A swoją drogą czy w naszym kraju trzeba tego typu zlecenia, prestiżowych obiektów jechać na łapu capu po godzinach ? Wy daliście radę z nawiązką ale często to bokiem wychodzi...

 

Neb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te terminy robią się niepokojące. Bardzo dobra robota, ale dla dobra przyszłych pokoleń kolegów po fachu powinniście negocjować dłuższe okresy realizacji.

 

Zgadzam się co do tych terminów. Szkoda że takie projekty trzeba robić po godzinach walcząc z czasem zamiast dbać o szczegóły i dopieszczając całość. Mam nadzieje że szybko odespaliście zarwane nocki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności