Skocz do zawartości

Maria Curie-Skłodowska


pirx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki!

Wreszcie mogę pomodelować. ;)

Mam bardzo pilny i ważny dla mnie projekt (jestem w III kl. i każda nagroda na szczeblu woj i powiatowym liczą się do liceum). Chodzi o wymodelowanie laboratorium i Marii Curie-Skłodowskiej. Pracka ma być na konkurs o kobietach ważnych dla naszej ojczyzny. Jak chcecie to dam newsa ale konkurs jest tylko w rejonie Katowickiego kuratorium.

 

Skłodowska miałaby być pokazana podczas pracy. Zastanawiam się czy by po prostu nie wymodelować tego http://i.pinger.pl/pgr183/16aacdba0001ea904c547752/

Jeśli nie to na pewno chciałbym osiągnąć taki klimat. Myślę jeszcze o zrobieniu całości w takim kreskówkowym stylu. Jest jednak jeden mankament cartoonów. Nie mam pojęcia jak się do nich zabrać.

 

Na razie szukam inspiracji i liczę na wasze pomysły. Dziś chciałbym zacząć bo mam zaledwie 19 dni i jakieś 3,5h. :P

 

Daniel :)

Edytowane przez pirx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uu... niezłe, lubię takie:)

Największym problemem jest to że nie wiem jak zachować podobieństwo wersji kreskówkowej z oryginałem.

 

Chyba zrobię coś takiego.

Okno wstawię mniej więcej tak jak pada światło na zdjęciu i zrobię widoczne promienie przechodzące przez jakieś żaluzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajny pomysł. Ostatnio słyszałem, że Skłodowska się tak napromieniowała za życia, że nad jej grobem są jeszcze spore odczyty na liczniku geigera :P

 

Sam osobiście bym nie szedł w kierunku toon, ale jeśli już to trzymaj się podobieństwa, nie rób z niej jakiejś laski. Najlepiej narysuj sobie jakiś koncept, rysować umiesz. Bo bez planu możesz się pogubić w takim krótkim czasie. Może coś w stylu http://www.gim10-projekty.strefa.pl/mat/images/10.jpg tyle że bez jej męża. Będę śledził. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :D Ja bym natomiast zrobił z niej laskę w końcu miała 31 lat jak odkrywała te pierwiastki :D no a poza tym zwiększy to oglądalność Twojej pracy, jedyny problem to w przypadku cartoon/laska musisz uchwycić cechy charakterystyczne aby przypominała jednak Marie S.C a nie kogoś bliżej nie znanego :) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytam na pewno. :)

Jest jednak jeden mały szczegół. Otóż zostało mi jakieś 14 dni więc zmiana koncepcji będzie ciężka. Ale postaram się szybko zdobyć tą książkę ;)

 

//Jeśli masz jakiś pomysł/sugestię to wal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak brak pomysłów. Zrób jeszcze parę biurek porozrzucaj po nich wszystkie te próbówki itd. Walnij panią Marię w centrum tego wszystkiego wynajdującą własnie Polon :) Na przykład żeby świecił ( nie wiem czy polon świeci) np. na zielono i było to głównym źródłem światła w scenie. Możesz stworzyć w ten sposób ciekawy klimat. Pytanie czy chcesz w końcu iść w real czy w jakiś art. Sumarum suma mi się widzi przedstawienie jakiegoś ważnego momentu z jej twórczości a nie zwykłego szarego dnia naukowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się wymadrzać, ale na płaskich powierzchniach nie powinno być "gradientów" :P oznacza to że za słabe chamfery dałeś, czyli w tym przypadku powinieneś dodać jeszcze z 2 rządki poly, a jak zależy ci na oszczędności to detachy na krawedziach :P

reszta wylada ładnie :)

 

w załaczniku dałem przyklad jak masz, a jak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pootwieraj szufladki - jedna mniej - druga bardziej. Niech z nich wystają probówki, sterty niedbale wsadzonych kartek/książek. NA samym stole - oczywiście poplamionym i raczej brudnym także kartki, probówki, probóweczki. Jakiś kubek z kawą tudzież herbatką.

Ona właśnie odkrywa nowy pierwiastek! Niech będzie skupiona. Zawsze możesz dac troche światła od lekko przybrudzonego okna ;D

 

No to tyle jeżeli chodzi o moją wizje ;)

Trzymam kciuki i powodzenia. Mam nadzieje że choć troche pomogłem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec sukni. Szczerze mówiąc to już wole modelować krzywe auta.

 

Mam problem. Otóż przez pi******y przypadek skonwertowałem suknię do editable mesh, a następnie do EP i teraz kiedy chcę wygładzić to dzieje... się... tak:

sukniaemn.png

 

Daniel

 

//Myślę żeby ją jeszcze pomalować. a jakieś zmarszczki dodać już po ustawieniu pozy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze włosy a resztę nadrobię texturą. Base twarzy z neta. Przez noc zrobiłem chyba z pięć wersji jej twarzy ale żadna nie była podobna :?

E tam jakiś się światłem zagra :P

allao.png

 

Ma ktoś pomysł jak zrobić włosy? Użyć h&f czy modelować?

 

Daniel

 

 

//teraz widzę że trochę za szeroka. Do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włosów rób na H&F, bo ma mocno kręcone włosy na modelu tak nie wyjdzie.

Twarz faktiko niepodobna... ale to trudna sztuka modelować kogoś ze starych zdjęć. Może jak postarzysz ją w teksturach będzie bardziej podobna.

 

Walcz dalej

Pozdr.

 

Fotki oryginału:

0b454638-45e7-48ed-af20-52f89f0cf9a1.filegeniusz-i-obsesja-b2495338.jpg

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam te same refki. Jest to moja pierwsza organika więc może po prostu nie mam jeszcze wprawy. (Wolę przyjąć tą wersję :D)

Postaram się ukryć jakoś twarz.

Całość będzie czarno-biała i tak jak mówił Smok polon będzie świecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Na chwilę obecną wygląda to tak. Wiem, że śmiesznie mało ale mam teraz egzaminy i po prostu więcej nie mogę. Może kiedyś dla siebie...

Biorę się za rig. Jakieś text na łapu capu. I finisz na jakieś 48h.

koniecmode1l.jpg

 

Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Skończyłem już jakiś tydzień temu, no ale wiecie jak to jest z czasem :)

Wiele się nie udało. Poległem nawet na modelingu już nie mówiąc o materiałach i oświetleniu.

Miało być lepiej, nie wyszło więc nie daję do galerii tylko tutaj.

bielskobialagimnazjum11.jpg

 

Daniel.

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś w WiPie więc może jednak zdecydujesz się jeszcze powalczyć:)?

Uwagi ode mnie:

- zbyt sztywna poza Marii, przydałoby się również pofałdować ubranie, to znacznie by ożywiło postać

-tło za oknem za bardzo odciąga uwagę, głównie przez swoją jasność w relacji do reszty sceny - wypadałoby zdecydować, czy powinno być zdecydowanie jaśniejsze (dla testu zrób zdjęcie w pomieszczeniu tak, żeby było ono jasne mniej więcej jak w rzeczywistości i popatrz jak wygląda to co za oknem)

- niebieskie światło chyba powinno mieć większy "udział" w oświetleniu sceny, powiedziałbym, że może nawet powinno być głównym źródłem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemnie to wychodzi,moglbys na tym malym stołku gdzie jest ten obrusik, postawic cos ciekawego, popraw troche pozę, w sumie uprzednio ją naszkicuj, jak może wyglądac luźno i ciekawie, a tak poza tym jest ok, docenią twoją pracę! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle, praca ma potencjał. Popracuj nad klimatycznym oświetleniem, wydobądź nim te przedmioty z biurka, zrób coś z widokiem za oknem, bo za bardzo przykuwa uwagę (za oknem jasno a w pomieszczeniu półmrok) - może zmniejsz je, za bardzo jakieś takie współczesne, jak z biurowca jest, albo przysłoń i będzie gitara;) Poza moim zdanie ok, można tylko coś zrobić z lewą ręką. Czemu takie monochromatyczne, tak ma zostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś w WiPie więc może jednak zdecydujesz się jeszcze powalczyć:)?

Szczerze mówiąc cały czas mnie korci żeby to zrobić tak jak należy :)

Jenak mszę modlnąć coś innego bo inaczej (cytując mojego kumpla, który powiedział to do nauczycielki, kiedy dowiedział się że dostał 5 list gratulacyjny za olimpiadę) "fu*k, I'm gonna vomit".

 

blinq, Dunuś, MatiSk8, Faun- dzięki, poprawię to wszystko za jakieś 3-4 tygodnie :)

A i to z tyłu to nie jest stolik z obrusikiem tylko "coś" tajemniczego co było na jednej z refek. Chyba Smoka.

 

Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności