Skocz do zawartości

Mercedes-Benz CLS63 AMG 2011


Berger

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając to, że bieżnik nie zgadza się z teoretycznym modelem odczytanym z sidewall'a :P , to czoło opony wydaję się falować i krawędzie bieżnika, według mnie, powinny być ostrzejsze. No i sam bieżnik głębszy.

Tutaj zdjęcie podglądowe: http://www.discounttiredirect.com/product/tires/pirhze.ang.jpg

Krawędzie bieżnika, owszem, zdarzają się takie "miękkie", ale z reguły w zajeżdżonych na torze oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Imo krawędzie bieżnika są w sam raz, może na shocie wyszły mdło bo gdzieś w postpro zabardzo się z blurem rozprawiłem. Pypcie to wyextrudowane wertexy po chamferze, potem odłączone od calości jako elementy.

 

64192229.jpg

 

Dodaje jeszcze shot z czarnym lakierem ale jakoś mniej mi się widzi w tym studiu niż poprzednie wersje kolorystyczne:

 

58359625.jpg

 

Wracam do modelowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona jest wypas, jaką metodą modelowałeś ? Profil linem później extrude, cut bieżnika znów extrude i bend 360 stopni ?

 

Faktycznie czarny nie jest twoją mocną stroną, to jakiś materiał czy lakier vray ?

 

A powiedz jeszcze co masz na primary bounces ?

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podzieliłem na obrazku opone na ćwiartki, jedna ma 25 segmentów, całość zatem 100. Tworzę bazowy zarys opony, potem linie pomocniczą od środka opony, dziele 360 przez 100, wychodzi 3,6 stopnia i to jeszcze razy 2 żeby było wygodniej modelować. Robie potem te wszystkie rowki i pierdółki, potem kopia 49 razy, łącze, obracam sobie części przy pomocy soft selection tak aby opona była lekko "zakręcona" do kierunku jazdy, wydzielam sobie bazowy segment, dodaje pierdółki typu te wypustki i znowu kopia 49 razy.

 

Lakier jest ten sam co wcześniej, tylko barwa czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi bardzo skomplikowanie ale efekt końcowy jest chyba warty tyle zachodu, tylko taka mała fala się tworzy na szczycie opony, to celowe ? Ja próbuje wymodelować coś w stylu Nankang ns2 bądź Michelin Eagle F1 ale chyba za długie części bieżnika jak na moje umiejętności.

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latos: Studio to mapa HDR:

 

previewqr.jpg

 

Xiz0r: Dzięki, osobiście mam ochote jeszcze dużo rzeczy poprawić, a przedewszystkim wymodelować dobrze tylnie reflektory i wyrenderować je porządnie, bo wklejka nie wchodzi w rachube w końcowym renderze, a teraz mimo wszystko dużo daje.

 

pecet: Faktycznie ostatnio przesadzam nieco z kompresją :P

 

Bohomaz: Zakładke GI mam wyłączoną podczas renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tez testuje ta technike, a studio to ps, pod autem jest tylko maly plan pod cienie pod autem, studia nie ma po by mapka hdr nie chwycila, tak mniewam :) A swoja droga duzo roboty jest z ta mapka hdr a niestety pasuje tylko pod to jedno ujecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r: Kiedyś malowałem troche w PS, teraz w HDR light studio, jest dużo wygodniej.

 

Dorzucam shot na przód w outdoorze, mam nadzieję, że nie zostanę oskarżony o kradzież ujęcia :) Postaram się dzisiaj przemodelować felgę i dodać wreście zaciski z nową tarczą, potem shot wyrenderuje jeszcze raz.

 

97160396r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator: Jeszcze się zobaczy :)

 

kamiltsn: Ten jakby bump to zwykły bump :) Użyta mapa to maxowy noise.

 

Dodaje podobne ujęcie te same materiały i model ale inna hrdka. Tutaj nieco widać, że mapa nierówności jest nieco za duża;

 

78458905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze mały motion; tło będzie poprawione z poprawnym rozmyciem (no może poza tym co za drzewami jest, nie chce mi się wycinać), zmieniona też będzie orientacja odbić i samej mapy i oczywiście cień będzie słabszy i bardziej rozmyty. Tyle co ja narazie widzę :)

 

24914365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znikły schody AA z ramki atrapy ;) ale też jakby mniej ostro jest teraz. Motion bardziej mi się podobało poprzednie może z wyjątkiem tego co na końcu drogi. Coś się psuje na dolnej lewej krawędzi obrazka ale to pewnie wiesz. Trochę więcej refleksów na szybach może ?

 

No i kierowca by się przydał w formie bitmapy chociażby. I za ciosem to rejestracja np PO CLS ;)

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co jeszcze wyciśniesz z tej hdrki - burzę śnieżną ? ;) Zgadzam się z Lukiim - im dalej od auta (w kierunku przód) rozmycie powinno zanikać.

 

Kropelki deszczu genialne i kręcąca się fela też.

 

Ogólnie to zauważyłem, że twojego posta odwiedziło 19,730 osób - masakra jakaś.

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NV: Dzięki ale bez przesady :P

 

Tło rozmywa się nieco mniej w dali ale jakoś słabo to widać, następnym razem postaram się to bardziej podkreślić. Dodaje shot z innymi felgami, sorry za te światła ale jakoś nie moge się zebrać żeby je zrobić, są straszne :P

 

54490569.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności