Skocz do zawartości

rice 2d


rice

Rekomendowane odpowiedzi

28sa96t.png Próba wystartowania w konkursie na krakena okazała się kompletną klapą w sumie przez braki w obsłudze programu Mypaint dlatego postanowiłem coś przerysować, wybór padł na kadr z Księcia Egiptu, polecam każdemu każda sekunda to uczta dla oczu :) kolory/kszałt niestety nie jest moj i1w7r8.png szkice, raczka i noga z ksiazki o anatomii, babka i koles z głowy 21a0r5w.png taki obrazek jeszcze z refki 2rdjdci.png jeszcze jedna vglabd.png kratos na speedpainting, mocno inspirowany refka 2ppwz6o.png szkic nicole sherinconstam 11resmw.png ostatnia pracka na cykl o mitologii, refki były ale tutaj dużo luźniej niż w pozostałych t86dxj.png komentarze, krytyka mile widziana Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba najlepszą pracą jest ostatni portret, widać że malowałeś swobodnie i pokazuje się jakaś kreska bardziej charakterystyczna. Radzę więcej ćwiczeń robić niezobowiązujących, jakaś anatomia, jakieś dłonie, różne nosy i dużo ćwiczeń z martwej natury, jak to jabłko, tylko że więcej, umieszczaj przedmioty w przestrzeni, nawet jeśli białej, to zwracaj uwage na relacje : przedmiot -otoczenie.

 

A książę egiptu był super, nawet w polskiej wersji językowej, muzyka ekstra i design super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za komentarz, nie mam za bardzo czasu na rysowanie na kompie ale ostatnio w robocie coś z nudów zacząłem mazać na kartce.

Żeby nie było że wpadam z pustymi rękoma :P Układanie się fałdek na spodenkach i włosy podpatrzone. Reszta moja. Miała być kobietka chodząca po wodzie. Wyszła babka jak z tomb raidera. Efekt nie zamierzony :P

2qb7q7b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodać miniaturke przy teczce? bo przy stworzeniu zapomniałem a teraz widze że coś nie hula

 

zawsze w pierwszym poście edytujesz, tu masz z resztą http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=34900

 

odnośnie prac, to dużo pracy cie jeszcze czeka :] Martwe to dawaj z reala a nie refek, bo jakos bez sensu :] A maluny z baniaka...hmm..wspieraj sie refkami nic w tym złego, tylko z głową.

zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być metal to ja bym dodał głębsze cienie i bliki. Np coś w ten desen, szybki over:

 

samplezd.jpg

 

Aha i w tamtych wyżej, to jest płasko. Określ źródło światła, intensywność ambientu i powyciągaj bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up dzieki za commenta ale się z tobą nie zgadzam, akurat to nie jest najwiekszy problem bo nie każdy metal musi tak odbijać światło jak to co narysowałeś, mi wydaję się obraezek jest troche zbyt rozmazany i na tym dużo traci no ale to moje gdybanie ( w sumie teraz tak na niego patrzę i wciąż mi się podoba)

z cyklu "byle rysować"

dla porządku speed na tsp, jest brzydki i beznadziejny ale ojtam

33a6oes.jpg

i nowy obrazek kadr z filmu

24q66uo.png

jest progress? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ lucek, co innego rysować na papierze a co innego na komputerze. Rozumiem że problemem jest brak kontrastu i z tym się jak najbardziej zgadzam. Tablet mam od 2 czy 3 miesiecy, wszystko co do tej pory narysowałem jest w tej teczce wiec nie wymagajmy cudów :P

up, nowa technika, dużo mniej softbrusha, forma z bani, kolory podpatrzone z refek

 

2w22a0m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci mala rada, jesli chcesz porobic ladniejsze przejsci ( aby nie bylo tak widocznej sieczki z pedzla ) zmniejsz flow na jakies 15-20% i delikatnie odejmij z hardness. Postep widac, ale ze zlych zdjec cwiczysz.

 

To jest bolesne zmudne i nudne, ale na starcie lepiej malowac martwe z biorka, jakis owoc, perfum etc. Kojot gdzies tu kiedys wrzucal jak robi to Biglebowsky musial bys pogrzebac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przejść to w sumie nie wiem czy tego chce, podoba mi sie pędzel w kształcie kredki na opacity 100%, podejrzałem to u tego koreanca z youtube feng zhu. Przeglądałem teczki innych uczestników forum i właśnie Ty chyba polecałeś komuś opracowanie o kolorze od gnomon. Zassałem to i koleś bardzo ładnie wytłumaczył że kolorki trzeba dobierać po skosie :P wczesniej brałem góra dół i dlatego te moje obrazeczki takie lipne były. Tak mi sie przynajmniej wydaje że to główny powód. Dlatego polecam

http://www.thegnomonworkshop.com/store/product/185/Practical-Light-and-Color

Co do samych refek, dobór nie był przypadkowy bo zależało mi na bardzo dużym kontraście (lucek pisał że jest płasko). Jakie zdjęcia są wg Ciebie "dobre". Mi się wydaję ze na tym etapie na jakim jestem powinienem rysować właściwie wszystko.

Dzieki za uwagi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi ho, jako że przerysowanie póz staje się powoli nudne a szukanie odpowiednich refek bardzo męczące postanowiłem wziąść się za siebie i nauczyć się jak rysować w miarę realistyczne "dynamiczne" i w "perspektywie" pozy bez refek. Na anatomię/rendering przyjdzie czas (tak myśle). Próba wyłapania balansu/budowy ciała z figur geometrycznych. Te z literką R sa z refek reszta z głowy.

14l5zck.png

Jezeli zna ktoś lub może polecic książke/videotutorial o budowie takich figurek w różnych pozach to chętnie się zaznajomię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no mi jej piersi i ten bark nie pasują .Piersi nie potrzebnie zakryłeś włosami nic to nie dało a zepsuło bo włosy sie teraz wyróżniają . z twarzą tez coś jest nie tak ale po takiej ilości alkoholu nie potrafię określić :P ale jak mowie bark i piersi od razu się rzucają w oczy ale kolorystyka świetna

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

Jej nos i prawe oko są bardziej z profilu niż reszta twarzy. Prawa pierś za mała (i to dużo) no i ten bark źle narysowany (jakby zabrakło jej obojczyka, hehe). Całkiem przyjemne kolorki, chociaż na ubraniu cieniowanie wygląda bardzo sztucznie, nawet jeśli to coś latekso-podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi, ten obrazek mial być tylko popiersiem i konczyl sie tak jak ta linia bluzki. Jak wejdziecie na deviantarta sucharka aka daimidy to zobaczycie mnie wiecej o co chodzi. No ale po zakonczeniu wydalo mi sie troche nudno wiec postanowilem dać jej wiecej cyca i ten nieszczesny latex ;P. Odpowiadając na pytania

@ kalberos, piersi i bark faktycznie Ci nie pasują, ale nie dlatego że zasłaniają je włosy tylko dlatego że ich nigdy ine było ;] Jest to faktycznie mój blad że tak to zostawiłem ale jakoś nie raziło mnei to mocno. Przerwy w trakcie rysowania to jednak ważna sprawa. Z twarzą jest podobna historia. Miała być cartoonowa, troche bardziej zaokrąglona niz super modelka no ale wyszła karykatura. Przy czym zaznaczam że jak ją rysowałem to proporcje wydawaly mi sie ok ;)

@ Pete, twarz mi sie rozjechała. Popełniłem błąd który potem sie nawarstwił a mianowicie za szybko zamalowałem konstrukcje i poleciałem plamą. Cieszę się ze podobają się kolory, bo własciwie z nimi miałem najwiekszy problem.

@yarosh, j.w, od razu masz wersje poprawioną

fohbp3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

pozwoliłem sobie zrobić taki szybki overek, czyli - oko,nos, piersi, bark,obojczyk, odblaski na lateksie. Szkicowo, chciałem tylko zaznaczyć co najbardziej mi tutaj nie pasuje. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie. overrice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy overowy maraton :D Praca jest naprawdę fajna i możesz z niej wyciągnąć świetnie wnioski na przyszłość.

 

Z overem wiem, że pojechałem za mocno, ale chciałem zobrazować o co mi chodzi. Po pierwsze niekonsekwentne oświetlenie. Na podstawie Twojego obrazka nie potrafię określić skąd pada światło. Na overze dodałem cienie od włosów, ściemniłem lewą część twarzy, bardziej przykrytą przez włosy. Te dwa kwadraty wiszące w powietrzu to dwa źródła światła i kąt ich padania. Mam nadzieje, że w miarę czytelnie to zaznaczyłem. W konsekwencji wyciszyłem latex z highlightów i dostosowałem go do światła. I tka nie do końca poprawnie, ale tak z grubsza mam nadzieję, e wiesz o co mi chodzi. Zróżnicowałem walor wzdłuż postaci - zauważ, że na Twoim obrazku walor jest taki sam w oświetlonej części twarzy i piersiach. Podgrzałem cienie czerwonym, odbitym od włosów. Anatomia twarzy - wyprostowałem oczy (prawie), pogłębiłem walor, dodałem cienie. No i włosy - przekonstruowałem, żeby działały ze światłem.

 

Mam nadzieję, że nie zjecie mnie za aż taką ingerencję w obrazek :) Idziesz w dobrym kierunku. Sugeruję więcej myślenia o świetle podczas budowania plam.

 

Untitled-1-9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten portret. twarz lepsza na oryginale, ale pete fajnie pokazał gdzie można by było anatomię poprawić, chodzi głównie o ramie, i bardzo fajny ten czarny kontur nad ramieniem. nadaje to takiego mocniejszego komiksowego charakteru, który idealnie pasuje do tego portretu. :) over Rothbarta też jest spoko, bardzo wszystko zmiękczone, i takie pudrowe sie wydaje, ale mam wrazenie ze w tym portrecie właśnie zaletą była komiksowa krecha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za te overki, od pete kupuje nos i obojczyk, od Rothbarta nauke o oświetleniu a od telthony ciepłe słowa ;)

Rothbart z tym oswietleniem to ja wyobrazalem sobie ze główne swiatło pada z nad kamery na twarz. Najjasniejsze punkty na twarzy takie jak czoło nos/konciki ust i na dekolcie mają zblizony walor, tak tez jest w rzeczywistosci. To nie było tak że ja sobie pobierałem kolor z czoła i malowałem cycole co to to nie ;] Co do światła za plecami i pod biustem. Wiem że nie ma ono kompletnie sensu ale zabieg ten miał za zadanie podkreślić kontur. Teraz np widze ze pod ramieniem też taki rim light powinien być a nie dałem. No to tyle, dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio trochę podziałałem w kwestiach dp i myśle że zrobiłem kilka leveli do przodu :)

Na początek zamykamy rok 2011,taki concepcik do wymodelowania w 3d sobie narysowałem, bez refek.2o8dd.jpgsyrenka, jakos szczegolnie z niej zadowolony nie jestem, no moze paroma elementami takimi jak otoczenie i płetwa. Refka tylko do wody użyta

2hmklcl.jpg

taki speedzik, moze z godzinke poswiecilem jakos za szybko mnie zmęczyła. Refka z cgcookie68zlep.jpg

No i czas na rok 2012 ;)

gruszka na speed painting (eksperymenty z kolorem)29q03l5.jpgkoncept postaci, bez refek14n0epz.jpgrandomowa panna z refki

2rqzgop.jpg

no to tyle

Pozdrawiam, rice

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. taka fajna miniaturka, ja sie spodziewałam po tym jakiegoś epic demona a tu kurde jakiś rouge w dziwnej pozie. perspektywa i proporcje ciała Ci sie totalnie posypały, mimo ze sam render kolory i design troszeczke to ratuje. szczerze mówiąc lepiej by było jakbyś zrobił z tego normalny portret w jakiejś bardziej statycznej pozie, tak jak na avatarku, bo pracka miała potencjał i to co najciekawsze chyli twarz, powinno skupiać na sobie uwagę a tak nie jest bo jak widze ten koncept to widze te wyciągnięte w niepojęty sposób nogi. no conajmniej jakby tańczył w jakimś pubie. :P jakbyś mu domalował kufel miodu i jakieś tło karczemne to zrobiłaby sie z tego nawet zabawna scenka rodzajowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj refek jak pracujesz z kolorem i sprawdź walor swoich kolorowych, bo jest straaaasznie płasko i wszystko składa się z mgły :) (ten sam materiał).

Jedziesz dalej, masz potencjał, ale nie trolluj już tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coyote, photoshop raczej darmowy nie jest, ma brak zajęć nie narzekam. Obecność na tym forum to tylko hobby.

@blade, nie gniewaj się. Tamto to pierwsze odczucie. Pod rozwagę warto wziąć wszystkie opinie nawet te które z pozoru wyglądają na pisane przez trola

@przy pracach wlasnych bazgrze to co mi przychodzi do głowy na daną chwilę. Z refek nie kożystam. Te ostatnie to ćwiczenia waloru zapoczątkowane po obejrzeniu filmiku z idrawgirls ;]

dzisiejsze walorowe ćwiczonko, 1.5h

6qwi3a.png

w challange cornerze jest kolejny step tego misia z lasu, raczej plaski nie jest no ale ja sie tam nie znam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walorowe ćwiczonko pierwsza klasa :) Ładne refleksy w okularach, bardzo malarsko :) I wielkie dzięki za pomoc na livestreamie, przerwałem tak nagle bo komp mi walnął bluescreenem i uszkodził plik psd z tym, co malowałem :D Udało mi się odzyskać wersję b&w i jakoś jutro wrzucę popodmalówkach :)

 

Keep it up!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki są ładne , żywe . Ja nie widzę żeby się coś zlewało dla pewności skalibruj sobie monitor .Jedyny mankament tutaj to szerokie bary i plaski tulów od piersi w dol ale to chyba nie jest Pracka przy której się przyłożył tylko coś w stylu dla relaxu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem nie powinieneś wrzucać do teczki "przerysowywanek" i overpaintów, bo ani to nie jest Twój pomysł (w obu przypadkach) ani w pełni Twoje wykonanie (w drugim przypadku) Mówię to dlatego, ze jest tu pełno świeżaków którzy nie skojarzą pracy loish albo pomyślą że praca Rothbarta jest Twoja. Tak na przyszłość :P

 

A ten królik dalej nie ma waloru w ogóle. Zmień go sobie na chwilę na czarnobiel, i zobaczysz jaki szaro-bury jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności