Skocz do zawartości

Wiz: Nowe studio PMD


Zed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno przenosilismy sie do nowego lokalu ktory poza mozliwoscia pracy w 3D dal nam mozliwosc zaaranzowania nieduzego studia foto.

 

Wiz postala raczje przypadkiem. Poczatkowo zrobilem tylko same sciany po zwymiarowaniu pomieszczenia zeby powstawiac sobie umowny stuff w maxie i zobaczyc czy sie tam pomiescimy i czy taki metraz nam wystarczy. Pozniej zaczalem jednak dodawac detale. Wymodelowalem stojaki, statywy oraz inne gadzety i scena zaczela sie zapelniac. Uznalem ze fajny temat zeby sie troche zrelaksowac wiec dlubalem sobie w wolnych chwilach az do zmeczenia tematu ;)

 

Finalnie rozstawienie gratow w lokalu wyglada nieco inaczej ale glownie w czesci z biurkami. Czesc foto jest mniej wiecej tak jak widac na renderach ;)

Nie mial to byc scisly projekt wg ktorego przygotujemy nowe pomieszczenie. Nie rozwiesilem nawet jeszcze fot na scianach ale juz wiem ze beda wieksze i w mniejszej ilosci ;)

 

Canon na statywie pochodzi z kolekcji everowej ;)

 

Soft: 3ds max, vray, toxik, lenscare (dof)

 

 

Pozdro

Zed

 

 

PMD_studio_cam_01.jpg

 

PMD_studio_cam_02.jpg

 

PMD_studio_cam_03.jpg

 

PMD_studio_cam_04.jpg

 

PMD_studio_cam_05.jpg

 

PMD_studio_cam_06.jpg

 

PMD_studio_cam_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Analizer co masz na mysli piszac ze nie zastosowalem bokeh?

Bokeh to krotko mowiac charakter obszarow poza glebia ostrosci. Glebia ostrosci wystepuje na moich renderach a jej wyglad ustawialem w lenscare czyli mozna rzec ze zastosowalem bokeh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie fotorealistyczne rendery! Gratuluje takiego skilla :)

Jeśli to nie tajemnica to co było robione przy tych renderach w Toxiku? I czy pisząc Toxik masz na myśli Composite dołączony do MAXa czy jeszcze starą samodzielną aplikację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render świetny, ale flary go niszczą dość konkretnie. Na żaden obrazek nie da się patrzeć dłużej niż kilka sekund, bo męczy oczy. Za dużo Mass Effect 2 ;) IMO Gdyby ten efekt był bardziej subtelny to wyszłoby idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za fronta!

 

pionix - oczywiscie mam na mysli composita - toxik szybciej mi sie pisze i w sumie podoba mi sie nazwa ;)

 

Co bylo robione w toxik - raczej standard. Korekcja kolorow, tonow, dodanie aberacji, glowa, dofa (lenscare) i flar.

 

Flary zrobielm w prosty sposob - wydzielilem osobna galaz rendera i: zamiana na bw, treshowanie levelami zeby wydobyc tylko jasne obszary, pozniej blur (glownie po x), zmiana koloru na niebieski i zmiksowane z obrazem na screen.

 

Załaczam skrypt - moze sie komus przyda ;)

skrypt wrzucamy do katalogu: c:\Users\user_name\Documents\toxik\2011(lub 12)\toolPresets\Macro\Macro\

skrypt odpalamy wybierajac dowolnego noda klikajac prawym i opcja create macro - po prawej na dole jest load gdzie wybieramy skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie Dr Judym ;) Troszeczke przegialem ale juz musi tak zostac ;) Nastepnym razem bedzie bardziej subtelnie ;) To byl w sumie poligon dla skrypta ktory udostepnilem wiec pewnie udzielilo sie lekkie podjaranie efektem przez co moglem przedobrzyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

oszukujesz, to jest pewnie liczone w komercyjnym Nox'ie v2.0 ;)

ps. ja się do tej pory zastanawiam, czy to aby nie foto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: no leciutko za mocna z ta flaracja ;) 5Dmk2 zacny sprzecior ale nie wykluczone ze kiedys obok niego wejdzie jakis sredniak ;) Czy hassel to jeszcze nie wiem ;)

 

Georgas: tak na poczatek to kilkanascie tysiecy wystarczy w zupelnosci zeby skompletowac taki zestaw bez puszek i szkiel oczywiscie. Wystarczy juz do przyjemej zabawy fotografia studyjna a jak to w foto bywa nowe gadzety i sprzet oswietleniowy roznej masci beda sie mnozyc z czasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity photorealism 5*,

te kamerki na pierwszych "zdjec" to maja distortion czy jakis fish-eye?

gratuluje!

 

PS. badzo mi sie nazwa podoba > PMD, pamietam ze od dawna mi zostala na glowie jek pierwszy raz przeczytalem... ale teraz wiem do kogo nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności