Skocz do zawartości

[wip] Teczka3d : rice is nice


rice

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

a jak w tym Blenderu radzisz sobie ze szwami, bo dla mnie temat malowania bezszwowego w Blenderze to masakra...

Są szwy których w żaden sposób, ani z żadnej strony, nie jestem w stanie zamalować, klonować itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, dziękować

takie zestawiki, model od zleceniodawcy, malowanie moja chora fantazja ;p. Blender, troche photoshopa, marmoset. Robiłem tego więcej ale nie ma sensu zawalac tym teczki. Sporo o mapowaniu/malowaniu przy tym sie nauczylem.

am4d2d.png

2cy0jcw.png

a tu taka robótka modelowane i pomalowane w całości w blenderze, koncept tego pana

http://gimaldinov.deviantart.com/gallery/#/d58n41x

sv5448.png

2zs7d3d.png

 

pozdro

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem tego jaki postęp zrobiłeś w rok.. Naprawdę bardzo ładne te wszystkie stylizowane rzeczy. No może w samochodziku bym zrobił coś z kołami, bo wyglądają na nietknięte na teksturze. Ciekaw jestem jak sobie byś poradził z realistycznym enviro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główka ma potencjał ale przydało by sie jeszcze posiedzieć nad proporcjami i kolorami ja zawsze jak robię texy dodaje trochę komplementarnych kolorów w higlightach (jakies zielenie albo niebieskosci)

na brodzie dodał bym kilka trisów

pierwszy screen wydawał mi się najgorzej prezentujący więc go troszkę podmalowałem

overe.png

link do psd https://dl.dropbox.com/u/22038608/over%20%282%29.psd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie czuje się fajnej, rzeźbiarskiej struktury, wszystko jesteś takie... rozmyte? (głównie chodzi mi o włosy).

+ oczywiście to co Coyote mówi, ew. jakieś rozjaśnienie w okolicy philtrum. Ogólnie przyjemnie to wygląda.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, mam go dość. Sculpt tez nie wygląda dobrze. w low poly próbowałem coś ratować ale walić go. Ta żuchwa i czoło to on tak ma, w oryginale jest przekozacko zrobiony a tu wciąż nie tak jak trzeba. Szkoda mi dupogodzin na niego.

 

Ja nie rzeźbie w blenderze, bo przerzuciłem sie na zbrusha (jak się w zbrushu nauczę to wrócę do blendka ;) co do high na jakim da się scuptowac w blenderze to testowałem ten pliczek

http://luckilytip.blogspot.com/2012/03/bust-base-mesh.html

Porównując do zbrusha to tam max 13m ale następnego stepa już się nie dało. Za to płynniutko.

W blenderze też 13m było max ale już tak płynnie jak w zbrushu nie było. Przy czym zaznaczam że póki co 13mil nigdy nie było mi potrzebne. 800k z kawałkiem to ostatni step jakiego używałem w ostatnich modelach, a jeszcze przecież jest 3,3m no i te 13m wiec jak dla mnie dużo za dużo ;P. Blender spokojnie na pełnej płynności 800k i 3mil da rade

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie, koncept dobrze przeniesiony. Jedyne co kluje w oczy to rozmycie tekstury. Dachowka, kamienie i krawiedzie tych kamiennych blokow szczegolnie cierpia. Na koncepcie masz te detale duzo ostrzej zrobione. Patrzac na teksture jak podmalujesz jeszcze w PS-ie to powinno udac sie wydobyc wiecej detalu. I na koncepcie pewne krawedzie sa lepiej podkreslone (drewno, highlight na goncie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miniaturce dobrze to wygląda po powiększeniu traci niestety. przydało by sie jeszcze raz przejechać to i dodać takich drugoplanowych smaczków pęknięć i sharpów. :)

Ja bym trochę to inaczej zmapował bo masz sporo powtarzających elementów które można by było nałożyć jeden na drugi.

 

fajnie idziesz do przodu jestę fanę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co powyzej i na dokladke symetria dachu troche bije po oczach (textura gontu na zbiegu i model tez) -

i jeszcze komin az sie prosi o troche wiecej detalu po bokach (albo z przodu i tylu - zalezy jak patrzec) - teraz wyglada troche jak wyciety z grubej tektury (mam wrazenie ze na koncepcie owy komin tylko troche malo milosci dostal :)

 

tak czy siak - superek wyglada i w sumie to czepiac sie mozna tylko pierdol... :D

 

pozdrawiam

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie

@zbyszko, tak całość to blender

pierwszy raz robię taki dość skomplikowany model (sporo mirrorów po osiach x/y korzystających z tych samych miejsc na teksturze), rozmycie wynika z stosunkowo niskiej rozdzielczości i nie najlepszego upakowania wysp no i z tego że efekt końcowy został przepalony z większej tekstury i innego mapowania. Teraz bym to zrobił trochę inaczej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet spoko ci to wyszło. Mi natomiast blenderowy sculpt podoba się co raz mniej z każdym podejściem. Jeszcze jakby była jakaś autoretopologia ala coat/zetka to dałoby się przeskoszyć na multiresolution bezboleśnie a tak trzeba robić ręczne retopo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem w porządku, ale przy prezentacji powinieneś włączyć silnikowe ambint occlusion o wiele lepiej by się prezentowało. Co do samego modelu i teksturki, to mimo ze na concepcie beżowy element nie ma dosłownie żadnego detalu nie powinieneś go tak zostawiać, bo wygląda jakby po prostu nie był skończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne. Robiłem kiedyś coś w takim klimacie.

Jednak technicznie jak dla mnie to jeszcze nie poziom produkcyjny. Sporo miejsca zmarnowałeś na mapowanie pierdółek które można by było domapować na już istniejące miejsca. Wiele fragmentów ma bardzo małą szczegółowość gdy inne mają pikselowy detal. Na tej beżowej ścianie zwykły detal pędzla mógłby już pomóc, najbardziej niedopieszczone miejsce.

Zaznaczyłem na czerwono które miejsca według mnie mógłbyś wywalić, mapując mirrorem albo overlapem korzystając z innych texów. Estetycznie prawie nic byś nie stracił. Na niebiesko rzeczy które potrzebują jeszcze miłości. No i koniecznie solidify na wszystko bo mipmapki cię zabiją. ;)

 

6umHQdt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek nie za dobrze był zmapowany, teraz trzeba by zmapowac od nowa i przepalić to co jest a później jakieś poprawki, nie wiem czy mi się chce do niego wracać. Dzięki za odzew, teraz pracuje nad scenka z polycountu, jak ktoś ma ochotę pomoc to śmiało

2lb6f4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Blender, Rice" :D

Dobre texy. Przydałoby się jakoś zróżnicować ogólnym kolorem deski poziome i pionowe. Też stopnie schodów i stoły mogłyby mieć inny odcień. Może zjechać z saturacją trochę i dodać delikatny vertex color zachowując tą samą texe? Pomoże w rozpoznawaniu płaszczyzn. Duży plus za duży reuse.

 

Szkoda że nie mam czasu na takie zabawy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem po szkoleniu i biore sie za moją scenke

vertex color dziala w game engine blendera ?

idlero mam unity i udk, cisne tutoriale do udk ale za malo czasu zeby to opanować. Zostało mi 7dni, wiec skupię się na blenderowym game engine. Spróbuje wycisnąc tyle ile się da. Jedyne post pro jakie przewiduje to sharpen w gimpie ;D

dzisiejszy maleńki update

2hno0lz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vertex color działa w blenderowym gameE Jak robisz materiał na nodach input>geometry i jest VertexColor (Czasme warto mixować z jakąś textura noisa)

 

Co do terminu to spoko. Oni tam czasem wrzucają prace miesiąc po upłynięciu terminu.

Unity - jest banalny jeśli chciał byś to tam wrzucić to w 2h MAX ustawił byś całą scene. Ale jak byś chciał coś bardziej skomplikowanego volumetryke, lub niestandardowe światło to już jest problem. Często trzeba pisać dodatkowe funkcjonalności. W tym wypadku wystarczyło by wypalić Lightmape i by wystarczyło.

UDK - na początku wydaje się dosyć skomplikowany ale po pewnym czasie korzystania po prostu wszystko jest tam gdzie być powinno.

 

Co do samej sceny

Wygląda to dosyć ciekawie zmień sobie tylko ten kadr ( w sumie mógł by być tyle musisz wyeliminować tą podłogę po prawej) można by się przyczepić do materiałów np butelki ale to raczej widać i sobie poprawisz. Powodzenia

 

Fajnie by wyglądały light shafty z okien.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności