Skocz do zawartości

.: Omen2501 :. v5.3


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Omen w Twoim wątku są emocje - To chyba dobrze. Pamiętam jak kiedyś emocjonalnie podchodziłem do czytania postów, szczególnie na wątku, który sam utworzyłem. To jest zrozumiałe i w Twoim przypadku.

 

Bardzo jestem wdzięczny Tobie, bo coś zrozumiałem. Kiedyś miałem w sobie zazdrość o Twoje umiejętności "maziania na tablecie" a szczególnie menadżerskie. Dziś już jej nie mam (tak mi się wydaje) zrodził się pełen szacunek (podobnie jak do W. Sasnala). Widać że lubisz robić to co robisz - to jest ważne a jeszcze do tego płacą i chcą więcej i więcej. Jesteś dla mnie wzorem do naśladowania (oczywiście nie we wszystkim :) ). Niezależnie czy tworzysz kicz czy sztukę (wspomniano o tym wcześniej) czy pracę "Omenową" czy reklamową - jest w tym wartość.

 

Działaj dalej bo świat Ciebie potrzebuje.

 

Chylę czoła i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przejrzalem ostatnie posty - nie wierze ze ktos moze byc slepy na fakt, ze w komercyjnej pracy decydujacego glosu nie masz ty sam, tylko calkiem sporo oceniajacych. Nawet najwybitniejszy kucharz - jesli bedzie mial za zadanie gotowac dla mas to nie bedzie to moglo byc ani za slone, ani za ostre, wszystko usrednione i bez zbytniej finezji. Inaczej sie nie sprzeda - zadowoli mniejsza czesc i kucharz (choc znakomity) wyleci na pysk. Misiekhc moze miec racje jesli spojrzec na prace jako cel a nie zrodlo do celu. Jesli wybitna praca ma byc celem samym w sobie to tutaj zawsze cos mozna poprawic. Jesli zas celem jest sprzedanie tej pracy, zarobienie kaski i spelnienie innych celow w zyciu (powaznie, niektorzy maja jeszcze zycie poza tabletem :O...) to tutaj Omen jest wirtuozem i chyle czola. Bez ironii. Z purytanskim podejsciem do sztuki jest jak ze wszystkim - trzeba wiedziec kiedy i gdzie je zastosowac. Jesli ktos mi mowi "a tu moja komercyjna praca..." to automatycznie inaczej ja oceniam. Przy okazji moze mi sie oczywiscie podobac bardziej lub mniej ale oczywistym jest, ze jest to cos co musialo zadowolic tlumy. W tym tlumie ostatnim ktory ma cos do powiedzenia moze byc malujacy...

misiekhc ma niewatpliwie racje w swoich spostrzezeniach, ale Omen i tak imponuje mi faktem, ze potrafi sie znalezc w swiatowej czolowce mimo tych brakow. Umiec sprzedac swoja prace to tez jest sztuka. Smiem twierdzic, ze sztuka o wiele wieksza niz zostac Prawdziwym Artysta, ktory zadowala samego siebie a na reszte moze wydac wargi i powiedziec ze "nie rozumieja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem Prawdziwym Artysta, robie tylko to co mi sie podoba, a zyje z energii slonca jak stachursky, kredyt tez mi sie splaca z drzewka w ogrodku, na ktorym rosnie hajs, a tak naprawde to urodzilem sie wczoraj i mam zerowe doswiadczenie w branzy i w ogole powinienem zamknac morde i generalnie won zrec szczaw smutny zawistny polaczku, ktory nic nie osiagnal, nie wie co to praca i tylko pluje jadem na lepszych od siebie :)

 

Omen - to co ci wczesniej pisalem to byla szczera, normalna rada, ktora sam bym chcial uslyszec dosc dawno, kiedy stalem w miejscu - pocisnij gesture drawing, to ci da mega duzo luzu, zrob sobei kurs na Schoolismie, naprawde pogadanie z typami stamtad otwiera oczy i zmienia mocno podejscie do tematu, zrob tez kurs anatomii u Eatona, albo jaksi inny kurs tego typu, potem np pocisnij sobie kursik z Nathanem Fowksem, to sa po prostu milowe kroki i uwazam, ze przydaje sie to kazdemu, a szkoda marnowac czas na stanie w miejscu, mam nadzieje, ze nie jestes zadufanym w sobie ziomkiem, ktory za duzo napatrzyl sie na bijacych mu poklonych max3dowych fanboyow, ktorym wystarczy zobaczyc logo znanego tytulu na pracce, zeby przestac uzywac mozgu, ja ci po prostu pisze jak rowny rownemu, fakt, ze pracujemy w innej branzy, ale mysle, ze na podobnym pulapie, takze z mojej storny nie uswiadczysz zawisci, tylko zwyczajna pogawedke forumowa przy piwie

 

a tak poza tym, heman - odrobiles juz lekcje na poniedzialek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dizeki Misiek za celne uwagi ;] I jeszcze wieksze za nazwy konkretnych kursow - oszczedzi mi to troche czasu na szukanie czegos sensownego. Trzeba chyba wreszcie wyjsc ze swojego comfort zone i podostrzyc stepiale narzedzia w warsztacie

 

Ps: Dzieki wszytskim za komentarze, czlowiek jak sam pracuje w domu to jedynie na forum moze liczyc na jakies "office drama" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze calej tej dramy by nie bylo gdyby te cenne Miskowe rady ubrane bylo w nieco inne slowa, to jest najwiekszy minus wszelkim FOR internetowyc. N-Pigeon ma tutaj racje.

 

A wszyscy jestesmy ludzmi, pokazujemy emocje. Kiedys kiedy zaczynalem postowac na maxie dostawalem komentarze typu:

 

Smalec na mordzie", gdyby to brzmialo tak: "wiesz co, poprawil bym twarz gdyz, to i tamto wyglada dziwnie z racji tego ze..." i w tym tkwi szkopul :] ( moj przyklad jest bardziej dosadny )

 

Piszac post trzeba sie czasem zastanowic, jak moze on zostac odebrany przez autora, postawic sie w jego sytuacji.

 

Obu panow szanuje za dokonania, ani Omena ani Miska nie znam osobiscie, aczkolwiek sadze, ze gdyby ta rozmowa wynikla w pogaduchach przy piwie, to zupelnie inaczje by to wygladalo.

 

Spasiba.

 

P.S Moja wypowiedz dotyczy "caloksztaltu" dyskusji, a nie samego pierwszego posta, ku jasnosci.

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem Prawdziwym Artysta, robie tylko to co mi sie podoba, a zyje z energii slonca jak stachursky, kredyt tez mi sie splaca z drzewka w ogrodku, na ktorym rosnie hajs, a tak naprawde to urodzilem sie wczoraj i mam zerowe doswiadczenie w branzy i w ogole powinienem zamknac morde i generalnie won zrec szczaw smutny zawistny polaczku, ktory nic nie osiagnal, nie wie co to praca i tylko pluje jadem na lepszych od siebie :)

 

Ojejku jej, jaka dramatyzacja, szyderstwo i pokaz przesmiewczego stylu :D. Z kredytem slabawy przyklad bo juz sam fakt potrzeby kredytu niezbyt pozytywnie swiadczy o finansach...

Masz racje ale ubierasz to w slowa w taki sposob, ze nie trudno o bledna interpretacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no napięcie jak w brazylijskim tasiemcu. Myslalem, że ktoś faktycznie kogoś pocisnął i kartkowałem w poszukiwaniu, a tu taki w sumie softcore i całkiem celne uwagi. Podpisuje się pod tym co napisał Misiek, bo celnie to wypunktował, a ja za mały żuczek, by takie rzeczy pisać doświadczonej osobie. No nic. emocji tu tyle, ze zmieniam kartę sprawdzić booki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze no.. na tych dla capcomu fajna atmosfera i głębia, perspektywe powietrzną się fajnie czuje, bardzo fajny motyw z kontrastem kolorów w tym z rozbitym szkłem, czad :), wogóle fajnie te kolorki działają na tych artach razem i fajny klimacik jest. Może na tym pierwszym mógłby mieć gość trochę pomarzniętą twarz bardziej może włosy i brodę ośnieżoną troszkę dla odczucia zimna? Ale i tak jest super, zazdroszczę takich umiejetności i takich ilustracji :)

Te koncepty do TLOU jednak trochę mniej mi się podobają przy tych nowszych, może jednak zbyt fotograficzny feeling i nie ma tej głębi, albo właśnie jakiejś mocnej charakterystycznej kolorystyki jak w tych nowych..

W każdym razie te nowe to dla mnie klasyczny Omen ;D wypas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajne obrazki .Gość na pierwszej ilustracji( z zamrożona koparka) wygląda o 10 lat młodziej od tego z rozbitym szkłem i wogole nie są podobni do siebie.. no i troszkę zmęczone papy maja oboje co trochę wpływa na odbiór wg mnie;p. Ilustracja z rozwalka wydaje sie znajoma pod wzgledem technicznym - juz chyba miales podbna (chodzi mi o ujecie , perspektywe, plany itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba przeoczylam jakis fajny moment na forum, w ktorym Omen stal pod tablica ? XD

 

btw arty do Lost Planet 3 sa super, szczegolnie ta trzecia, gdzie tyle sie dzieje :> jestes jedynym grafikiem na swiecie ktory tak dobrze podpala snieg na obrazkach *__*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności