Skocz do zawartości

Mikro łazienka.


Bohomaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, hehe ciężko się powstrzymać jak się raz spróbuje chromowanej kuli ;) jeżeli jeszcze ktoś o niej źle napisze to w wiz jej nie będzie.

Kibelek myślałem, że będzie już wyraźnie w skali a ogólnie to wydaje mi się, że Berger miał na myśli jednak pomieszczenie bo było trochę mdłe i trupio zielone lol, tamten topik poleciał bo była lipa.

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A gdzie powiesz mokry ręcznik ? Na brudnym kaloryferze ? ;) Jak jest okno to musi być kaloryfer prawda ? To co, wywalić tę drabinkę ? A mi się tak podobają te rolki, jedna nawet jakby oczko do nas puszcza ;). Jak je wywalę i drabinkę też to co mogę dołożyć ? Bo się pusto zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyto to wygląda naprawdę miodzio jeśli chodzi o sam render.

Natomiast jedno mnie zastanawia - jaki jest sens wstawiania za wanną tej szafki przy kaloryferze, jak ona się ma otwierać jak wanna ją zastawia?? Czy tam między wanną a ścianą z drabinką jest przejście chociaż na 50 cm? żeby się dostać do tego okna? Bo na renderze to wygląda jak by tam w ogóle przejścia nie było albo może jakieś 20 cm?? A okno będziesz mył wchodząc do wanny ?? ;)

 

Moim zdaniem całe to pomieszczenie nie jest przemyślane pod względem funkcjonalności. Do takej małej łazienki wanna kolos?? Raczej by się tu przydało coś prostokątnego lub w ogóle prysznic może. Dwa kaloryfery ?? Pod oknem nie potrzebny (wcale to nie prawda że jak jest okno to musi tam być kaloryfer! )

 

Kula? Fajna ale chyba raczej by musiała mieć ścięty dół żeby się nie stoczyła i służyła jako dekoracja.

 

Więcej uwag nie mam ;)

Gratuluję renderu - świetny pod względem opanowania techniki - aż pozazdrościć :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, od krańca wanny do szafki jest ponad 30cm a szafka ma prawie 50 głębokości więc masz ponad 70cm od wanny do ściany.

Na renderze to tak wyszło bo jest (nie wiem jak to się fachowo nazywa) ograniczona perspektywa żeby wszystko było wiesz, duże i w skali.

 

Wannie się faktycznie jakoś urosło do 2m wzdłuż :) , już ma 170cm. Pod kulą się tworzy fajny cień więc nie wiem czy spłaszcze jej spód.

 

Odnośnie tych kaloryferów to może zrobię tak - wywalę ten pod oknem, w jego miejsce dam szafkę a drabinkę przesunę trochę na środek, co wy na to ?

 

Nie mogę dać szafki pod okno. A jak ktoś nie lubi czystych okien np ? ;) Coś muszę wymyślić.

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 cm między wanną a szafką? Na swobodne przejście potrzeba co najmniej 50 cm. 30 cm między wanną a szafka o trochę za mało;)

Kula moim zdaniem taka nie ścięta to wygląda jakby miała zaraz spaść i ktoś tam ją położył ni z gruszki ni z pietruszki tak tylko po to żeby się sturlała :P

Myślę że najsensowniejsze rozwiązanie będzie tak jak napisałeś dać tą szafkę pod okno, ale też znowu jak dasz szafkę w miejsce kaloryfera pod oknem, to może na nią chlapać a wydaje się być drewniana, więc może się rozmięknąć. Znowu jak ją postawisz w miejsce drabinki, to będzie zagracać dojście do okna.... Hmmm... trudne to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie te deski na podłodze, czemu są akurat tak umiejscowione i czy spełniają jakąś konkretną funkcję, to jest jakiś tajemny schowek w podłodze(w sumie przydatny w takiej mikro łazience ;)), czy to tylko zabieg estetyczny? Co do renderu to pierwsza klasa. Jeśli możesz to pochwal się proszę jak zrobiłeś tą fajną pnącą się roślinkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dusia ciężka sprawa, przed twoim pierwszym postem było prościej ;), chyba znalazłem rozwiązanie tzn pod oknem płytka szafka tak żeby się zmieściła pod parapetem, tylko nie wiem co będzie do niej można schować... Ręczniki w pionie np ;) A obok sedesu będzie jakaś wąziutka szafka na mydła i papier ;).

 

ItalianCopper na tych deskach by się stało korzystając ze zlewu, tak by nie trzeba było mieć kapci i stać na płytkach. Pnąca się roślinka to gw::Ivy aka Grow Ivy.

 

Dynamico a jak się wysuną do końca to wypadną ;), już to jest poprawione.

 

Lucek Vray 2.0 SP1, postpro jest, w tym efekty - PhotoLooks i trochę Gimp2.

 

Wiecie co ? Skomplikowaliście mi życie, tyle wam powiem ;) Ale wartę tę komplikacje zachowu bo widzę, że to będzie miało architektoniczne ręce i nogi z czego się bardzo cieszę, dzięki wszystkim za komentarze i keep them coming please ;)

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normach jest też że do korzystania z wanny potrzeba 1 metra, a nie wygląda tu żeby był metr między umywalką a wanną. Przede wszystkim brak funkcjonalności bo render bardzo ładny.

 

Zastanowiłbym się też nad wysokością wanny. Zakładając że kibelek ma 40cm to Twoja wanna ma koło 55. Większośc wanien ma około 45cm wysokości. Co prawda 55 też mogą być ale są rzadsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Hmm trochę za duże słońce było na początku i nie widać cienia żaluzji popołudniu tylko jedną plamę. O to może chodzi ? Mam nadzieje :)

 

Kurcze no nie podoba mi się ta szafka pod oknem z tą szmatą, masz może albo ktoś jakiś pomysł co tam wpakować ? Już wiem, kwiota :)

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego skilla w renderze pewnie nieprędko będę miał więc mogę powiedzieć tylko, że robi wrażenie. Rozplanowanie mikro łazienki też wporządku(mam podobną, przeczącą totalnie wszelkim normom a da się z niej korzystać ;)), tylko męczą mnie te dechy, ogólnie są fajne i dopełniają kompozycję, ale czemu nie na środku, tylko tak wsunięte pod umywalkę? Czy nie miło by było wyjść z wanny od razu na nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Od strony rozplanowania i wystroju się nie wypowiadam, bo nie znam się na tym . :D Ale co do renderu, to wygląda nieźle. Trochę jednak za mocno podkręciłeś abberację , która powinna być b. subtelna. Bump na podłodze chyba trochę za mocny, i zbyt rzadki. Ręcznik po prawej mocno ujmuje realizmu. Światło słoneczne trochę przepalone wg mnie. I mógłbyś jeszcze nieco skręcić refleksy na kaloryferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A już miałem morninga nie ruszać. Czyli - deski o jedną płytkę w lewo, mniej abbery, trochę mniejszy bump podłogi i słabsze słońce ale co z tym ręcznikiem ? Co Ci się w nim nie podoba kształt czy materiał ? Którego właściwie wcale nie widać. A i mniejszy ref drabinki.

Edytowane przez Bohomaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płytek bump nawet jak masz mocny, to i tak mam wrażenie że są zbyt płasko wklejone , nie czuję ich głębi. A co do ręcznika - nie ma żadnego displace/vRayfur żeby pokazać jego poszarpaną, taką "wełnianą" strukturę. Wygląda jak jakaś folia, papier, może to ręcznik papierowy albo wielki odcinek szczajtaśmy?

 

Niebieskie przebłyski zostaw minimalnie w regionie mocno padającego światła bo za mocno się rozchodzi aż do umywalki i grzejnika. Fuj. Fotorealizm może być, ale nie cierpię widoków jakby robionych telefonem komórkowym, które mają tak badziewną optykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności