Skocz do zawartości

Zwiastun filmu: "Bazyliszek"


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie pojawił się zwiastun filmu "Bazyliszek" (kolejny po "Ostatnim z Rodu Olbrzymów") z serii bajek animowanych "Kanon Baśni Polskich" zrealizowany przez zespół ze studia ORKA pracujący pod kierownictwem Arkadiusza Jurcana. Seria bajek powstaje na zlecenie fundacji "Mały Rycerz".

 

[video=youtube_share;rbLk1KB_HZs]http://youtu.be/rbLk1KB_HZs

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie chce sie czepiac, ale cos jest w tych rodzimych produkcjach, ze render wymiata (czasami przypomina real-time'owy z silnika, moze to przez normale?), kadry i ujecia sa swietne, jednak animacja na calosci tego wszystkiego odstaje...

 

Ale i tak się podoba, fajnie że coraz więcej animacji u nas powstaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada lepiej niz poprzednia produkcja :) Na duzy minus "straszace" twarze dzieci, chyba powinny byc mile dla oka, slodkie i niewinne, bardziej "appealing". Teraz ich twarze przerazaja bardziej niz sam bazyliszek na koncu:) Slaba rezyserka, calosc przekazu to jakis taki "flak", zero napiecia. Mimika twarzy poprawiona, zwlaszcza usta, to jest na ogromny plus, troszke mozna popracowac nad oczami, oczy to nie bezwladne kulki, przypadkowo zaslaniane powiekami;) Podobnie z lipsynciem, shape'ami trafia sie w sylaby, a nie pojedyncze litery, unikniecie efektu szczekania... Render jak z doom'a 3, jak to lubi. Ogolnie duzo lepiej niz poprzednio, malych braczkow i tak wiekszosc ludzi nie zauwazy. Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacha kowala w 01:06 bije po oczach. Może by tak posiedzieć z 10 minut więcej nad skiningiem? ;)

Twarze postaci i animacje to najsłabsze elementy, powiedziałbym że są tylko "poprawne".

Całościowo całkiem spoko, czekam na kolejne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo dobre to jest.

Bez marudzenia. Klimatyczne i wciagajace a przede wszystkim zachecajace. Moj synek zapytal mnie czy pojdziemy do kina na to :) a jego zdanie dla mnie jak wyrocznia ;)

 

Naprawde szczere gratulacje - a dodawszy liczbe osob w ekipie to juz szacun.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

podoba sie. animacja postaci jest bardzo dobra, animacja mimiki mniej. ale calosc mnie pozytywnie zaskoczyla. tylko troche straszne to :) jaki przedział wiekowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

dziwne. Fatalnie zrobiony trailer, zero napięcia, po prostu kilka kawałków wyciętych i tyle. Głosy słabe, bardzo słaba koordynacja z ustami. Postaciom brakuje życia, charakterystycznej mimiki, gestykulacji. Projekty postaci są takie bez wyrazu. A na plus - enviro, creepy klimat, pomysł. Przede wszystkim odnoszę wrażenie, że jest to bardzo niedopracowane, niedokończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

"soba pietras pelte pokaz cos swojego zeby mozna powiedziesc allll"

Jesteś pijany albo pisałeś w pośpiechu ? Totalnie nie rozumiem co do mnie piszesz.

 

Trochę pozrzędziłem - fakt - może to przez ciśnienie. Ale takie odniosłem wrażenie. Baza jest bardzo dobra - bardzo dobre otoczenie, creepy klimat i pomysł, ale powinni bardziej dopracować inne elementy, żeby to było po prostu lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

o, ktoś zedytował swój komentarz. Teraz coś z niego rozumiem.

"tak naprawdę nic nie jest doskonale zawsze można zrobić coś lepiej jak się ma czas"

Owszem. A nawet jakby było doskonałe to znalazłby się ktoś komu by się to nie podobało. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w imieniu calej druzyny dziekuje za komentarze.

Za jakis czas odswieze watek z bajkami i odniose sie do pytan i wszelkich kwestii zwiazanych z tematem a przy okazji z przyjemnoscia zaprezentujemy kolejny zwiastun bajki "O zlej ksiezniczce Kunegudzie" i ciut update'owanym bazyliszkiem (min. ten nieszczesny lipsync ;). Zmiany te nie wplyna jakos dramatycznie na calosc, ale chcielismy zaprezentowac Wam bazyla w pelnej krasie i to bylo powodem dla ktorego sami nie umiescilimy animy na forum a jesli czas pozwoli calosc dodatkowo ubarwimy konceptami jak i kulisami powstania zwiastunow, tak wiec jeszcze prosze o odrobine cierpliwosci.

Pozdrawiam

a.

Edytowane przez sinclar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest tylko to, czemu skoro mamy widząc po komentarzach tylu wspaniałych specjalistów nie zalaliśmy jeszcze rynku animacji 3d superprodukcjami. Co do samego filmiku, gratulacje :) w dobrą strone Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyra - ludzi którzy robią świetne rendery i mają wyczucie co do efektu końcowego jest tu dużo, ale to nie jest statyk tylko animacja - podejście jest zatem inne, zazwyczaj nie ma na takie coś pieniędzy i dlatego raczej nie ma co narzekać. Błędy są, ale wyciśnięto naprawdę dużo i koncepcja jest fajna. Naprawdę wypada pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

@crya - jeżeli to określenie "wspaniały specjalista" zostało skierowane m.in do mnie, to bardzo dziękuję, ale na prawdę nie napisałem nic czym mógłbym sobie na takie określenie zasłużyć. Napisałem tylko co mi się nie podoba.

 

I na prawdę dziwi mnie bardzo, że na takim forum spotykam się z takimi dziwnymi reakcjami na zwykłą opinię człowieka z internetu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Mam nadzieję, że się to Wam sprzeda i przyniesie wymierne korzyści - bo jak na to patrzę to widzę nie jedną i nie dwie zarwane noce... Nie znam większości autorów ( na rynku reklamowym to dla mnie konkurencja) - ale jak słyszę tutaj uwagę "słaba reżyserka", albo "ktoś zapomniał zanimować" - od razu mi się chce odpowiedzieć - "to zróbcie lepiej marudy" :-) Panowie - pełne wsparcie - wreszcie zaczynają powstawać polskie produkcje na poziomie zachodnich - a dzieje się to za 10 razy mniejszą kasę i z 10 razy mniejszym zespołem . Szacuneczek!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności