Skocz do zawartości

Lamborghini Miura SV (1971)


maciek.m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@ polka dot dzieki :) @ptaszek raczej myslalem o studio, ale jakies moze jedno pędzące po ulicy bedzie :) Żeby nie było że nic nie robię to daję kilka ujęć. Skupiłem się nad blachami, jak je dokoncze to zaczne silnik (trochę sie boje i odwlekam to w czasie :P)

 

39192234.jpg

 

82679760.jpg

 

89524018.jpg

 

91830510.jpg

 

85778819.jpg

 

36567359.jpg

 

55568510.jpg

 

94898611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamyl91 tez mi nie pasowalo to nasycenie, chciałem to w 3ds maxsie uzyskać ale chyba w ps podciągnę i na to samo wyjdzie :)

 

Krótkie ostrzeżenie: jeśli ktoś ma zamiar robić silnik odradzam.. serio.. wiecie że tam wszystko jest z jednego elementu a ten element jest najbardziej zlożoną formą jaką możecie sobie wyobrazic?:D

W pewnym momęcie już pomyślałem, a co tam może być bez silnika... ale jakoś przebolałem i narazie jest tyle, a mianowicie gaźnik. Robię na lapku u rodzinki więc renderki małe i materiały niedopracowane bo i tak już wchodzi w nadświetlną:0

 

26654883.jpg

 

61889757.jpg

 

wesołej końcówki świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim, takie coś daje dużą motywacje do pracy i do doskonalenia warsztatu :) Poniżej ukonczona karoseria, oświetlenie to jakaś przypadkowa hdrka z jednego z ujęć arrinery, więc nie jest dopasowana, ale tym zajmę się pozniej. Teraz mogę zabrać się za śilnik i komore śilnika.

 

76328979.jpg

 

72721674.jpg

 

37401395.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle myślałem najpierw nad wersją Jota ale bardziej podpasował mi w standardzie i raczej nie będę przerabiał. Dziś było bardziej przeglądanie zdjęć i dopasowywanie części żeby wszystko pasowało i się mieściło, wżucam takie test renderki wsumie nic ale mój wątek więc mogę śmiecić :P

 

43637011.jpg

 

44217489.jpg

 

34980041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej To że model ładny i pełno detali to już wszyscy wszystko powiedzieli :) mnie się też bardzo podoba :) miał bym taką małą prośbę do Ciebie , napisał byś jak zrobiłeś te tylne lampy :) tak w skrócie oczywiście ;) Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deex jak już wcześniej pisałem, z google :) kilka dni intensywnego szukania po wszystkich forach, stronach fanowskich, po prywatnych serwerach na ktorych ludzie umieszczali zdjecia z poszczególnych etapów odrestaurowywania autka. Teraz mam pokatalogowane zdjęcia samego silnika mam koło 60 zdjęć i na nich bazuje.

@Jaack mogę w skórcie napisać :) Lampa składa się z z wklesnietego elementu (odbłyśnik) na środku z cylindrem imitujacym żarówke na to jest nałożony biały chrom potem dla każdej komory światła osobny klosz z kolorem i mapka dispa (te kwadraciki) i na sam koniec klosz z białego szkła aby były równe refleksy.

 

Dawno nic nie wzucałem bo czasu mało a element dosc skomplikowany i wolno sie robi ale wzucam to co mam:

 

14915918.jpg

 

71423972.jpg

 

90289641.jpg

 

19296203.jpg

 

81563204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie, motywujecie do dalszej pracy:) DrRambo niestety za duzo ci nie powiem bo to zwykly standard vraymtl z reflect bialym, gloss na 0,99 i fresnel 2,5. A ponizej mysle ze prawie skonczona gora silnika, jeszcze odbic lustrzanie dorobic kilka dupereli i gotowe, materialy mocno testowe.

 

10186059.jpg

 

79333431.jpg

 

64501006.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawiało skąd brać referencje do takich rzeczy jak bebechy auta... Kupiłeś sobie takiego Lamborghini, postawiłeś obok kompa i zaglądasz pod maskę modelując? ;) Fantastyczna robota i dbałość o detal. Podziwiam i zazdroszcze cieprliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna robota. Przepraszam, ale muszę spytać, czy jest coś co robisz poza modelowaniem Lambo? Jakiś czas temu wziąłem się za modelowanie starej 911-ki, Jednak przyznam, że nie idzie mi to tak sprawnie i ładnie. Zdarza mi się jeść, chodzę również do pracy i dzielę czas z bliskimi mi osobami. W nocy staram się spać. Zacząłem się zastanawiać czy w ogóle 3D jest dla mnie. Pełen szacunek za włożoną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) Poza praca nad lambo robie duzo innych rzeczy, praca na pelen etat (3d), czesto jeszcze w domu dodatkowe zlecenia(3d), jem, spie tez normalnie, rowniez wychodze z domu spotykam sie i jezdze na wycieczki :P Lambo nie robie codziennie, poza tym caly czas pracuje w 3d wiec mam wprawe w modelowaniu i mysle ze idzie mi to szybko, no i jest to moja wielka pasja i zarazem hobby. Moze dziwnie to zabrzmi ale lubie na koniec dnia usiasc i wymodelowac jakis trudny element, to mnie odpreza i relaksuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowo tez jestem ciekawy same jprezentacji :) mam pełno pomysłów ale musze je jakoś spiąć w całość żeby wszystko trzymało sie kupy. Taki maly upik, jedna strona silnika prawie gotowa, poza kilkoma duperelami.

 

89032161.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@indian też myślę nad animacją, już nawet sobie wyliczałem ze bedzie się robić koło 192h, 2min film, 4min na klatke HD.

@Berger poprzednie były kompletnie testowe :)

 

Dziś powalczyłem trochę nad materiałami bloku silnika, gazników, i czarnych elementów malowanych taką ziarnistą farbą:

 

97181776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, nad śrubkami jeszcze posiedzę :) ten czarny proszkowy materiał to zwykly vray mtl z bumpem (dips do trawy).

Zrobiłem low poly modele drugiej części silnika, teraz to wydetalizować :). i nie powiem zaczęło mnie kusić wnętrze, zrobiłem siedzisko i posiedziałem nad materiałem skóry, co sądzicie, jest skóra?

 

132oy.jpg

 

10432973.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności