Skocz do zawartości

Adobe CS2 za darmo


Grigio

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Adobe udostępniło do pobrania darmową wersję CS2, może się komuś przyda :-)

 

http://www.adobe.com/cfusion/entitlement/index.cfm?e=cs2_downloads

(cynk z facebookowej grupy Polish Designers, a oni z emptypage design studio. zresztą, mało istotne chyba :D)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Grigio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Igi, Adobe próbuje wmanewrować ludzi w pirackie oprogramowanie? To już trochę s-f :D

"Po zalogowaniu się na swoje konto na stronie Adobe.com (a założymy je bez problemów i dodatkowych kosztów) dostajemy dostęp do następujących programów wraz z kodami rejestracyjnymi"

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2013/02/photoshop-za-darmo-a-pewnie-i-to-od-adobe.aspx

Jeżeli kod rejestracyjny jest przypisany do konkretnych danych z Adobe ID, to dowód jest ;)

 

@Miłosz3ds, zaczekamy, zobaczymy ;) dla mnie marketingowo (a w przyszłości i sprzedażowo) wyszło by to na plus dla Adobe, więc nie wydaje mi się to pomyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem ściągnąć i zainstalować. Nawet jeśli jest piracki to znacznie poprawiła się stabilność programu i nie wywala mnie przy używaniu bardziej skomplikowanych pędzli...W KOŃCU :D Mam nadzieję, że już tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że cała sytuacja okazała się wpadką Adobe. Jak czytamy w poście na oficjalnym forum Adobe, programy z Creative Suite 2 są udostępniane dla osób, które kiedyś je kupiły i chcą ponownie zainstalować produkt. Nie jest to jednak możliwe, ponieważ serwery obsługujące rejestrację programów z powyższej listy zostały wyłączone. Dlatego Adobe udostępniło możliwość ich pobrania oraz uniwersalne klucze, które pozwalają na uruchomienie programów bez konieczności rejestracji. Linki i uniwersalne klucze seryjne do tych programów były dostępne dla każdego, kto zarejestrował się na stronie Adobe. Teraz są one niedostępne, co wskazuje na to, że była to wpadka Adobe. Nie wiemy czy pobranie takiego programu i użycie udostępnionego klucza narusza prawo autorskie. Nie wiemy też, czy będzie możliwe ponowne pobieranie tych programów na opisanej zasadzie. Zaktualizujemy artykuł o ile Adobe odpowie na maila lub wygłosi oświadczenie.

 

No to by chyba było na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak 10min temu strona działała. Mam CS3 więc nie powinna mnie według tego co cytuje CzAk1 objąć ta promocja.

Niemniej mogę zassać sobie dalej pakiet - linki działają i klucze obok nich są dalej.

Poczekamy zobaczymy.

 

Ze strony Adobe było by to świetne posunięcie marketingowe gdyby udostępnili pakiet CS2 za free. Skoro i tak już go nie wspierają, ludzie zassają, spróbują i zamiast bawić sie w piraty - kupią oryginał ze wsparciem. Jeśli nawet jakiś odsetek nie kupi, to przy skali piractwa jakie dotyka produkty Adobe - i tak firma tego nie zauważy "kosztowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli to prawda, to Adobe zafundowało sobie negatywny marketing na dużą skalę...

 

Jak Adobe sobie zafundowalo? oni nic nie pisali, wiesci o tym rozlazly sie po roznych portalach itp, ale Adobe nie oglosilo ze daje cos za darmo a potem nagle zmienilo zdanie. A wpadka polegajaca na tym ze ludzie dostali za darmo 10 letni program ciezko nazwac bardzo powazną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sprawa została już wyjaśniona na forum Adobe przez Dova Issaacsa (post 6), który jednoznacznie określił, że pomimo ogólnej dostępności klucza (wszyscy użytkownicy mają dostęp do tych samych kluczy licencyjnych) i plików instalacyjnych, uprawnieni do instalacji są jedynie dotychczasowi posiadacze licencji na wymienione wyżej programy."

 

źródło

 

 

 

edit

mirach, przecież w cytacie jest link do źródła źródła ;)

Edytowane przez karola-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.adobe.com/message/4974662#4974662 - zrodlo zrodla ;)

 

Adobe is absolutely not providing free copies of CS2!

 

 

 

What is true is that Adobe is terminating the activation servers for CS2 and that for existing licensed users of CS2 who need to reinstall their software, copies of CS2 that don't require activation but do require valid serial numbers are available. (Special serial numbers are provided on the page for each product download.) See .

 

 

 

You are only legally entitled to download and install with that serial number if you have a valid license to the product!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc okazało się, że przekazałem plotkę. Przepraszam zatem za wprowadzenie w błąd :) (chciałem się podzielić, mnie samego to nie dotyczy, pracuję na Chmurze)

 

Ale szkoda, szkoda, że Adobe nie zdecydowało się na taki krok. Wersja stara a pozytywny marketing bezcenny... No i może część piratów przerzuciłaby się najpierw na to, później na wersję nowszą upgrade'owaną czy Creative Cloud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle namieszali w internecie. Dzisiaj przeczytałem kilka sprzecznych artykułów na ten temat. Ale faktycznie, logiczne jest to, że przecież komercyjny użytek takiej wersji odpada.

 

Ciekawe, że nie wydali żadnego komunikatu oprócz tych odpowiedzi supportu (nie do końca jasnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirach, a nawet wygodnie, instalujesz co chcesz i kiedy chcesz. Dodatkowo dają chyba jeszcze takie repozytorium plików, wirtualną przestrzeń, ale nie sprawdzałem. Przyznam, że o ile wcześniej byłem sceptyczny wobec najnowszych wersji, to faktycznie jest parę rzeczy ułatwiających pracę.

Jedyne, czego mi brakuje to podzielenia Chmury na pakiety jak w wersjach boxowych. Teraz można albo dostęp wszystkich programy albo pojedynczo. A wiadomo, jak komuś wystarczyłby Design Standard jak mi, to chętnie przeniósłby taką opcję na Cloud, zaoszczędzając parę grosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci, jak w praktyce wyglada pracowanie na owej Chmurze Adoba ?

Sam siedze na CS 5.5 i jak narazie mi wygodnie i nie chce mi sie upgrade robic ani na chmure przenosic, ale z checia uslysze opinie użytkownika.

 

Z tego co zrozumiałem, to tak jak na tradycyjnej wersji. Masz dostęp do całego oprogramowania Adobego i klasycznie je instalujesz. Tyle, że płaci się co miesiąc.

 

A co do CS6, to w moim przypadku był przeskok z CS4 i jestem bardzo zadowolony. Choć może na to wpływać również wymiana sprzętu, po 8 latach na nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cs6 to spory skok w porównaniu do cs4. Głównie w kwestii 64bitów. Cloud jest zniżkowy dla posiadaczy wczesniejszych pakietów ale i tak w europie jest znacznie drozej niż w US więc ze zniżką płacę więcej niż bym w us płacił regularną cenę. Do tego najbardziej wieśniacka rzecz - program po polsku się zainstalował. Masz usługę chmurową, a za wiekszy pakiet chmurek masz jakieś wersje pro ze współdzielonym shitem. Na razie mnie nie stać jednak na takie bujanie w obłokach więc nie wiem co tam jeszcze dochodzi.

Programy są instalowane zwyczajnie - jest 'królowa appka', która tym zarządza.

 

Jak ktoś płaci podatki, to spoko rzecz na koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego najbardziej wieśniacka rzecz - program po polsku się zainstalował

A tam przypadkiem nie było języków do wyboru przy zakładaniu Chmury? ;) (Płaciło się odrobinę więcej - nie pamiętam czy nie właśnie za sam polski, ale może za całą paczkę różnych języków z angielskim. - ale z tym mogę się mylić, nie pamiętam dokładnie) Ja elegancko dostałem angielską wersję, współczuję :)

Może to pomoże: http://tv.adobe.com/watch/learn-creative-cloud/installing-multiple-languages-of-a-desktop-application/

 

 

Tam jeszcze są bajery typu dostęp do Adobe Typekit (biblioteka webfontów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w necie jest spora ilość sprzecznych informacji na ten temat, więc dodam coś ciekawego, co udało się jakieś pół godziny temu:

 

Jak zaczął się ten boom, założyłem konto AdobeID (nie mam żadnego ich produktu). Dziś spróbowałem zainstalować i zarejestrować. Soft działa, ale na liście produktów się nie pojawił.

 

Ale postanowiłem zapytać support, dlaczego. Chwila rozmowy i w załączniku rezultat. Pierwszy screen pokazuje zadane przeze mnie pytanie i pustą listę produktów. Drugi screen, to rezultat rozmowy z supportem - PS2 przypisany do mojego konta i właśnie przyszedł mail od Adobe dziękujący za rejestrację produktu.

 

Czy to wystarczający zestaw, aby uznać produkt za nabyty legalnie? :)

 

Wychodzi na to, że mają tam całkiem spory bajzel, skoro wychodzi tyle sprzecznych informacji.

Edytowane przez VGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności