Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim :) Jako, że forum przeglądam od ładnych paru lat i nigdy niczego tu nie napisałem, postanowiłem podjąc próbę dołączenia do Waszego grona.

Rysuję i 'projektuję' od kiedy pamiętam, choć nigdy regularnie i to jest kolejny powód, żeby się tu poudzielać. Mam nadzieję, że zyskam tutaj na motywacji i dobrych radach, a kiedyś, być może, sam będę w stanie posłużyć radą (choć do tego długa droga).

A zatem: na przywitanie zamieszczam kilka pozornie krótkich, można powiedzieć, ćwiczeń, a, że w digitalu jestem nieobyty próbowałem sobie to i owo. Prace powstały w przeciągu 2-3 ostatnich tygodni. Próbowałem się z kolorami i różnymi pędzlami przez co trochę w tym wszystkim chaosu.

46333252.jpg

75391751.jpg

68481937.jpg

30939341.jpg

16438730.jpg

14022099.jpg

Edited by theSZ

Wrzucam, co mi tam ostatnio wylazło:

aaa2k.jpg

flzcopy.jpg

Wytykać palcem bardzo proszę. :)

Pozdrawiam.

Nikt nic nie pisze, może wątek nudny jak flaki.

Tymczasem ja jeszcze pośmiecę :) może będzie kiedyś lepiej.

Jakieś szkice takie:

dsc0026xjb.jpg

dsc0027la.jpg

No i postanowiłem uruchomić szkicownik:

dsc0018wpd.jpg

dsc0032t.jpg

na koniec szybki zdziwiony gołąb..

dsc00341copy.jpg

pozdrawiam i przepraszam za jakość zdjęć, ale nie mam ,lepszego aparatu na stanie

Digitale o wiele lepsze niż ołówek. Widzę, że w szkicowniku masz papier lekko fakturowany. Polecam Ci używanie ołówków 2H-B do "podmalówki" i 6B do uzyskania mocnych linii. Poszerzaj skalę walorową. A ołówkiem nie tylko można kreskować, ale tak jak kolorowanki w dzieciństwie, kółeczkami, kółeczkami. Powstaje ładna "mgiełka". Szczególnie dobrze to wygląda w portretach. Czekam na więcej.

- - - Połączono posty - - -

Co do jakości zdjęć. Ustaw sobie 2 lampki nocne po 2 stronach pracy i oświetl pod kątem 45stopni, dbając żeby światło było jednkowe. Na pewno jakość będzie o wiele lepsza.

Z tym ołówkiem to czasami strasznie brakuje mi cierpliwości, ale dziękuję za rady i komentarz :) niebawem postaram się poskrobać ołówkiem, to wezmę o pod uwagę.

Tymczasem wrzucam efekt mojej nocnej, zmudnej malowaniny:

Dziadek na krzywej, jak cholibka, ławce:

dziad.jpg

pozdrawiam :)

Pozwolę sobie skomentować ostatnie:). Bardzo podoba mi się dziadek (piękny!) i reklamówka. Ogólnie świetne wrażenie poza kilkoma szczegółami, które jednak mi nie psują odbioru: dłoń, światło na latarni i chyba chude udo.

Piękne światło, zazdroszczę :D

- - - Updated - - -

Pozwolę sobie skomentować ostatnie:). Bardzo podoba mi się dziadek (piękny!) i reklamówka. Ogólnie świetne wrażenie poza kilkoma szczegółami, które jednak mi nie psują odbioru: dłoń, światło na latarni i chyba chude udo.

Piękne światło, zazdroszczę :D

W poście nr3 ostatnia praca ma świetne tekstury na skałach i ogółem mocno podchodzi:) Brakuje tego w innych pracach.

Ostatni dziadek jest fajny od dłoni w górę. Niektóre elementy wydają się być bardzo luźno malowane ( na plus :) np. ławka.

Dzięki wielkie za komenty :P

Bierz się za farby i malowanie, to o wiele lepiej Ci wychodzi.

co to, to nie, bo to znaczy, że ołówek idzie gorzej :P

A tu kilka dzisiejszych eksperymentów. Już chyba wiem, w którą stronę pójdę.. ;d

szkicyk.jpg

syatanica.jpg

i tu duża przesada, ale fajnie było to mazać:

slimakmalecopy.jpg

pozdrawiam

Szkice nocne :P

bezgeby.jpg

(Strasznie naciapane tutaj niżej. Brakuje mi swobody przy ludziach)

losportretoskobietoscop.jpg

I tu znowu nocne woje. Od początku słabo do mnie trafiło, a im dalej z tym było tym gorzej więc zostawiłem..

Mam problem z "niedziabaniem" twarzy, jeśli mogę to tak powiedzieć. Może to kwestia pewności i ogarnięcia i czym więcej tym lepiej..

chinol2.jpg

a tu jeszcze taki mały maz markerami..

markeryl.jpg

Witam ponownie po przerwie ;) Sesja wchłonęła... :P

Przerwy źle na mnie działają i ciężko mi się potem zebrać do pracy nad sobą ;P

Na dzień dobry wrzucę dwa luźne szkice, przy czym drugi luźno oparty na zdjęciu.

W sumie lipne, ale wrzucę, żeby mieć motywację wrzucić lepsze :P

fdf2.jpg

Pozrdawiam :P

Edited by theSZ

Eh, ciężko się zebrać na dłuższe posiedzenie..

Taki szkic- chciałem zrobić coś komiksowego.. Nie bardzo wiedziałem, co robię i nie wiem jak i po co to ciągnąć.

2o87.jpg

Ćwiczę głowy ludzkie:

A oto efekt dzisiejszego ćwiczenia. Bardzo mile widziane uwagi i krytyka (:

1jzk.jpg

Ślimak ciekawy, może by tak inny kadr, wyciągnąć go do góry i zwęzić, spotęgowało by to jego długą "szyję" :P fajne ziarniste tło. Nie przestawaj pracować :) Przydatne tutki : http://www.youtube.com/user/ProkoTV Powodzenia :)

Piret - Ślimak, jeszcze (mam nadzieję) powstanie w troszkę innej idei, wtedy wykorzystam rady. Dzięki wielkie za tutki (czegoś takiego szukałem akurat) i za odzew :D

Tymczasem pokazuję część moich dzisiejszych około-obiadowych nosów. Najpierw ołówkiem, a potem próby z nowopoznanym węglem

5x7x.jpg

Niestety muszę zuploadować w takiej formie, bo mój telefoniczny aparacik nie ogarnął całego arkusza. Nie chcę też śmiecić (:

Więcej rysuj ołówkiem. Dla mnie poziom prac tradycyjnych, szkiców ołówkiem w Twoim wykonaniu jest słabszy od tych digitalowych. Ale jeśli poświęcisz temu więcej czasu (nie musisz rezygnować przecież z digitalu) już za niedługo zobaczysz efekty.

Te ostatnie prace trochę wydają mi się "brudne". Nos wygląda płasko, przez co tworzy taką zabawną sytuację - kojarzysz te rysunki, gdzie nosy były rysowane jako lekko zgięte "l"? Właśnie tak to u mnie wygląda, bo nos wydaje się być płaski.

Trzymaj się i ćwicz. Trzymam kciuki za postępy!

Yoa - Dzięki! Z tym 'brudem' to wiem o co chodzi i nie umiem się tego pozbyć.. Przy ołówku szybko tracę cierpliwość, bo nie umiem go kontrolować tak jakbym chciał.

Czołem ! Z zaciśniętymi zębami dość sporo tych ołówków wyrysowałem, ale nie ma sensu się nimi chwalić, bo nie ma czym..

Ale żeby nie zakurzać teczki zanadto - podłubałem sobie takie oto nie wiadomo co.

Pierwsze przepierniczyłem eksperymentami, ale potem mi się komputer zwiesił i tyle uratowałem printscreenem ;P

94o7.jpg

1ec9.jpg

xp58.jpg

Namalowałem klatkę z mojego ulubionego filmu z dzieciństwa :D Masa czasu i kupa zabawy :D

6dk1.jpg