Skocz do zawartości

animacja 3D: "STEFANIA" UPDATE: (wersja ostateczna polska)


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

 

update 31.03.2013 - wersja ostateczna

------------------------------------------------------

HUC przedstawia tylko i wyłącznie dla prześwietnego grona "max3D" wersję "STEFANII" nie w pełni ukończoną.... bez narracji i co za tym idzie nie pełnego dopracowania dźwięku.

Czekamy na nagranie narracji, może to jeszcze trochę potrwać... ale tutaj na forum najważniejszy jest obraz.... i przekaz... :)))....... i jestem ciekawy co szanowne grono profesjonalistów od obrazów szarpanych na to powie....???...:)))

Edytowane przez dziadek3D
UPDATE: (wersja ostateczna polska)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to będę pierwszy ;) Wczoraj obejrzałem Tristanę a dzisiaj Stefanię :P I chciałbym powiedzieć że oba filmy zrozumiałem ale niestety, chyba nie do końca ;)

 

Na pewno jest to mój ulubiony z twoich filmów :) Nie wiem czy będziesz jeszcze coś przemontowywał (pewnie nie :) ), ja spojrzałem na czas tak około 8 minuty. Ten początek się trochę dłużył. Segment zimowy jest zdecydowanie najlepszy, i pod względem opowiadania i graficznym. Niektóre ujęcia naprawdę bardzo ładne. Muzyka też fajna tylko czasami za bardzo mi się gryzła z dźwiękiem. Może bym ją odrobinkę ściszył, bardziej wpasował w tło.

 

Na koniec oczywiście gratulacje, prawie, ukończonego projektu. Wyobrażam sobie ile by mnie kosztowało załamań nerwowych zrobienie czegoś tak długiego :P Ogromny szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa, trochę jestem zaskoczony bo spodziewałem się łomotu i walcowania....:)))

bo niestety wiem co by można lepiej.... wszystko...!!!... ale ogarnięcie takiego bałaganu samemu jest niemożliwe...:))))

 

Myślę że przy takich filmach nie do końca ważne jest zrozumienie dokładne treści...cień niejasności chyba dobrze robi w takich wypadkach... to nie reklama....:)) Uparłem się jednak na narracje, czeka na nagranie (może się uda), sam nie wiem jak to wyjdzie nie mam doświadczenia... może dla tego warto spróbować... z powodu braku głosu dźwięk nie jest poustawiany... bo szkoda roboty żeby to potem ustawiać ponownie z głosem.... zobaczymy.... po to wstawiłem jak jest żeby jeszcze zebrać opinie... jednak do obrazu już nie wrócę... mam już dość... za długo przy min siedziałem.... i albo wszystko od początku albo musi zostać jak jest.

 

W połowie pracy miałem spore załamanie wiary w siebie bo nie dawałem rady z animacją postaci... i sądziłem, że nie skończę... oczywiści przy pomocy sprawnego animatora wyszło by to lepiej... ale nikt fizycznie mi nie pomógł... chociaż miałem zdalną pomoc od osoby z forum której przy tej okazji dziękuję... taki wsparcie polegające na odpowiedzi na moje pewnie głupie i rozpaczliwe pytania bardzo pomogła....!!!....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE... widać, że włosów nie umiałeś zrobić ;) ;)

Kurcze świetne podejście i uwielbiam takie "niszowe" tematy :), film o "ścinaniu" drzewa w którym naprawdę sporo się dzieje :) i do tego intryguje, ujęcie ze znikaniem drewna do kominka wraz z dźwiękiem i atmosferą genialne :D, no i w ogóle wiele ujęć narracyjnie bardzo bardzo przyjemne. Jedyne czego nie jestem pewny to czy potrzebnie podkreślone dźwiękiem ujęcia na biblie(trochę patetycznie się robi, a cały film taki nie jest, ale to jest tylko wątpliwość, sam nie jestem pewien czy to źle), no i siekiera na końcu dość pretensjonalna z tym efektem rozbitego szkła ;D, nie wiem czy nie psuje w "nowoczesny" sposób nastroju refleksji, ale w sumie spoko.. będzie się podobać (sam film jest już taką siekierką dziada w nowoczesność ;D)

Zdjęcie przy napisach i opis super działa :) muzyka też.

Fajnie poukrywałeś gdzie się dało braki animacyjne i ciekawie to wyszło. Zaczynam się przekonywać do tezy, że ograniczone możliwości rozwijają wyobraźnię ;)

Coś jest w tych relacjach ludzi z drzewami.

W ogrodzie u rodziców zasadziłem kilka lat temu wierzbę, którą dostałem od bliskiej mi nieżyjącej już osoby, pięknie urosła i ma na imię "Maryla".

 

Ps.

Nie wiem czy widziałeś "Mój sąsiad Totoro" jeżeli nie to na pewno Ci się spodoba :)

Tu można obejrzeć online:

http://www.playtube.pl/8275-muj-ssiad-totoro-tonari-no-totoro-my-neighbor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omago10... bardzo dziękuje za współpracę, muzyka świetna... polecam sie na przyszłosć...!!...:)))

 

@WWWoj

jak widać niszowość nie wyszła zasięgiem poza HUC...:)))... i to się nazywa NISZOWOŚĆ....!!

Oczywiście wszystko można inaczej, dźwięk jeszcze poprawie... Łukasz podesłał jeszcze nowe tematy spróbuje je uwzględnić (płodna bestia), narracja mam komunikat, że się finalizuje....!!!

początek był bardzo spokojny żeby otrząsnąć się z otaczającego badziewi informacyjnego i spokojnie wejść w świat Stefanii... a siekiera żeby się obudzić i spokojnie wrócić.....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze.

Za małe stężenie laserów, tasaków za mało, a grzybów atomowych w ogóle nie widziałem, flaki i krew jakoś tak pochowane. Koniec końców... Jestem pod dużym wrażeniem, obejrzałem całość, prawie wszystko ładnie do siebie pasuje. Z takich technicznych rzeczy wnętrze domu jest takie no naturalne, że znalazłeś siłę na wymodelowanie, poukładanie i otexturowanie wszystkiego. Tematyka jest myślo-płodna, co już samo w sobie jest przyjemną odskocznią. Jakby trochę się pobawić ścieżką dźwiękową, to będzie extra. No i ciekawe jak się będzie oglądać z narracją, czekam na finalną wersję. Po takich pracach ma się ochotę szlifować własny warsztat dalej i mimo, że jestem fanem ognia i pożogi to półgodzinny nocny seans Stefani położy mnie spać z odprężonym mózgiem.

 

Aha ten bohater jest podobny do zdjęcia z twojego avatara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gandalf... miał być i wątek z pójściem na wojnę i z lirą do miasta, ale niestety 30 min limit na festiwalach...starałem się jednak zadowolić wszystkich..... jest ogień, demolka obrazka, a na końcu rozwalam cały świat... zawsze coś....:))). Oczywiście wolałbym to pokazać w 720p... ale liczenie by trwało prawie rok... może kiedyś jak nie wszystko będzie biznesem....:))). Ważne, że mam swój film "pełnometrażowy".... a Baggins ciągle się zbiera...!!!...:)))).... i na razie biję go pod względem pozytywnych opinii (trochę jestem zaskoczony).... no i walczyłem bez konceptualistów i innych przeszkadzaczy (polecam boli ale szczere bo z jednego źródła).... Łukasz muzycznie bardzo pomógł.....!!!! Puściłem juz render następnego shorta (10 min)...ale tym razem już w 720p... no 5 mieś. czekania.... no może wytrzymam....

dzięki...!!!... za jak by nie było wsparcie.....:))))

 

@Thx.... znowu byłeś u teścia....:)))... przeca się otwiera.... hasło: stefa..... dwa zera i jedynka....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek za wytrwałość i dociągnięcie projektu do końca. 30 minut robi wrażenie :)

 

Sporo naprawdę niezłych i klimatycznych pomysłów, jednak, że się tak wyrażę, surowość techniczna i pewna niezborność w sposobie narracji, mocno zaburza odbiór, zwłaszcza jeżeli ma to być film festiwalowy, czyli reprezentujący pewien poziom warsztatowy. O szczegółach nie piszę ze względu na BP*

 

 

 

*Brak Portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak render time to masakra, ale widzialłem, że od którejś wersji dodali opcję render farm. Czy to aby przypadkiem, przy uprzejmości kilku osób nie przyspieszyło renderingu? Czytałem tylko kilka słów o render farmach i z tego co zrozumiałem to byłaby jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@faun... jest takie na jakie mnie stać, wyślij swoje na festiwal... dla utrzymania wysokiego poziomu... ja tylko będę robił frekwencję.... jak dopuszczą....:)))... każdy ma marzenia... ja je zwykle realizuję....!!!!

 

@Gandalf... farmy są, ale płatne...farmę którą tu niedawno reklamowano odwiedziłem na stronie wpisałem co trzeba w ich kalkulator... i wyszło, że to co u mnie mieliło się 4 mieś i 5 dni u nich trwało by 4 dni i parę godzin, ale za 8 tyś. ale jak ktoś nie ma na tramwaj.... musi piechotą.....:)))

 

Wróciłem właśnie z długiego spaceru z patykami... za miastem spotkałem lecącego bociana, leciał nisko,powoli i bardzo ekonomicznie... tz. ledwo leciał... wiało z północy on leciał pod wiatr do swojego gniazda (temp.-4) przeleciał już parę tyś kilometrów... strasznie mnie to zdołowało.... ale też zaraz sobie pomyślałem że w zasadzie niewiele się od niego nie różnię.... też przeleciałem tysiące kłopotów... doleciałem do gniazda a tu zimno i żaby śpią....!!!!. Bociana jak ktoś nie dokarmi zginie, bo następne 2 noce po około -15.... ale wiosna przyjdzie tak czy siak.... i z bocianami które dotrwały bez pomocy czy z nią.... będziemy żarli żaby, żeby wszystko powtórzyć od początku.... i już jest temat na film.....:))))))))))))

Dokarmiajcie bociany on powinny dzienni zjeść z pół kilo mięsa....!!!!!!!!!!

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to proste wciepnąć mu do gniazda kawałek ciepłego mięsa... daleko nie trzeba chodzić om ma gniazda nie w lesie a przy ludziach a nawet na chałupach... to święty polski ptak nikt mu nigdy krzywdy nie robił bo on był zwiatunem wiosny i nadzieją na koniec zimowego głodu.... no i przynosił dzieci....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze same pozytywy tutaj a i dziadek mile zaskoczyl przyznajac sie ze sam w pewnym momencie zwatpil w swoje sily. Bardzo mila odmiana po zwyczajowych proklamacjach omnipotencji ;)

Obejrzalem poczatek i mi przerwano. Na spokojnie w nocy obejrze - pierwsze sceny bardzo fajne, klimat dokladnie taki jakiego oczekiwalem. Jest git. Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku , wreszcie ! Twój niesamowity film, ciekawy, syntetyczny, pełnometrażowy o człowieku i przyrodzie robi wielkie wrażenie i ma ciekawy klimat.

Muzyka znakomita, narracyjna, ale za mało "słowiańska" jak do tego filmu - moim zdaniem. Czekam na finalną wersję z narracją.

Wielki szacunek i podziw za ogarnięcie całości i wykonanie przeogromnej pracy !!!

Gratulacje Dziadku Samotniku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@\Decyma... nie było lekko, ale jakoś się spełniło...:))... motywy muzyki Łukasza uważam jednak za słowiańskie choć nie folkowe, a nawet mocno filmowo polskie... niektóre motywy są tak melodyjnie piękne, że chce się być tutaj gdzie korzenie nasze....!!!!.

Dziękuję i mam nadzieję że to inspiracja do tego by się każdy realizował bez względu na przeciwności....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Decyma... dobry sex do sześcianu....:)))... a poważnie ogromna swoboda niemalże paraliżująca... no i trochę strach, że trzeba dać radę... jednak po kilku realizacjach... zostaje tylko przyjemność z obcowania z tym co się wymyśliło... i ten luz, że można wszystko zmienić bez informowania i denerwowania zespołu.... chętni bym się tymi przeżyciami ze wszystkim podzielił, bo uważam to za bardzo ważne... ale trzeba by było usiąść i pogadać... tylko kto by wytrzymał moje gadanie.....:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak.... jak kiedyś latałem na lotni...to się mówiło, że to lepsze niż sex... a taki film jest lepszy od latania.... adrenalina zawsze wysoko zwłaszcza jak się niewiele potrafi, a wymagania stawia wysoko....:)))... i trzeba wylądować z klasą....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że masz w poważaniu opinię jakiegoś TD, ale powiem .. a co. Mimo że jesteś na mojej liście ignorowanych osób, więc odpowiedzi nie zobaczę. ... Tak więc - starałem się - poważnie, ale obejrzałem 7 minut i nie dałem rady dalej - poszło na przewijaniu i mam wrażenie, że nic mnie nie ominęło. Może dziadku3D opchnij scenariusz jakiemuś studio, tudzież grupce studentów, albo i sprezentuj jak brzydzisz się pieniędzmi z 3D. O ile wygląda, że masz naprawdę dobre historie do opowiedzenia obrazem, nawet tej długości żeby zaprezentować dobitnie emocje głównego bohatera cierpiącego katusze samotności, to tego po prostu nie da się oglądać z punktu widzenia technicznego. "Hobbit" też jest masakrycznie długi i mają dłuższe sceny przejazdów kamer po scenerii od Ciebie, ale ogląda się do dość przyjemnie, więc to nie o długość chodzi ... u Ciebie po prostu aż oczy bolą i są to momenty esencji cierpienia wizualnego ... lepsze wykonanie graficzne i naprawdę będzie co podziwiać. W tej formie - tragedia :( Zrozum wreszcie ... jedna osoba 30 minut w wysokiej jakości filmu nie pociągnie. Obejrzyj sobie Lots of Robots Andiego Murdocka - gość robi swoją animację już od 2004 roku w najwyższej jakości światowej klasy ... ale na tamte czasy ... teraz to co zrobił w 2004 wygląda po prostu słabo, a części wykonane ostatnio wyglądają znowu bardzo dobrze ale wciąż czuć że robi to jedna osoba. To o czym chcę powiedzieć to to, że po prostu zrobienie 30 minut DOBREGO filmu w 3D przez jedną osobę jest niewykonalne, gdyż zanim skończysz to technologia już tak pójdzie na przód że to co zrobiłeś na początku będzie po prostu wyglądało słabo. Jeżeli zaczniesz to poprawiać to znowu końcówka się zestarzeje. W tej sposób bo 20 latach robienia jednego filmu ockniesz się że to samo mógłbyś zrobić w obecnych (przyszłych) czasach w 6 miesięcy z obecną technologią w real time, nagrywając siebie Kinectem albo Movem i będzie wyglądało 10x lepiej. W skrócie - robienie samemu nie wychodzi Ci na zdrowie. Oddaj to co masz do powiedzenia pod nóż profesjonalistów i w ten sposób zostaw po sobie ślad, a nie dobrym scenariuszem zmiażdżonym przez żenadę techniczną.

 

Tak czy inaczej, mimo Twojej arogancji i komentarzy do prac i ludzi godnych splunięcia gratuluję wytrwałości. Tego zdecydowanie można się tylko od Ciebie uczyć ... reszty - nie.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja jeszcze zapytam... na łamach forum... bo chyba nikt wcześniej o to nie pytał...

... jak Ty to w ogóle robisz? ;)

 

a teraz się pobawię w dziennikarza.. ;) tworzysz jakiś koncept? od początku do końca wiesz co chcesz powiedzieć i pod to powstaje film? czy może jakoś inaczej.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torm... idę przez pole z kijkami i mam pomysł... on powstaje w jakieś 2 minutki... a potem to już sama przyjemność jak się rozrasta jak dokładam kolejne przedmioty w scenografii, które generują kolejne wątki na kanwie głównego tematu... wszystko niestety musi się zmieścić w zakresie moich możliwości, a one są niewielkie, a nawet skandaliczne niskie jak pisze @beny.... :)))... ale wystarczy rzucić okiem na jego folio żeby wszystko było jasne....:))))))))))

 

 

@beny........ skoro potrafisz coś pisać do ignorowanego... to jesteś bardzo wyjątkowy... i jak widać ta Twoja opinia odstaje od pozostałych... co potwierdza tą wyjątkowość....:)))

....a więc odpowiem krótko... sram na poprawność techniczną... ona nic nie wnosi... i kilku poprawnych technicznie pro rozwali każdy temat z duszą.... oni są sprawni w drętwocie.... nie szczerzy....:))))))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trudne dni, zrozum. Ale jak to było? On ściął to drzewo czy nie ściął. W ostatniej scenie ten koleś, który zabiera graty, wbija siekierę w Stefanię. Tak jakby kwitował cały precedens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... on zostawia tą siekierę dla kogoś kto to w końcu zrobi.... może Ty... stąd ta siekiera na końcu... więcej się wyjaśni jak będzie narracja... po to wstawiłem bez żeby otrzymać jakieś opinie co do nieczytelności.... ja uważam że narracja jest konieczna... więc o nią walczę... i z ostatnich komunikatów wynika ze będzie i to profesjonalnie nagrany... przy produkcji za darmochę trudno nad wszystkim mieć władze... trzeba prosić i czekać....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee nie wiem czy komentarz jest potrzebny. To twoja wola. Mnie i tak rozwala decyzja emeryta, ta powściągliwość. I ta retrospekcja początku. Jak za Biruta, świetne.

A tempo chmur pięknie potęguje czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam doświadczenia ani wiedzy... ale mi się wydaje, że jest potrzebny żebym pokazał to co chciałem zwłaszcza, że znam tekst....:)))... pomysł z chmurami wpadł mi zupełnie przypadkowo ale chyba się sprawdził... :)))

 

...z młodym chciałem żeby właśnie było tak jak odczytałeś....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam tekstu, mógłbym kliknąć i wrócić do momentu kiedy bohater zdecydował się albo nie zdecydował się ściąć Stefanię ale nie chcę.

Szczerze: wszystko dla mnie gra i jest czytelne. Holywódzkia jest tylko scena kiedy emeryt widzi jak opał się kończy.

 

- - - Połączono posty - - -

 

ale to też siedzi, takie wykrojenie w tempie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum wreszcie ... jedna osoba 30 minut w wysokiej jakości filmu nie pociągnie. Obejrzyj sobie Lots of Robots Andiego Murdocka - gość robi swoją animację już od 2004 roku w najwyższej jakości światowej klasy ... ale na tamte czasy ... teraz to co zrobił w 2004 wygląda po prostu słabo, a części wykonane ostatnio wyglądają znowu bardzo dobrze ale wciąż czuć że robi to jedna osoba. To o czym chcę powiedzieć to to, że po prostu zrobienie 30 minut DOBREGO filmu w 3D przez jedną osobę jest niewykonalne, gdyż zanim skończysz to technologia już tak pójdzie na przód że to co zrobiłeś na początku będzie po prostu wyglądało słabo.

 

beny wiem o co Ci chodzi... ale z takim podejściem to najlepiej nic nie robić ;) Nawet jak ekipa liczy 1000 osób to może wyjść SŁABY film. Hollywood co roku wypuszcza kolejne remake'i, ulepszone wersje, zrobione z użyciem najnowszych technologii - a i tak większość mówi, że 30 letni oryginał był 100 razy lepszy. Nie zawsze liczy się tylko jakość efektów :) Lucas czekał ze zrobieniem nowych Gwiezdnych Wojen do momentu aż technologia doścignie jego wyobraźnię... i co? Okazało się, że fanom się nie spodobało. I w tym samym roku Matrix wyznaczył nową poprzeczkę. Postęp też dzieje się zbyt szybko, według mnie nie ma na co czekać :)

 

dziadek3d robi tak jak potrafi. Według mnie jakiś postęp jednak jest, bo to jego najlepszy technicznie film ;)

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imago... za bardzo chwalą... trochę się boję....:))))

 

@Miłosz3ds... mam nadzieję, że to pomoże w Twojej realizacji... że jak się nacśsnie to musi się udać....!!!!...dzięki....:)))

 

@michalz00.... pewnie, że najlepszy bo się uczę na poprzednich.... a @beny tylko naucza jak poprzednio....:)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności