Skocz do zawartości

Aktualizacja Adobe Creative Cloud już dostępna!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Greyscalegorilla wrzucił z tej okazji na swój blog kilka tutoriali o integracji Cinema 4D i C4D Lite z nowym After Effects CC. Warto się zapoznać. Szczególnie pomocne będą dla tych którzy z C4D nie mają wiele do czynienia ;)

 

http://greyscalegorilla.com/blog/

 

PS. Chociaż ten jeden raz mogę się cieszyć, że jestem na bieżąco z C4D :P

Edytowane przez michalz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy hedonista jest na bieżąco z c4d, czyż nie? ;]

 

 

BTW. Ktoś się orientuje ile w Kaczogrodzie będzie kosztować wersja edukacyjna? O ile w ogóle zaistnieje...

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiaem sie nad tym, ale wpadly mi do glowy pewne nietypowe sytuacje. Jak wygladac bedzie praca gdy, np operator typu Vectra nagle urzadzi sobie 3 dniowa modernizacje sieci i wylaczy net? Oprogramowanie z chmury momo to sie odpali, czy bedzie wolalo o dostep do internetu?

 

Kolejna sprawa to, to ze jak autorzy napisali, oprogramowanie bedzie samo sie uaktualnialo do najnowszej wersji. Ok, a co z pluginami pod ta najnowsza wersje? Jezeli Adobe nam zaktualizuje soft, a np Trapcode nie przygotuje w tym samym czasie uaktualnien swoich wtyczek pod nowa wersje Aftera? Moze byc chyba zgrzyt w trakcie pracy. Ktos cos wie na ten temat wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z brakiem netu przez jakiś czas. W takim wypadku jest chyba dość długi okres czasu, jak aplikacja będzie działała dalej (miesiąc? głowy nie dam). Ewentualnie, jeśli ktoś będzie chciał trzymać coś w chmurze, to będzie miał problem. Zresztą chyba ostatnio coś im właśnie siadło i chyba właśnie nie było dostępu do chmury.

A z tymi aktualizacjami nie będzie tak jak do tej pory? Że jest info o aktualizacji i samemu się wybiera, czy się chce nią zrobić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adobe wymaga przynajmniej jednego połączenia w miesiącu, żeby sprawdzić stan licencji. Brak neta (zwłaszcza w Vectra ;P ) nie powinien być problemem. Tak jak napisał makak, jak przez ten miesiąc raz się nie połączy to przejdzie tak jakby w tryb triala 30 dniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja-CK-aL - mam pytanie a propos licencji - bo rozumiem że płacąc co miesiąc abonament, powiedzmy przez kilka lat, uzbiera mi się sumka przekraczająca wartość oprogramowania w wersji "pudełkowej" (którą dotychczas mozna było kupić) - co sie dzieje w takim przypadku ? sprawiedliwie by było gdyby uzytkownik nie musiał juz dalej płacić abonamentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras - o to była cała zadyma, nie licz na sprawiedliwość firmy, która sprzedaje to samo w różnych cenach w różnych krajach.

 

 

a to nowość? podatki...

 

Adobe ma monopol z photoshopem na rynku to sobie mogą robić takie akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencje edukacyjne Adobe CC to ściema. Takich nie ma w POLSCE!!!! Słodkie pierd...nie marketingowców (miały być a nie ma,; prawnicy pracują nad tym; taka jest polityka ADOBE; to nie zależy od przedstawiciela ale od amerykanów itd). Do tego mamy super przelicznik 1$=1euro i już możemy obstawiać popularność złamanego CC w Polsce. Oczywiście, będzie to okraszone łzami okradanego właściciela/wydawcę pakietu CC (bo to nie twórców się okrada w tym przypadku, oni mają pensje lub kontrakty).

 

Z drugiej strony jak można ukraść coś czego nie ma (tzn. piracić wersje edukacyjną której Adobe w Polsce nie sprzedaje a za granicą kupić też nie mogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak ja sie ciesze ze kupilem sobie CS 5.5 w promocji 50% (na funty wyszlo mniej wiecej tyle ile placil bym w USA w dolarach bez promocji...). Jednak pudelko to fajna rzecz, na polce stoi, oko cieszy, placic co miesiac nie trzeba ze tam stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC dla mnie to porazka, wyłudzanie kasy za subskrypcje. Adek podal 2 posty wcześniej linka, całkowicie nienormalnie-normalna sytuacja! Bagatela, Adobe dalo pole do popisu crackerom, swoimi cenami! Jak widać zwiekszona cena, za ochrone własności i walke z piractwem nie działa a koszty ponosi użytkownik "zmuszony" być "uczciwym" z racji swojej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekania na świecie jakoś przycichły. Obecnie jest 700 tys. abonentów CC, w ciągu ostatniego miesiąca przybyło 200 tys. osób. Plan jest taki, że do 2015 ma ich być 4 mln, a Adobe nie kwapi się do wielkich modyfikacji nowego modelu, to będą raczej drobne poprawki. Tak wynika z ostatniej wypowiedzi CEO Adobe. Nota bene Adobe "olewa" 6 mln z 10 mln użytkowników CS. Dosyć odważne.

Ja osobiście wierzę we w miarę dobre intencje Adobe, podoba mi się ten ruch i liczę na to,*że będzie coraz więcej wartości w narzędziach cloudowych. Adobe pewnie ma gdzieś piratów, bo wie, że sam skrackowany soft może się nawet przyczynić do zakupu CC, gdy użytkownik spostrzeże co traci. To dopiero początek, trochę miejsca na serwerach i integracja z Behance, skądinąd bardzo dobra, to są na razie śmieszne zachęty. Ale myślę, że będzie lepiej. Szczególnie jeśli to będzie szło w kierunku Adobe Anywhere, a to już jest coś fantastycznego.

W Adobe pracują nie tylko ludzie, którym zależy na wypchaniu kieszeni. Jest tam masa zdolnych specjalistów, którzy chcą sprawiać, aby soft i usługi były coraz lepsze. Nowy model jest też ukłonem w ich stronę, gdyż dotychczasowy, z licencjami wieczystymi, według paru interpretacji z prawnego punktu widzenia uniemożliwiał swobodne wypuszczanie uaktualnień i nowych funkcji, bo rozdawanie czegoś użytkownikom za darmo było działaniem wbrew interesom udziałowców. Obecnie, przy opłatach abonamentowych rzeczywiście Adobe może wypuszczać aktualizacje kiedy tylko chce, uwalniając twórcze siły od 18-miesięcznego cyklu wydań i innych sprzedażowych historii, którymi byli związani.

Oczywiście różnice cenowe są wkurzające, mam nadzieję, że Adobe ma to na uwadze i w Europie będą niższe niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotomonks naiwnie broniący aprobato nowego systemu wyudzania większej kasy by Adobe! Zal mi ludzi Twojego myslenia, to jak ogrom poczatkujacych, chcących pracować za darmo, by wejść w branze! Godzisz się na wieksza stawke za oprogramowanie teraz, to za pare miechow tez się zgodzisz zaplacic"troche" więcej, za CC2 z pseudoantypirackimi zabezpieczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotomonks naiwnie broniący aprobato

Chodzi Ci o Adobe Aprobat?

 

Twój tok myślenia jest dla mnie trochę zbyt zawiły, nie wiem jak doszedłeś*od ceny CC do początkujących chcących pracować za darmo. Jeśli możesz rozjaśnić tę kwestię, będę wdzięczny, bo to też może być ciekawy temat.

 

Natomiast co do ceny, czy masz może jakieś sprawdzone informacje o planowanych za parę miechów podwyżkach CC? Chętnie się dowiem, o ile oczywiście możesz się podzielić jakimiś*źródłami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę to że soft jest podatny na cracki to jest zabieg marketingu... Powiedz mi kto by używał tego softu? Kto by się go uczył? kupilbys soft za 2-3 tyś bo tak? i dopiero za naukę byś się zabrał. Zarabianie pieniędzy za soft to jedno, ale utrzymanie go na rynku to drugie.

 

To tak jakby autodesk zrobił że ich soft jest niemożliwy do zcrackowania, (i niema wersji edukacyjnej za free jak jest teraz). Jak myślisz za 2-3 lata kto byłby standardem? Wszyscy by się przesiadli na cineme Blendera Modo.

 

 

Doskonały przykład Playstation 3, a teraz nowy xbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby traci?..

Dostęp do całego pakietu narzędzi Adoba ze wszystkimi bieżacymi aktualizacjami, stabilnego softu i braku cracków pozarażanych zazwyczaj jakimś malwarem. Czy to jest mało czy dużo, to już każdy użytkownik sam sobie musi odpowiedzieć.

 

Disclaimer: Jako wieloletni (od PS7) uzytkownik wersji "trialowych" a obecnie zadowolony subskrybent CC odpowiadam tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy.

Od dłuższego czasu szukałem dostępu do podstawowego pakietu Adoba - czyli Illustrator, PS, Acrobat, InDesign. Do tego ostatnio korzystam i z Lightrooma. Niestety, ceny wersji angielskiej (polska mnie nie interesuje bo.. cóż, jest polska, a to oznacza mniej materiałów na sieci i mniej sprawną komunikację z zagranicznymi współpracownikami) oznaczały wyjęcie ~7 tysięcy z kieszeni. A czemu chciałem w końcu się zalegalizować? Bo miałem już dość sypiącego się softu (a może człowieka trafić kiedy się mu PS sypie co 15 minut albo TIFF się zapisuje pół minuty, bo pociągnięty i scrackowany jest któryś tam build wstecz), bo wtyczki były wydawane z nowymi bajerami pod nowe wersje/patche, bo łażenie po forach i czytanie czemu coś mi w cholernym piracie nie działa, tudzież kolejny skan antywirusowy całego kompa to strata czasu. W końcu bo nie mam ochoty się tłumaczyć przed organem sprawdzającym legalność oprogramowania ryzykując utratę sprzetu, którym zarabiam na swoje utrzymanie.

 

Dla mnie CC za 250,- miesięcznie jest warty wolnej głowy. Rocznie jest to koszt samego PSa, basic, polskiej. A miesiąc subskrypcji zwraca się po dniu roboty, może dwóch jak jest suchy miesiąc. Może gdyby instytucje finansowe prowadziły leasing oprogramowania, może gdyby subskrypcja była droższa, może gdybym potrzebował tylko jednej konkretnej aplikacji ze stajni Adoba - miałbym opory. Ale tak? Nie bardzo widzę minusy tego rozwiązania. Tu jest tylko ta jedna drobna uwaga, CC jest ofertą dla profesjonalistów, którzy już z tego softu żyją. I którzy zarabiają trochę więcej niż €60 na miesiąc (roczny full pakiet). Jasne, fajniej byłoby mieć to wszystko za darmo, ale bądźmy realistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidowicz - brzmisz jak pracownik Adobe :D Nie namawiam do piractwa ale gadanie o tym, ze soft sie sypie to jakies bzdury. Piracka wersja niczym sie nie rozni od tej Adobowej bo piraci niczego nie "crackuja" tylko maja generatory kluczy i nietkniety soft jest widziany jako legalny, dzialaja wszystkie aktualizacje. Jedyny sensowny argument w tym co mowisz to kwestia legalnosci - tutaj pelna zgoda, nie warto sie stresowac. Ale technicznie piraty dzialaja identycznie jak legale - "cracki z malware" to jakis mit.

 

Ja w CC wszedlbym gdyby byl pakiet za dwie dyszki PS+IL. Ale $50 nie bede wywalal co miesiac bo co mi po calym pakiecie skoro i tak uzyje 2 softow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pardon, zapomniałem, ze wycofali boxy. A tu wcale się nie dziwię, że zmiana modelu dystrybucji może niektórych boleć, zwłaszcza chomików co kupowali sobie upgrade z CS2 żeby mieć spokój na kolejne parę lat. Im faktycznie pozostaje płacić więcej, pracować na sofcie bez możliwości up, albo pójść do konkurencji. Ale skoro Adobe się zdecydowało na takie zmiany to z kalkulacji im wyszło że się opłaci nawet przy odpływie jakiejś części użytkowników. Pewnie doszli do wniosku że "i tak wrócą" - i jak znam życie to ten wniosek daleki od rzeczywistości nie jest. Chyba że śpiące królewny z konkurencji się obudzą, ale na to nie ma chyba co liczyć.

 

Poza tym, tak siedzę i liczę i wychodzi mi że średnio jest o co robić tego flejma. Jasne, że nowa dystrybucja via CC została wprowadzona dla zmaksymalizowania zysków Adobe. Są korporacją, z natury bycia korpo łasą na kasę. Ale powiedzmy sobie też szczerze, CC takie straszne nie jest. Cenowo roczna wychodzi i tak korzystniej niż opłacenie licencji "wieczystej" (przynajmniej gdy mowa o czystym PSie lub pakiecie CS, innych nie pamiętam). Box nadgania cenowo dopiero po dwóch/trzech latach (w zależności od wersji językowej), czyli mniej więcej w czasie wypuszczenia kolejnej wersji, której upgrade kosztował tyle ile rok sub w CC.

 

edycja: @Nezumi

Nie jestem pracownikiem Adobe, spokojnie :). Ale moje piraty zawsze miały jakieś głupie problemy - ostatni piracki PS uwielbiał się wywalać przy procesie zapisywania pliku albo co bardziej żrących RAM operacjach. Nie mam pojęcia o co chodziło ani dlaczego się tak działo, żadnego rozwiązania na sieci też nie znalazłem. Może ciągnąłem ze złego źródła (wszystko szło przez publiczne i dostępne kanały), może crack był lipny. Faktem był natomiast szok jakiego doznałem po przesiadce na legalki, wyraźna poprawa stabilności i szybkości działania. Cracki z malware też niestety nie były mitem - każdy jeden jakiego próbowałem musiał być odpalany w sandboxie inaczej infekował mi kompa jakimś cholernym robakiem. Ale z sandobxa najwyraxniej nie nadpisywał zbyt dobrze uwierzytelniania, bo Adobe Manager (przy cs5) co pare dni mnie pytał o klucz.

Do tego przez chwilę miałem nad sobą widmo kontroli z US, co by nie skończyło się dla mnie radośnie przy ówczesnym stanie olicencjonowania softu. Więc w sumie dobrze na tej przesiadce wyszedłem :P

Edytowane przez dawidowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) CC takie straszne nie jest. Cenowo roczna wychodzi i tak korzystniej niż opłacenie licencji "wieczystej" (przynajmniej gdy mowa o czystym PSie lub pakiecie CS, innych nie pamiętam). Box nadgania cenowo dopiero po dwóch/trzech latach (w zależności od wersji językowej), czyli mniej więcej w czasie wypuszczenia kolejnej wersji, której upgrade kosztował tyle ile rok sub w CC.

(...)

 

Tylko że sporo osób robiło update co 2-3 wersje. Robienie update'u do każdej nowej wersji nie zawsze się opłacało, bo np. w programach, z których korzystałeś niekoniecznie były wprowadzane zmiany warte wydania kasy na update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności