Skocz do zawartości

Teczka 3D: Anatomia i te sprawy


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, michalo napisał:

hah ja wywaliłem Grassettiego za to ciągłe pieprzenie o nft. Już nie mogłem go słuchać i tych podobnych wyznawców, chociaż cenię jego skilla  bardzo.

Na Coste też chyba miałem jakieś "wtf" ale już nie wiem o co chodizło. Chyba już dawno ma unfollow. 

Myślę, że prywatnie nie jeden z nas by zaskoczył hehe xd  

I dlatego dziękuje bogom grafiki CzyDe, że to forum i jego członkowie (i członkinie) trzymają się z dala od politykowania 🙂 

P.S.
Czy to dziwne że nie znam żadnych tuzów grafiki 2D czy 3D z nazwiska?(No po za wami oczywiście) No może jednego kojarzę, Feng Zhu z tego jego małego programiku na youtubie 🙂 I zaczynam czuć się jak UFO... 😐 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris mnie zablokowal sam 😄  po dosc dlugim czasie gadania. Dopoki sie zgadzalem to bylem spoko koles ale kiedys pierdyknal cos z grubej, prawicowej rury tak ze zgodzic sie po prostu nie moglem. Delikatnie cos powiedzialem ze "chyba nie do konca tak jest" i bum - ban 🤭

3 minutes ago, michalo said:

hah ja wywaliłem Grassettiego za to ciągłe pieprzenie o nft

Juz chyba wole "nft" niz "wtf" 🤣 Przynajmniej Grasetti nie robil tych swoich nft z serii 15 tysiecy malp rozniacych sie szczegolem jakims tylko cos tam sie staral "artistic" walnac. Kilka nawet mi sie podobalo. Ale rozumiem ze moze zmeczyc. Najfajniej z Magda Dadela sie gadalo zawsze - sensowna kobieta i super rzezby robi. Ale tez chyba sie zmeczyla soszialami bo wrzucala bardzo rzadko cos swojego. Nie dziwie sie, pewnie NDA i zakaz pokazywania przez 20 lat na wszystkim pracowym a na prywate nie ma czasu...

Czasem przeraza mnie ten swiat jak tak sie zasepie nad wszystkim. Nie moge pozbyc sie wrazenia, ze swiat przypomina ten teledysk Sundgarden "Black Hole Sun" pelen kolorowych, bezmyslnych zombie ze sztucznym usmiechem przylepionym do twarzy, pochlonietych na maksa swoimi nic nie znaczacymi zajeciami...

Tu mozna przynajmniej normalnie pogadac - gdybym to napisal na Tweeterze to bym dostal od kogos lajka a od innego ikonke z "eyeroll" i... tyle. TLDR ewentualnie.
I co ja mam synowi powiedziec o swiecie skoro sam go nie ogarniam..?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Mortom said:

sugeruje zacząć od tego:

Moja zona, gdyby rozumiala Polski, powiedzialaby Ci ze DOKLADNIE taki jestem 😄 Ktos sie mnie pyta o cos prostego - powiedzmy "a gdzie ci sie lepiej mieszka, w Polsce czy w Meksyku?" a ja "wiesz, nie ma takiej jednoznacznej odpowiedzi na to bo widzisz..." i jebut pol godzinna opowiesc 😄.

Chyba ze pyta ktos z kim nie chce rozmawiac, to zaleznie od tego skad jest ten ktos mowie, ze w jego kraju. Zeby sie dobrze poczul i dal mi spokoj.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JackTheRippy napisał:

"to ze mialem 0.5mln follwersow na insta wcale nie mialo wplywu na moj sukces w NFT, sam sprobuj" 

Kolejny INFLUENCER który narzeka, ocierając łzy dolarami 🥲💵, jak to mało zarobił na lajkach 😜 
A potem ze smutną minką śadający do swojego nowego lambo w kolorze karmazynu z gniewnym rapem ustawionym na 150% skali głośności w kabinie. 😉 

  • Like 1
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mortom napisał:

Kolejny INFLUENCER który narzeka, ocierając łzy dolarami 🥲💵, jak to mało zarobił na lajkach 😜 
A potem ze smutną minką śadający do swojego nowego lambo w kolorze karmazynu z gniewnym rapem ustawionym na 150% skali głośności w kabinie. 😉 

no niestety tak jest jak ktoś oddala się od ziemi takim szybkim tempem. Kto jak to ale gość zasłużył sobie na wszystko co ma, ale już stał się za bardzo oderwany. W sumie sporo osób poblokowałem co spamowali NFT lub postowali w kółkach wzajemnej adoracji z jakimiś  samozwańczymi kuratorami sztuki i nft. 

Co prawda tyczy się to tylko twittera. FB mam raczej dla messengera tylko i nie śledzę za dużo osób więc nie wiem jak tam jest a insta na szczęście się uchował przed nft. Może dla tego, że nie ma co tam pierdół pisać bo i tak nikt nie czyta postów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NFT to z tego co słyszę to trochę siadło ostatnio zainteresowanie tematem. O ile pakowanie kapusty w jakieś dzieło sztuki - namacalne, czy to rzeźbę czy obraz etc. - rozumiem i jestem w stanie ogarnąć. Bo mimo wszystko jest się posiadaczem oryginału i nie tylko ma się papierek na dany przedmiot ale masz go w fizycznej postaci. A z NFT to co...? Kupujesz własność grafiki ale każdy może sobie kopiować. Niby możesz tą grafikę do czegoś użyć itd ( o ile się orientuję) ale mimo wszystko posiadasz tylko link do miejsca gdzie znajduje się obrazek... zawsze pachniało mi to scamem i nadal pachnie. Coś jak niektóre scamowe krypto waluty - teraz kosztuje tyle a za tydzień masz kosztowny zbór bitów na dysku.

No ale to moje wąskie horyzonty i nic nieznaczące opinie 🙂 Niech każdy robi co uważa 🙂 I niech moc będzie z wami 💵💵 😄  

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te małpki i inne gówno certyfikaty na pixele też uważam za scam...

Natomiast jak wejdziesz w to głębiej, to faktycznie są pomysły, żeby te nftki miały sens np ( ziom nawija w 17 minucie)   :

 

 

Ale to chyba dyskysuja na inny temacik, sory michalo za spam 😄  To juz chyba normalka na maxie, ze z jednego wątku wychodzi 10 innych 😄 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

Ale to chyba dyskysuja na inny temacik, sory michalo za spam 😄  To juz chyba normalka na maxie, ze z jednego wątku wychodzi 10 innych 😄 

No problem. Ważne, że forum żyje 🙂

  • bogactwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, nie ma spiny wazne ze sobie gadamy jak na czacie 😄 musze przyznac ze ma to swoje plusy i faktycznie forum zyje 🙂 

 

Co do nft, strasznie hujowo ze poszlo to w ta strone. Te generatory i inny syf zeby wyciagnac siano zabily zajebista inicjatywe 🙂 no ale to klasyczek. 

Kiedys gadalem z gosciem co generalnie wszedl w temat grubo (artysta) i powiedzial mi w prost ze w ciagu kilku dni zainwestowanego czasu w robienie modelikow potrafi wyciagnac 50k dolarow. Takze tak, hajsik w tym na bank byl i kto mial sie dorobic to sie dorobil 🙂 

Tez podpytalem go, kto to kurwa kupuje? odpowiedz jest prosta, milionerzy ktorzy obracaja kryptosami i nie maja co z tym sianem robic 🙂 kupuja avatarki za 2 mln zl zeby pokazac kolegom ze kuhwa stac rozumiecie? 

nie wiem na ile w tym prawdy, ale w sumie mialo by to jakis tam sens 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KLICEK napisał:

no wlasnie, nie ma spiny wazne ze sobie gadamy jak na czacie 😄 musze przyznac ze ma to swoje plusy i faktycznie forum zyje 🙂 

 

Co do nft, strasznie hujowo ze poszlo to w ta strone. Te generatory i inny syf zeby wyciagnac siano zabily zajebista inicjatywe 🙂 no ale to klasyczek. 

Kiedys gadalem z gosciem co generalnie wszedl w temat grubo (artysta) i powiedzial mi w prost ze w ciagu kilku dni zainwestowanego czasu w robienie modelikow potrafi wyciagnac 50k dolarow. Takze tak, hajsik w tym na bank byl i kto mial sie dorobic to sie dorobil 🙂 

Tez podpytalem go, kto to kurwa kupuje? odpowiedz jest prosta, milionerzy ktorzy obracaja kryptosami i nie maja co z tym sianem robic 🙂 kupuja avatarki za 2 mln zl zeby pokazac kolegom ze kuhwa stac rozumiecie? 

nie wiem na ile w tym prawdy, ale w sumie mialo by to jakis tam sens 🙂

 Wiesz, masz miliony w krypto. Jesteś nastolatkiem albo młodym kolesiem. Kasy nie zamienisz na prawdziwą ani nie wydasz bo cię skarbówka zabije albo sąsiedzi. A większość nie zna się na podatkach i pewnie nie wie co i jak.

To kupująco mogą 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michalo napisał:

 Wiesz, masz miliony w krypto. Jesteś nastolatkiem albo młodym kolesiem. Kasy nie zamienisz na prawdziwą ani nie wydasz bo cię skarbówka zabije albo sąsiedzi. A większość nie zna się na podatkach i pewnie nie wie co i jak.

To kupująco mogą 😉 

dokaldnie tak 🙂 poza tym wyciagnac to siano z krypto to porazka XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, michalo said:

@Nezumi właśnie. Ty robiłeś jakieś nft. Jak to poszło? Sprzedało się? 

Dalej robie. Pracuje przy projekcie z NFT ale sam sie nie mieszam do tej zabawy. Ja kolesiowi robie kolekcje postaci a on mi placi normalnie za wykonana prace. Czy to sie sprzeda czy nie to mnie nie obchodzi prawde mowiac 🙂 Na razie sie nie sprzedalo. Sam nie bawilbym sie w "inwestowanie" w nft. Wierze jedynie w stare, dobre, amerykanskie Frankliny, nie jakies krypto. Jakby ktos placil w zlocie to bym jeszcze bardziej sie cieszyl - staromodny jestem 😄

Co do tego jojczenia ze digital artists nie moga sprzedac swoich dziel sztuki bo sa "nienamacalne" - sobie kurna wydrukuj w ilosci 1, podpisz flamastrem, skasuj plik z dysku i juz masz namacalne dzielo jedyne bez kombinowania...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArnoldSzczesliwy napisał:

te małpki i inne gówno certyfikaty na pixele też uważam za scam...

Natomiast jak wejdziesz w to głębiej, to faktycznie są pomysły, żeby te nftki miały sens np ( ziom nawija w 17 minucie)   :

 

 

Ale to chyba dyskysuja na inny temacik, sory michalo za spam 😄  To juz chyba normalka na maxie, ze z jednego wątku wychodzi 10 innych 😄 

Jestem chłopem ze wsi i sam pomagam na roli i staram się to jakoś ogarnąć. Trochę nie kumam, czym się różni NFT na zborze ze zwykłą umową na sprzedaż? No bo na mój chłopski rozum to niczym - rodzajem umówienia się i tyle. Ale ekonomistą nie jestem i raczej nim nie zostanę (za cienki w uszach jestem 🙂) Musiałbym pewno zjeść dużo kaszy z NFT żeby trochę to ogarnąć a chyba tak pojemnego żołądka nie posiadam 🙂 

Ale stary już jestem i po prostu jak kiedyś trzeba było sprzedać buraki, to się szło sprzedawać buraki kropka 🙂 Bez zbędnej ideologii 🙂 ale rozumiem świat się zmienia, reguły się zmieniają ale jak chyba się nie zmieniam wystarczająco szybko 😄  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mortom napisał:

Jestem chłopem ze wsi i sam pomagam na roli i staram się to jakoś ogarnąć. Trochę nie kumam, czym się różni NFT na zborze ze zwykłą umową na sprzedaż? No bo na mój chłopski rozum to niczym - rodzajem umówienia się i tyle. Ale ekonomistą nie jestem i raczej nim nie zostanę (za cienki w uszach jestem 🙂) Musiałbym pewno zjeść dużo kaszy z NFT żeby trochę to ogarnąć a chyba tak pojemnego żołądka nie posiadam 🙂 

Ale stary już jestem i po prostu jak kiedyś trzeba było sprzedać buraki, to się szło sprzedawać buraki kropka 🙂 Bez zbędnej ideologii 🙂 ale rozumiem świat się zmienia, reguły się zmieniają ale jak chyba się nie zmieniam wystarczająco szybko 😄  

Mu chodziło chyba o to, że ten link nft można komuś łatwo sprzedać bez gadania z rolnikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalo napisał:

Mu chodziło chyba o to, że ten link nft można komuś łatwo sprzedać bez gadania z rolnikiem.

Aha OK. Czyli rolnik daje pule zboża jako NFT, wystawia to w blockchain i liczy bitcoiny? Jak dla mnie to nadal zbędny koszt utrzymywania opłat na korzyść NFT. Nie mówiąc o chwiejnej wartości krypto walut i zamieniania ich na sianko $. Ale jak już pisałem stary jestem, w dodatku bez wyksztalcenia ekonomicznego i słabo to pojmuję 🙂 

Ale dzięki michalo za filmik, coś tam może zostało w tej mojej pustej cysternie którą czasami omyłkowo nazywam głową 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale to nie ja wrzuciłem filmik 😉 Ci od krypto muszą jakoś uzasadniać sens tego systemu bo to musia jakoś przyciągać nowych ludzi. I tak to się kręci.

Ja też jestem stary już mam wywalone na takie nowości co  już niestety nie mieszczące siew głowie.  

AA i ja też tyram na roli. Dziadki chcą mnie zajechać także ten.. wiem o co chodzi 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do eksperta w dziedzinie NFT ale odnosze wrazenie, ze mozemy miec tu do czynienia z sytuacja gdzie NFT nie zostalo wymyslone jako zastepstwo umow dotyczacych sprzedazy plodow rolnych... 🧐

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzik na maksa. Bardzo mi sie pierwszy podoba jakos taki.. A cholera wie - podoba mi sie i juz 😄 Figurki same w sobie tez super. Widac duzy postep jak sie Ciebie sledzilo od jakiegos czasu 😉

A co do renderow - spokojnie mozna na CPU renderowac. Teraz z tym pierdylionem rdzeni szybko idzie. Przynajmniej w Arnoldzie. Do stillek daje rade spokojnie. A sam BPR ZBrushowy tez wcale nie jest do takich rzeczy zly - dobrze widac detal. Jak chcesz pokazac figurke bez udawania ze to jest realny wydruk to BPR jest super. Ma swoj klimat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,fajnie, ze się podoba.

 

To są odgrzewane kotlety a tych renerów nie pokazywałem chyba nigdy więc wrzuciłem tutaj żeby się trendować na forum 😛  Patrzyłem co tam mam na dysku i znalazłem 😉 

 

Noo rycerze z Outremer. Fajny temat, mega mocna konkurencja. 

 

 

Ten ostatni model.. przeszedłem z nim prawdziwą szkołę życia 😉  
Dużo czasu i stresu mnie to kosztowało. Zwłaszcza szata bo w głowie mi się nie mieściło jak to zrobić 😉 Taki podmorski król, główny boss na zakończenie kampanii.
Trochę to wszystko było dla mnie niewyobrażalne:
Macki, gęba - easy. Ale ta szata to koszmar. Cieszę się że wytrwaliśmy do końca (ja i artdirector). Jak już złapałem flow to poszło.. ale początek trudny. Do tego, podobno, ktoś już próbował się z tym konceptem 2 miechy i nie podołał. 

Do druku to też jeden z najtrudniejszych modeli co ciąłem ever.

Robiłem go ponad 2 lata temu i jeszcze nie przyszło mi robić czegoś równie wymagającego.


A te rybki pływające wokół to mój super pomysł na utrudnienie życia 🙂  Nie wiem czy odlew już jest gotowy bo niedawno zmniejszałem mu podstawkę więc pewnie jeszcze nie... ale jak będzie to może dostanę jakieś foty. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem posuchę w aktywności poza pracą. Ale udało mi się machnąć wczoraj speeda, yeah

na podstawie ArtStation - Elf Women Sketches

Urzekł mnie ten niebanalny profil, od dawna miałem ten portret w galerii do sculpcenia.  Fajna eksploracja formy, mając do dyspozycji tylko profil. 

Nie wiem czy starczy mi zapału na włosy czy popłynę z falą i będę dłubał sobie co chwilę coś nowego, dla czystej frajdy.

Jak ktoś zajrzy na artstation to tam też jest szkic całej elfki. Jest zaklepany jakby co przeze mnie. Te kształty i jej włosy... ach.

image.jpeg.5c41e7eab8af5c1578299cdfbcafc1d3.jpeg

image.thumb.jpeg.7a514360964c44242a6606b478379dfb.jpeg

image.thumb.jpeg.a699b4e6419c6644b29790072ed926db.jpeg

I jeszcze taki Dragonite dla syna. Miał być druknięty ale nie wiem kiedy to ogarnę.

image.thumb.jpeg.a6ffdd6dd5ba14c0ba0d280f02a45a48.jpegimage.thumb.jpeg.eca76b50b3d98a6d23d9da0525abb9b0.jpeg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Destroyer napisał:

Elfka super wyszła, może tylko mięsień obojczykowo-sutkowy za mocno zdefiniowany bo na rysunku szyja to w zasadzie gładka tuba 🙂 

Mam taką manierę z tym mięśniem (nie wiem czemu ale lubię mocno go zaznaczyć).. no ale to speed więc wybaczymy co? 😛 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie naszło na stylizowaną laskę też. Zwłaszcza że zainwestowałem w kickstartera Xaxaxa, to i fan arta chciałem zrobić jakiejś jego sfw pracki.

Nie wiem czy to skończe bo to jedna z rzeczy z szuflady do szuflady.. oh well.

image.thumb.jpeg.39645f3eb0e427d3a7035dcec9186f2b.jpeg

 

No i jeszcze wygrzebałem inny fan art. Ale chyba go odpuszczam 😛  Ta poza to dla mnie za duże wyzwanie chyba i te włosy. Aż żal odpuścić 😛

Szkoda, że nie zrobiłem jej najpierw w t-pose, może dało by radę a tak to ciagła walka. No i twarz niepodobna wcale. Ale jak bym dodał parę h.. to może..

image.thumb.jpeg.642f8d244a890dcbf08728e3cc04901a.jpeg

 

  • Like 4
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🥰 Modę na lalunie na max czyde ogłaszam za otwartą!
Mięsista na tyłku, cyc w rozmiarach spełniających normę ISO 69 a z twarzy nie brzydka! 😉 Zawsze kochałem się w elfkach... to chyba pozostałości po Lineage 2 xD Dark Elf love FOREVER! 
Superaśnie bracie! No jak ty opublikujesz arta to kota z psem nikt nie pomyli 😄 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mortom napisał:

No jak ty opublikujesz arta to kota z psem nikt nie pomyli 😄 

Nigdy mi tego nie zapomnisz! xd

Też zawsze się kochałem w elfkach. U mnie chyba zaczęło się od Records of Lodoss War i wowa 😄 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi kiedyś chciałeś zobaczyć jak to:

michal-orzechowski-bpr1.jpg?1603177935

Będzie wyglądało fizycznie. No to juz są pierwsze fotki, po ponad 2 latach jakoś 😉

Finalnie został zmniejszony ze 100 mm podstawki do chyba 70mm, a proces produkcyjni z żywicy na plastik więc trzeba było go zmodyfikować, żeby nadawało się do takiego typu produkcji, co wymagało niestety wielu kompromisów ale efekt imo spoko

d35da6cbbf8778c68288d55deac98d30_original.jpg?ixlib=rb-4.0.2&w=700&fit=max&v=1682421178&gif-q=50&q=92&s=166ab4220359cf9a7438e2149e250efb

7d64ac13564b990a6acd1182d69ad72c_original.jpg?ixlib=rb-4.0.2&w=700&fit=max&v=1682421195&gif-q=50&q=92&s=417f65b3f725219d0eeecca1ff670b74

 

W oryginmalnym poscie jest sporo zdjęć figurek, które robiłem w 100%.

Aeon Trespass: Odyssey by Into the Unknown » The End is In Sight… Wave 2 Miniature Proofs! PM closing! — Kickstarter

A "maczałem palce" chyba we wszystkich, bo każda przeszła przeze mnie jeszcze żeby przystosować je do właśnie innej formy produkcji.

Edytowane przez michalo
  • Like 5
  • Wow 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę jeszcze parę tych ulubieńszych, skoro się podoba 😉 

source: Aeon Trespass: Odyssey by Into the Unknown — Kickstarter

image.thumb.jpeg.3eec1f7970c0bf6decfafc73269ec01c.jpegimage.thumb.jpeg.93d00d46cb8f54e62e2679024edad642.jpegimage.thumb.jpeg.b1b97217c71d4ac06f6504ec37115fbe.jpegimage.thumb.jpeg.6fcb32c2cebc2eaca1416a892098a7c3.jpeg

 

 

 

Postanowiłem jeszcze okazać mojej elfce trochę więcej miłości i powoli idę z nią naprzód.

Trochę zmieniłem jej proporcje - dłuższe nogi. Głowę ciągle poprawiam.. w sumie wszystko ciągle poprawiam 😛

Jakby co kciuka jeszcze nie ma przy rękawicy więc dłoń wygląda na lewą xd

 Łatwiej się kończy komercyjne projekty

image.thumb.jpeg.c07a497ed4bc6c2e90fed3f25b47a0bb.jpeg 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności