Jump to content

Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu przeglądałem forum i postanowiłem w końcu dorzucić coś od siebie.

 

Jak dotąd skupiony byłem głównie na prostych "kreskówkowych" pracach, niedawno postanowiłem przysiąść i spróbować czegoś bardziej zaawansowanego. Zdaję sobie sprawę, że robione tła u mnie kuleje i to bardzo, ale mam nadzieję, że z czasem coś wymyślę.

Prace robione bardziej jako coś po muzykę żeby się czymś zająć, oraz jak na razie dla sprawdzenia co mi wychodzi, a co nie.

Krytyka mile widziana. Wszystko robione w Photoshopie cs6.

[ATTACH=CONFIG]92778[/ATTACH]

 

http://i.imgur.com/WIDJKZb.jpg

WIDJKZb.jpg

 

 

 

 

http://i.imgur.com/PbZVzK5.jpg

PbZVzK5.jpg

 

 

 

 

TguqkOF.jpg

 

 

 

W zasadzie pierwsza praca robiona a ten sposób co raczej widać. Bardziej jako poligon doświadczalny wszystkiego po trochu.

AxrjchC.jpg

 

 

 

 

coś na szybkiego

http://imageshack.us/a/img22/1696/fe6i.jpg

ated.jpg

Edited by Kastantus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gigantyczne mechy z nutką horroru lubiłem w zasadzie długo zanim zacząłem oglądać Evangeliona, którego w sumie polecił mi współlokator całkiem nie tak dawno temu. Co do Aliena to o ile film lubię to jakoś o żadnej specjalnej inspiracji bym nie powiedział.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ciekawe prace, masz dryg do robotów. Nie wiem tylko czy to mój monitor, czy rzeczywiście używasz takich ilości czystej czerni w obrazkach. Jeśli tak, to bym bardzo z tym uważał bo wymaga to trochę wprawy. Robisz też jakieś ćwiczenia, szkice?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie lubię czerń, choć może to być też coś z monitorem, bo czasem w Photoshopie ciężko mi pracować z bardzo ciemnymi odcieniami, zwłaszcza tymi blisko czerni, głównie dlatego że zmniejszałem lekko kontrast bo po kilku godzinach już mi oczy siadały i dlatego często po skończonej pracy jeszcze na koniec koryguję wszystko kontrastem, jasnością itp.

Co do ćwiczeń to nic poza masą porzuconych szkiców. W sumie nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek robił coś typowo do ćwiczeń, bardziej się uczę na właściwych pracach tzn, próbuję aż wyjdzie, a jak wyjdzie to już wiem na potem jak robić i tak w zasadzie cała moja nauka Photoshopa wyglądała.

Link to post
Share on other sites

No, za dużo czerni, wogóle zbyt ciemno. Widać to na przykładzie pracy przy herbacie. Aż się tam prosi o jakąś poświatę w tle.

Na obrazku niżej, na statkach nie czuje się powierzchni, trójwymiarowości. Widać to zwłaszcza na płozach pojazdu.

Masz pomysły ale nie umiesz pokazać ich w sposób atrakcyjny. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kiedy w photoshopie dali opcję zmieniania koloru tła dookoła dokumentu, często włączałam jakiś bardzo ciemny szary kolor (podobny do tego tutaj na maxie) i zauwazyłam że jak się ma takie ciemne tło to od razu rysując obrazek starasz się stonować grafikę do tego tła, czyli cała jasność obrazka idzie w dół. A potem wgrywa się taką grafikę na deviantarta i nagle metodą kontrastu okazuje się że grafika jest za ciemna.

 

Także polecam rozjaśnić sobie kolor tła dookoła dokumentu (przynajmniej jakieś 50% szarości) wtedy jasność obrazków też idzie w górę :P Przynajmniej ja się tak chyba podświadomie dostosowuję do tła na którym wyświetla się obrazek.

 

A jak to nie pomoże, to powinna pomóc jakaś strona do kalibrowania monitora :P

Link to post
Share on other sites

Tez mam na maksa zjechany kontrast, ale lekko podbitą jasność by nie gubić czerni. Zawsze mozesz rzucic okiem na histogram, bedziesz wiedział czy to jedynie Twoje subiektywne odczucie.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy