Skocz do zawartości

The Race


rino

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnąłem stare modele samochodów które robiłem daaaaawno temu przy okazji nauki modelowania (niektórzy pewnie kojarzą Mustanga z Digital Tutors) i mam zamiar zrobić za ich pomocą scenkę wyścigu. Ma być szybko, dynamicznie, mają sypać się iskry a spod kół tumany kurzu, dymu i zrywanego asfaltu.

Wszelka konstruktywna krytyka, sugestie odnośnie sceny, ujęcia i wszystkiego co się tutaj będzie działo bardzo mile widziane :)

 

b05g6bsixuf3.jpggjbf6312jl41.jpg

Edytowane przez rino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiedzieć czemu mam dziwną słabość do amerykańskich bryk :)

Animacji nie planuję, chociaż nie wiadomo co będzie w przyszłości. Póki co będę chciał się skupić na jednym dynamicznym ujęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mi wybaczyć. Odkąd siadłem do Fusion koloruje wszystkie co wpadnie mi w łapska i tak się zastanawiałem, czy da się uratować ten obrazek.

 

takie coś -> http://imageshack.com/a/img673/4760/UbqObp.jpg

 

.

.

.

 

 

albo takie -> http://imageshack.com/a/img673/2365/XY95x5.jpg

 

.

.

.

 

albo takie -> http://imageshack.com/a/img537/581/LQVBg7.jpg (połączenie dwóch poprzednich)

 

 

 

...prawie 3 w nocy, nie mam co robić i sobie koloruje

Edytowane przez STRZYG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kolorowanie o 3 w nocy :) Fajnie wyszło, jak dla mnie trzecia wersja najlepsza.

 

EDIT: Jak się tak przypatrzyłem to się zastanawiam czy dodałeś ziarno (plus do realizmu :) czy to efekt rozjaśniania obrazka?

Edytowane przez rino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz maska mustanga wydaje sie krzywa, dobrze było by to poprawic. I od poczatku mi to troche niepasowalo, auta sa strasznie blisko siebie jak bys je ciut rozsunal jakies 20cm to chyba by duzo zmienilo. a planujesz zaplaic swiatla autkom bo to by tu super wygladalo w tym ujeciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek.m - Światła koniecznie, bez tego ani rusz. Z maską coś pokombinuję żeby to tak nie wyglądało, a co do bliskości obu samochodów zrobiłem tak bo docelowo chciałem żeby to był moment zetknięcia, później bym jakieś iskry dodał w postprodukcji. Ale to co napisałeś w sumie dało mi do myślenia i faktycznie rozsunięte mogłyby wyglądać znacznie lepiej. Zrobię testa i wrzucę efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to waska gorska droga :P nie no zar mozna je pomniejszyc a razem z nimi bande bo jak zmniejszysz same auta to banda bedzie ogromna.

droge na koncu ja bym zakrecil za gore. aha i nie rozmywaj tla, tak dalekie obiekty nierozmywaja sie, czym blizej kamery tym bardziej rozmyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra, dotarło :) Droga nieco poszerzona plus zwiększone pobocze, do tego bryki nieco bardziej rozsunięte, no i droga się zakręca. W sumie jak na to patrzę to nie wiem czy ciągle samochody nie są nieco za duże, ale chciałem gdzieś tam zachować kompromis pomiędzy proporcjami a taką ciasną, klaustrofobiczną górską drogą.

 

droge na koncu ja bym zakrecil za gore. aha i nie rozmywaj tla, tak dalekie obiekty nierozmywaja sie, czym blizej kamery tym bardziej rozmyte.

 

Rozmyte tło to tylko efekt testów z hdrką. Sprawdzałem jak się będą reflecty zmieniać w momencie jak do reflectu w environmencie wrzucę rozmazaną hdrkę. Obecne tło też jest tylko chwilowe. Będę je dopicowywał na samym końcu.

 

Ja kibicuje :) fajnie jak by bokiem szły na zakręcie i nad przepaścią ;)

 

Mówisz o czymś w ten deseń? :)

http://www.hdnewwallpapers.com/wp-content/uploads/2014/09/wallpaper-speed-carbon-wallpapers-car-series-game-cool-wallwuzz-hd-wallpaper-15929.jpg

 

Lubie takie klimaty, grało się w need for speed'a :) te starsze były lepsze od tych nowych. Fajny motyw:)

To będzie animacja tak?? jak tak to w czym robisz renderujesz, a potem w jakimś programie dodajesz różne efekty??

 

Oj grało się grało :) Animacji póki co nie planuję, ale kto wie. Na razie ograniczam się do jednej stilki, a robię w maxie, render w vrayu, postpro standardowo fotoszap.

 

deep1elvinso.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz jak rozsunąłeś te samochody to tak trochę akcja siadła. Po prostu jadą szybko samochody obok siebie. Bezpośredni kontakt dawał większe pole do dramaturgi w obrazku (iskry, jakaś fela w powietrzu, odłamki, szkło). Można by się pokusić o testowy strzał, w którym jest kontakt bezpośredni, ale ten żółty samochodzik nie jest równoległy do czerwonego, przekrzywiony jest nieco, kierowca traci kontrolę nad pojazdem i zanosi się na to, że zaraz zaliczy glebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz jak rozsunąłeś te samochody to tak trochę akcja siadła. Po prostu jadą szybko samochody obok siebie. Bezpośredni kontakt dawał większe pole do dramaturgi w obrazku (iskry, jakaś fela w powietrzu, odłamki, szkło). Można by się pokusić o testowy strzał, w którym jest kontakt bezpośredni, ale ten żółty samochodzik nie jest równoległy do czerwonego, przekrzywiony jest nieco, kierowca traci kontrolę nad pojazdem i zanosi się na to, że zaraz zaliczy glebę.

 

W sumie racja, gdzieś tam po drodze akcja nieco padła, ale tutaj testowy strzał - droga skrócona do zakrętu, auta blisko siebie w lekkim drifcie.

 

dla mnie super to wyglada, bardzo fajnie wyszlo ci otoczenie te gory, jest klimat, teraz pobaw sie z tymi zapalonymi swiatlami zeby nie odstawaly od reszty potestuj rozne rozwiazania. a no i nie zapomnij o kierowcach!!:)

 

Światła biorę w następnej kolejności, co do kierowców myślałem zrobić fotkę w jakimś samochodzie i spróbować spasować w fotoszopie i sprawdzić jak by to wyszło.

 

zgadzam sie z maciekm, bardzo fajnie spasowane tło z 3d :)

 

Dzięki :)

 

30yiwwabcs6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie w fajna strone:)

 

Czysto kompozycyjnie odwrocilbym kolejnosc: zolty blizej, czerwony dalej. Dzieki temu nie zaslania jeden drugiego i chociaz w jednym widzisz bok (dopiero za piatym razem zauwazylem, ze zolty driftuje, bo czerwony to zaslania)

 

Kamere obnizylbym jeszcze troche pewnie i zblizyl sie do zoltego. Jezeli chcialbym widziec droge za nimi to pewnie zrobilbym slope`a w dol zakreconego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery już raczej nie będę zmieniał, próbowałem już kilka ustawień i szczerze mówiąc to ustawienie mi się najbardziej podoba :)

Ze zmianą kolejności też będzie ciężko, bardziej ze względu na to że dodge jest trochę bardziej dopicowany pod względem szczegółów i jest nieco bardziej reprezentatywny jak na pierwszy plan. Ale spróbuję zmienić ich ustawienie, dodge bardziej bokiem itp. coś w deseń jak mówisz i wrzucę testy. Dzięki za opinię.

By the way, dodge też lekko driftuje chociaż wiem że tego nie widać, ale jak się przyjrzeć to widać że ma skręcone koło po stronie kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka testów z różnymi ustawieniami aut. Pierwszy to ten sam co już był umieszczany, wrzucam żeby lepiej się porównywało. Z ostatnim dzieje się coś dziwnego, auta wyglądają jakby były spłaszczone (prawdopodobnie przez odsunięcie kamery i zmianę obiektywu) ale wrzucam mimo wszystko.

 

8mysw7rv81vn.jpg

 

e0n2exky8mlc.jpg

 

0pzcn7nsgmzg.jpg

 

z2nrku8cc14p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni still bardzo zacny (-:

 

Czym to rendzisz?

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki :) robione w maxie, renderowane na vrayu.

 

W tle, za barierką jest nienaturalnych rozmiarów ozdobne ogrodzenie.

 

Tło i tak idzie do zmiany bo te mi średnio pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :) tylko nie zapomnij o kierowcach bo bedzie lipa :) i dodalbym na mustangu na boku ocierke, tak jak by sie zetkneli przy wyprzedzaniu.

 

Hehe, no bez kierowców to by była kicha do kwadratu :) ocierki pododaje, trochę kurzu również, oczywiście żeby zbytnio nie przebajerować.

 

Szykuje się mocna stillka :) obserwowałem temat od początku i nie myślałem że w tak dobrą stronę pójdzie. Czekam na finalny obrazek!

ps. Jak zrobiłeś ten teren przy drodze? Na displacement?

 

Fajnie że zaczyna się podobać :) Tak jak mówisz, teren przy drodze to vray displacement mod - bez żadnych bajerów, zwykła tekstura skały w diffuse i jej wersja czarno biała do dispacementa. Nałożone na nieco powykrzywianą noisem, nieco ręcznie płaszczyznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko!

Mógłbyś się jeszcze pokusić o jakis malunek na masce tego czerwonego autka. Dodało by to charakteru....aż się prosi, taka duża powierzchnia

 

EDIT: w sumie to najbardziej pasuje tam coś w stylu emblematu Punishera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zacnie

 

trochę nie pasuje mi to błoto i iskry

 

błoto bo droga wygląda raczej na nieobłoconą, iskry bo trochę kiczowato wyglądają. jak w szybcy i wściekli :D

 

a ja tu widzę doświadczonych kierowców z mistrzowskimi umiejętnościami

 

wydaje mi się, że mustang jest za bardzo obrócony. fizyka by sugerowała, że przy takim przekręceniu powinien być bliżej barierki

 

tło może trochę za mało ostre i nie wiem czy refleksy na autach nie są zbyt niebieskie

 

jednakże co by nie było to bardzo mi się podoba, dlatego wyszukuje się tylu szczegółów i czepiam się tak mocno:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z DrRambo bloto musi zniknac, auta ciut za niebieski zobacz na nie i na niebo. i miasto w oddali moze ciut mniejsze wtedy bedzie bardziej ostre, albo inne tlo znajdz, bo mam nadzieje ze to nie jest finalna wielkosc :) i jak dla mnie troche za duzo tego dymu za autami, albo za gesty. no i ten malunek na masce to nie glupi pomysl, z mapowaniem nie powinienes miec zadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda. Tło po prostu jest za ostre. Przydałaby się także perspektywa powietrzna.

 

Dzięki za uwagę, wrzuciłem zupełnie inne tło, w sumie teraz jest duuużo lepiej, przynajmniej tło tak bardzo nie odwraca uwagi od tego co się dzieje.

 

Elegancko!

Mógłbyś się jeszcze pokusić o jakis malunek na masce tego czerwonego autka. Dodało by to charakteru....aż się prosi, taka duża powierzchnia

 

EDIT: w sumie to najbardziej pasuje tam coś w stylu emblematu Punishera :D

 

Testowałem różnego rodzaju emblematy i ich główną wadą było to, że jak patrzyło się na obrazek to najbardziej przyciągały uwagę (widać maska faktycznie za dużo miejsca zajmuje :) Więc wybrałem takie które najbardziej się wpasowywały i nie odstawały tak mocno - przynajmniej maska nie zieje pustką :)

 

bardzo zacnie

 

trochę nie pasuje mi to błoto i iskry

 

błoto bo droga wygląda raczej na nieobłoconą, iskry bo trochę kiczowato wyglądają. jak w szybcy i wściekli :D

 

a ja tu widzę doświadczonych kierowców z mistrzowskimi umiejętnościami

 

wydaje mi się, że mustang jest za bardzo obrócony. fizyka by sugerowała, że przy takim przekręceniu powinien być bliżej barierki

 

tło może trochę za mało ostre i nie wiem czy refleksy na autach nie są zbyt niebieskie

 

jednakże co by nie było to bardzo mi się podoba, dlatego wyszukuje się tylu szczegółów i czepiam się tak mocno:D

 

Tak długo jak czepianie jest uzasadnione to jest mile widziane :)

W sumie to trochę taki zamiar miałem żeby nieco tacy szybcy i wściekli wyszli, taki lekko przerysowany obrazek z dymem, kurzem i iskrami. Więc iskry zostają bo w jakiś dziwny pokręcony sposób mi się podobają, błoto jednak żeby nie przynosiło skojarzeń z błotnistą drogą nieco zdesaturowałem i zrobiłem mniej widoczne.

Co do pozycji mustanga - ogólnie można mówić że się odbijają od siebie, że już wychodzą z tego driftu itp. ale w sumie sprowadzam to do tego że taka pozycja mi najbardziej pasuje, robiłem trochę testów ustawień samochodów względem siebie i te mi jakoś najbardziej odpowiada.

A refleksy na autach faktycznie zbyt niebieskie - nieco zdjąłem.

 

zgadzam sie z DrRambo bloto musi zniknac, auta ciut za niebieski zobacz na nie i na niebo. i miasto w oddali moze ciut mniejsze wtedy bedzie bardziej ostre, albo inne tlo znajdz, bo mam nadzieje ze to nie jest finalna wielkosc :) i jak dla mnie troche za duzo tego dymu za autami, albo za gesty. no i ten malunek na masce to nie glupi pomysl, z mapowaniem nie powinienes miec zadnego problemu

 

Hehe, akurat dym to jeden z elementów które mi się najbardziej podobają :) Wiem że asfalotwa droga, ale jakoś dodaje uroku.

 

Dodatkowo jeszcze w jednej z wersji lekko zmieniłem grading, sam nie wiem która wersja kolorsytyczna lepsza.

 

yai9ql25qns9.jpg

 

tlt8ptey58mf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt duzo naszych uwag to kwestia gustu i wizji artystycznej, wiec traktuj je luzno. Ale bloto teraz przerodzilo sie w kurz i super. Dla mnie obrazek numer jeden super, troche cieplejszy przez co jest wiecej kolorow i taki rzywszy sie wydaje. Ja juz nie mam uwag, bardzo ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z miastem jak dla mnie wygląda ciekawiej, dodaje całej scenie uroku. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem było by połączyć te dwa tła aby nadać miastu głębi ( jak wspomniał Sebazx6r, brakowało perspektywy powietrznej) ponieważ pierwotnie wygląda zbyt płasko. Tak to widzimy dwa auta gdzieś na jakiejś drodze w jakiś górach. Poza tym obrazek KOSA

ps. Malowanie na pierwszym obrazu jest dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności