Skocz do zawartości

Zestaw PC: ok 5000 zł


spyman

Rekomendowane odpowiedzi

I apeluje do chłopaków na forum aby zaczęli ci dawać ujemne

 

zwielokrotnione są, bo odpowiadam na kilka od razu, a Twoje apele o dawanie ujemnych punktów za coś takiego to dziecinna żenada, ale rozumiem, jako hejter AMD masz to wpisane w niepisaną umowę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zwielokrotnione są, bo odpowiadam na kilka od razu, .
właśnie teraz udowodniłeś jak masz niski i żenujący poziom od prawej pierwszy guzik pod postem "Multicytat tego posta " Twoja wymówka jest po prostu żałosna.

Co do hejtowania AMD to racz mi to udowodnić. Dwa pała z czytania ze zrozumień jasno napisałem PISZ CO CHCESZ BO MASZ DO TEGO PRAWO I NIKT ZA TO CIE NIE BĘDZIE ŚCIGAŁ, następny dowód na nie czytanie i nie znajomości forum: nie prosiłem o stawianie ci znaczków na NIE tylko o reputacji ujemnej jak uzbierasz odpowiedni poziom dostaniesz bana z automatu. Dwa nie nawołuje do hejtowania ciebie i twoich wypowiedzi tylko zwielokrotnionych postów które tu notorycznie produkujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz wypisywać kolejne bzdury na ten temat radzę dowiedzieć się jak wygląda współczesny dekoder rozkazów x86, co to jest mikrooperacja itd.. Także NIE MA czegoś takiego jak różne partie procesora tj. specjalne dla nowych instrukcji czy rejestrów. Dekoder rozkłada instrukcje na wiele fizycznych rejestrów i nie muszą być takie same jak wcześniej dla takich samych instrukcji...

 

Pisałem oczywiście czysto teoretycznie - moja wiedza o dokładnym przetwarzaniu rozkazów w procesorach zatrzymała się na Pentium 4, miałem to jako jeden z głównych przedmiotów na studiach.

Ale zakładam tu, że diametralnie się to wszystko do dziś nie zmieniło.

Mikrorozkazy, wielopotokowość z przewidywaniem instrukcji i podmienianie całych bloków rejestrów bynajmniej nie są mi obce.

Chodziło mi o to, że być może używając często tych samych danych, procesor nie zamienia bloków rejestrów na inne,

bo byłoby to nieopłacalne, wykorzystuje więc te same zestawy. Używając więc często tych samych, np mnożąc przez taką samą macierz wiele kolejnych bloków danych, odwołuje się do owych rejestrów tak często, że nie wytrzymują tempa ciągłych odczytów z tego samego miejsca.

Natomiast pracując na przypadkowych danych, procesor chętnie wymieni zestaw rejestrów (wymieni by nie opróżniać istniejącego, jest to wolniejsze), albo wpisze do nowego dane już wcześniej w pobocznym potoku (np w dodatkowym wątku przewidującym udane skoki) i po prostu "da spokój" poprzedniemu zestawowi. W ten sposób nie będzie czytał z tego samego miejsca, co chwilowo ochłodzi tę partię krzemu lub po prostu wydłuży czas dostępu do danych, opóźniając też spadki impulsów, które gdy są za krótkie powodują zawieszenie procesora.

To oczywiście tak jak pisałem teoria, coś jednak jest na rzeczy - pewnym jest, że praktyczne operacje i być może powtarzalne dane wykańczają procesor bardziej niż stress test.

 

Bzdura do kwadratu, właśnie stress testy są tak preparowane żeby maksymalnie obciążyć CPU, bo uwzględniają szczególne cechy fizycznej arch. CPU... mocno "ścinając" zasoby fizyczne, a nie typowe programy, choćby nawet tak ciężkie jak typowy silnik renderujący.

 

Zwierzchy może powodować tak wiele rzeczy. Trudno wyrokować co jest w tym przypadku i tylko ktoś kto nie pojęcia o czym gada może sobie takie wyroki ferować.

 

 

3-4 dni stress testów procesora 5820K @4.5 i pamięci - wszystko w porządku, mimo temperatury około 96-98C.

5-7 godzinny rendering, temperatury 96-98C - lecz zwiecha za każdym razem, wcześniej czy później.

Jak wyjaśnisz ten fenomen, sensei?

Skoro stress test potwierdził stabilność procesora i pamięci, to pewnie winny jest monitor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem oczywiście czysto teoretycznie - moja wiedza o dokładnym przetwarzaniu rozkazów w procesorach zatrzymała się na Pentium 4, miałem to jako jeden z głównych przedmiotów na studiach.

 

oj, to bardzo kiepsko świadczy o tej uczelni, bo nadal nie wiesz o czym piszesz.

 

Jak wyjaśnisz ten fenomen, sensei?

 

Twoich osobliwych fenomenów dt. Maya na kartach AMD też nie potrafię wyjaśnić, a co dopiero tak złożone równie osobliwe fenomeny o tylu zmiennych, co już napisałem post wcześniej :). Nie potrafię uzyskać w silnikach renderujących nawet równie wysokich temperatur i poborów energii co w stress testach, ale być może używane przeze mnie silniki renderujące nie są tak wyjątkowe. PS. np: średnio od 5% do 10% mam niższe temperatury na silnikach renderujących niż w stress teście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camel dostał odlotu z tym rozkładaniem algorytmów silnika renderującego na przepływ sygnałów wew. CPU ...=:), i jeszcze powołuje się na uczelnie z jakiegoś wypierdkowa górnego w Polsce, kraju gdzie nie ma już żadnego nawet śladowego przemysłu półprzewodnikowego, bo to jak przemysł kosmiczny na Ukrainie, tam też mają takie teorie... :)

 

Niektórzy nawet nie dostrzegają przez ten cały hejt AMD, że gdyby takiego crapa jak GTX970 wypuściło AMD to dopiero by było, ale NVIDIA można sprzedawać buble i jeszcze rączki idą w górę - w oparach absurdu jak u Apple :). Cuda panie, CU da. Prawda jest taka, że NVIDIA nie ma żadnej propozycji pomiędzy GTX950 i GTX980, bo ma tak mało elastyczną architekturę, a GTX970 to zapchaj dziura nadająca się do reklamacji, bo klient został wprowadzony celowo w błąd.

 

Będziemy się teraz licytować na memy, żenada.

 

20a.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camel dostał odlotu z tym rozkładaniem algorytmów silnika renderującego na przepływ sygnałów wew. CPU ...=:), i jeszcze powołuje się na uczelnie z jakiegoś wypierdkowa górnego w Polsce, kraju gdzie nie ma już żadnego nawet śladowego przemysłu półprzewodnikowego, bo to jak przemysł kosmiczny na Ukrainie, tam też mają takie teorie... :)
Nie wiedziałem ze skończyłeś MIT bo po nieumiejętności łączenia postów to raczej matura przed tobą albo do poprawki

 

Niektórzy nawet nie dostrzegają przez ten cały hejt AMD, że gdyby takiego crapa jak GTX970 wypuściło AMD to dopiero by było, ale NVIDIA można sprzedawać buble i jeszcze rączki idą w górę - w oparach absurdu jak u Apple :). Cuda panie, CU da. Prawda jest taka, że NVIDIA nie ma żadnej propozycji pomiędzy GTX950 i GTX980, bo ma tak mało elastyczną architekturę, a GTX970 to zapchaj dziura nadająca się do reklamacji, bo klient został wprowadzony celowo w błąd.
Tak tej wypowiedzi w twoim mniemaniu nie da się uznać zapewne za HEJT GTX 970

 

Bo masz AMD xD i Sterowniki są tak do bani że program nie jest w stanie wykorzystać ta moc xD

Maciek proszę cie nie baw się z głupkiem w piaskownicy na przerzucanie hejtem :) Nie psuj obrazu na który ostatnio pracujesz :)

 

 

A teraz ze podobno jak to twierdzi pewien osobnik hejtuje AMD taki mały test wykonany dzisiaj całkowicie na platformie AMD FX 8350 bez OC na fabrycznych ustawieniach może nam Materalia potem wytłumaczy kilka fenomenów związanych z jego wypowiedziami na tema obciążania procesora :) w testach a renderingu. Tylko prosimy nam wytłumaczyć jak "jeden rębajło drugiemu rębajle " językiem nie opierającym się na pseudonaukowym bełkocie bo przecież jesteśmy ciemną masa po wsiowskich uczelniach

Test OCCT:

m0s3pk7.jpg

 

Rendering VRay:

Z2JTxBx.jpg

Ma tendencje do niewielkich skoków taktowania procesora zależnie co renderuje ale zasadniczo utrzymywał się na poziomie 4113-14

Rendering Corona:

YTOyJQt.jpg

Corona od razu wymusiła na procesorze wejście w tryb turbo i równo go w nim trzymał

Przez zwykła ciekawość sprawdziłem jeszcze w C4D na standardowym jej silniku jest takie samo zachowanie procesora jak przy maxie z coroną tez natychmiastowe wejście w tryb turbo

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nie będę wyzywał Cię od głupków, choć kultury to nie masz za grosz - post wcześniej... Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz to już zauważyłem, ale proste logiczne wnioski to też są Himalaje dla Ciebie. Po primo. Testów stresowych używa się do badania stabilności i głównie OC, kiedy krzywa poboru energii (bo to nie jest liniowe), zaczyna się bardziej „wyginać”, wtedy jest mocny efekt.... Po secudno. Sam dowiodłeś, że Corona nie obciąża bardziej CPU niż stress testy, bo miałeś większe Turbo w Corona. Turbo dostajesz mocniejsze przy mniejszym obciążeniu CPU – maks. Turbo standardowo w zasadzie tylko przy obciążeniu 1rdzenia SMT/1modułuCMT.

 

Nie powinieneś obserwować Turbo tylko pobór energii w tym przypadku, bo to najmocniej wpływa na Turbo, potem temperatura (energia w CPU zamienia się przede wszystkim w ciepło)... Jeżeli nie masz miernika to możesz sobie to sprawdzić mniej więcej w AIDA64 – ikonka monitora w toolbarze). Gdybyś wrzucił procesor na duże OC to w takim stress teście różnice są bardziej drastyczne.

 

Odnośnie testów to LinX (maksymalne zużycie pamięć, to ważne), IntelBurnTest (choć toto samo), HyperPi (największy rozmiar 32m x liczba rdzeni) i w OCCT test Linpack (OCCT głównie dobry do APU...)

 

PS. hehe może nie MIT, bo to za drogie :), ale lat temu wiele miałem praktyki w MCST...

 

bartolomeo:

dlaczego 970 to krap?

 

zerknij 2 strony wcześniej, post #48, a cena jak za zuoto he:) PS. jedyna osoba ma nawet inne zdanie hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tez wyraźnie było napisane ze pomimo udanego stress testu następowała zwiecha PC przy renderingu. Czyli jakby nie patrzeć nikogo na tym forum raczej nie interesuje jak z CPU zrobić grzejnik. Masz swój własny pokoj w pracy? Nie wiem w piwnicy czy w lochu? W openspacie ludzie raczej by z tobą nie wytrzymali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On znowu próbuje kota ogonem odwracać jakoś nie osunąłem okienka z temperaturami procka właśnie po to aby pokazać pełne zmiany jak widać vray szedł na temperaturze jak occt i z wyższym taktowaniem wszystkich rdzeni, ta sam sytuacja w przypadku corony tez wszystkie rdzenie mocniej obciążane. U mnie AIDA jest przepraszam o kant dupy potłuc jeśli chodzi o wskazania poboru prądu sprawdzone na 4 innych kompach i porównane z miernikiem. Tak wiem zaraz napisze ze takich cudów nie ma bo u niego działa jak marzenie :) Jak już nie miał co napisać to wyliczył man który stress test do czego jest najlepszy :) A porównywanie MIT - Massachusetts Institute of Technology do praktyk na MCST........ :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla rozluźnienia może, bo tak czytam z rana i czytam. Żebym nie było ,że nie jestem samokrytyczny, mnie też to tyczy :). Nikt chyba nikgo do swoich racji nie przekona.

Tak więc cytując klasyka.

“ Moi drodzy, po co kłótnie,

po co wasze swary głupie.

Wnet i tak zginiemy w zupie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vray szedł na temperaturze jak occt i z wyższym taktowaniem wszystkich rdzeni

 

Nie rozumiesz tego ???, że właśnie dlatego szedł na wyższym taktowaniu Turbo, że CPU był mniej obciążony w renderingu niż stres test, w strestest CPU żeby zachować rygor TDP obniżył sobie taktowanie, poniał? - zrób testy bez Turbo w OC. Nic nie poradzę, że masz problem z myśleniem logicznym :). Temperatury są mniej miarodajne, dopiero przy mocnym OC widać różnice.

 

U mnie AIDA jest przepraszam o kant dupy potłuc jeśli chodzi o wskazania poboru prądu sprawdzone na 4 innych kompach i porównane z miernikiem

 

miernikiem mierzysz cały PC (CPU,RAM,MB,GPU,HDD itd.), natomiast tutaj dostajesz informacje bezpośrednio z bloku zasilania CPU.

 

A porównywanie MIT - Massachusetts Institute of Technology do praktyk na MCST

 

Nie wiem co Cię tak śmieszy ?. Osiągnięcia MCST są wcale nie mniejsze od MIT w zakresie rozwoju CPU. Gdybyś miał oczywiście jakiekolwiek blade pojęcie.

 

sebazx6r:

Tylko tez wyraźnie było napisane ze pomimo udanego stress testu następowała zwiecha PC przy renderingu.

 

nic takiego nie napisał, pisał to ca mel, choć ca mel ma bardzo dziwne niepowtarzalne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem tematu w ktorym by sie odzywal materalia i nie bylo gownoburzy na kilka stron

 

Ślepy jesteś, są dwie strony tematu, a nie jedna tej jak to ująłeś "guwnoburzy". Najlepiej jakby materalia nie odzywał się to wtedy byłaby zgoda, jedynie słuszna prawomyślność i TINA :). Panowie wyjadaliby sobie z dziubków, kroczyli po tych samych udeptanych ścieżkach, a każdy krok w bok jest piętnowany niczym obraza stwórcy, bo jakże to się godzi np: karta AMD dla grafika, albo napisz coś złego o "cudownej" GTX970 !?, to bluźnierstwo, na stos hehe:). Widzę tu nawet kapłanów wielkiej świętej techno inkwizycji o takich samych walorach co niegdysiejsi poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest Troll. Nie wie jak mierzyłem czy czym odczytywałem pobór mocy procka ale będzie robił wykład i próbował wmawiać ze prawidłowy odczyt jest spod AIDA64 która raczy na procku pod occt wykazać pobór mocy na poziomie góra 42W, na procesorze który w trakcie stresu ciągnie spokojnie powyżej 100 Watt (zaraz się dowiem ze mam walnięta sekcje zasilania w 4 komputerach :) ) U niego jeśli coś nie wystąpiło to jest niemożliwe ze wystąpi u innych to nam się wydaje ze mamy dziwne przypadki no tak bo zaczęliśmy dopiero wczoraj zabawę ze sprzętem i prace z 3d, a nie kilkanaście lat temu :) Pomijam już to ze co post to przeczenie postom wcześniejszym zalanie pseudo bełkotem technicznym. Czy ktoś widział z was jakąś prace tego pana na tym forum bo jak na razie to nigdzie nic :) Tak tak AMD ( które ja hejtuje pomimo ze posiadam i fe be GTX 970 i cuda dla których jest softowe wsparcie czego nie idzie znaleźć w przypadku AMD )

Nawracać ani przekonywać nie zamierzam go Sebastianie, bo tonie wykonalne. Ale jest jeden plus udało się aby przestał tworzyć podwójne posty :) Kończę z nim dyskusje bo to donikąd nie prowadzi autor i tak już sobie zamawia kompa :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie jak mierzyłem czy czym odczytywałem pobór mocy procka

 

Temat nie dt. metodologii pomiaru rzeczywistego poboru energii. Zresztą polecałem miernik!, miernik też potwierdzi to o czym napisałem, a pomiar programowy w zastępstwie, dla uchwycenia samej różnicy. Jak należy odczytywać pomiary programowe nie będę pisał, bo jest to ponad intelektualnie możliwości kogoś kto nie dostrzegasz nawet tak prostej logicznej zależności o jakiej w/w...

 

Chwytasz się czego możesz jak małpa brzytwy, żeby nie przyznać się jakiego babola strzeliłeś tj. dlaczego na renderingu procesor wskoczył na wyższe Turbo niż w stressie teście i nie był to właśnie objaw lepszego wykorzystania CPU!. Oczywiście powinieneś robić test w OC, a nie na standardowych ustawieniach, też pewnie nie pojmujesz dlaczego.

 

GTX 970 i cuda dla których jest softowe wsparcie

 

szkoda, że to CUDA takie przereklamowane i faktycznie mało przydatne. Wsparcie mają także tańsze i zazwyczaj w cenie do jakości lepsze karty AMD (szczególnie w porównaniu do tego crapa kastrata GTX970 którego tutaj wciskacie ludziom jak zuoto za 1500). Wsparcie tj. OpenGL (w sumie to najważniejsze), DX, OpenCL dla GPGPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać jeszcze małą informację bo może komuś się przyda.

Na obecnym etapie wymieniłem tylko w moim starym komputerze, w którym posiadam mi.in.:

 

Intel Core i7 [email protected] GHz

RAM 16GB

grafika NVIDIA GeForce GTX 560

płyta ASUS P7P55D - E LX

 

samą kartę grafiki na ASUS GF GTX 970 strix (ta z dwoma wiatraczkami) i powiem że pierwsze moje spostrzeżenie jest takie że jest to bardzo cicha karta. Przyznaję jednak że jeszcze nie zdążyłem dać jej mocno w kość więc potów z siebie nie wyciskała.

Po drugie z czego się bardzo cieszę praca na viewportach poszła o kilka poziomów wyżej :)

Jest o wiele szybciej i już mi się tak nie przycina jak na mojej starej GTX 560.

 

Docelowo będę składał nowego kompa na podzespołach o których pisałem wcześniej.

Ale praca już w chwili obecnej jest wg mnie zadowalająca. Wraca mi spokój psychiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Poszukuje stacjonarki o podobnych parametrach i podobnej cenie, wiec pozwole sie podpiac pod temat. Tez niestety jestem laikiem w tym temacie. Co sadzicie o tych skladanych przez x-kom kompach typu http://www.x-kom.pl/p/262401-desktop-x-kom-tesla-gs-500-i7-6700k-gtx970-16gb-240gb1tb.html#specification ?

Widze ze ma slawnego GTX970 :D , procka wspomnianego przez skalpela3d 6700k, ramu 16GB (zawsze mozna do 32 dolozyc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiłbym się do dwóch komponentów tego składaka chłodzenia procesora seria 6 produkuje więcej ciepła niż jej poprzednicy TPD na poziomie koło 91W dlatego jak będziesz go obciążał w pracy lub próbował jakiegoś OC lepiej zastosować mocniejsze chłodzenie. Drugi element to zasilacz Corsair maja taka nie miła dla ucha przypadłość po pewnym okresie użytkowania piszczą w nich cewki. Ale tak po prawdzie to by nie szedł w procesor na podstawce LGA 1151 znając intele może jeszcze wypuści na niej z jeden procesor i7 czterordzeniowy i będzie to koniec tej platformy, natomiast już wiadomo ze procesory z serii 6 sześcio i ośmiordzeniowe mają nadal pracować na podstawce lga 2011v3 także jeśli teraz postawisz sprzęt na i7 5820k będziesz go mógł w przyszłości spokojnie zmodernizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zarówno Pan skalpel3D oraz Pan materalia jakiś czas temu bardzo pomogli mi przy doborze sprzętu, który sobie chwalę po dziś dzień i każde podejście do mojego nowego komputera jest dla mnie wręcz ceremonią zadowolenia i satysfakcji więc tym bardziej jest mi przykro, że Panowie się lekko posprzeczali :(

Kieruję prośbę do obu Panów aby wkraczając w Nowy Rok 2016 pojednali się i zapomnieli o wszystkim.

Wszystkiego dobrego życzę i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! Nastały tłuste czasy, udało się odłożyć trochę grosza, czas złożyć nowy komputer! Kwota w jakiej chciałem się zamknąć to 5500 zł [bez monitora, klawiatury i myszki]. Piszę do was z prośbą o "obadanie" listy podzespołów z których złożę swój komputer. Ponieważ ja nie mam pojęcia o tym pojęcia, zgłosiłem się o pomoc do znajomego. Teraz dla upewnienia się, że to wszystko zagra zgłaszam się do was. Nie żebym wątpił w umiejętności i wiedzę kumpla, ale lepiej dmuchać na zimne ;)

 

"Chce komputer do grafiki 3d [3ds max studio], oraz animacji." - Tyle mu powiedziałem. Oto co przygotował:

 

Procesor IntelCore i7-6700K 4,0 GHz 8MB cache s. 1151 Box

P. Głowna Asrock Z170 EXTREME 6+ s.1151

DDR G.Skill RipjawsV DDR4 4x8GB 3000MHz CL15 rev2

XMP2 Red F4-3000C15Q-32GVRB

Chłodzenie procesora SilentiumPC Grandis XE1236

 

To są najważniejsze podzespoły [dysków nie wypisywałem].

Jako laik zapytam w prosty sposób: Panie! Będzie to działać? Nada się?

 

Proszę o szybką odpowiedź forumowicze. Jutro idę złożyć zamówienie do sklepu.

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5820K bo jest ze swoimi sześcioma rdzeniami szybszy niż 6700K w liczeniu animacji.

Odnośnie płyty - wybrałbym sprawdzone rozwiązanie Asus X99 Deluxe.

To serce komputera i dobrze jest, jeśli akurat płyta jest z górnej półki, stworzona z dobrych komponentów,

a nie raczej niszowej, taniej filii.

Asus ma dobry support, nie zaskoczą Cię kłopoty kompatybilności sprzętu, bo robi też inne elemrety (karty graficzne).

W przypadku ewentualnych problemów znajdziesz dużo wypowiedzi użytkowników, bo jest to popularny sprzęt.

Dodają też miłe rozwiązania typu podkręcane połowy procesora na innych mnożnikach niż reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie całkiem nieźle, ale w tej cenie złożyłbym 6 rdzeni 5820K i nie kombinowałbym z płytami firm typu Asrock.

Asrock to była ?jest? podfirmą Asusa i już dawno temu skończył z produkcja tandety. Swego czasu oferował lepsze produkty niż Asus (jeśli Asus nie podniósł jakości i nie obniżył cen to imo jest tak nadal). Sam stałem się "wyznawcą" Asrocka po wielu problemach z Asusem.

Wiem że temat podzespołów to bardzo subiektywna działka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem się "wyznawcą" Asrocka po wielu problemach z Asusem.

 

Czyli jak rozumiem, po problemach z płytą głównej firmy (Asus) postanowiłeś kupić płytę filii tej samej firmy,

lecz z niższej półki jakościowej / cenowej i okazała się lepsza niż ta wyższa półka.

W sumie zastanawiające, ale bałbym się sprawdzać tę zasadę budując komputer do pracy.

 

Asrock kojarzy mi się z tanimi komputerami, rozwiązaniami oem, ale być może coś się w tej kwestii zmieniło.

 

Asusa polecę z uwagi na support, serwis - miałem na przestrzeni kilka płyt tej firmy, nie było nigdy problemów z ewentualną gwarancją, przedłużaniem napraw w nieskończoność, mnożenia problemów, wymyślania 28 dni roboczych na naprawę (jak np w przypadku Gigabyte).

Płyta za każdym razem przychodziła nowa.

 

Jedyne co mi się mało w tej firmie podoba, to szybkie wypuszczanie czasem niedopracowanych nowości.

Tak było np. wejściem X99 i podstawki pod Haswell-E, ok półtora roku temu.

Firma na szybko wypuściła płyty pod nowy procesor i okazało się, że sekcja zasilania potrafiła się palić przy zbyt dużym OC.

Tak było w moim przypadku, ale muszę przyznać, że w ciągu 2 dni dostałem nową płytę, dostarczoną przez kuriera pod drzwi.

 

Oczywiście problemy te rozwiązali sobie już ponad rok temu, ale na pewno trzeba uważać na ich pionierskie projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhh do wiary skłoniły mnie komenty na in4 i ogólnie w necie. Asus swego czasu sprzedawał średnie produkty z ceną niewspółmiernie wysoką jak na oferowaną jakość i jechał jedynie na starej renomie. Asrock ma często tańsze i lepsze produkty, zadziwiające w sytuacji że to firma zależna. Nie zawsze drożej znaczy lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup komputera który głownie będzie mi służył do obsługi 3ds Maxa, V-raya, Photoshopa i w wolnych chwilach na odstresowanie by sobie w jakąś gre "pyknąć"

Pomagał mi znajomy ponieważ przyznam szczerze znam się na tym słabiutko. Cena jaka mnie interesuje to 1000 funtów, co przy aktualnym kursie daje około 5600zł.

 

mjoly6wchym4.jpg

 

W niedalekiej przyszłości planuje dokupic SSD 256gb.

 

Do tego na razie nie drogi monitorek:

 

http://www.novatech.co.uk/products/monitors/25inchmonitors/25um57-p.html

 

Co myślicie o takim zestawie? Znajomy siedzi w temacie lecz nie ma styczności z grafiką. Można złożyć coś lepszego do tej kwoty?

Są tutaj elementy które w ogóle się nie nadają?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw na dłużnej ci posłuży, dwa opcja rozwoju podstawka lga2011v3 już jest zapowiedź intela ze się będzie nadawała pod procesory 6 generacji i7 extrem będzie trzeba tylko bios zaktualizować

5Lx6W9y.jpg

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrocka proponowanego przez kolegę nie bierz z pamięciami od kingstona seria hyperix jest niekompatybilna z płytą przed aktualizacja biosa

To silentium będzie mocno na styk z obudową 15,8cm a max co ma obudowa która chcesz nabyć to 16 cm na chłodzenie natomiast obudowa proponowana przez kolegę jest jeszcze ciaśniejsze bo dokładnie ma 15,8 https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2014/06/spc-brutus-m25-opcje-PL.jpg, oszczędzanie skrajne na obudowie jest imo totalna głupota szczególnie w przypadku procesora który swoja klasę pokazuje po podkręceniu a co za tym idzie dobrze aby się znajdował w dobrze wentylowanej obudowie z tanich http://proline.pl/?p=ZAL+Z1+U3 16,8cm miejsca na chłodzenie albo z droższych http://proline.pl/?p=SPC+GLADIUS+X60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:CT500MX200SSD1;1:BQT+L8+600W;1:CORE+I7-5820K;1:PLYMIS2010014;1:GV-N950WF2OC-2GD;1:HX421C14FBK2%2F16;1:EMX+ECA3253-WB;1:SPC138. Po waszych propozycjach modyfikacji wybrałem takie podzespoły. Obudowa z maksymalną wysokością chłodzenia 17cm i do tego ten SIlentium co wysyłałem wcześniej oraz zmiana 750 na GTX 950. Taki secik będziesz już w tej cenie sensowny ? Czy dalej da się to podkręcać ni wychodząc poza cenę jaka jest teraz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności