Skocz do zawartości

Prace Piotr Jamroz


Rekomendowane odpowiedzi

No dzięki ludzie 😄 

13 godzin temu, SebastianSz napisał:

Noice! 

Co to za szkicownik, tak się spytam?:)

A to ciekawa historia jest 😄 W oleje i gwasze wpadłem z zerową wiedzą (co można, czego nie można). Nie chcąc za wiele wydać ani poświęcić miejsca na płótna i inne drewna wziąłem se zwyczajny, tani szkicownik z empika (dość mały), papier zagruntowałem białą ścienną farbą a oleje zaprawiłem jako medium rzepakowym (nie polecane chociaż aż tak źle nie działało 😄)
Także jeżeli chodzi o szkicownik + farby okazało sie że papier nie musi być jakiś specjalistyczny do takich szkiców/ćwiczeń. Chociaż to podejście to całkowita amatorszczyzna xD

Po tym doświadczeniu poszedłem do malarskiego i wziąłem większy, ten aktualny szkicownik, talens art creation 21x30 cm, ten co poniżej. Gramatura 140g raczej średnio sugerowałaby zastosowanie farb olejnych, pani sprzedająca mówiła że markery będą przebijać (widziała jak wcześniej markery oglądałem).
Po nałożeniu kilku warstw gessa (już nie ściennej farby) niska gramatura przestaje być problemem, można sobie nawet fajną teksturke uzyskać, tylko najlepiej przygotować sobie papier na zapas, żeby po zagruntowaniu troche poleżał i sie naprostował

image.png.032f14a009aaaf44b48c45f67be35349.png
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Piotr Jamroz said:

papier zagruntowałem białą ścienną farbą a oleje zaprawiłem jako medium rzepakowym (nie polecane chociaż aż tak źle nie działało 😄)

xD

Myślałem, że jakiś specjalny szkicownik 😞 Też kiedyś eksperymentowałem z zagruntowanym zwykłym szkicownikiem (ale o większej gramaturze) i działało zaskakująco dobrze do takich wprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności