Jump to content

Recommended Posts

Dzięki DPFantasy :) Sęk w tym że cisne za mało. Niestety w moich oczach raczej stoję w miejscu a czasami nawet się cofam :/ Moim głownym problemem jest to, że mimo dobrego pomysłu (a przynajmniej według mnie dobrego) nie potrafie jeszcze stworzyć interesującej pracy i zazwyczaj wszystko kończy się na kamieniach i drzewach bez głębszego sensu. Macie na to jakąś rade?

Edited by Piotr Jamroz

Hej (: masz rację, że brakuje trochę tym pracom 'kopnięcia', ale kwestią zatrzymania w rozwoju martwi się chyba każdy w tej branży, więc chill (;

Wydaje mi się, że jesteś zbyt zapobiegawczy, ostrożny. Szczególnie widzę to po twoich postaciach i mechach ze szkicownika (post #43 z wyjątkiem robali). Nie bój się zaszaleć, poszukać odpowiedniej linii bez używania gumki, obserwuj. Poprzeglądaj szkice Leo DaVinci - są pełne prób, przeróbek, widać poszukiwanie właściwej formy i naukę przez obserwację.

Ogólnie chyba powinieneś wrócić do ołówka, a jeszcze lepiej węgla i na formacie minimum A3 posiedzieć nad konkretnymi materiałami, kształtami z natury, bo (szczególnie po krajobrazach) widać braki w wewnętrznym archiwum. Za pomocą brushy w photoshopie sporo można zatuszować i sama dobrze o tym wiem (; grunt żeby używać tego świadomie. Jeśli tradycyjne medium bardzo cię odpycha, to możesz również ćwiczyć w programie, skały w poście #74 są bardzo dobrym studium imo. Ogranicz tylko paletę pędzli.

Pisałeś, że masz dobre pomysły. Zanim zaczniesz pracę zastanów się, dlaczego zainteresował cię taki, a nie inny motyw? Masz jakąś wizję w głowie - co 'przyciąga wzrok'? co zajmuje twój umysł? Trzymaj się tego, co cię grzeje (: jeśli praca ma służyć nauce, dobrze jest też obrać sobie jakiś konkretny problem, w twoim przypadku chyba najlepiej byłoby popracować nad kontrastem, bo chociaż używasz całego spektrum szarości, to prace są niewyraźne.

W przypadku krajobrazów, przyjrzyj się Gierymskiemu i Friedrichowi, wgl może rosyjski realizm. Chiaroscuro u Caravaggia. Może Cezanne i Gauguin, jeśli chodzi o kontrast kolorystyczny. Pewnie ten ostatni nie przypadnie ci do gustu, ale warto zerknąć jak rozwiązywał niektóre kwestie (:

Jest już na czym oko zatrzymać (: fajnie, że zwróciłeś uwagę na kontrast, a w szkicu drzew szukałeś tekstury podłoża i pnia. Wciąż mało widać szukania formy i materiałów, ale jeszcze wejdzie ci to w nawyk. Jest git, ciśnij dalej!

speed z bani-jakieś 1.5 godziny :D Ciągle szukam jakiegoś zestawu pędzli który mi podpasuje.

jik27xQ.jpg

Edited by Piotr Jamroz

Fajna ta ostatnia praca. czuć atmosferę unoszącą się w powietrzu. Ta ukośna kompozycja dobrze oddaje napięcie(jak by coś zaraz miało wyskoczyć z tego lasu)

Dzięki Graft :) W ogólnym zamyśle miało się tam dziać mniej więcej tak jak napisałeś (jakaś akcja), niestety ponownie nawaliłem i zdecydowałem zostawić już tą prace w spokoju żeby zająć się kolejną

Jak na Twój wiek super. Rozwijaj swoje umiejętności i ciesz się rysowaniem i szkicowaniem. Niech czas poświęcony na rozwój nie pójdzie w przyszłości na marne. Ucz się i poszerzaj horyzonty.

Hej, te ostatni concept nawet ciekawy- do poprawy rozróżnienie materiałów bo teraz wszystko wygląda jak skóra jednego koloru. No i aż się prosi żeby zrobić kilka wersji jeśli to concept:D Enviro ciężo powiedzieć bo same speedy. Proponuję żebyś wykończył jedną prackę w oparciu o referencje i wtedy będzie można coś ocenić. Pozdrawiam!