Zawartość dodana przez SWRSC
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
no to macie Świerszcza od ucha do ucha :)
-
Scena 3D: tym razem exterior
sory ze odkopuje. Finalnie staneło na takiej formie:
-
Cieniowanie metodą Cook-Torrance
model cook Torrance musisz sobie sciagnac do maxa, poszukaj na stronach z pluginami.
-
Który procesor?
procz dobrego proca potrzeba sporo ramu
-
Render Engines Challenge v1
ktoś już robi jakieś testy? ja wlasnie renderuje test cieni, chyba pociagne scenke do konca. Oczywiscie MentalRay :) EDIT: render bez materiałów, FG only, 3x mr_areaOmni MR Bede szedł w kierunku fotki 4.jpg rendering testowy - FG bez photonów (zauważyłem, ze biale sciany uzyskamy tylko z fleshem, na poczatku chcialem oswietlac wyłącznie FG, no ale aby zrobic takie scianki niezbędne będą raczej photony, tak mi się wydaje) w kazdym oknie mr_areaOmni z identycznymi parametrami (zmienilem mlt. do 0,8 intensywnosc cieni do 0,8, area na 75cm - sphere. zwieksze jeszcze bo sa za ostre)
-
Scena 3D: pokoik
za duze radiusy w FG - teraz masz praktycznie zero shadingu
-
Fotografia: Miss World 2006
ja nie wiem kto je wybieral....
-
Wątek urodzinowy: 100 LAT ...
Quadysz Shogun 3D Beatou ViRuS18 hcpiter3d JunioR Wszystkiego najlepszego :)
-
Scena 3D: wieczorna wizka salonu
bardzo ladnie, ale na 1 renderze chyba masz troszke za wysoko ta kamere. no i cos nie tak jest z AA. Ale ogolnie bardzo pozytywny efekt, typowow "na sprzedaz" :)
-
zaleznosc pomiedzy multiply, energy i decay
no da rade, jak znajde troszke wolnego czasu do wrzuce tutaj cos
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
thanks, ale podziękowania równiez należą sie dla: MaGuu | Max1989 | Cwieq | nielot007
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
no Twiti ma racje, ostateczna wersja do folio:
-
[szukam] osoby która wyexportuje model
Pilnie poszukuję osoby, która wyexportuje mi model .3ds, który podeślę do formatu Arcona (.aco) i ArchiCADa (.pla) zero roboty, chodzi mi o sam export bo nie mam możliwośc tego zrobić. Sprawa bardzo pilna Dziękuję
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
ee z-brush, ale to u mnie są bardziej wyblakłe kolory :) mgła za szyba to nie mgla oczywiscie - zrob fotke na okna a zobaczysz ze Tweety ma bardziej poprawny rezultat. U mnie widoczke niestety musi byc wyrazisty ze wzgledu na wymogi klienta.
-
zaleznosc pomiedzy multiply, energy i decay
nie ma takiego diagramu, ustawiaj na oko. Dla interiorów shading FG w okolicach max/min 0,1/0,02 sampling 100-200 da Ci wyrąbane efekty oraz wyrąbany czas rendera. W detalach nie idz powyzej max/min 2/0,2
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
buzi :* Twoja ladniejsza
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
mrkrzysiek - WTF? ty masz jakies rentgeny w oczach? kontakt jest, ale nie widac go, jest za meblami.
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
to znaczy że klient nie chciał szpargalow oraz kwadratowe meble Komuś :* Oczywiście maksymalny w sensie tego wystroju wnętrza
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
wszystkim wielkie thx za uwagi :) siwy - ja iwem, ze uwielbiasz pelne wnetrza z ogromna iloscia szpargalow, podziwiam Ci zawsze za Twoje wizki, ale ja niestety w tej wizce nie mialem mozliwosci "zagracenia" - klient Z-Brush - co do ustawień światła: vRay Sun + SKy, physical camera. w sunie praktycznie nic nie zmienialem, dostraolem tylko kamere. Jeśli chodzi o siolniki GI: QMC + LC, samplowanie qmc na 32, lC na 800 co do modelu sofy to pytania kieruj do MaGuu :* no i wreszcie Tweety - niestetu znowu vRyj, ja się cały czas czaję na wizke z Mentala ale praca na razie nie pozwala - o obietnicy caly czas pamiętam, nie pękaj zrobie w mentalu cos w koncu :) czysto i sterylnie bez przepaleń - i tu znowu, wymogi klienta. Wnętrze ma oddawać maksymalny minimalizm. A jak są zbyt białe ściany to też nie lubie - zawsze w PS dodaje delikatnie cieplych tonow. Co do kontrastu to masz racje, jeśli przyjdzie mi przymus ponownej zabawy z ta wizką to masz na bank wprowadzone Twoje uwagi. No chyba że chcesz pokazać "Twoją wersję", nie mam oczywiście nic przeciwko.
-
Scena 3D: Warszawianka Salon
Witam, Przedstawiam wizualizację salonu pensjonatu "Warszawianka" (exteriory byly wczesniej). Modele sofy, mebli, stoliczka z lampka wymodelował nasz kochany MaGuu :* [klaps] Pozdrawiam, SWRSC
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
u mnie malzenstwo za 3 lata - tak planujemy. Jest jedna przeszkoda na naszej drodze - MaGuu ostatnio do mnie zarywa o_0
-
Efekt Konwekcji Powietrza
hmmm, albo PS albo na sile kombinowac wymodelowaniem tych "oparów" nadanie im przezroczystego materialu z bardzio niskim IORem, cos powyzej 1.0, ale raczej mnie niz 1.1. Tak imo
-
Grafika 4D: Czwarty wymiar
skrzyzuj wskazujący z fakowcem, nie za mocno. Teraz z zamknietymi oczami bardzo delikatniem powoli opuszkami skrzyzowanych palcow trzyj nos w lewo i prawo. Gdzies mialem uzasadnienie tego zjawiska, nie wiem czy dobrze pamietam: cos tam jak sie skrzyzuje cokolwiek w naszym ciele (zmini lewo na prawo) to polkule mozgu troszke "glupieja" i latwiej jest im "uwierzyc" w cos czego nie ma. Drugi eksperyment z robieniem mózgow w ch..... : kartka papieru przezd sobo, długopis w prawą reke - pisz coś zataczajac lewą noga okręgi w prawo. Naprawde ciezki wyczyn napisać cos wyraźnie. Trzecie najlepsze, znane jeszcze z czasow podstawowki: potrezbne dwie osoby, jedna wykłąda otwartą dłoń, druga osoba "jezdzi palcami po wewnętrznej częsci dłoni, ale NIE DOTYKAJĄC jej - poprostu lata palcami jakby chciala delikatnie posmyrać dłoń. I tak przez jakies 3-4 minuty - ważne jest żeby osoba z dłonią cały czas na to patrzyła. po upływie wspomnianego czasu osoba "smyrająca palcami" zaczyna tak jakby "wyciągać nitki" z tej dłoni, oczywiście nie dotykając jej - efekt/złudzenie: osoba trzymajaca dłoń poczuje na serio, że coś jest wyciągane delikatnie z dłoni (nitki), poczuje delikatne prądy :)
-
Grafika 4D: Czwarty wymiar
Piter, mamy dokładnie te same poglądy :) Tweety - odnośnie histori z ogniem: to coś w stylu NLP, dodatkowo ludzki mozg mozna samemu oszukać - skrzyzuj dwa palce ze soba i pocieraj nimi nos - mózg odczyta t tak, jakbyś miał dwa nochale :) dzięki hipnozie można człowiekowi - a raczej jego mozgowi wmówic coś co tak naprawde nie istnieje.
-
Z drugiej strony ekranu - 2006
Maguu i tak woli facetów :D