Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. miodzio :), dalbym jednak wieksza przezroczystosc na odbicie w podłodze
  2. muehhehe Illy :D
  3. 100 latów bambatów
  4. SWRSC odpowiedział Marcin → na temat → Rendering / Lighting / Shading
    po co 4/16 skoro to bialy render? wystarczy 1/16. w sumie juz uzyskujesz ciekawe efekty
  5. przetestuj sobie na bardziej skomplikowanej scenie to zobaczysz roznice :)
  6. Tomek Kosiorek, t0m3k, Lucas, Drakula, Kronos - sto lat Panowie :)
  7. SWRSC odpowiedział TrojkaT → na temat → Hardware
    a wprocesach nie masz przypadkiem ktora aplikacja ciagnie najwiecej procka?
  8. nie ten dział :/ do sie nadaje do WIPa niestety
  9. skoro lego to gdzie napis na klockach?
  10. Knysha, wyszlo :) w koncu nie bede mial takiego burdelu w szafkach :D
  11. pytaj Bonifatza :) aktualnie pracuje jako Pan modelarz dla angoli
  12. sciągnałem pierwszą, ja bym nie schodził poniżej 3k
  13. SWRSC odpowiedział pioootras → na temat → V-Ray
    po co displace dawac na takie elementy? bumpem uzyskasz nmiemalże identyczny efek i zaoszczędzisz sporo pamięci. W PS jednym pociagnieciem pendzla postrzepisz krawędzie
  14. SWRSC odpowiedział newkind → na temat → V-Ray
    pierwsze co mi na myśl przyszło to delikatne rozmycie mapy HDRI (opcja blur i blur offset), efektem jest mniej promieni. Reszte zostawiam pro-vrayowcą
  15. JasDa, Kostek, Polik, sartarius, fikołek, egon14 - 100 lat :)
  16. 100 latów babalatów
  17. bardzo ladna pracka, nie pasują mi tylko grzanki :) jakies takie sztuczne, za mało wybojów na powierzchni mają. Ogromny plus za pomysł
  18. SWRSC odpowiedział tweety → na temat → Galeria 3D (Finished Works 3D)
    hmmm nie ma roznicy? a BSP? jednym z najłatwiejszych sposobów nastawienia BSP jest uruchamienie okienka informacji postępu renderingu mentala (gdzies w opcjach maxa) - przy przygotowaniu sceny do renderingu na samym początku odpalania wyskoczą informacje o nastawach BSP - tych jakie masz oraz wyliczona średnia drzewa BSP. Ta średnią traktujesz jako nowe ustawienia. Warto nastawiać BSP bo można ZNACZNIE zmneijszyc czas renderingu, przykład: kiedys renderowalem animke, z defaultowymi nastawami BSP mialem czas srednio 6 minut na klatke, po nastawach wg wyżej wymienionego sposobu, czas ten zmalał do średnio 3 min 30 sec aha, i jeszcze odbicia - max reflect/refract na 3 i sum na 6 (zakładka render oraz FG o ile nie masz szkła w oknach) do tego dochodzi jeszcze fallof w FG (opcja STOP) mozesz ją troszke ograniczyc (bo zero oznacza nieskończone śledzenie). Z tą opcją troszke trzeba się namęczyc - jedno ustawienie >>> test shadingu i tak w kółko aż uzyskasz odpowiedni efekt w dobrym czasie.
  19. przejarales troszke przy oknie tiłti :)
  20. SWRSC odpowiedział Leru → na temat → Wolne dyskusje
    jasne, tak się tłumacz... :D
  21. o dziękuje, dziękuję :) nieloot007, tych bidetow to chyba sobie życzysz :D
  22. z ust mi to... :) Mowie, jesli chcesz oszczędzać na FG to wyrenderuj sobie Ambient Occlusion pass (zajmie Ci to kilka minut) i sklej jako multiply w Photoshopie (dostosuj przezroczystosc i kontrast) Tutorial do AO znajdziesz tutaj: http://zivcg.com/occtutorial.html wage po lewej :p
  23. Po pierwsze jak odpale diagnostyke zagęszczenia photonów to dając więcej photonów GI miejsca np niebieskie wcale nie zmieniają koloru na zielony,pomaranczowy itd >>> To znaczy, że na scene nie trafiąją photony. Rozwiązanie: zmien pozycje świateł, Po drugie nie wiem czemu radiusy FG maja byc male bo dzieki temu uzyskuje ziarno nawet jak wystrzele duza ilosc photonkow >>> kiedy dajesz male radiusy FG, photony nie wpływają na ziarno. W starszych mentalach trzeba dać po prostu więcej sampli FG dla zniwelowania ziarna. Jeśli chcesz dawać duże radiusy FG, mało sampli to owszem czemu nie. Shading GI poprawiz wtedy za pomocą Ambient occlusion
  24. SWRSC odpowiedział Greenman → na temat → mental Ray
    http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=31457 zapraszam :) Szym zapewne powstał od FG. Zwiększ sample do 700 i zobacz jak wyjdzie (mental 3.3 ma to do siebie, że potrzebuje więcej sampli niż nowsze) No i wyłącz preview jak wspomnial przedmowca. Zmniejsz samples UV w area light do max 8-9, Twoje wartości są troszke kosiczne.
  25. SWRSC odpowiedział polon → na temat → mental Ray
    zapraszam :) http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=28412

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.