Skocz do zawartości

SWRSC

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SWRSC

  1. mi się render podoba, nie jest realistyczny ale to nie jest minusem bo efekt wyszedł taki "plastyczny" :)
  2. SWRSC odpowiedział mr.funky → na temat → 3ds max
    hmmm, NaVaR moze zainstaluj SP2 do windy oraz wszystkie SP do maxa, w wersji 8 było chyba 3 SP.
  3. a wez zmien sobie sterownik wyswietlania viewportow (change graphic mode)
  4. a mnie się bardzo podoba :)
  5. ja bym nie doswietlal tylo wywalil szum, czysciejszy render. Podoba mi sie, dobre na tapetke :)
  6. shading dobry, ale nawet Mental zrobiłby to szybciej :p
  7. właściwie taki efekt chciałem uzyskac: To odnośnie Linear workflow, chyba zrobie tutka przedstaiwającego różniece między zwykłym renderem a Linear workflow i ogólnej zasadzie działania na jakiejs bardziej rozbudowanej scenie.
  8. Mental, juz blisko, ale to jeszcze nie to:
  9. testuje pewien "myk" w maxie przy renderowaniu, niestety ten render to niewypał, ale niedlugo osiągne to co chiałem, możliwe że będzie tutek.
  10. SWRSC odpowiedział pecet → na temat → mental Ray
    http://forums.cgsociety.org/showpost.php?p=3631429&postcount=3278 To chyba to, sprawdź
  11. SWRSC odpowiedział RA → na temat → V-Ray
    ja mialem takie cos, jak ustawilem, zeby buckety renderowaly sie w poziomie a nie tak jak domyslnie metodą hilbert. NIe rozgryzlem vraya, ale w Mentalu ma znaczenie jaką metodą wyliczane są nowe buckety do renderowania.
  12. SWRSC odpowiedział pecet → na temat → mental Ray
    w Mentalach pod maxa poniżej wersji 3.5 mozna sciagnąć sobie shaderki odpowiedzialne za zblurowane refleksy (szukaj na cgtalku cos o shaderze "carpaint" wraz z niem zainstalują sie te od blurowania) są bardzo szybkie. Standardowo są dostępne w Mentalu 3.5 (3ds)
  13. tiłti, nie podoba mi się AO na materiale scian - przeciez w rogach nigdy nie ma takich zaciemnien
  14. nielot o maly wlos nie wyladowalem we Wrocku na sylw. wiec na pewno bysmy sie spikneli :) no ale niestety jade calkowicie w drua strone - nad morze
  15. SWRSC odpowiedział patry → na temat → mental Ray
    heh, za dużo tego Twojego "chyba" Inicjatywa fajna, looknij jeszcze sobie na to: http://www.lamrug.org/resources/doc/paint.html Cały shaderek wyjaśniony bez "chybań" :)
  16. SWRSC odpowiedział toma → na temat → mental Ray
    tan materiał, na którym jest najwięcej plam (ten zielonkawy) jest wadliwy. Wymien go, zrób od nowa. Jakis element w całym shaderku powoduje po prostu konflikt, często jest to mapa raytrace
  17. SWRSC odpowiedział lolipop → na temat → Architektura
    ostatni render ma tylko zbyt pusty horyzont. Ale ogol;nie bardzo ładnie wyszło :)
  18. troszkie kiepskie materiały, ale nie o to tutaj chodzi :) wywal dom, bo rzeczywiście nie pasuje. Ogolne wrażenie pozytywne
  19. dla mnie wyczes :)
  20. ja bym dal listwe jakas przy podlodze :)
  21. a mi też nie :)
  22. SWRSC odpowiedział dinopd → na temat → Animacje
    jesli to co ma wyświetlać sie na ekranie masz w klatkach to naprostrzy sposób na taki materiał: robisz sobei tam jaki chcesz shader, a w difuse wstawiasz plik .ifl (wygenerujesz go poprzez RAM player maxa - wczytując aniamcje do niego tworzy automatycznie plik .ifl w folderze gdzie są klatki)
  23. własniue w tym tkwi sęk radiusów - ustawiasz je tak żeby było dobrze i szybko. A skoro przy konkretnej scenie u Ciebie duże radiusy dobrze się sprawdzają to znaczy że jest wszystko ok :)
  24. SWRSC odpowiedział Korbol → na temat → mental Ray
    decay ustaw na 2.0 radius photonow zwiększ (to prawdopodobnie sprawiało problemy, zbyt mały rozmiar photonów) - najlepiej ustaw w maxie unit setup, takz zeby mozna było ustawiać w centymetrach. Wtedy trzaśniej sobie radius nawet na 50cm. Final gathering sample zmniejsz do 800 oraz min radius do 0.5. Jesli będzie ziarno, zwiększ stopniowo co 150 sample.
  25. na tej zarowce widać małą rózniece, bo masz zaokraglone powierzchnie. Moze zrob inaczej - wstaw podłągę, tak zeby zarowka lezala na niej, oraz dostał kilka małych maxowych czajniczków na podłoge i wtedy wyrenderuj. Zobaczysz różnice na pewno. Ziarnistość możemy zmniejszyć zwiększając ilość sampli. Looknij jeszcze na zegarek za małym samplingiem i dużym - patrz na cien pod wskazówką

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.