Zawartość dodana przez SWRSC
-
Wiz: Apteka
masz to jako prezent :P dla mnie świetna robota, dzięki :)
-
Caustics Contest - Znowu Ruszamy!
zasię ograniczasz w ustawieniach suna, jakoś "photon emit radius" czy jakos tak
-
[ wiz ] kuchnia
dzięki za komenty wszystkim :) t0m3k - oświetlenie to sun&sky + vRay lighty w suficie, ale one mało dają do illuminacji w pomieszczeniu. Dodatkowo renderowałem na LWF.
-
wiz: ja też łazienka
jedni lubią szum inni nie. O gustach się nie dyskutuje :)
-
obiekt 3d: głośnik
no dokłądnie, kanciato troszke :/
-
Obiekt3d : silnik V2
coś mi nie pasuje render. Na qmce lepiej by to wyglądało, podbiłbys shading.
-
Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?
-wizke mebelka na podstawie samego szkic (czyli dochodzi modelowanie) zalezy jak szczegółowy mebelek. Projektu dokłądnego nie ma, tylko szkic więc można się nastawiac na kupe poprawek. Ja poniżej 400zł bym nie schodził od mebelka. -wizke mebla na gotowym modelu z Cada ktory mi dostarcza Tutaj w sumie to tylko nałożenie materiałych, ewentualnie małe poprawki modelu i hit render. Myślę, że poniżej 200zł nie warto. -interior z mebelkami No tutaj to już większe stawki, jeżeli to ma być stała współpraca, to tak poniżej nie schodź 600zł - wiem, że mało, ale klienta który chce zlecić więcej wiz... za większą stawkę raczej nie utrzymasz, chyba że jest kasiasty, co musisz też wyczuć. Czesto wycena leci "pod klienta" a nie "pod projekt" o ile nawiązało się jakiś z nim kontakt. Jeżeli wyczujesz, że klient jest w stanie zapłącić więcej, ceny podnoś o nawet 50% :) Pozdrawiam, SWRSC
-
[ wiz ] kuchnia
Hello! Przedstawiam jeszcze kuchnie :) znowu vRay. Miejscami troszke szumi, ale nie mam czasu tego poprawić. Agólnie szum zamierzony, tylko wlaśnie miejscami się nie posłuchał :P Pozdrawiam, SWRSC
-
wiz: ja też łazienka
"To nie wina rendera tylko usera" hehe, nie mam na niego siły. vRaya szybciej mi się ustawia do wnętrz. Mentala zostawie tylko do reklamowych renderingów, bo w tym przypadku znowu mi się tego szybciej ustawia :D
-
wiz: ja też łazienka
Mental mnie zdenerwował i dostał kopniaka.... nie bede na nim robił wiz, skurczybyk jeden... ziarno zamierzone :)
-
[mental ray] ciemne oswietlenie
hmmm, zalezy jaką masz skale ustawioną. Ale 130 000 to troszke dużo, ale jeżeli efekt jest zadowalający to miej gdzieś liczby :)
-
wiz: ja też łazienka
Coś się tych łazienek narobiło na forum. Przedstawiam swoją, komercyjna, ale mojego projektu, możecie jechać :p vRay Pozdrawiam, SWRSC
-
jak rozjaśnić cienie pod okapem
miłej lekturki: http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/index.htm
-
Wątek urodzinowy: 100 LAT ...
Wszystkiego najlepszego xeav :)
-
Caustics Contest - Znowu Ruszamy!
ogranicz zasięg rozsyłania photonow przez sky, powinno byc szybciej
-
Z drugiej strony ekranu - 2007
nielot, a ja do Ciebie na ten Twoj zepsuty telefonik dzwonilem i dzwonilem :D
-
wielkość obrazka a czas renderu
w mniejszej rozdziałce z reguły potrzeba większego samplowania. Na mentalu np. bardziej opłacalne czasem jest rendeorwanie w wiekszej rozdziałce
-
Wątek urodzinowy: 100 LAT ...
Georgas - źą naj naj
-
problem z caustyką?
ano, tego jeszcze nie spotkałem :)
-
problem z caustyką?
przyczyny mogą być różne - najczęściej jakaś mapa w materiale, możliwe że bump. Bug cżesty w MR 3.3, powstaje z FG. Ja miałem kiedyś materiał z mapą raytrace i to ona powodowała problem, kumpel miał bumpa na materiale i też on powodował problem. Szperaj w materiałach.
-
Z drugiej strony ekranu - 2007
SSn4k3 to czemu nic nie mowiles :D:D:D
-
Z drugiej strony ekranu - 2007
Z-Brush, gdyby bylo w sobote to bym był :) Tweety, cholibcia, nie mialem z Tobą kontaktu zadnego, a liczylem że spotkam kogoś na rynku :D ale spoko, następnym razem lepiej zaplanuje ten wyjazd, mozliwe, ze bede jeszcze za miesiac, takze nic straconego. Uciekałem przed swoim cieniem Bylo dokładnie tak: Najpierw próbowałem zarobić na budke telefoniczną: Bo kilku godzinach, ktoś obdarował mnie monetami, więc udałem się do budki. Musiałem się skradać, żeby nikt mnie nie zauważył. Liczyłem, że wykręce dobry numer do Ciebie, no ale nie trafiłem... Ale tak jak powiedziałem, nic straconego I JESZCZE TU SIE ZJAWIE !!!
-
[mental ray] ciemne oswietlenie
multiplier służy do rozjaśnienia w sensie direct, Tobie bardziej jest potrezbne indirect - czyli lepiej zwiększać energy, dla poprawniejszego efektu. Samplowanie photonów służy do blurowania ich - im wiecej sampli tym wiecej photonów może znaleźć się w jednym miejscu - ustaw ok 5000 i powinno być dobrze.
-
Z drugiej strony ekranu - 2007
jeden ma czarny pasek na oczach a drugi nie. Ha! odwiedziłem Wrocław :D
-
[mental ray] ciemne oswietlenie
to że w viewporcie masz jasno to nic nie znaczy, to jest nie wazne. Doświetlić pokoik możesz poprzez zwiększenie wartości energy dla photonów.