Zawartość dodana przez SWRSC
-
Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?
ja kiedyś sprzedalem kilka prac właśnie w taki spsoób. Przekazałem sceny, rendery. Umowa to licencja - przekazanie autorskich praw majątkowych do wizualizacji. Akurat w moim przypadku gościu chciał sprzedawać te wizki (coś w stylu archinteriors)
-
LWF [linear workflow-discussion]
display bitmap input/output gamma 2.2 po ojemu najbardziej zblizone do fotki. No ale na komercho to już bym oddawał display bitmap input/output gamma 2.2 + jasność + kontrast :)
-
UPS - pytanie
małe sprostowanie: mój ups był źle podłączony (nie był na początklu obiegu). Teraz spokojnie podtrzymuje kompa nawet podczas renderingu :)
-
Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2
Dla mnie kosmos
-
Scena 3D: Domki
świetnie wyszły wnętrza, ale brakuje mi troszke ostrości na renderze - a może to i dobrze? Uwielbiam wizki z takim oświetleniem, ogolnie na plus :)
-
Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2
- Praca na odległość, jak pokazac postęp... ?
możesz też umieścić ze dwa poziome czarne paski z dziarskimi napisami "wszelkie prawa zastrzezone" :p to dosyć skutecznie zabezpiecza, bo ktoś musiałby się namęczyć, żeby to wymazać- Co to za praca ?
a niebezpieczna to pewnie dlatego, ze będzie sie włamywać na systemy microsoftu, 4 dni (całe 24/h) w tygodniu- Co to za praca ?
- Wątek urodzinowy: 100 LAT ...
wszystskiego najlepszego :)- Dziwna plamka :/
Posprawdzaj bump-mapy w materiałach - wyłącz kolejno i sprawdzaj- LWF [linear workflow-discussion]
dałeś czadu, masz reputa za to :)- Glosne chlodzenie na procu.
kompa nie uruchamiaj to będzie cicho- Scena 3D: Himeji Castle
jakoś nie podchodzi mi ten dof. no i faktycznie, dach mógłby się wyróżniać, no ale rozumiem, że taka referka była.- Z drugiej strony ekranu - 2007
kask jest inny niz w awatarze...- Obiekt 3D: pocisk AK-47
lol, pojechaliscie :D Razi91 - troszke dystansu by sie przydalo, masz dział rendery testowe, tam mozesz umieszczac takie "..." ,sorry- Glosne chlodzenie na procu.
przeczyść radiator z kurzu - ten kurz potrafi niezle hałasować w połączeniu z wiatrakiem. Ale i tak najlepsza opcja to zainwestowanie w ciche i wydajne chlodzenie, np pasywne.- Wątek urodzinowy: 100 LAT ...
sto lat ziomal :p- Scena3D: Ścieżka w górach.
bombastik fantastik- Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?
edit. a sry, pomyłka, Tobie chodzilo o interior :) za taką wizke brałbym pomad 1800 na bank- Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?
no ja tez zaczynałem od małych stawek, ale to trwało bardzo krótko. Lepiej obrać taktyke b.wysokich stawek. Mniej klientów, ale za to mniej "srania"- Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?
jak ja osttanio dostałem gotową scene gdzie musiałem tylko zrobić oświetlenie i delikatnie pozmieniać materiały (dodac do nich troszke realności, fresnell te sprawy, tak zeby byly "po mojemu" to brałem 400zł od ujęcia (interior) + 300zł koszt ekstra. Exterior załatwiłem w 650 - też gotowca dostawałem- fiksacje mentala
hmmm. Nie wiem czy zapisywałeś GI i kaustyke do pliku. Bo jeżeli tak, to możliwe że po przeliczeniu photonów GI i później doliczeniu photonów kaustycznych (które są dopisywane do tej samej mapy/pliku co photony GI) i następnym wyłączniu Kaustyki - mapowanie photonów kaustycznych zostało w pliku. Najlepiej zapisać nowa mapkę do innej nazwy pliku.- Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.
- Zastanawiasz się nad kupnem komputera. . .
jak już myśleć o sprzęcie przyszłościowo to radze nazbierać troszke forsy i kupić coś pożądnego :) Np. plyta dwuprocesorowa, kupujecie jakies xeony. Za rok wymieniacie same proce na szybsze i znowu macie super maszyne. A takie C2D to wydatek imo nie opłacalny, taki na krotka mete - Praca na odległość, jak pokazac postęp... ?
Powiadomienie o plikach cookie
Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.