Skocz do zawartości

Mortom

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mortom

  1. Mortom odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    @kengi aaa to mnie uspokoiłeś. Bo trochę głupio mi było pytać co sie stało, że strona działa jak bym wrócił z ładowaniem stron www do czasów z modemów 56kbps. Choć to moje cielęce lata, do tej przędności ładowania nie tęsknię :)
  2. Mortom odpowiedział kengi → na temat → Work in progress (WIP)
    to mi przypomniało pewną znana piosenkę 😁 https://www.youtube.com/watch?v=mxkHG08weUk P.S. Co to sie porobiło że forum nie przerabia linków na wstawki filmów YT? co, gdzie teraz trzeba naklikać?
  3. @Destroyer WOW dużo smaczności w tym updacie!
  4. Mortom odpowiedział Winoo1 → na temat → Galeria
    Ojojjo... pan Baggins ma mocną konkurencję Teraz 😁 Cudeńko pracka!
  5. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Dziękuję Wam wszystkim :) Znacie ten uczuć kiedy po tułaczce po świece wpadacie do swojego kochanego kwadratu i z lubością witacie się ze swoim łóżeczkiem? No to właśnie tak się czuję...
  6. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Pochodnia zrobiona z Samolotu LVG CV - 2 miejscowy Niemiecki patrolowy bombowiec. Krótkie wideo do wykorzystywane do promocji książki https://youtu.be/taTvkhn0hXE Parę ujęć SPADa i LVG Niestety więcej nie mogę pokazać ze względu na NDA. Może do 2030 będzie co pokazywać. Choć pewnie tamte rendery i tak pewnie nie będą mogły być publiczne ☹️ Pozdr! P.S. Jak zmienić miniaturkę wątku? Nie widzę nigdzie opcji.
  7. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Kolejny to SPAD XII Francuskiego Asa George-a Maddon-a. Chłopisko wyraznie nie lubiło Niemców bo do końca wojny uszyskał 41 potwierdzonych zestrzeleń i 64 domniemanych - tak więc równiacha 😁🫡👍 Okładka ze SPADem do książki Pana Jonathana Wgstaffa😊 Bardzo miły pan z Anglii 😊 Tyłówka Rekonstrukcja Kabiny pilota SPADa XII - do dzisiaj nie ma szczegółowej dokumentacji fotograficznej jak i technicznej SPADa XII więc to domysły podparte niewyraźnymi fabrycznymi zdjęciami i fachową wiedzą pana Jonathana 🫡
  8. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Teraz Kalendarz na 2026 dla Krakowskiego Muzeum :) - Osobiście umieściłbym raczej ten pierwszy ale wybrano opcję nr 2. No ale to do klienta nalezy ostatnie słowo :) 1 2 3
  9. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    5) Chwiejnica Szybowcowa z lat 30tych XX wieku. Kiedyś tak właśnie adepci szybownictwa stawiali pierwsze kroczki ku przestworzom :) Grafika miała mieć koło 7m ale chyba skończyła na czym nieco mniejszym.
  10. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    3) Moje Oczko w Głowie - A raczej Pawie oczko - PZL 104 Wilga 35a - w szykownym malowaniu "Pawiego Oczka" ❤️ Grafika na jakieś 8m wzdłuż 🫠 4) Pierwsze zgłoski w Historii polskiego Lotnictwa. To od nazwy tego wynalazku mamy słowo "Lotnia" 😀 Autorem konstrukcji Był wynalazca Czesław Tański - Wynalazek z pocżatku 1895 raku!
  11. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    Troche zapomniałem o was mordeczki :) Jakoś ostatnio raz w górę raz w dół.... tradycja :) Mały Update: Najpierw Graficzki na ściany muzeum Lotnictwa :) 1) Zliny Grupy ŻELAZNY - teraz chyba Grupa ORLEN - walnęli to na ścianę 4m długości :D - Chcieli w jakości 200DPI! Nie będe mówił ile zajmuje plik wynikowy 😁 Podobno wyszło OK - ale jeszcze nie widziałem w prawdziwości 😅 2) EM-11 ORKA - kolejna na ścianę. Wysokość koło 2m. Orka to eksperymenta pana Margańskiego - piszę eksperyment bo nie została wdrożona w produkcje seryjną. Z relacji pilota wiem że samolot miał zbyt mało miejsca aby tam wygodnie siedzieć ☹️ O długim rozbiegu do startu nie wspomnę. Jeden z tych rybich samolotó i skończył w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.
  12. @michalo Mi APhoto lubi zawiesić kompa jak pracuje jednocześnie w Blenderze i APhoto. Tylko twardy restet działa. Po za tym pare razy Photo wywalił się do pulpitu ale tylko z plikami które miały spore wielkości w GB. Pyzatym używanie live filtrów potrafi nieźle przymulić okno programu. No ale to raczej problem po stronie użytkownika który sra efektami jak Polak po wizycie w egipskiej knajpce :P Corel właśnie jest na Humble Bundle do 10 listopada chyba. Ale tylko Draww plus IA vektor (to akurat może być przydatne) i generatyne AI działające na twoim kompie.
  13. Nie wiem czy to to sarkazm, czy po prostu sobie żartujesz. Bo odpowiedź jest prosta: Bo jesteśmy ludźmi a ludzie narzekajo! Nie spotkałem zdrowego psychicznie (w ogólności) człowieka który by tego nie robił... Ci którzy tego nie robią to psychopaci którzy tylko czekają aby przywiązać cię gdzieś w mrocznej piwnicy lub szopie i ponarzekać sobie z nożem w ręku 🫠😁 @Destroyer @Nezumi czy podczas instalacji i "aktywacji licencji" była jakaś "prośba" o łączenia konta affinity i canva... bo jeśli tak to ja dziękuje. Z tego co pamiętam chłopcy od Zbrusha mieli taki świetny plan na udupienie starej licencji Zbrusha którą sie przestało posiadać wraz z podpisaniem cyrografu :) Co a IAjaja to ja używam i jeśli płaca mi niepopłaca bo klient dusi każdy grosz lub nie mam czasu to ja też sie nie patyczkuję. W tłach używam czasem Topaz redifine creative - na szczęście jeszcze mam tą wersje lokalną bez chmurek i innych duperulek wieć mogę zrobić milion permutacji i nikt mi doopy truć nie będzie :) @Destroyer Specjalnie dla cię wygenerowałem w Topazie ulepszony obrazek! Udzielam licencji na jednorazowy wydruk, kopiowanie do folderu "dzieła mistrzów z internetów" a nawet na ustawienie sobie go na tapetę pulpitu na okres 1 miesiąca. Za resztę trzeba dopłacić :P Nie dziękuj, wiem że ci sie spodobają!
  14. Śmierdzi mi to wszystko zdechłą rybą 🐟. No cóż, dopóki nie zajadą mi wersji V2 to tego nowego nie tykam nawet 5 metrowym kijem :) Jak by zrobili open surce-a to padłbym na kolana i wołał: A wiec świat ostatecznie może być jeszcze piękniejszy! Ale mam wrażenie że to mydlenie oczu w tym stylu: 😅
  15. @Kalberos Kołkownica - to to co mnie zachwyca! :)
  16. Mortom odpowiedział RJab → na temat → Work in progress (WIP)
    OK przekonałeś! Od dzisiaj nie jeżdżę pociągiem! 😅 Adwokat z pozwem za wykorzystanie i publikowanie mojego wizerunku jutro się z tobą skontaktuje! 😁
  17. Mortom odpowiedział michalo → na temat → Galeria
    @michalo Dopóki były to modele w formie nagrobków LUB zmasakrowanych przez broń pancerną zwłok to popieram i przybijam piąteczkę. Inna forma zasługuje tylko na wpis do akt osobowych z czerwoną pieczątką CBŚ! i obserwacji przez służby anty wywiadowcze! ;) A tak serio.... A Nie! To było serio! ;) 😁❤️
  18. Nie wiem czy to dobre miejsce... ale pamiętacie jeszcze o Painkillerze 2025? Bo ja już dawno zapomniałem jak zobaczyłem Doomowaty trailer Painkillera. Ale w cichości troszkę jeszcze się łudziłem, że to być może taki specjalny PR aby przyciągnąć większą widownię a w środeczku będzie jak było w dawności. ALE NIE :( Patrzę na to i już wiem, że raczej nie kupie. Koncepcja biegania z botami które hehe-szkują sobie po drodze, totalnie mnie odstręcza o tego painkillero-watego tworu. A szkoda, graficznie jest OK. Choć nie widzę tam tych mrocznych nut jak w pierwszej części. A jak patrzę na rozwałkę to też więdną ręce... mała chordka demonów radośnie biegnąca w naszym kierunku i w sumie tyle. Znaczy w pierwszej części było podobnie ALE przynajmniej robiło się to samemu bez idiotycznych pomagierów i hordy były masywne jak na tamte czasy. No i kobinować trzeż bardziej trzeba było aby nie polec po 10 wystrzałach z shotguna. Chciało by się rzec, że to "DoomKiller" ale nie w tym pozytywnym znaczeniu ;P Troszkę smuteczek :( Może na przecenie kupię ale to tak maks za 60 zł :) Aha... bez Mecha to już nie ten soundtrack a jakaś abominacja muzyczna!
  19. Mortom odpowiedział michalo → na temat → Galeria
    Dałbym Mega... ALE to model Niemieckiego okupanta.... więc maks co mogę wystawić to serduszko 😅
  20. Kibieta, negliż.... matka z bombelkiem... przesuwam w prawo! ;)
  21. No i H..... Canva zaczyna udupisko :( AffinityCreative Freedom Is Coming - AffinityCreative Freedom Is Coming. October 30A tak się cieszyłem że Affinity to mały promyczek w tej korporacyjnej D..e jaka nas otacza. Oby to był zwiastun wersji 3 a nie Subskrypcji lub innego AIego G..a. Choć po Canvie to raczej nie spodziewam się pozytywów. No cóż przeżyłem migracje z MAXa na Blendera, z Adoba na Affinity, to przeżyje kolejna migrację.... walić gnoi w garniturkach! Aktualnie wszystkie produkty Affinity zostały wycofane ze sprzedaży oraz wszelakie wzmianki o poprzednich wersjach programów wykasowane z wszystkich stron (źle to wygląda). Aktualizacje chyba jeszcze działają... bo 2 dni temu chyba jeszcze pobierałem najnowszego Affinity Photo.
  22. Artystycznie Spuperaśnie Piękne! Klękam do miecza i łykam... ;) ALE ponarzekam sobie trochę na Unreala :) Cały ten przepiękny majestat psuje mi TAA z wszędobylskim blurem. Fakt, że to (wg. panów ze sceny) pokazówka z PS5.... i pewnie rozdzielczość bazowa nie wyszła wyżej niż 720p - bo po blurze mam takie wrażenie. Ale to, że to tak pięknie wygląda na konsoli to już WOW! Mam TYLKO NADZIEJE ŻE CDPR POMYŚLAŁO O SWOICH BIEDNYCH RODAKACH co nie mają na PieCykach kart za 10 tyś zł i będzie to działało jako tako na czymś nie do końca topowym :) Nadal ubolewam nad porzuceniem RED engine-na :( No koniec kącika narzekacza tetryka ;) W końcu czekam na jakąś GRE! Mam nadzieję, że pisarsko będzie taki sam poziom jak poziom artystyczny bo o to się najbardziej teraz boję :)
  23. Zawsze myślałem, że Kung Fury to długi, fajny i KOSZTOWNY dowcip o latach 80... i nic po za tym. A tu mowa o filmie? Nie wiem nie znam się ale mam wrażenie, że 90 minutowy film z tak absurdalnym scenariuszem byłby ryzykowny. No chyba, że poziom absurdu jest nieco stonowany w odniesieniu do pierwszej "części filmu". No ale w VODzie pewnie bym doglądnął do kebab-a z herbatką :)
  24. Zajebistości! 🫣
  25. Mortom odpowiedział Mortom → na temat → Work in progress (WIP)
    No chyba nie będę już więcej przy tym majstrował :) Powiedzmy że to "ostateczna" wersja :D Może mi ktoś wyjaśnić jak zmieniać teraz miniaturki wątku? Bo nie pokazuje mi się żadna opcja w widoku wątków - tam gdzie zwykle bywała.

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.