Skocz do zawartości

Mortom

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mortom

  1. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć sens pytania GPT o jakąś wiedze? Po co ludzie w ogóle to robią? Coraz częściej widzę w intrnetach takie zachowania i się dziwie.... Toż to generator skleja jakieś informacje w kupę, do tego nieaktualną nic niewartą kupę.
  2. Mortom odpowiedział Maksym_j → na temat → Work in progress (WIP)
    ja tam się nie znam ale sądzę że ten etap wygląda najlepiej Chyba niepotrzebnie dodałeś potem tak mocno tekstury. Wywaliłbym tez dymek z tej miski bo jakoś dziwnie się rozpływa. Ten mniejszy wygląda ciekawiej. Na tych "panelach" za czaszką w tym cylindrycznym układzie bardzo IMO prosi się o jakiś rodzaj "run" czy napisów... Trochę też bez kontekstu czy ta bryła unosi sie w powietrzu... czy stoi na półce? Poco ta miska ? A przedewszystkim co to i do czego ma to służyć? Myślę że wymyślenie dlaczego coś istnieje determinuje wygląd przedmiotu/maszyny... tutaj mamy fajny sarkofag ze świecącą czaszką jako łapka nocna + generator szlamu ;) Ale ogólnie jest spoko :)
  3. Znam tylko jedną osobę która pracowała w VFX dla większego studia w USA na miejscu. Wytrzymała tam ok. 4 lata (o ile dobrze pamiętam) i po tym czasie zrezygnowała z tego zajęcia. Brak poszanowania pracownika, dramatyczne godziny pracy, kosmiczne terminy które wymyślają klienci na dostarczenie gotowych scen.... Nic dziwnego, że w tej branży może być dramat skoro tak się tam traktuje ludzi. No ale to opowieść jednej osoby i jej konkretnego przypadku. Może tez teraz jest inaczej bo akcja działa się parę lat temu. Być może AI jest JAKIMŚ wyjściem dla właścicieli tych firm i nieludzkich terminów jakie narzucają większe studia filmowe. ALE nowe technologie generują inne problemy które trzeba będzie się uczyć rozwiązywać w trakcie projektów... No zobaczymy czy to dobry kierunek. Choć jak patrzę na rynek filmowy to nie widzę jak na razie ratunku. Wszystko miałkie i pisarsko dramatycznie infantylne. Efekty bywają albo bardzo dobre albo takie że chłop ze średniej półki kompem dał by rade to ogarnąć... ale to właśnie się rozbija o idiotyczne terminy jakie dostają te studia na produkcje. Jeśli nie będzie fajnych historii do opowiadania to i najlepsze efekty nie pomogą. Dobrym przykładem jest Avatar 2... mistrzostwo świata efektów specjalnych CGI i nowych technologii... tylko nic za tym więcej nie stało. Historia tak słaba i odtwórcza, że ledwo już ją pamiętam - sam sie dziwie takiego sukcesu finansowego.... Ogólnie coraz mniej filmów oglądam (tych nowych) bo po prostu nie warto, wolę już puścić kolejny raz klasyka z tym czymś niż miałko poprowadzony nowy film o niczym albo posłuchać sobie audiobooka gdzie mój własny umysł generuje wszystkie VFXy ;)
  4. Z całej tej gadaniny wyłuskałem tylko to, że kiepsko opłacane studia w Indiach i Chinach MOŻE stracą klienta.... reszta to bajdurzenie jak to AI przyśpiesza i wszyscy będą używać tego do produkcji filmów/VFX-ów. Już widzę jak przychodzi reżyser i mówi chłopom... wiecie fajnie to wygląda ale ta 3 noga i 6 palec u nogi tego faceta w tłumie to taki średni pomysł... weźcie to usuńcie, macie 10 min i migusiem proszę w końcu używamy AI :D Ja tam nie weim... Sora miała podobno rozwalić system, no i nadal czekam na ten atomowy wybuch... A gadanie, że z AI może lepiej sie "współpracuje" niż z jakimś tam reżyserem to chyba chłopy z marsa wzięli, albo ci reżyserzy to okropni ludzie i alternatywa w postaci komputera jest mimo wszystko lepsza :D Ale nie wiem, jestem z poza tego kółka różańcowego hobbistycznego :) Choć mam wrażenie że użeranie się z automatem który nie wie co robi to taka średnia przyjemność... no ale co kto lubi :)
  5. Reaboot Dooma ale ten pierwszy pierwszy był podobny ale to nie TO. Doom to naparzanka w szybkim tempie a Painkiller to miejscami dostojny walec z wybuchającymi zwłokami wrogów :) Kołkownica Be Like Forever! ;) No i najlepsiejszy IMO 3 Chapter z pierwszym levelem na stacji kolejowej w 1 wojennym stylu - zagraj a zobaczysz :) https://www.youtube.com/watch?v=GYOT0WL1Gl8 Jest wersja odświeżona za parę złociszy więc będzie po taniości :) Ale wracając, nowy Doom to SF a Painkiller to Painkiller :) Są podobne ale to jak różnica pomiędzy lodami o smaku czekolady a lodami o smaku słonego karmelu. Niby gen podobny ale każdy dobry w swoim niepowtarzalnym stylu :) Mi pasuje lepiej Painkiller - ma to COŚ :) Potworki mają ten klimacik bez tanich LEDów na pancerzu :) jak by sie wybierali na Pyr-con czy cuś... idzie szkielet z gnatem i nawala, KROPKA ;) O sudtracku MECHA to już nie wspominam, bo to już prawdziwy klasyk, w sumie tj. i sam zespół - szkoda, że zakończyli swoją działalność... no ale to już dziadki trochę, więc w sumie nie ma się co dziwić. Bycie rockmanem to nie przelewki - wątroba ma swoje ograniczenia regeneracyjne ;)
  6. @Destroyer Wreszcie gra na którą mogę czekać! 😀
  7. Marzy mi się stare dobre naparzanko w stylu Painkillera 🙂 Tyle lat mija a mi nadal sprawia przyjemność eliminacja tych demonicznych głupiutkich dzikich hord 😈
  8. Mortom odpowiedział Winoo1 → na temat → Galeria
    @Destroyer Max3d to już ma swoje uniwersum, za parę lat ktoś zrobi film lub serial o niektórych wątkach z tego forum :P Adek doczeka się wreszcie sporej wypłaty za ekranizację od Di$ney-a lub Netfix-a :) A miliony ludzi usłyszy co się tu dzieje i niczym internetowi rycerze zjawią się siać ład i organizację na naszym forum! ;) No wyczuwam potencjał :)
  9. Mortom odpowiedział Winoo1 → na temat → Galeria
    Ja tam nadal luie robić to co robię, fakt bywają chwile irytacji... no ale jak coś idzie szybko, łato i bez problemów to prawdopodobnie robisz coś źle lub zupełnie nie na temat :P
  10. Mortom odpowiedział Winoo1 → na temat → Galeria
  11. Przedtem była możliwość wgrania swojej miniaturki jak klikało się na miniaturkę na wątku w nadrzędnym poziomie forum (widoku wszystkich wątków WIP). Ale widzę, że nowy silnik jeszcze nie obsługuje miniaturek wątków. Pewnie @adek jeszcze tam coś ustawia.
  12. Mortom odpowiedział Winoo1 → na temat → Galeria
    Myślę, że kształty były raczej motywowane chęcią wydojenia każdego dolara z gości hotelowych - tzn. aby mieć jak najwięcej pokoi z widokiem na może za większą ilość $ :) Ale wizka fajna :)
  13. Miniaturka z wątku opowiada historię lepiej niż nie jedna książka! 😉 A animacja to TOP-noth!
  14. Po 2 minutach miałem dość. Kolejny strurtup-ik z bańką inwestorską aby sie nachapać (no i znalazły się słowa klucze: niedaleka przyszłość). Choć do robienia klipów dla horrorów może by się nadawało. Ale obraz jest co najmniej dziwny i ma strasznie dużą ilość unsharpa, czy co oni tam nawkładali. I tak jak piszesz @Oldman mimika twarzy wygląda super nienaturalnie - tak jak dzisiejsze twarze w "tradycyjnym" CGI ... mimo że wygląda jak człowiek to brakuje esencji zachowania i chyba mikro ekspresji twarzy. Jako ciekawostka OK... jako narzędzie dla pełnokrwistego filmowca pewnie nic ciekawego 🙂 A na pewno nie zagrażającego robieniu filmów inaczej niż tradycyjnie. Te pływające klatki i przedmioty to już w ogóle makabra.
  15. Tak właśnie sobie wyobrażam że było 🙂 Też nie oglądam tej szopki ale zawsze to rozrywka 😄 w sumie gdyby nie ten news to bym nie wiedział nawet, że Oskary już rozdane 😄 I tak, Blender Dostał Oskara! Następny będzie Nobel! 😛 Masz ci babo placek! 😛 Znaczy Blendera... znaczy pyszny pachnący świeżutki kawałeczek Blenderowego FOSu w Oskarowej polewie! 😄
  16. @Nezumi I masz! Blender stanął się Industry Standard-em! Nadchodzi TON, a jego cień pada na gigantów z branży softów CGI! A tak BTW fajnie że wygrali, filmiku nie widziałem ale jak będzie na jakimś vod-zie to zerknę na koteczka 🙂
  17. Mortom odpowiedział Xaia → na temat → Aktualności (mam newsa)
    Co ja bym dał aby zrobili Wieśka ale w konwencji "Czarnej Żmii" z Atkinsonem! To by było ZŁOTO!
  18. Mortom odpowiedział Mortus → na temat → Work in progress (WIP)
    Kawał mega roboty! Brawo Powtórzę komentarz z youtuba: A teraz czekam na film pełnometrażowy 😉
  19. ZiN

    Mortom odpowiedział ZiN → na temat → Work in progress (WIP)
    Od samego patrzenia na te przykłady robię się zmęczony... a jak jeszcze trzeba by było to rozkminiać w głowie na bieżąco to wszystko to
  20. Miło wiedzieć, że nie jestem sam w takiej praktyce 😛
  21. @Destroyer No... chyba za bardzo wyszko biorę do siebie 😛 A z tymi cistkami to musze uważać... bo przekrojowo zaczynam przypominać profil lotniczy IAW 192 😉 Co do GIMPa to jest soft ALE dla waszego najwiekszego wroga! I yulko takiemu bym go polecił. Interface - okropny, podobno na Linuxie trochę lepszy. Ale nie wiem. Kiedyś na nim pracowałem z miesiąc w robocie z braku laku... (nie pytajcie!) ALE to było straszne doświadczenie i nie polecam. To, że jest za darmo to chyba jedyna pozytywna cecha tego softu jaką mogę wymienić 🙂
  22. Witajcie, Skoro odcinam pępowinę pasożytowi Adobe! To potrzebuje małej pomocy 🙂 Czy ktoś z was ma jakiegoś viewera do plików Affinity Photo? Chodzi mi coś takiego jak irfanwiew - klikam 2x na pliczek APhoto i otwiera mi się 100% podgląd w okienku/programie - zależy mi na tym abym nie musiał uruchamiać do podglądu APhoto - bo czasami chciałbym tylko zerknąć na iteracje pliczku i nie uruchamiać APhoto tylko do podglądu. Irfan potrafi przeglądać pliki PSD bez problemu w formie sprasowanych warstw - i czegoś takiego potrzebuję. Nie macie gdzieś takiego programiku na podorędziu?
  23. 😭 pewnie racja. No nic... trzeba będzie zrobić mocne i zdecydowane odcięcie się od pasożyta 🙂 Affinity Edit: Ale zemnie idiota! Udało mi sie uzyskać bardzo zbliżony efekt z Nic Collection tylko i wyłącznie za pomocą live filtrów z Affinity 🤕
  24. Chwila, chwila.... CS6 ma opcje aktywacji bez Internetu O ile da się aktywację "przez telefon" który nie wymaga telefonu to chyba niczego nie trzeba po za CD-KEYem? Potem wyizolowac program firewallem aby nigdy nie zakosztował dostępu do netu i tyle.... CHYBA, no ale 2 lata temu instalowałem. Ale jeśli jest jak piszecie, to tranzycja na Affinity będzie musiała się dokonać już ostatecznie. Będzie mi brakowało "pamiętania" smart filtrów z plugina... no ale złodziejom to płacić nie zamierzam... nawet 15 baksów! Złodziej to złodziej! A co do kupowania licencji z Allegro to szkoda nawet 30 zł.... śmierdzi to scamem. Fajnych czasów się dożyło. Pamiętam jak za grosze kupowałem gierki na PS3 w necie. Całe bundle za paręnaście zeta. Za niedługo wtórny rynek zniknie na rzecz w pełni cyfrowych kopii, których nie można nawet pożyczyć, nie wspominając o odzyskaniu części kasy. Chociaż już chyba teraz na konsolach nośniki przypisują się do konta wiec chyba ten biznes już żyje tylko z poprzednich generacji. To samo na Steam który w umowie ma wpisane, że nie kupujemy gier a licencje na nie. Czyli cała nasza biblioteka może rozwiać, jak tylko się komuś zachce. Ehhh... postęp k*$%a!
  25. Mortom odpowiedział mrkrzysiek → na temat → Galeria
    @mrkrzysiek

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.