Zawartość dodana przez Mortom
-
Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.3
@Nezumi po instaluj sobie parę tych małych programików z filmu. Suma niektórych z nich daje komfort w pracy z Windowsem 11 🙂 SMACZENGO! 😉
-
Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.3
@Nezumi Start11 używam od Day One jak zrobiłem Update na win 11. Bardzo dobry sofcik 🙂 Jednyny mały minusik Nie da sie grupować Kafelków jak w 10ce... ale czytelność startu wzrata o jakieś 10000%! Bo to nowe menu start jest tak H**e że lepiej spierniczyć już sie nie dało. O 12ke sie nie martwię, bo jak abonamenty na udety wprowadzą to zacznę szukać szczęścia na Linuxie z emulatorem Windowsa. Najlepiej niech wszyscy wprowadzą abonament... na updaty starownika do karty graficzne, na dyski i H... wie jeszcze na co... ehh... zdenerwowałem się, idę wżąć Ashwagandy na uspokojenie 😄 Upadate.... da sie jednak grupować Kafelki... !! JEJ! Shifta trzeba było trzymać xD
-
teczka 3d: tr3buh
Kurna ta Czupakabra (AKA Puszek) 😉 jest świetna! ChybaArt Directorem w tym projekcie był @Nezumi bo to totalnie jego klimaty 🙂 No i pozostałe 2 też kopią tyłek 🙂👍 Pisząc "kopią TYŁEK" mam na myśli panią w SyFy wdzianku... OFC😉)
-
Model 3D: Jeep Willys
Eee.... jak nie widać jak widać. Bo jak taki stetryczały staruch widzi to i reszta też zobaczy 🙂 ALE żem upierliwiec to czepie się czegoś innego. A mianowicie pięknych przednich świateł. No są za piękne, czysciusie... weź chlapnij i zaprósz leciutko bo jesli nie posiadają pola ochronnego to są za piękniuśkie 🙂 A po za tym fajny modelik! Jak coś jeszcze żuci mi sie na oczy To nie omieszkam wypomnieć 😉👍
- Razor Crest (The Mandalorian)
-
Trailery filmow/seriali
@Destroyer Gra jest z 2009, więc chronologicznie i Lilith sie postarzała 🙂 Choć fakt trochę 😉 przesadzili.... no ale ta Cate... Pozwolę sobie wkleić mowę Gimliego na temat Cate... znaczy Galdrieli:
-
teczka 3d: tr3buh
Nie wiem czemu nikt nie komentuje ale superaśne charakterki / modelki 🙂 Może zazdroszczom i sie nie odzywajom 🤔🧐 Ja na pewno skilla zazdroszczę! I podziwiam! P.S. Krasnoludy Górą! ...Get it? Górą! 😉
-
Trailery filmow/seriali
Simp Mode ACTIVATED Mam jeden powód aby zobaczyć ten film: Cate Blanchett 🥰 Simp Mode DEACTIVATED Widać, że mocno czerpali ze Strazników Galaktyki - No ale może to nic złego 🙂 Borderlandsy w sumie nigdy nie słynęły ze skomplikowanych fabuł ale postacie zawsze miały mocno podkreślony charakter 🙂 Oglądne na VODzie jak wyjdzie 😄 Apropos, wyszedł aktorski Avatar Netflixowy. Jestem po pierwszym odcinku i jest super! Piękne kostiumy, dobre FXy i brak netflixowego woke badzieia! Czego chcieć więcej!
- Razor Crest (The Mandalorian)
-
Teczka 3d - Letadla
Cześć Piotrku 🙂 No z efektami to jest raz wyżej raz niżej. No ale to mimo wszystko to produkcja "telewizyjna" a dobre FXy kosztują 🙂 a i terminy czasowe musiały być wąskie jak mniemam. Co do oswojenia z bohaterami serialu, to chodzi o to że chyba w 2giej części mamy początek nalotów a już w 3-4tej lecą 20tą misję. Jak dla mnie to straszny przeskok z początku do niemal końca tury lotów. Ale pewnie tu też rozchodzi się o budżet 🙂 No i w 3cim odcinku chyba zapomnieli o Amerykańskiej eskorcie myśliwców, pewnie znowu budżet nie pozwolił dokleić 😉 Kto w ogóle ten budżet robił?! - ma u mnie krechę 😉 No i ze mnie straszny laik w tych tematach - ja tylko sobie jakieś tam samolociki modeluje 🙂 I zdecydowanie nie dysponuje tak rozległą wiedzą jak ty 😞 P.S. I dzięki za linka, poczytam sobie 🙂 P.S. 2 Zadro... nigdy przenigdy nie leciałem żadnym samolotoem. Ale mam obiecane, więc kto wie 🙂 Kiedyś mi proponowano lot lotnią ale stwierdziłem, że ziemia jest bardzo wygodna i wole się nie odrywać od niej w tak lichym statku powietrznym 😄
-
Teczka 3d - Letadla
aa.. szukałem tych przestrzelin w artykule xD Ale jeśli chodzi o różną średnicę, to łatwo ją wytłumaczyć, z reguły samoloty miały 2 kalibry uzbrojenia. Np. takie Foczki z obrazka, dysponowały 8mm LKMem i 20mm działkiem. A co do tego że wszystkie są wylotowe... no to już licencja poetica autora 🙂
-
Teczka 3d - Letadla
Świetny artykuł, piękne pracki. Gratuluje Piotrze! @Nezumi o jakich "schodkowych" przestrzelinach mówisz?
-
Model 3D: Jeep Willys
A jak bardzo chcesz to potrzaskać? bo może miliona poly nie trzeba będzie 🙂 Czy oni serio montowali przednie szklane szyby nie a bezpieczniejszą płaksę? Bo chyba jeszcze patentu na bezpieczne szkło nie było.
-
Teczka 3d - Letadla
Czad! Masters of The Air - Ostatni 5 odcinek mnie zmasakrował. Dobry serial. Szkoda że nie było bombardowań w Bremie 😐 Strasznie czasowo leci do przodu ten serial i trudno oswoić się z głównymi bohaterami tj. miało to miejsce w Kompani Braci. Ciekawe co tam nawymyślali jeszcze z Czerwonymi Ogonami (332 Grupą Myśliwską) bo są w czołówce. Tak czy siak super teścik... No ale tego można było się spodziewać 🙂 P.S. Sam latasz? Czy masz zaprzyjaźnionego pilota?
-
Model 3d: Transporter Sd. Kfz 250
Zadam pytanie.... bo mnie to ciekawi, dlaczego akurat wzorujesz się na kartonowym modelu? Mała dostępność rysunków czy książek w tym temacie? Czy zwyczajnie robisz sobie wakacyjny projekcik bez spiny? 🙂 Choć uważam że nawet wakacyjne projekty powinny dostać odpowiednią dozę miłości 🙂
-
AI i technologie przyszłości
Powiem z czapy: ale marzy mi się, że większość skorumpowanych i zidiociałych polityków naszej epoki. No ale pomarzyć sobie można co nie? 🙂 A a tak notabene tego AI to mam podobne uczucia i generowania czegoś innego po za pieskami, kotkami i ludzikami na ulicach będzie albo straszną męką albo wyniki będą tak wujowe że szkoda nawet zaczynać. Ale pewnie na jakieś tam g**o klipy do banerów w necie się nada, bo i tak nikt temu się nie przygląda 🙂
-
Blender - NEWS oraz dyskusje
Bardzo ładny styl. P.S. @Nezumi IN YOUR FACE! To jezd Blender! Tego nie pomalujesz! BO TO AMELINIUM! P.S. 2 Ciekawe ile H... K... i innych ciekawych wyrazów padło już pod adresem Blendera podczas produkcji tej animacji? 😄
-
Teczka 3D: Mortom
Dobra kończe to animacje, W sumie miałem zrobić tylko animacje 360 i wio do domu. Ale jakoś mi się pociągnęło dalej - ale niewiele dalej. Dodałem nieprofesjonalną ścieżkę dźwiękową 🙂 pewnie każdy dźwiękowiec by sie za głowę złapał... ale to nie moja para kaloszy... jak umiłem tak zrobiłem 😉 Dodałem też paru przyjaciół na niebie. Miałem dodać jeszcze ptaszora na dziobie... ale wiązało by się to ze sporą ilością animacji ustawiania i reagowania na zmieniającą pozycję kadłuba. Więc odpuściłem 🙂 Za dużo by tego było. Zrobiłem wersje z delfinkiem... ale psuł mi jakoś kadr więc dostał czape 😛 Co do pływaków @Bacry to słuszna uwaga! Na szczęście podczas startu lądowania samolot opierał się na jednym lub drugim pływaku 😄 Zgadnij na którym opiera sie teraz? Tak! Tam gdzie nie widać! Wiem słabo 😐 nie rozchlapuje sie woda też jak woda mizia widoczny pływak... ale nie mam siły tego głaskać aż tak 🙂 to taki szybciutki projekcik na kameralne przyjęcie 😉 Kusi mnie aby lekko zamienić Caproniego Ca3 (to żółte wielkie) na wersje torpedową w barwach Włoskiej Marynarki Wojennej... ale tylko kusi bo nie chce mi się znowu przerenderowywać i przemodelowywać modelu - choć było by to bardziej spójnie! No nic, tam ta da dam... Przedstawiam krótki metraż w sumie o niczym po za samolotem 😄 Wszelkie błędy są nie zamierzone! Lub specjalnie ignorowane xD Dziękuję KROPKA! 😉
-
Model 3D: Jeep Willys
Bardzo ładnie ci idzie👍 Lepiej pobrudzone siedzenia to juz chyba tylko w TVN albo 😉 u Beara Gryllsa po wyprawie do dżungli 😄 Będę jeszcze upierdliwy i zwrócę ci uwagę na równomiernie podniszczony kuferek pod siedzeniem kierowcy. Ta sama przypadłość co poprzednio z blacharką Jeepa 🙂
-
Teczka 3D: Mortom
Tak czułem, że te kreski to błąd 🙂 W kolejnej wersji z innymi lecącymi maszynami na niebie wywalę je. Po prostu chciałem coś co by dawało uczuć wiatru lub ruchu powietrza. Jasne kreski by były pewniej subtelniejsze i bardziej odpowiednie. Ale wiązało by się to z wyrenderowaniem oddzielnej warstwy bo mój postproces cartoonowy nie potrafi "rozumieć" które obiekty ma cartoonowac a które nie 😞 a to ma być leciutki hobbistyczny projekcik dla fanu 🙂
-
Blender - NEWS oraz dyskusje
@Nezumi Myślę że ten render to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie którego nikt nie zadał. Bo laik sie zachwyci ale raczej nie będzie płacić abonamentu za Cineme aby zrobić sobie obrazek. A Profesjonał co najwyżej wykorzysta narzędzie do konceptu sceny.... choć pewnie jak by sporządzić bardziej szczegółową scenę z wieloma obiektami i materiałami to czuję, że nagle okazało się by się, że render wypluwałby dziwne chaotyczne rzeczy nie mające zwiążku z zadanym tematem. A próba ich naprawy wiązała by się z równie jak nie większym nakładem pracy. No ale KIEDYŚ to będzie Game Changer zobaczysz! 🙂 Wystarczy że będziesz im płacił 50 basków miesięcznie a może i nawet jakiś support kiedyś będzie! 😉
-
Blender - NEWS oraz dyskusje
Chyba za dużo słucham creepypast (ciarkowklejek) i oglądam tutoriali aby algorytmy YT wpadły aby mi jakieś takie treści promować jak u was. Albo zbyt mało szukam nowości. Ale reklamy mnie czasami faktycznie szokują i zastanawiam sie czasem w jakim świecie równoległym mój odpowiednik kliknie i kupi ten syf z reklamy 😄 Był czas gdzie reklamy męczyły mnie kaczorem... potem jakieś stroje dla puszystych pań.... a dzisiaj chce mi upchnąć ortezy i ochraniacze na nogi... gdzie i jak zdobywa informacje, że coś takiego może mnie zaciekawić... nie weim ale nich zmieni informatora 😄 Może wyszukiwanie informacji na temat pierwszo wojennych samolotów na takie tory te algorytmy kierują? No ale gdzie tu jest powiązanie? 🙂 A tak na marginesie widzieliście to? Wiem że to nie ten dział i wybaczcie haos... ale nie chce mi się pisać kolejnego posta 😛 Ogólnie chyba już coś takiego widziałem ładnych parę miesięcy wstecz w Blenderze i chyba nie chwyciło zbytnio bo to żaden "Game Chenger" bo prawdopodobnie kontrolowanie tego przekształcenia z 3D na obrazek z AI może być chaotyczne. Ale na marketingowym materiale dla typowego Dżona Korniszona pewnie wygląda przełomowo! 🙂
-
Blender - NEWS oraz dyskusje
@Destroyer a pamiętam jak za młodu używałem Darmowej wersji Mudboxa.... jak to wyszstko miało tam sens. Tak ładnie poukładane... z warstwami i intuicyjnymi narzędziami tam gdzie trzeba - to tak jak by ktoś chciał zrobić program który może uwżyać każdy z marszu a nie czytać tomiszcza na 300 stron aby sie dowiedzieć że interface to kłębowisko kabli telefonicznych w stołecznej centrali 😄 a aby obrócić pivotem obiekt trzeba 5 tooli i 2 ekspertów 😛 @Nezumi SE SPRAWDZ! nie chce mi się! xD Ale chyba dużo! A przynajmniej więcej niż za darmo! 😄
-
Blender - NEWS oraz dyskusje
@Nezumi A tak notabene, przypomni mi ile to teraz sub zbrusza kosztuje? 😉 I ja wiem wszystko już było w Zbrushu a Kopernik była kobietą 😉 A blender to zło i gorsze od niego są już tylko Ebola i Elon MUSK 🙂 No ale śmichy smichami ALE fajnie, że ktoś zrobił toola... no i cena jest bardzo przystojna! 🙂
-
Teczka 3D: Mortom
Dzięki chłopaki za miłe słowa 🙂 A teraz jak myślicie jest poprawa czy skiepściłem i won do wora!? 😞