Skocz do zawartości

Monkaa - zobacz film


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Na koncie YouTube Fundacji Blender udostępniony został w całości już film pt. Monkaa (Open Movie wykonany przez ekipę Weybec). Film kilka dni temu wywołał burzliwą dyskusję. W tej chwili macie możliwość ocenić produkcję nie tylko na podstawie zwiastuna.

 

Pełna treść: Monkaa - zobacz film

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem o połowę za długie, zupełnie nie podobało mi się od strony pomysłu i scenariusza. Graficznie nierówne ale imo są momenty całkiem fajnie wyglądające. W porównaniu z niektórymi kreskówkami jakie widziałem kiedyś przelotnie w TVP ta bajka jakoś szczególnie od nich nie odstaje. Jeśli ma to służyć za bazę do tutoriala opisującego jak robić tego typu produkcje to myślę że rzecz warta uwagi. Fakt że zostało to w 100% wykonane na sofcie który łącznie nie zajmuje chyba nawet 100mb, można go zgrać legalnie na pendrive, odpalić praktycznie w każdym środowisku i od razu zacząć pracę... na mnie to zawsze będzie robić wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że trochę przeciągnięte. Moja ocena:

 

+ animacja - podoba mi się animacja - ruchy postaci, mimika. Jest fajnie

- stylistyka i kolorystyka filmu. Moim zdaniem coś tutaj poszło nie tak. Ja rozumiem, że to miało być kolorowe, ale coś chyba tutaj poszło nie tak. Kompletnie mi te kolory do siebie nie pasują. Ale może to tylko ja.

- materiały - pod tym kątem również bardzo nierówny film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja postaci nie jest zla. Calosc to taki zlepek motywow wczesniej juz widzianych tu i owdzie - napinanie posladki, to jak ten samolot spada, melodia, liscie na poczatku... Jak to z Indyjskimi produktami - troche stad "pozyczone", troche stamtad, zlepic w calosc, sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła zupełnie niejasna (stąd zresztą dziwaczne posiłkowanie się dodatkowymi napisami/rebusami), brak pointy, a na domiar złego zupełnie niezabawne. Na początku filmiku pomyślałem sobie, że mógłbym pokazać go mojemu dwuletniemu synkowi, ale po chwili doszedłem do wniosku, że za dużo musiałbym mu tłumaczyć o co właściwie chodzi (nie wspominając o tym, że sam momentami nie wiedziałem, o co). Długość mi nie przeszkadzała, technicznie jest ok, ale słaba reżyseria i pomysł, tutaj jest największy problem, takich braków nie zrekompensuje nawet najlepsze wykończenie shorta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że zostało to w 100% wykonane na sofcie który łącznie nie zajmuje chyba nawet 100mb, można go zgrać legalnie na pendrive, odpalić praktycznie w każdym środowisku i od razu zacząć pracę... na mnie to zawsze będzie robić wrażenie.

 

I jak coś spieprzą to zawsze pozostaje tłumaczenie, że soft jest darmowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak sprzed dekady. Technicznie, wizualnie i fabularnie straszna bieda. Jedyne co jest na plus to niektóre sekwencje animacji małpy. Big Buck Bunny z 2008 deklasuje to na wszystkich płaszczyznach.

 

Lesiu- Twórcy blendera niczego tutaj nie spieprzyli, nie mieli żadnego wpływu na ta animacje. To zostało zrobione przez osoby nie związane z Fundacją ani Instytutem blendera. Jedyne co zostało spieprzone to że ta animka dostała poparcie instytutu blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak coś spieprzą to zawsze pozostaje tłumaczenie, że soft jest darmowy...

Napisałem, że robi na mnie wrażenie możliwość wykonywania tego typu animacji na sofcie, który jest całkowicie darmowy i chyba najbardziej "portable" ze wszystkich programów graficznych. Nigdzie nie uzasadniam słabych stron projektu tym, że został wykonany w Blenderze bo jest aż nadto innych, dobrych przykładów które go bronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio, ja wiem, bo już czytałem poprzedni wątek o tym klipie, ale chodzi nawet o samo poparcie instytutu, którego w takim przypadku właśnie być nie powinno, bo źle to działa na wizerunek softu. Po obejrzeniu czegoś takiego potencjalny użytkownik może jedynie odnieść wrażenie, że soft nadaje się do prac na poziomie CG sprzed dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności