Skocz do zawartości

Lewo- czy praworecznosc?


Kr3tz

?  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ?

    • Leworeczny
      12
    • Praworeczny
      70
    • Obureczni
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzien dobry guten tag i w ogole zdrastwujtie

Ciekawi mnie ile osob z tego forum jest leworecznych, a ze w Tygodniowym Speed3d #7 byla na ten temat minidyskusja to jest okazja by zrobic ta sonde. czemu mnie to ciekawi? Poniewaz na sm-cars.net byl watek o tym, i dowiedzialem sie ze [podobno...] 70% osob pracujacych w 3d jest leworecznych. Wierzyc nie wierzyc, sprawdzic mozna. Sam jestem leworeczny, wiec tymbardziej mnie to zainteresowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

patry- http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewor%C4%99czno%C5%9B%C4%87 tu jest mini lista slynnych leworecznych

 

aha no i jak wszyscy pisza, to- jem, pisze, rysuje lewa reka, mysz trzymam w prawej rece, i jestem lewonozny

 

bluefer- no tak, nie przewidzialem. ale jestes obureczny od malego? nie znam sie zbytnio ale nie slyszalem o takich przypadkach... slyszalem tylko o tym, ze zlamanie "glownej" reki zmusilo niektorych do oburecznosci ;]

 

EDIT:

bluefer- a ktoras reke preferujesz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D- no wlasnie wszystko mozna edytowac, oprocz ankiet... w takim razie oburecznych prosze o wybranie preferowanej reki. W ostatecznosci wybierzcie ta ktora piszecie.

 

EDIT:

Klicek- dziekuje, danke schon, i w ogole spasiba ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem leworeczny ... w sumie nie dziwne ze w sadzie sami praworeczni... leworeczni to zaledwie 8 -15% populacji przynajmniej tak wyczytalem, sczerze powiedziawszy ja nie spotkalem sie z oburecznoscia, leworecznosc jest zwiazana z tym ze prawa polkula mozgu jest bardziej rozwinieta, a oburecznosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jestem praworęczny, jednak myszkę prawie zawsze obsługuję lewą:), właściwie to dopiero jakieś 2 lata temu nauczyłem się to robić prawą ręka - dla mnie to bez większej różnicy, lecz mimo wszystko wolę lewą.

 

Piszę i rysuję prawą ale jakbym się uparł (albo musiał przy złamanej prawej ręce) to chyba byłbym w stanie nauczyć się pisać lewą. Jeśli chodzi o inne rzeczy, typu jedzenie, picie, podnoszenie przedmiotów itp. to u mnie nie ma na to reguły - bo poco miałbym chwytać kubek z herbatą prawą ręką, skoro akurat stoi po mojej lewej:). Z resztą grywam czasami na klawiszach, więc częściowo może stąd się to bierze.

 

Z nogami jest trochę inaczej - obojętnie mi z której się wybijam; bocznie lepiej jest rozciągnięta lewa, przez co na treningach kickboxingu znacznie częściej kopię lewą, prawa jest lepiej rozciągnięta frontalnie i np. piłkę potrafię precyzyjnie kopnąć tylko prawą.

 

Tak na to patrząc doszedłem do wniosku, że jestem prawie oburęczny z przewagą na rękę prawą:)

 

leworecznosc jest zwiazana z tym ze prawa polkula mozgu jest bardziej rozwinieta, a oburecznosc?

 

Pewnie po prostu obydwie są podobnie rozwinięte:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy i sprawiedliwy (prawie jak Szymek M.) A lewą to się najwyżej po jajkach mogę podrapać, no może jeszcze alt'a, czy ctrl'a czasem przytrzymać.

 

PS podobno leworęczni ludzie są często jakimiś geniuszami w konkretnej dziedzinie... ciekawe...

Tak sobie ego podbudowuj... hehe ;P

 

Choć może i jest w tym jakaś pokrętna możliwość, lewa półkula odpowiada na prawą część ciała i myślenie logiczne, prawa za lewą część ciała i myślenie abstrakcyjne, uczucia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hech, jedyne, co daje przewagę mojej lewej ręce to jest zdolnośc do utrzymania większego ciężaru w dloni, przynajmniej na krótką metę. Prawa ręka ma znacznie silniejszy uścisk. Tyle, że u mnie ma to związek z tzw. krążeniem obocznym, czyli zablokowaniem tętnicy i w konsekwencji przejęcia jej funkcji przez mniejsze żyły. Mam to od dziecka, przez co prawe ramię w sposób wymuszony cały czas mialo napięte mięśnie, co wplynęlo na jego siłę. Nieraz pomagalo mi to w łucznictwie i szermierce...

Lewą ręką nieraz probówałem pisać, ale równie dobrze mógłbym to robić nogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowlasnie mi sie zawsze wydawalo ze oburecznosc jest umiejetnoscia nabyta a nie w wrodzona, choc oczywiscie moge sie mylic, ale zazwyczaj jest tak ze ktoras polkula mozgu dominuje...,jesli ktos byl jako dziecko leworeczny a zostal potem nauczony poslugiwania sie prawa reka, to ciagle jest to czlowiek leworeczny ale posiadajacy umiejetnosc poslugiwania sie prawa reka wiec mysle ze nie ma tego co mieszac, poprostu rodzimy sie juz tak ze jedna polkula mozgu dominuje nad druga, a to ze ktos nauczyl sie z takich czy innych przyczyn poslugiwania druga reka rownie dobrze, nie oznacza tego ze jest to osoba obureczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa ręka. Lewą ręką władam równie dobrze jak przeszczepem.

A ja mam takie pytanie? Z której nogi wybijacie się do skoku wzwyż? Odkąd pamiętam ja wybijam się z prawej nogi, czyli rozbieg robie z lewej. Zawsze mnie to dziwiło, bo wszyscy moi praworęczni koledzy wybijali się z lewej. Piłkę kopie prawą nogą, natomiast wszystkie kopnięcia związane ze sztukami walki (oprócz frontalnego) lepiej wychodzą mi lewą nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do wyskoku stosuje sie prawa czy lewą noge, nie ma nic wspólnego z tym czy jest sie prawonoznym czy lewonoznym...w sumie to nie wiem od czego to zalez :) Na deskorolce nazywa sie to goofy albo regular - sa to dwa rodzaje ustawienia stóp - jesli jest sie prawonoznym a jeździ sie lewą noga do przodu (z lewej nogi robi sie wyskok do kosza) to to nazywa sie regular, a jesli jest sie prawonoznym i prawą się jeździ do przodu to jest to goofy :D

 

Ktoś mi powie dlaczego jedni robia tak a inni inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem praworęczny. I dobrze mi z tym:) Lewą też wykorzystuję ;) Zresztą pracując w jakimś programie to prawą trzymam myszkę lub piórko, a lewą wykorzystuję do skrótów klawiaturowych.

Najgorzej było się przestawić na lewą rękę jak prawą miałem w gipsie:) Do ekstremalnych sytuacji (np. jedzenie;)) człowiek się przystosuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez sie pochwale ,jestem leworeczny. Bodajze w przedszkolu z tego co pamietam pisalem prawa reka. Niestety wybryki przeszkolne - czytaj tu - bujanie sie i wieszanie na firankach spowodowaly iz zlamalem prawa reke, a ze byl to okres nauki pisania rodzice na szybkiego uczyli mnie poslugiwac sie reka lewa no i tak juz zostalo. Choc byl okres ze pisalem lewa i prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem oburęczny od dziecka :) stało się to właściwie przez przypadek, miałem może 5-6 lat, w każdym razie nie chodziłem jeszcze do szkoły ale mój starszy kolega już tak. i on zaczął mnie uczyć pisać, a że był leworęczny to ja też uczyłem się lewą :D potem jak poszedłem do szkoły to mnie naprostowali że piszę się prawą ale już mi tak zostało że wszystko potrafię zrobić obiema rękami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności