Skocz do zawartości

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak Adobe nie zabiło 😉 Mam trochę żal  du..y, że nie kupiłem sobie SP jak była do tego okazja ale z drugiej strony quixel mixer nowy wyjdzie więc może będzie jakaś realna alternatywa dla niedzielnych malarzy..

Malowanie po udimach, wspaniałość 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się szarpałem z tą decyzją bo z jednej strony masz te 30 materiałów miesięcznie ale z drugiej designera używam w zasadzie tylko żeby przekonwerować czarno białą mapkę z afinity photo na normala kilak razy w miesiącu 🙂 ale mimo wszystko te materiały chyba są warte dodatkowej kasy i wszystko masz w jednym miejscu o i jeszcze jest alchemik dodatkowo. 

Mogliby jeszcze tego nieszczęsnego lunchera poprawić tak żeby można było dodawać do biblioteki materiały kupione na gumroadach czy innych artstationach żeby mieć wszystko czytelnie w jednym miejscu bo na razie to tak trochę to niedomaga ale zamiast tego zintegrowali możliwość bezpośredniego ściągania modeli ze sketchfaba o które prosił nikt nigdy 😕

I jeszcze organizacja plików mogła by być lepsza a nie wszystko na jednej kupie w takim quixcelu jest to całkiem nieźle zrobione, oddzielne foldery, pliki json, podgla materiału modleu etc i można dodawać swoje rzeczy. 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecierpie Adobe 😛 ale mimo, ze pod ich skrzydlami to jednak Painter jest wysmienity. Z zakupami poczekam na quixel mixer, bo nie jestem przekonany czy potrzebna mi bedzie armata zeby zabijac komary z ktorymi na codzien sie mierze... Painter potrzebuje jakiejs konkurencji a jesli dodatkowo ta ma byc darmowa... (co mi sie w glowie nie miesci) to zal byloby nie sprobowac. Nie moge sie doczekac - kiedy ten quixel mixer mial byc? "za kilka tygodni"? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na początku nowego roku, strzelam na koniec stycznia początek lutego. 

 

w gametextures.com z kodem 2020 jest zniżka 60%, za roczną licencje indyczną wychodzi 82,5$ i od razu dostajemy kredyty za cały rok z góry. Chyba niezła opcja. 

Edytowane przez Destroyer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nezumi napisał:

Niecierpie Adobe 😛 ale mimo, ze pod ich skrzydlami to jednak Painter jest wysmienity. Z zakupami poczekam na quixel mixer, bo nie jestem przekonany czy potrzebna mi bedzie armata zeby zabijac komary z ktorymi na codzien sie mierze... Painter potrzebuje jakiejs konkurencji a jesli dodatkowo ta ma byc darmowa... (co mi sie w glowie nie miesci) to zal byloby nie sprobowac. Nie moge sie doczekac - kiedy ten quixel mixer mial byc? "za kilka tygodni"? 🙂

Miał być do końca roku. Ale bridge wyszedł 2019 więc IDK.. jednak nadal mam nadzieję.

 

To z armatą to i mnie się yczy dla tego nie mam paintera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy software do tworzenia modeli terenów 3D (ważne - zawiera 4 rodzaje symulacji erozji w tym erozji hydraulicznej co mocno wpływa na naturalny odbiór uksztaltowania terenu przez widza). Link do download'u:

http://www.demenzunmedia.com/home/terresculptor/

Tutaj "ficzery":

http://www.demenzunmedia.com/home/tsfeatures/

Można by na Patreon'ie wspomóc kolegę bo soft jest już w wersji 2.0 (wcześniej był platny) - i widzę ze zmierza od wersji 1.0 do naprawdę ciekawych założeń by soft ten był łatwym i przyjaznym środowiskiem tworzeniu map wysokości i siatek terenu do Unreal Engine lub  Unity czy innych silników 3D. Program nie działa na node'ach jak World Machine czy Gaea - ale nadal można w nim tworzyć skomplikowane tereny. A cu zapowiedzi co będzie dalej z softem:

https://www.patreon.com/demenzunmedia

Pozdrawiam

Edytowane przez Hris
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy most od quixela czy tam już epica, goły działa jakby żwawiej ale jak się ściąga zawrotne 3-4 modele na raz toi już niestety rwie niemiłosiernie 😕 jakby nie mogli ściągania zrobić jako oddzielny proces czy coś żeby sama przeglądarka działa płynnie

https://quixel.com/blog/2020/2/19/bridge-2020-is-here?utm_campaign=Updates %26 Announcements&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_content=Bridge Blog&fbclid=IwAR2m7XOpM-ZUKMLTvFi68uZAEJ6CxHR5vc6qPUQxNafLzvfzHyQhw6T1sN0

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, makak napisał:

No pięknie odjaniepawili. Ta małpka i pingwin kasują. To jest na displacementach wrzucone? Jeszcze nie pobawiłem się podglądem takowych w SP 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 00:37, Destroyer napisał:

@gryzon jak możesz nie wiedzieć to takie wydarzenie, nowy half life po nie wiem 10 latach? 🙂

edit- kurde nie w tym wątku co chciałem  to wkleiłem 🙂

 

No kurdebalans coś tam słyszałem ale myślałem że to fani sobie przerabiają i robią jakiegoś moda pod VR. Wygląda fajnie. Jak wymyślą jakiś lepszy system porusznia się tam to na pewno zagram. btw. nie ten wątek @Destroyer !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na to trafiłem i wygląda imponująco. Super plugin do 3dsmaxa - Voxel Remesh. No zupełnie zmienia myślenie o modelowaniu low/high poly w niektórych przypadkach. Wcześniej się pojawił quadremesher coś ala zremesher tylko do maxa a teraz to. Woohooo.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności