Skocz do zawartości

Nasze Petsy - daily updates


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

@Nezumi Co do krzyczenia na misia który już jest w zasięgu naszego wzroku i już nas widzi to chyba już nie ma sensu, brzmi mi to jak dobry przepis na prowokacje ataku - no chyba, że ma się pistolet hukowy to może coś da. Ale nie wiem, trzeba by było popytać ludzi obeznanych w temacie.
Ale  z tym podnoszeniem rak i wydawaniem się większym niż w rzeczywistości to chyba ma sens - gdzieś  słyszałem coś podobnego w TV czy cuś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spotykasz Grizzly to nie rob tak bo nie jestes w stanie wygladac jak zagrozenie chocbys nie wiem jak machal rekami 😄 Ale w przypadku czarnego niedzwiedzia ktory jak na niedzwiedzia nie jest duzy i wkracza na twoj teren (nie jesli spotykasz go w lesie ale przyszedl do domu, na pole biwakowe etc.) mozna go probowac przestraszyc. W wiekszosci misie chca cos zjesc a nie zrobic komus kuku. Ale jak wiadomo nie ma jednej recepty na wszystkie przypadki.

https://bearwise.org/bear-safety-tips/bear-encounter/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi a dobrze wiedzieć... w sumie niedaleko mnie doszło do ataku niedźwiedzia, pani grzybiarka podczas ataku rzuciła mu plecak i na szczęście zwiała, a misio 🐻 zainteresował sie łupem 🙂 

A co do wydawania krzyków to jak by co pokaże misiowi pakerskie bicki  @Destroyer-a i oznajmię, że znam tego chłopa... i jak mnie w spokoju nie zostawi to się nim zajmie... jednego leśnego stwora (biedny jeżyk) już załatwił sprytnie, niczym legendarny Szewczyk Dratewka Wawelskiego Smoka! Wiec renomę już ma! Myślę że to załatwi sprawę 😉 

Destro_kill.jpg.74ef93b1bb0e4acee700ba371dd74ebd.jpg

Edytowane przez Mortom
  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Mortom said:

@Nezumi a dobrze wiedzieć... w sumie niedaleko mnie doszło do ataku niedźwiedzia, pani grzybiarka podczas ataku rzuciła mu plecak i na szczęście zwiała, a misio 🐻 zainteresował sie łupem 🙂 

A co do wydawania krzyków to jak by co pokaże misiowi pakerskie bicki  @Destroyer-a i oznajmię, że znam tego chłopa... i jak mnie w spokoju nie zostawi to się nim zajmie... jednego leśnego stwora (biedny jeżyk) już załatwił sprytnie, niczym legendarny Szewczyk Dratewka Wawelskiego Smoka! Wiec renomę już ma! Myślę że to załatwi sprawę 😉 

Destro_kill.jpg.74ef93b1bb0e4acee700ba371dd74ebd.jpg

pzhW8qo.jpg

 

@Mortom głęboko ranisz moje delikatne i wrażliwe chłopięce serduszko ;( 

ULewQPw.jpg

 

JHfQKnv.jpg

 

  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę sobie chodzę żeby rozruszać zastałe kulasy i dzisiaj tj już wczoraj wypatrzyłem młode sarenki, sporo zwierząt wyszło gdy w końcu się słońce pojawiło 🙂

OBghddt.jpeg

SQL11uL.jpeg

Q1wj8Vv.jpeg

wwWasfd.jpeg

 

A potem w innym miejscu starszą albo jelonka, ciężko ocenić ale taki szaraczek trochę 🙂 

zcmMDKF.jpeg

OYTHFfn.jpeg

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

6 hours ago, Mortom said:

Czy podczas twoich spacerów ucierpiał jeszcze jakiś jeżyk... czy dałeś spokój temu zacnemu ludowi żyć swoim życiem bez zabijania goframi? 🙂 

Jednej nocy miałem combo i widziałem dwa jeżyki na raz, tzn nie na raz ale jednej nocy 😄 

Gdyby nie to, że przebiegł przede mną po asfalcie to mógłbym przejść obok i nie zauważyć, nawet za zdjęciu ledwo widać tego ryjsona 🙂 A drugiego to tylko widziałem jak przebiegał przez drogę, ale gdy podszedłem bliżej to nie mogłem go znaleźć albo poszedł dalej i go nie widziałem albo tak się wtopił w tło a trawa była jeszcze niska i kilka listków na niej. Jeż ninja tak się przemknął, ja go wypatruję a on już pół kilometra dalej gofry opiernicza 😄 

JOwNaYB.jpeg

 

A poza tym od jakiegoś czasu na balkon przylatuje mi sierpówka, popatrzy nam nie przed komputerem, pokręci głową z dezaprobatą, przejdzie się po poręczy i odleci 😄

 

c0hOphj.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja złapałem wczoraj jaskółkę 🤠

image.jpeg.45381692b434367f6f6f5f6c27972b61.jpeg

miałem nagrać jak ją ratuję, bidulkę uwięzioną w oknie żeby troche fejma złapać na socjalach ale niestety adrenalina i te sprawy nie pozwoliły mi w porę ratować z telefonem w ręku. A już miałem pomysły na narrację, takimi wyraźnymi literami na obrazie.. ehh..

ale fotka poszła

 

i "MAM" 3 małe kotki na wsi. Chce ktoś? 

image.jpeg.205f223c9373b9a2a9c8aea5fd0a3485.jpeg

  • Like 5
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Destroyer napisał:

@michalo jesteś bohaterem! ale fakt ze zmarnowana szansa na internetowe punkty za bohaterskość, musisz się poprawić na przyszłość  🙂

Kitałki fajne, dziewczyna już by brała 😛 

5tztfAx.png

Zapraszam jak podrosną. Na razie mają prawie tydzień 😄

Kocica - Kizia to straszny pieszczoch. Parę lat temu się przypałętała i tak już została. 

Kotki są doglądane przez małe dzieci więc też zapewne wyrosną pieszczochy. 

Ta kotka co kiedyś pokazywałem na zdjęciu to  też z jej miotu. 

 

Ona rodzi regularnie po wsi XD, czasem u nas czasem u sąsiadów któryś. No ale u nas została tylko jedna roczna chyba kotka - wyglądają tak samo XD. Reszta się porozchodziła, albo zaginęła 😕 

image.jpeg.d57365715b3b9f0bcfddff0a091f241d.jpeg

image.jpeg.53d28a31458d8109184d00e0be91a091.jpeg



A bohaterem tak, jestem.  Ratuję też pająki, pszczoły i nawet osy. Uzbierało by się z tego parę odcinków ale co tam, skromny jestem. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Wasze zwierzaki. Ja dorzucę swoje cztery tłuściochy do tematu. Czarnego znaleźliśmy w rowie na spacerze jak był malutki, białego adoptowaliśmy, a dwa ostatnie to bezpańska kotka się okociła u nas na dachu garażu więc je wzięliśmy do siebie. Ale cztery to max, więcej już nie bierzemy, bo z tymi w domu to czasami istny armageddon jest.

IMG_20240415_133803.thumb.jpg.ada87ab323716000302f5b6b9e9ed6e6.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Araiel ale jeden się zakamuflował, czytam 4 a widzę 3 😄 Ładne kociska, widać, że dopieszczone 🙂 
Miałem kiedyś z byłą na ok 40m mieszkaniu z 5-6 kotów, już nawet nie pamiętam ile było maksymalnie na raz bo część to tymczasy z fundacji na leczeniu albo czekające na adopcję to wiem jaki potrafi być chaos. Jeszcze komputer był w otwartej przestrzeni z kuchnią a nie w osobnym pokoju to nie można było się nawet zamknąć i w spokoju popracować 🙂 Albo podczas wideorozmowy z klientem jeden zazdrośnik gryzł mnie mocno po nogach i nie było opcji żeby się nie krzywić z bólu 😄 good times 🙂 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer no tak, biały się dobrze kamufluje 😄Kiedy porobię im ładniejsze zdjęcia to wrzucę.

A 5-6 kotów na 40m to sobie nie wyobrażam. Jak piszesz, to musiał być czysty chaos. U nas mamy większy metraż, a i tak ta czwórka robi niezłe zamieszanie. 

Co do przeszkadzania, to ten najbliżej w kadrze nauczył się, że jak siedzę przy kompie i coś robię, to wskakuje na blat i ładuje mi się przed klawiaturę albo kładzie mi się na rękach, tak że ledwo mogę myszką poruszać 😂

A co do samych kotów, to jeszcze na podwórku dokarmiamy różne bezpańskie. Już naliczyłem 5 różnych, które do nas się schodzą. Ostatnio nawet musieliśmy je rozpędzać bo zaczęły się walki o miskę z jedzeniem i pewnie będziemy musieli dokupić kolejną, żeby rozłożyć kolejkę 😛 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
51 minutes ago, Araiel said:

Co do przeszkadzania, to ten najbliżej w kadrze nauczył się, że jak siedzę przy kompie i coś robię, to wskakuje na blat i ładuje mi się przed klawiaturę albo kładzie mi się na rękach, tak że ledwo mogę myszką poruszać 😂

Ha! To żeby jeden tak robił, u mnie była rotacja na biurku 😄 A jednego gagatka nawet próbowałem w kąkuter nauczyć żeby darmozjad się na coś przydał i renderów pilnował w nocy jak i tak o 3 nie śpi tylko biega 😄

1VY0NaJ.jpeg

wOTBQoG.jpeg

TTh6W5d.jpeg

 

dekoracja ze zdjęciem rodzinym 😄 

xmeV4az.jpeg

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alex3d Ragdoll to było za co złapać 🙂 

Oczy ma jak latarnie, tylko światła brakuje 😄 

batman-animated-series-blimps-1201349.jpg

Ma minę jakby się relaksował i nagle przypomniał sobie, że zapomniał zrobić czegoś bardzo ważnego  

pOaRoBI.gif

 

Tylko postawić drapak przy granicy, dać mu broń i niech strzela do wrogów narodu 😄 Nikt się nie prześlizgnie, swój czy wróg to już nie ma znaczenia 🙂

soSktYI.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności