Skocz do zawartości

Pokasz twasz czyli jak żyjesz- setupy, crossfit grafika, lifetipy


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

@Destroyer Kłócić się nie będę a skoro tak mówi znawca tematów botaniczno - ogrodniczych, to tak MUSI BYĆ kropka! 🙂 Dziękuję za wyprowadznie mnie z błędu i wyłożenia z detalami (oraz fachowymi definicjami 😉) tego zagadnienia. Dd dzisiaj tak będę je nazywał... a jak się ktoś będzie burzył i wyzywał że tak sie to nie nazywa to odeśle go na nasze forum ogrodnicze! 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no faktem jest ze @Destroyer mial racje w temacie tego o co mi chodzilo 😄 Inspekt mialem w ogrodku za dzieciaka ale wtedy mielismy sporo miejsca na to. Niestety teraz pelna prowizorke odstawiam - plan jest taki, zeby zobaczyc co i ile moge w mikro ogrodku posadzic i za rok obsadzic kazda mozliwa powierzchnie wlaczywszy w to jakies wiszace doniczki, takie torby z ziemia o ktorych istnieniu sie dowiedzialem w tym roku - co tylko sie da 😄 Marzy mi sie taki ukryty ogrod przepelniony warzywami i owocami. Miejsce gdzie ludzie maja jakas stara pralke, rower i stolik z krzeslem przy odrapanej scianie ja chce zamienic w rozwalajacy mozg ogrodek na widok ktorego chce sie powiedziec "jak... ale... jak ty to wszystko tu upchales?! 😮 To tak sie da?!". Nie wiem czy sie da ale sprobuje, a co.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Ogólnie polecam wszelakiego rodzaju ogrodnicze hobby 🙂 Czasami bywa różnie i roślinki padają lub wogóle nie wyrastają 😞 ale lepiej się nie zniechęcać i ponawiać próby 🙂. Doszedłem już do takiego etapu że mam coraz mniej trawnika do koszenia w koło domku 😄 i stawiam zasieki z buraczków czy selerów przed, obok i za domem. Bo niestety na polu uprawnym coraz mniej sie chowa z racji że szkodniki typu sarenki czy dziki dosłownie zżerają mi plony 😞 jedyne czego jeszcze nie tykają to dynie i  nagietki. Bywa też że cebule sie ostoją. Ogólnie polecam hodować nagietki ze względu na ich lecznicze właściwości. Wystarczy sobie pomarańczowe kwiatki pozbierać i zrobić z nich olejek. Tak samo dziewanny wielkokwiatowe 🙂 W jeden rok sadzisz i za rok masz roślinkę do zbierania kwiateczków 🙂 Bardzo pożyteczne dla nas roślinki! 🌸 A przy okazji można się zrelaksować zbierając kwiatuszki jak mała dziewczynka 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mortom said:

A przy okazji można się zrelaksować zbierając kwiatuszki jak mała dziewczynka 😄 

Tak jak w grze don't starve zbieranie kwiatuszków przywracało zdrowie psychiczne 🙂 

0G49Obg.jpg

B7xTGuc.jpg

chłopcy też mogą sobie kwiatuszki pozbierać :

F91hPQy.jpg

 

Bawił się ktoś w farmę wertykalną? Na ograniczonej przestrzeni chyba by się sprawdziła

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Destroyer said:

Bawił się ktoś w farmę wertykalną? Na ograniczonej przestrzeni chyba by się sprawdziła

Do sprawdzenia. Na razie mam zamiar tak posadzic w domu na scianie rozne ziolka, miety i inne bazylie zeby miec swieze do gotowania. Hydroponika tez jest ciekawa. Za pare lat jak sie moja pasja rozwinie to bede z maczeta przedzieral sie do pokoju 😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Nezumi said:

Do sprawdzenia. Na razie mam zamiar tak posadzic w domu na scianie rozne ziolka, miety i inne bazylie zeby miec swieze do gotowania. Hydroponika tez jest ciekawa. Za pare lat jak sie moja pasja rozwinie to bede z maczeta przedzieral sie do pokoju 😄

soon...

h266QQ1.jpg

Lj4B2io.jpg

 

Mi się bardzo podobają takie mieszkania z małą junglą, nawet tutaj w Krakowie widziałem jedne balkon gdzie prawie palmy aż wylewały się z balkon, chyba nawet zrobiłem zdjęcie ale teraz to nie znajdę 🙂 ale coś w tym stylu

kUnV17S.jpg

Na zioła to można sobie zrobić ścianę coś jak tutaj

pEP4gPk.jpg

Albo najbardziej po taniości nawet w butelkach zawiesić trochę ziemi i sadzonkę, akurat oglądałem filmik jak chłop pokazuje jak ziemniory uprawiać przez cały rok w wiaderkach, też tania wersja podwyższonych grządek   🙂 

LCAkwiC.jpg

albo ogórki

DXXEELV.jpg

Dobra opcja z uprawą w takich zamkniętych pojemnikach zwłaszcza gdy rośnie coś bardziej inwazyjnego jak np imbir to się nie zacznie rozprzestrzeniać bez kontroli 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda idealne męskie ciało 

ixVBvWS.jpg

Dlatego rzez ostatni miesiąc pięknie się utuczyłem, postanowiłem robić masę a nie rzeźbę jak to zwykle latem bo jak są promocje na lody familijne 1+1 to szkoda żeby taka okazja się zmarnowała 🙂 Ale nie starałem kontroli nad życiem i nie wtrąbiem codziennie 3kg lodów w ciągu dnia... tylko 2700g bo teraz przez inflacje mniejsze porcje robią 😄 Ale do tego duże monte, jakieś ciasteczka i co tam ciekawego się napatoczyło.

9w5JB4D.jpg

UvgEJ5t.jpg



To był piękny miesiąc nie zapomnę go nigdy 🙂 ~+10kg i piękna sylwetka plażowa, już tylko kilka kg brakuje do otyłości II stopnia czyli staję z podniesioną głową na równi z skłaczanymi tucznikami 🙂 

To jest życie 

WL53QsH.jpg


Tylko przydałby się mocna klimatyzacja bo mnie sadło przed komputerem trochę grzeje 🙂 

o0pIOTd.jpg

 

-

Jakiś czas temu zapisałem się na zajęcia grupowa Stretchin G

69JQoMT.jpg

 

i w pewnym momencie trochę się wystraszyłem, że to mogą być zajęcia tylko dla kobiet bo widziałem już wystarczająco dużo internetu żeby mieć jakieś wyobrażenie czego mogę się spodziewać 🙂 

OV0etVA.jpg

ale okazało się, że to były zwykłe lekkie fitnessy ale sam nie wiem czy się z tego ucieszyłem 😛 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • bogactwo 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisaliście coś o farmie wertykalnej i sadzeniu ziółek na balkonie. My u siebie zrobiliśmy tym roku na działce mały ogródek. Pierwszy raz, a wyrosły mi jakieś wielkie mutanty. Ogórki wielkości cukinii, a cukinie to już w ogóle monstra. Jak ktoś zamierza coś sadzić i ma mało czasu, to polecam właśnie cukinie, ogórki i rzodkiewki. Posadzicie i macie spokój - oczywiście żeby tylko nie zapomnieć podlać. Ale tak to samo rośnie. Poniżej zdjęcie cukinii potwora 😛

363912611_327332832962835_2925077413348553970_nkopia.thumb.jpg.6d4c2baa6d9d150d173406a6a73a389f.jpg

A z innych rzeczy, to też ogarnęliśmy już praktycznie naszą całą pracownię - dziewczyna miała motywację bo dostała od firm w ramach współpracy biurko i fotel. Więc od razu usprawniłem też swoją część 😄

IMG_20230820_165606kopia.thumb.jpg.363ebc5d7dad9502230af603dee3d638.jpg

IMG_20230820_165457kopia.thumb.jpg.0e3c388b32431567ba32b205434a92ca.jpg

  • Like 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach aktywacji zawodowej postanowiłem zacząć bardziej regularnie chodzić, czasem gdy nie robiłem zakupów to po domu na zdalnej mogłem nastukać aż 150-250 kroków, zastanawiałem się nad liczbą, widziałem miniaturkę na Nauka to lubię sugerującą coś że 10000 kroków to mit więc z właściwym mi Modus operandi wybrałem skromne 20 000 dziennie 🙂 

Pierwsze dni szły dobrze, wstawałem rano, szedłem na spacer o 6 potem po pracy i wcześnie limity był wyrobiony, potem już organizm zaczął niewydalać i zaczynałem się łamać, rano miałem gorączkę, uszedłem 1000 kroków i wróciłem, następne dni nie lepiej i musiałem wieczorem nadganiać i były momenty gdzie robiłem nawet do 18500 w ciągu i rzutem na taśmę się wyrabiałem. Dobrze, że było w pewnym momencie ochłodzenie i organizm lepiej funkcjonował w tej temperaturze choć przez pierwsze ok 2000 kroków było nieprzyjemnie nim się wszystko wyregulowało. 

Oczywiście stopy nieprzyzwyczajone więc odciski, otarcia, bąble, krew pod paznokciami, opuchnięte, skóra zaczęła się robić gruba i sztywna, buty zaczęły się robić ciasne a te ciaśniejsze wręcz za małe i ciężko w nich iść nawet do sklepu obok, nawet był moment w którym wyjmowałem wkładki z butów żeby zrobić miejsca więc zrobiłem prawie buty barefoot, i raz przez chwilę wracałem boso bo już mnie tak stopy bolały 😄 Kilka starszych skarpet przetarłem przy okazji 

giphy.gif
 

z9snsGy.jpeg

FEUAsdJ.jpeg

No ale domęczyłem jakoś , stary miband 4 nie chce się łączyć z apką ai kilka dni próbowałem i w końcu się udało zczytać dane, 450km w 100godzin i +2,5kg wagi bo jak spalam 1000kcal to mogę zjeść 6000 i coś mi się w nagrodę należy 😄 

Jeszcze 1 maja poszliśmy dziewczyną na spacer najpierw po mieście w skwarze, na lody, potem po parku jednym i drugim, uratowaliśmy zagubioną dziewczynkę, zgubiłem i odnalazłem telefon, pooglądaliśmy oswojone wiewiórki i tak jakoś 23tys kroków stukało a do teog upaliłem sobie mordę na czerwono i wczoraj cały dzień chorowałem gdy moje ciało oddawało zgromadzone ciepło 😄  Bierzcie kremy z filtrem, nakrycia głowy i nie popełniajcie mojego błędu 😄 Już drugi raz w tym roku dostałem udaru cieplnego, pierwszy raz gdy była mała fala upału na początku kwietnia i teraz drugi, choć teraz to się mogłem tego spodziewać 🙂 

  • Like 2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak @Destroyer sie chwali to ja też chce 😄 
Behold GIFs - Find & Share on GIPHY 
Oto mój urobek kilometrowy ze spacerów 🧐

Screenshot_20240503_095341_StepTrackerPedometer.thumb.jpg.82efc5b9623f3842372d01c86c44c120.jpg

Czy podczas twoich spacerów ucierpiał jeszcze jakiś jeżyk... czy dałeś spokój temu zacnemu ludowi żyć swoim życiem bez zabijania goframi? 🙂 
 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zdoxował, pierwsze co zrobiłem po zobaczeniu tego screena to wpisanie *ścienko *yżne w google maps i patrzenie którędy Mortom chodzi o 6 rano i 6 wieczorem. Skoro google/apple to o nim wie, to czemu my mamy nie wiedzieć? Musi być jakaś sprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, EthicallyChallenged napisał(a):

Sam się zdoxował, pierwsze co zrobiłem po zobaczeniu tego screena to wpisanie *ścienko *yżne w google maps i patrzenie którędy Mortom chodzi o 6 rano i 6 wieczorem. Skoro google/apple to o nim wie, to czemu my mamy nie wiedzieć? Musi być jakaś sprawiedliwość.

Do roboty, puscic render i z powrotem:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 Siedzi z kneblem na ustach w czarnej furgonetce i modli się żeby okup dotarł bez skuchy. Chłopacy pamiętajcie żeby opsec był na propsie. Traitor zmień kolor stołu dla zmyłki skoro już go zdoxowałeś. Wiem, że niebieski chroni przed kosmicznymi laserami ale nie dać się namierzyć to pierwszy i najważniejszy krok.

Edytowane przez EthicallyChallenged
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 hours ago, kengi said:

w dodatku gejoski zegarek

Na swoją obronę powiem, że super męski zegarek ze spongebobem z chin zaczął mi się przebarwiać i puszczać chemikalia więc przestałem nosić, reszta pasków zerwana a to był ostatni który kupiłem jeszcze z shopee żeby dobić do jakiejś kwoty i załapać się na kupon 😛 A nowego kupował nie będę bo jestem za skąpy, tylko nie jest wygodny i jak tylko wyrobiłem normę to zdejmuję a w zwykłych to spałem, nosiłem prawie non stop tylko do kąpieli zdejmowałem 🙂 

53EAqii.jpeg

VqaBO6v.jpeg

mXpjHcC.jpeg

 

1 hour ago, EthicallyChallenged said:

Ta czerwona kropka reprezentuje przystanek na wychylenie małpki pod sklepem

image.png.139c2d0afe2afee66ae2fc38ad8066c1.png

 

No coś mu się za tę silną wolę przecież należy 🙂

Koleżanka z pracy mojej byłej miała nadwagę więc sobie ustawiła przypomnienie na fitnes bandzie żeby się ruszać i np w pracy jak przyszło powiadomienie to wstawała i szła... do autoamtu z batonikami 😄 I shit you not, i koniec końców jeszcze bardziej się utuczyła tym swoim nowym zdrowszym nawykiem, i jak zwykle nauka i rady fitnesiar winne 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko nie wiedziałem, że moja skromna osoba będzie miała takie zainteresowanie i debankowanie gdzie mieszkam 😄 

Ale jako człowiek posiadający firmę i wpis do KRSu, to nie straszne mi takie ujawnienie...😄 choć błędne mości @EthicallyChallenged... ale co dzień kupuje tam obwarzanki na śniadanie do owsianki 🙂 Więc całkiem niezły strzał 😄 Ale sam sklep tez już tak nie wygląda bo zmienił właściciela 😞 i zamiast przyjaznego Zielonego Groszka zrobili mi Lewiatana - z czeluści piekielnych potwora 😐 

Ale związku z tym przypomniała mi się taka historyjka z czasów jak jeszcze miałem nadzieję, że uda mi się drugą połówkę jakoś upolować.
Otóż były to starożytne czasy gdzie (nie) szczęśliwym trafem poznałem miłą, fajną dziewuchę z "wielkiego" miasta, ale tylko z pozoru. No ale nie uprzedzajmy faktów. Ogólnie było fajnie, dopóki nie skontaktował się ze mną jej rąbnięty chłopak. Chłopisko było na tyle piper...ne, że wykorzystując lukę w zabezpieczeniach orange zatrudnił sie tam na 2 dni i zdobył moje wrażliwe dane, prosto z bazy danych firmy... tak kurna wystarczy aby przyjęli cię do roboty i możesz kraść dane klientów bo nikt tego nie monitoruje. Oczywiście dziołcha nie zdradziła się, że ma chłopaka... bo po co... skoro psychol, to sie sam ujawni?
Doświadczyłem w tedy dość strasznego telefonu i groźby podpalenia mojej chawiry, bo wyrecytował mi mój adres zamieszkania z resztą danych. W złości po tyradzie pana chłopaka, powiedziałem żeby spróbował szczęścia ale również uświadomiłem go żeby pogadał najpierw ze swoją dziewczyną, bo ja o nim nie wiedziałem... a wróżbitą nie jestem aby sprawdzać czy dziwaczna ma chłopa czy nie.
No ale po paru próbach nastraszenia temat się urwał... choć z tydzień bywało, że wstawałem w nocy na każde skrzypniecie, szczekniecie itd. Byłem w tedy idiotą, bo wystarczyło iść na Policje a nie brać sie za szermierkę słowną z psychopatą xD 
DO dzisiaj jak sobie przypomnę, że byłem taki debilem to włos jeży mi się na głowie. 

ALE reasumując, dziękuję za zainteresowanie 🙂 

@SebastianSz Co do dziadka... zacne korzenie masz mój drogi w swoim rodowodzie! My Siekiernicy musimy się trzymać razem! TAK SIEKERNICY! więc nie skakać mi tu!
Co do genezy tego sławnego tytułu, odsyłam do książki SZEŚĆSET LAT DOLI I NIEDOLI KROŚCIENKA I ISKRZYNI

A co do tego gdzie mieszkam... to chyba przez paręnaście lat na forum pisało jak BYK, że jestem właśnie z Krościenka 😄 więc nikt tu niczego nie musiał odgadywać 😄 

A nie odpisywałem bo maluchy od brata przyjechały do wujka na dzień calutki i od rana do teraz nie było czasu na internety. Są jedyną nadzieją na jaką taką starość z jakimś członkiem rodziny. Więc wujek nie może oszczędzać czasu jak i środków pieniężnych na różnorakie atrakcje i zabawy! 🙂 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom niezła historia, ale źle to rozegrałeś. Mogłeś się zatrudnić w orange na 2 dni i zdobyć jego dane, kupić broń czarnoprochową bo w Polsce można bez zezwolenia, takiego potężnego garłacza

swnAa8e.jpeg

znaleźć chłopa, zaczaić się i zrobić to 

75lcXFT.png

pokaż psychopacie, że jesteś większym psychopatom niż on kiedykolwiek będzie w stanie być i nie wie z kima tańczy amator pzida jedna 😄 

Albo niczym Leon zawodowiec możesz to rozegrać bardziej osobiście i skrytobójczo, lodowymi sztyletami.

XlQPkY1.png

Shit just got real! 😄

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer o tym, że tak tego dokonał, dowiedziałem się już parę lat później od koleżanki która o dziwo znała ów dziewuchę. Tematy zeszły właśnie na porąbane akcje i opowiedziałem jej swoją historyjkę. O dziwo ona opowiedziała mi sagę o chłope ów panny która znałą z pracy... gdy dopytałem o imię i nazwisko wszystko sie się zgodziło. 😄 
A pomysły które podesłałeś mi w swoim poście może wykorzystam na innych śmiertelnych wrogów.... to że ich jeszcze nie znam nie znaczy że się tam gdzieś nie czają! 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Mortom to już możesz się rozglądać za bronią czarnoprochową, zawsze się przyda bo resztę potrzebnych elementów planu można szybko zrobić na poczekaniu 😄 Jeszcze gdybyś się dowiedział, że cel ma uczulenie na orzechy to możesz się najeść orzechów bo będzie dodatkowy demejdż od trucizny w szrapnelu 😄 

CZR5K7o.jpeg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom zwłaszcza, że już wszyscy wiedzą gdzie mieszkasz 🙂 

Byłeś tam w studiu treningu personalnego u Patrycji Niepokój czy jednak się niepokoiłeś i nie poszedłeś? 🙂 Mała siłownia ale po zdjęciach widać, że co najmniej jeden chłop wie skąd brać sterydy 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Destroyer napisał(a):

@Mortom zwłaszcza, że już wszyscy wiedzą gdzie mieszkasz 🙂 

Byłeś tam w studiu treningu personalnego u Patrycji Niepokój czy jednak się niepokoiłeś i nie poszedłeś? 🙂 Mała siłownia ale po zdjęciach widać, że co najmniej jeden chłop wie skąd brać sterydy 🙂 

A byłem ale w innym charakterze niż byś myślał.
Kiedyś wam pisałem, że rozwaliłem kolano na linkach które trzymały brezent mojej cieplarni, aby na zimę fola nie popękała. A no to właśnie tam miałem rehabilitacje 😄 Ładna pani robiła mi krioterapię kolanka. 🙂
Niestety pani nie była zainteresowana bliższą znajomością, widocznie charakter jej pracy wszedł jej w krew i była zimna niczym lód!
Poza siłką i gabinetami zabiegowymi znajduje się obok budka z lodami 😄 więc można połączyć przyjemne z pożytecznym!
A dla ludzi chcących poczuć dreszczyk emocji mamy niedaleko staw, gdzie rok temu znaleziono topielca. Więc i na wyprawę w paranormalną można się wybrać!
W okolicy jest odnowiona oficyna dworku i szczątki samego dworku - który oparł się 2 wojnom światowym! Ale komunie niestety już nie... czerwona zaraz rozkradła go niemal do gołych ścian... nawet diabły dachówek nie oszczędzili! 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2024 o 15:34, EthicallyChallenged napisał(a):

 Traitor zmień kolor stołu dla zmyłki skoro już go zdoxowałeś. Wiem, że niebieski chroni przed kosmicznymi laserami ale nie dać się namierzyć to pierwszy i najważniejszy krok.

Spokojnie, nic mi nie grozi, z satelity wyglada to jak basenik dla dzieci pelen wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności